Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1844 / 2500
(#) krisz69 hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Sziasztok .Vettem egy egyedileg gyártatott, toroidot. De nem tudom mekkora a teljesítménye esetleg ebben tudnátok segíteni ? kivezetések 2mm es huzalal vannak. 2*16v os és 2x46 v segéd feszek 12v-13v 2x. mellékelek pár fotót.(méretei 190*60-és középen 70mm a gyantázás)
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia.
Saccra 1000-1200VA körül van, de ha megírod mekkora a tömege az jobb közelítés lenne.
(#) krisz69 válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
9,5kg
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Van témája,de 1.6 kw biztosan a méreteiből adódóan.
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Cimke nincs rajta? Az egyedi trafókon erre fokozottan oda szoktak figyelni. A nélkül sok találgatás elé nézel.
A legtöbbet a tekercseléshez használt huzal méretéből tudsz meg (ez nem feltétlenül azonos a kivezetés méretével).
(#) szamóca válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
2mm-es huzal 3,5A /mm2 es áramterheléssel számolva r^2*pi*3,5Amm^2*U 3,1415mm2*3,5Amm2*(2*46V)~11A P=U*I=92V*11A=1012VA
Ehhez hozzájön még a kisebb segédfeszek teljesítménye. A mag nagysága megtévesztő lehet, mert a jobbakat direkt alulgerjesztik.
(#) steelbird válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Azok képek akarnak lenni a szövegben?
(#) asasin hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Több kérdésem is lenne. Az egyik az hogy ez a mono erősítőnek mi a típusa? csak annyit tudok hogy Univox és erről az erősítőröl nem találtam semmi infót a neten. És a másik kérdésem az lenne hogy átlehet alakítani sztereó erősítővé? Vagy ahhoz teljesen át kell építeni?
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szamóca jól írta.
(#) voodoo válasza asasin hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia. Számomra úgy néz ki, teljes átalakítàs nélkül nem lehet sztereóvá varázsolni. Típusát nem tudom. Erősen házi készítésűnek látom.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 / 1
 
Az a baj címke nélkül nem tudjuk hány teslával van a vas telítve gerjesztve,csak saccolni lehet,a 2mm es huzal önmagában az a baj megint csak kb ra saccra tudjuk mennyit tekerhettek a primér és a szekundérre...Szerintem azért 1kw nál jóval nagyobb lehet...De az is lehet hogy nem...Az a leg egyszerűbb ha sorbakötsz 3-4 db 24 v os 150-200w os izzót megterheled és közben tapizod vagy fél órát és rámérsz esik e a fesz...Így jól meg lehet közelíteni a névleges terhelhetőséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) asasin válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Köszi a segítséget lehetséges hogy házi készítésű és lehet hogy a készítője rendelte a dobozt hozzá mert ennél a márkánál ilyen erősítőt nem találtam.
(#) djloui hozzászólása Ápr 21, 2016 / 4
 
Sziasztok, megosztom veletek örömömet. Használt piacon sikerült hozzájutni ehhez a végfokhoz 5.000,-Ft-ért gondoltam ennél a trafó is bőven többet ér bármi baja is van. Sikerült a helyreállítás két végfok tranzisztor és hozzá tartozó emitter ellenállás volt rossz, valamint 2db IRFZ44, kapott új potmétert egyik le volt törve és új tekerő gombokat.
(#) steelbird válasza djloui hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Akkor ez jó vétel volt, gratula!
(#) szamóca válasza djloui hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Egy kérdés foglalkoztat szerintem most mindannyiónkat, hova jársz piacra?
(#) voodoo válasza djloui hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Szia!

Remek vétel! Ügyes vagy!

Úgyhogy...

gratula.jpg
    
(#) Davidd válasza granpa hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Igen jó kis erősítő, és eléggé megkérik az árát. Ugyan azt tudja kb mint egy t.amp ta2400, de 2x es áron. Elnézést az offért. Crest audio cpx2600
(#) djloui válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Biztosan nem véletlenül drágább. Ugyan annyi végtranzisztor van benn de a CREST Class-H osztályú.
Bridge módban megy 4Ohmon is, és STEREO-ban van 2Ohm, valamin a hátoldalon van egy X-OVER és egy LOW CUT amit benyomva 150Hz-es vágást csinál basszus ládának és innen tovább fűzhető másik végfokhoz olyan jel amiről a mélyet vágja Egyébként meglepően naturális hangja van, nekem annyira tetszik hogy lehúztam a ventilátort és a szobában tesztelem .
(#) Nagy Tamás hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
Sziasztok! Kimeneti csatoló kondenzátor méretezésénél ,minél nagyobb a kapacitás annál kevésbé csökkenti a mély frekvenciákat? Tehát jó mély átvitelhez nagy kapacitás dukál?
Ágota ds 600 8ohm vékfokba van e gyárilag ilyen kondi?
(#) szamóca válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Igen, növekvő kapacitás alacsonyabb frekiátvitelt eredményez. 1/2pixRxC
(#) tothbela válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Van benne. 2x2200 µF sorosan, tehát 1100 µF eredő. 8ohmnál 18 Hz a 3dB-es töréspont. Használatáról megoszlanak a vélemények, de hogy mit nyerünk/ vesztünk vele, ez mérlegelés kérdése.
(#) Klorid válasza djloui hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Sosem értettem, hogy az ilyen erősítőkből hogy jön ki 2×1100W, amikor a táptrafója ránézése max. 800VA.
(#) steelbird válasza Klorid hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Legfeljebb P.M.P.O.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) vipera1997 válasza Klorid hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
A 900 as testvérébe is 630as trafó van, szóval átverés az egész...
(#) steelbird válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Pedig a 2600 -as gyári adatlapja 4 Ohm -ra hídban 0,1% THD mellett 2200W -ot ad meg.
(#) vipera1997 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Vicc... de a castone is ugyan ez
(#) Nagy Tamás válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Nos én bátorkodtam kiforrasztani,mert valami utólagos beépítés volt oldalanként 2200uF. 50V polarizált elkó.
Az erősítő névleges kimeneti feszültsége 50v (ráadásul váltó.) Csoda hogy eddig nem szált szét.

Talán a csatlakoztatásokból adódó durranások csökkentésére hivatottak.(?) Meg esetleg egyenfesz elleni védelem.(?)
(#) reloop válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Ha nincs az erősítőnek kimeneti DC védelme, melegen ajánlom a kondik visszarakását.
(#) Buvarruha válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Csúcsteljesítményről van szó amit a trafó is röhögve kibír, ezért pofázom álandóan, hogy, ha valaminél nem kell túlméretezni a trafót az az erősítő mivel nem folyamatos a terhelés .
(#) vipera1997 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Jó de ha le van terhelve subra mondjuk, és én kiakarok venni 2*400W ot akkor oda nem teszek 630W os trafót, hiába nem folyamatos terhrlés de a pillanatnyiba azt a 170W ot a térerőből potolja vagy honnan??
Következő: »»   1844 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem