Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hiraga erősitő
Témaindító: pcmaster90, idő: Máj 27, 2013
Témakörök:
Áhh, így már értem, de hiába nagy a borda.
A hő is olyan mint a vízhullám, a tó közepéből eggyenletesen halad, a sarkából nem... Szerintem nem olyan nagy dolog 4 lyuk, 1 próbát megérne szerintem, max nem lesz jobb tőle. Amúgy az enyémbe monden kondi bontott és eggyesével bemért és ami a legjobb benne, ingyen volt ![]()
Létezik azonos erősítésű komplementer pár és ekkor lehetséges 1k helyén trimmerek nélkül beállítani
![]() Ha lesz kedved ugorj át és megmutatom... A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
Az 1k 1marad es pozitiv negativ oldalt egyforma es mind ket oldal totalisan egyforma alkatresz keszlettel van?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
Gyere át megmutatom. Szivesen látlak.
![]()
Én olyan válaszokat kaptam, hogy túl nagy lenne, hogy légmagos tekercs kell hozzá és túl bonyolult, hogy az induktiv szűrő nagy áramokra nem a legjobb megoldás. Külünben Tietze Schenk is irt erről.
Meg majd jönnek tapasztaltabbak és kifejtik véleményüket ha különbözik. ![]()
Ha szűrni szeretnél, itt egy kapacitás többszöröző.
Nem "kapacitás többszöröző" ez, hanem egy "modolt" (megtetszett ez a kifejezés steelbirdtől) stabilizátor. Érdemes Z-diódát tenni a megfelelő helyre, sokkal jobb lesz.
A-osztályban következetesen uA723-ra épülő stabilizátorokkal építek tápot.
Az előbbi linket egy hasznos alternatívaként ajánlottam az elég haszontalan induktivitás helyett. A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
Rendben. S mi a véleményed a sok-sok kondi helyett 2*12V/7A-es aksi használatáról? Persze velük párhuzamosan 1-1 LOWESR kondival.
Pedig az biz' a egy kapacitás többszöröző, csak itt a szükséges nagyobb áram miatt darlingtont használtak.
![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
Oly mértékben elfogult vagyok a több mint 70dB táphullámosság-elnyomású stabilizátor iránt, hogy akkumulátorban még nem is gondolkoztam. Példa.
Szerk.: példa a szimmetrikus tápra. A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
Hú, ez komoly.
![]() ![]()
Nem "kapacitás többszöröző" ez, hanem egy "modolt" stabilizátor.
![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
Ahhoz hogy stabilizátor legyen, nem kellene a kapcsolásba minimum egy zener?
Mármint fesz.stab. gondolom erről van szó, hisz a kapcsolásban sorosan vannak kötve a tranzisztorok A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
Ez "modolt" úgy, hogy nincs benne Z-dióda. Igy "stabilizálja-tartja" a feszültséget (a cikk szerint kb 3V-tal) az egyenirányító utáni kondenzátoron lévő feszültség hullám minimuma alatt. A második ábrán a negatív ágban, komplementer darlingtont használ. A komplementer darlingtonon kisebb feszültség esik. Ezért trimmereket használ a kapacitás többszörözők kimenő feszültségeinek kiegyenlítésére. E kapcsolás szerepe inkább a hullámosság alatti stabilizálás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
Mit jelent ez a "modolt" stabilizátor?
Hirtelen nem találtam a szakirodalomban.
Moddolt = módosított/tuningolt, stb...
Sziasztok!
Nekiláttam megépíteni a hapro-féle Hiraga erősítőt. Két kérdésem lenne hirtelen a tervek alapján: 1) Most akkor csak graetz-híd + puffer kombináció esetén egy 12V-os toroid kell, vagy 14V-os? (gyanítom, hogy inkább a 12V-os) 2) Az erősítőre mekkora impedanciájú és mekkora teljesítményű hangfalat érdemes rákapcsolni? A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2016
1. Mivel ha túlméretezett tápot használ az ember, akkor annyira nem kell számolni a tápfeszültség eséssel ezért így lehet egyszerűen kiszámolni a tápfeszültséget (a 12V effektív érték, a pufferelés miatt gyök kettővel szorzod, levonod a diódán eső feszültséget, az kb 0,6 - 0,7V)
(12V * 1.41) - 0,7V = és kiszámolod. 2. Tapasztaltabb kollégák leírása alapján lehet 4 vagy 8 ohmos is csak a nyugalmi áramot kell hozzáállítani. A max tápfeszültség alapján ki lehet számolni adott impedancián mi a max teljesítmény, és ez alapján mi legyen a nyugalmi áram. Elvi leírásban ennek a munkaponti egyenesnek a közepén kell lennie, de biztos vannak gyakorlati tapasztalatok is, majd biztos javítanak.
14V-ot azért látsz a leirásokban, mert itt irja az eredeti leirás miszerint 0,5/1/4/8 Ohm (8W vagy 20W-ostól függően) R tagot álmodott meg bele Jean az RC szűréshez és az ezen eső feszültségen kivül kell a kapcsolásnak 12V, ami legyen 11,5-12,5V-ig. Ezeken belül mozogj és számold rá az R tag fesz ejtését. Nekem 86mF pufferhez 1Ohm van táp + és 1Ohm a - oldalra is, gyakorlatilag nincs tápzajom.
Javallott a 8Ohm-os hangszóró hozzá, mivel hogy amúgy is egy 8Ohmos névleges impedanciájú manapság lemegy alacsonyabb frekvenciákon 3-4 Ohmra is. A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
Sziasztok!
Majdnem kész vagyok a Hiraga Le Monstre erősitővel és hát csak ilyen lett, még az eloxálás hátra van. Nyugalmi 650mA, teljesen brummentes a 4*86mF kondival teljesen eredeti félvezetőkkel, 0,1%-os arcol ellenállásokkal. A hangja nekem meggyőzőbb mint a JLH.
Az oldal-bordáknak milyen funkciójuk van?
A graetz-ek vannak rajta illetve besegit a nagy bordának.
Meg dizájn (volt itthon...) A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
Professzionális mechanika és külső. Gratulálok.
De én mégis idegenkedek az "A" osztálytól, mert túl sokat kér mindenből, és alig ad vissza valamit.
Köszönöm szépen, első alkotásom
![]() egész pontosan a két csatorna 60W-ot kér és 16-ot ad vissza ![]()
Túl hideg lesz a félvezető. Komolyan
![]()
A kezem épp rajta birom tartani a bordán de kellemetlen 1-1.5 óra elteltével, épp most néztem. Ez azt jelenti, hogy a radiátor 60fokos viznél tapasztalom ugyanezt, tehát becslésem szerint 50-60 között van, ami elméletileg ideális, kérdés a becslés mennyire az...
![]()
Akkor jó. De nem értem, nekem a 20W-os változat volt kb. 80 fokos. Mondjuk fele ennyi hűtés volt rajta. És 1A nyugalmi áram.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
Ez... ez... ez gyönyörű!
![]() Kezdtem az első képnél nézegetni, gondoltam: ah, megint valami kubista dobozolás. Habár a vastag alu lemez azért sejtette, hogy ez azért nem lesz átlagos. A végére meg leszakadt az állam. Gratulálok, parádés. A kevesebb mindig több ![]() ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |