Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2584 / 3581
(#) mikrokapcsolo válasza pjg hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Mintha csak a mi sulink gépeinek állapotát írtad volna le.
(#) pjg válasza Simon mondja hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Ezek is újak, csak napi 8 órában, minden órában másik gyerek gyilkolja. Tiszteletem a kivételnek.
(#) Kovidivi válasza pjg hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Az én időmben olyan feketék voltak a billentyűzetek, meg egerek. Szörnyű volt használni őket. :S
Az egér alján több mm vastagságban állt az összegyűjtött kosz... Fúj.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) pjg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Ez a jobbik terem. A másikban 2002-ben vásárolt, 2007-ben felújított gépek vannak. 1,8MHz-es Celeron processzorral 500MB RAM-mal.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) mikrokapcsolo válasza pjg hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Nálunk a többsége 1,6-os celeron, 512M-1G rammal.
(#) Simon mondja válasza pjg hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A fiatalabbik teremben milyen "gépek vannak? Tudsz róluk írni valamit?
(#) Frankye válasza erdgab hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Köszi, én nem láttam jól a képeket, vagy nem jól értelmeztem a látottakat. A leírás alapján már világos a működése.
(#) pjg válasza Simon mondja hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
2,2GHz P4 1GB RAM.
(#) kowi hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Felnőttképzésben én is most csinálom az érettségit. Infóból fogok ha minden jól megy Amikor először bekapcsoltam a gépet azt hittem rögtön befagyott... szóltam a tanárnak erre ő" HAHA ez nem erőmű türelem" És tényleg bejött Nemsoká év vége és csak word-nél tartunk. Hihetetlen mennyi mindenről nem tudtam Nem tudom csak a mi tanárunk szigorú-e de időre kell csinálni és ha két entert ütsz egymás után akkor karó Én vért izzadok az óráin
(#) gernerakos válasza kowi hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Én úgy tudom, hogy "üres" enterért levonhatnak pontot. Tehát ha ütsz egy entert, de az adott sorba nem írsz semmit.
(#) pjg válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
A szóköz sorozat is - pont. Meg a sok tabulátor.

Készen lettem 32 gép újratelepítésével. 15 és 17 egyforma. Sajnos amit produkálnak sebességben az nem egyforma. Gondolom alaplapi és tápegységkondik halódnak.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Perceken belül indulunk haza. Végleg. Nem fizettek ki rendesen.
(#) SALáta válasza pjg hozzászólására (») Máj 11, 2016 / 1
 
Így akarnak majd ezeken a gépeken ipar 4.0 át tanítani.... Már az odec jelentés is (az a jó ez pont épp politikamentes szervezet) kiemelte hazánk gyengeségeit (és sok erősségét). Első szám munkaerő hiány, vagyis dolgozni tudó munkaerő hiánya a termelő szektorban...
Példa: bemész egy gyártóhoz akitől rendelsz 1 azaz 1 darab alkatrészt, megcsinálja neked 30 ért, neked ha lenne feltételed és sokat bénázol (plusz egy anyag) kerülne munkáddal együtt 5 be a gyártás. No hogy lesz ebből 30? Mert 5 kell a munkaerőnek, járulékokra 1, céges adó ecetara 4 , fejlesztés 1 , majd jön a tiszta profit ami 19, ki akarja venni a szerencsétlen tulaj és marad neki ebből 9. Oké soknak hangzik az a 10 meg a sok adó meg minden. Ebből fizetik a máv bukását, ebből fizetik a rendőrt , tűzoltót, tanárt , orvost, közalkalmazottat, sok (állami)cég kihúzását a slamasztikából, hitelt nyugdíjat, segélyt , támogatást. Egyszóval ebből megy minden . Kína megcsinálja neked 7 ért... Rendeled onnan mert olcsóbb... Oké és így lassan nem marad aki termel, értéket teremt. Aztán meg már nem kell állami szolgáltatásért se aggódni mert nem lesz..
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Máj 11, 2016 / 1
 
Idézet:
„Gondolom alaplapi és tápegységkondik halódnak.”


Azért ez elég kemény elmélet, mégis mire alapozod ezt? Amúgy ha tökéletesen egyforma HDD-k vannak is bennük, azok biztos, hogy nem egyforma gyorsak, inkább ebben keresd a sebességeltérés okát. Ha döglődnek a kondik instabil lesz a lap legjobb esetben is, de inkább el sem indul. Egy digitális áramkör főleg, ha ilyen bonyolult, nem belassul mint a filmekben, hanem egyszerűen nem működik.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) pjg válasza SALáta hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Van termelő szektor?
Közalkalmazott vagyok. 8 éve ugyanannyi a nettó bérem. Csak akkor kétszerese volt a minimálbérnek. Most alatta van 600 Ft-tal.
(#) pjg válasza SALáta hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
A rendszerváltáskor megjósolták, hogy Mo. olyan lesz mint Mexikó. Pár ezer kő gazdag ember és a többi mély szegénységben, bádogvárosban élő lumpen.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Kb. 35 éves tapasztalat. Kicserélem az alaplapon a púpos kondikat, s lám szárnyakat kap. Tápegység dettó.
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ez baromság.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ez szomorú. Bár villanyszererő itthon is kell.
(#) Ge Lee válasza pjg hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Kezdem azt gondolni hogy meg is érdemlik. Ami itt már évtizedek óta folyik az ellen komolyan fel kellett volna már lépni, ehelyett ott tartunk hogy még mindig tapsikolnak nekik.
(#) zolika60 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Hagyjuk a politikát.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Én nem! Te!
(#) Moderátor hozzászólása Máj 12, 2016
 
Uraim!
Kéretik itt folytatni a politikai megnyilvánulásokat!
(#) pjg hozzászólása Máj 12, 2016 /
 
Na! Túl vagyunk az idei infó érettségin.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Azt tudod-e, hogy van a dolgozóknak egy képviselete, akik pont az ilyen ügyeket intézik, és ingyenes az egész? Jól rákoppintanak a főnököd fejére, aztán majd fizetni fog. Arbeiterkammer-re keress rá, persze ott, ahol dolgoztál. Érdemes megtenni, már csak azok miatt is, akiket még be akar szívatni ez a főnök.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ha van róla papír. Általában nincs.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ott is adócsalás, és büntetőügy az ilyen. Lesznek tanúk, ha nincs is papír.Ja, és ott komolyan veszik!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) Buvarruha válasza granpa hozzászólására (») Máj 12, 2016 / 2
 
Helyesbítenék. Ott ez adócsalás, de nálunk csak egy szürke hétköznap.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Bőven elég, ha csak egy papírfecnire feljegyezted, hogy mikor dolgoztál, vagy van fényképed a beosztásról, esetleg tanúd. Komolyan veszik a dolgokat. Ha te hazudsz, akkor téged is megbüntetnek Egyébként meg lassú procedúra, Ausztriában 2-3 héttel későbbre kapsz csak időpontot, annyian igénybe veszik. Tanácsot is adnak, elmondják, mihez van jogod, mit tehetsz.
(#) Buvarruha válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Igen, láttam olyan érvényes számlát is a németeknél ami ceruzával volt egy A4-esre kézzel felvésve és nem 10-20 euróról volt szó.
Következő: »»   2584 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem