Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „Ez ellen az egy nemkívánatos lépés ellen nem lehet védekezni.” Szerintem kis kompromisszummal lehet. Mégpedig a BF-240 kollektor-feszültségét kb. 1 V-ra állítva (nálam 1.024V). Ez az érték a katalógusadat szerint a minimum küszöb közelében van, ezért a legtöbb HC132 nullának fogja venni. A kis kompromisszum a bemenő fokozat érzékenységének halvány romlása. A periódusidő-mérést itt már megoldottam, nem tudom használja valaki? (Egyébként lefutó élre számlál a PIC timere, megnéztem a kódban)
Sziasztok!
Lehetséges frekvenciát követlenül mérni arduinóval? Keresgéltem kapcsolásokat, és forráskódokat, de komplett és számomra érthető anyagot nem igen találtam. Amit találtam, az többnyire pikket használ. Éppen pikkem van ATMEGA88-20PU, de nincs ismeretem pikben és fel is van programozva. Kellene egy egyszerű pár kHz-es freki mérő, lehetőleg külső alkatrész nélkül. Ha sorosporton írja ki PC-re a mért értéket az is elég, de van 2x16 LCD kijelzőm is. Tudnátok kapcsolással és forráskóddal segíteni? Előre is köszönöm!
Szia!
Ha a mérendő jel TTL szint közelében van, akkor mérhetsz arduinóval külső alkatrész nélkül.
A TTL szint az 5V? Nincs kritériuma. Itt a freki egy közvetett adat, amiből tovább dolgozok. Nincs jelentősége a fesz szintnek és jelalaknak, olyan amilyet én akarok, avagy, ha az kell akkor 4V szinusz.
De tetszik a AVR-es megoldás mit küldtél. Csak a 14HC14 nem kell, meg nincs is, a többit akár össze is tudom most rakni, csak égetőm és fejlesztőm nincs. Arduino IDE-vel felprogramozható az is? Illetve kallódik egy USB isp is valahol, amit még soha nem használtam.
Sajnos van jelentősége. Az ardunio bemenetére nem köthetsz bármilyen feszültséget, vagy kicsi, és nem érzékeli, vagy nagy akkor tönkremegy. Ezért kell elé egy jelformáló áramkör, amire nincs szükség, ha eleve megfelelő kondíciójú (feszültségű, és fel-, lefutás idejű) jelek frekvenciáját mérnéd.
Üdv!
Van egy jelgenerátorom, aminek a dobozába építettem egy frekimérőt is. Úgy gondoltam, hogy a frekimérő bemenetét egy kétállású kapcsolóval kapcsolom, hol a jelgenerátorra, hol a külső bemenetre. Nos ez nem jött be... Ha a külső bemenetre kapcsolom, akkor is méri a jelgenerátor jelét. Már az előlap is készen lett, (feliratozva, kifúrva), ezért egy kapcsolóval kellene megoldani valahogy, hogy ne zavarjon be a jelgenerátor jele. Van ötletetek? Előre is köszi!
Szia!
Nem tudom milyen jelszinten kapcsolódik a jelgenerátorra. Ha TTL vagy CMOS logikai szinten, akkor két ÉS kapuval lehetne váltani. Vagy két VAGY kapuval összegezve, és azokon a nem kívánt bemenetet tiltani. A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
Hello! Lehet, hogy a frekimérő bementi részét árnyékolni kellene. De a generátor részt sem ártana, hogy ne legyen "áthallás". De az is lehet, hogy az esetleg közös tápot "nem bírják"..
Köszi a válaszokat!
A frekimérő az a vicsys féle, a jelgenerátor meg egy Elektoros kapcsolás. A jelgenerátor kimenete (erősítő után) van rákötve a frekimérőre. A tápjuk az valóban közös, de az úgy is csak egy átmeneti. Ha 1 trafó 2 szekunderét használom,külön külön, akkor az már úgy jó lesz?
Milyen frekvenciatartományról beszélünk? Hang, vagy rádiófrekvencia? RF esetén esetleg a kapcsoló saját kapacitásán keresztül is átjuthat a jelgenerátor jele.
Én a saját kis funkciógenerátoromban ugyanígy oldottam meg a frekimérő bemenetének átkapcsolását, de nem volt gondom belőle. A táp is közös (igaz: akku). De nálam max. 80kHz-et ad a hanggenerátor. Külső bemenetről vígan mérte a 27 MHz-et is. Szerk: nálam nincs belső árnyékolás. Az egész cucc fémdobozban van. A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
100KHz a maximum frekvencia a jelgenerátor felől. (szinusz három és négyszögjel.)
Most sajnos nem tudok tesztelni, mert nincsen alkatrész. Véletlenül 12V-t kapott az LCD és a PIC, úgyhogy azoknak reszeltek... (régebben történt, csak most szedtem elő, hogy befejezem) Akkor árnyékolom, és kap egy új tápot. Köszi a válaszokat!
Szia!
Én is pontosan ezt a kialakítást építettem meg, amit Te is szeretnél. Ha a jelgenerátor be van kapcsolva és a bemenetválasztó kapcsolót külső jelforrásra állítom nyitott bemenetnél valóban a dobozban lévő jelgenerátor beállított frekijét jeleníti meg és nem nullát. addig, míg rövidre nem zárom a bemenetet, vagy egy másik (külső) jelforrást nem kötök rá. Akkor szépen beáll nullára (pontosabban nincs kijelzett érték), vagy a külső jelforrás frekijét mutatja, és nincs "áthallás". Ezzel a kis problémával szerintem együtt lehet élni Egy trafó egyetlen szekunderéről hajtom mindkettőt, de külön-külön stabkocka van a két eszközhöz. Különösebben még az árnyékolásra sem figyeltem. Üdv! A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2016
Szép lett!
Köszi a választ!
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni: megépítettem ezt a frekvencia mérőt ennek a programjával (mivel csak 2x16-os LCD volt otthon), viszont a kijelzőn nem jelenik meg semmi, csak a bekapcsolás pillanatában véletlenszerű vonalak. Ugyanezt csinálja akkor is, amikor a kontraszt szabályzó potit tekergetem. A kvarc rezeg. Mi lehet a probléma? Mellékelek néhány képet az LCD-ről és a nyákról. A segítséget előre is köszi!
A program és a kapcsolás szigorúan összetartozik, módosítás nélkül nem lehet csak úgy, egy másik kapcsolás programját használni. Eleve a két kapcsolásban különböznek a kontrollerek lábkiosztásai, melyik mire van használva.
1 x 16 -os kijelző helyett használhatsz 2 x 16-osat, legfeljebb a második sor üres marad mindig.
Ellenőrizd le a kijelző bekötését,mert a két rajzon nem azonosan van bekötve.
Hoppá. Köszönöm a tippeket! A nyákterv az 1x16-os verzióhoz készült, a PIC viszont a 2x16-os programra lett felprogramozva. Viszont az 1x16-os programmal rendelkező PIC-nél is ugyanez a probléma.
Újabb fejlemény: breadboardhoz csatlakoztattam a NYÁK-ot tüskesorral majd onnan tovább kábelekkel csatlakoztattam a 2x16-os LCD most már megfelelő lábkiosztással a 2x16-os programmal rendelkező PIC-hez, viszont a hiba ugyanaz. Lehet, hogy nem kompatibilis az LCD ezzel a programmal?
Próbáld ki az általad megépített kapcsolás programját. Ott találod a lap alján.
Szerk: a saját paneloddal, breadboard nélkül. A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2016
Kipróbáltam azzal is, sajnos nem jelenik meg semmi a kijelzőn.
Probléma megoldva, köszönöm mindenkinek a segítséget! Elnéztem az LCD-n a számozást.
Sziasztok! Valaki belefutott már az ebay-on árult pic-es frekimérőbe?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
Szia!
Ha erre gondolsz, akkor igen: http://www.ebay.com/itm/162052437963 Most várom, a héten meg kellett volna jönnie.
Igen igen. Ez az.
Azt szerettem volna megtudni hogy a reset gomb milyen funkciókat hoz elő. Nekem eddig egészen balfék értékeket mutatott. Ma reggel gondoltam kipróbálom. Bár a programot nem tudom megnézni, és ami azt illeti még nem volt dolgom mikrovezérlős cuccokkal. De úgy gondoltam egy életem egy halálom... megnyomkodom. viszont utána egész értelmes értékeket mutatott. Csak tudni szerettem volna hogy milyen funkciókat lehet előhozni. Ha minden igaz ma rá tudok mérni szkóppal is hogy jó értékeket mutat-e. Az a baj hogy elkavartam a papírját amit küldtek hozzá. Egész este azt kerestem de nem lett meg. Csak gondoltam megnézem mit írtak a beüzemelésre, mielőtt resetelek.
Itt van a részletek hozzá:
https://www.dropbox.com/s/itazxn00oe5uxbl/E0330.pdf?dl=0
Ez az köszönöm. Ennyire részletesen nekem nem volt leírva. Abban amit én vettem arra inkább csak a beültetésre mentek rá. De annyira szájbarágósan, hogy még az is meg tudta volna építeni aki még az életben nem csinált semmit de szépen tud forrasztani. Csak az volt a furi első olvasatra hogy a forrasztás szó helyett inkább a hegesztést alkalmazták. Végülis felmerült egy kérdés csak úgy vicc szinten: MMA CO vagy Autogén
Szerintem ez a frekimérő ugyanaz, mint a tiéd. Én megépítettem, jól működik.
Igen detto. Nekem is csucsin működik, csak tápot kell megoldanom egy stabkockával és pufferrel. Sajna ezzel a kis gagyi adapterrel amivel kipróbáltam úgy jönnek át a hálózati tranziensek mint a huzat.
Üdvözöllek! Elkezdtem megépíteni az általad cikkben megjelentetett függvénygenerátort és frekvencia mérőt. Segítségedet szeretném kérni abban,hogy a függvény generátor zip-filében felrakott. Majd utólag módosított rajz között. Hol van az említett átkötés mert én a kettő közt nem találom a különbséget. Meg is építettem az utólag linkelt változatot de sajnos nem működik. A frekvencia mérő elkészült 628-al. Az úgy néz ki megy de sajnos még nem tudtam igazán kipróbálni. Segítségedet előre is köszönöm!
Sziasztok! Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni! Megépítettem a kiste által cikkben is megjelentetett frekvencia mérőt. Egyenlőre dobozolásra vár. A napokban megérkeztek a hozzá rendelt BNC aljzatok is. Az előlapot kifúrtam feliratoztam. Az aljzat beszerelésnél estem gondolkodóba. Mivel fém házas kivitelűek ezért a föld a házzal galvanikus kapcsolatban lenne. Vajon el kell szigetelni a fém háztól? Vagy lehet a hálózati földeléssel közös potenciálon?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |