Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   870 / 1209
(#) Pali79 válasza brato hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Egyet beszélünk. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem írja ki a program, hogy nem olvasható.
(#) f2f2 hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
LM7805 és 470mikrós kondi mellett
ha a PIC el ezen tápról elindítok egy nyákot
akkor a PIC újraindul, pedig multival mérve csak 1 tizedet esik
a feszkó egy rövid pillanatig majd feljebb megy.
Mivel eszközprogramozó programot írtam rá
kellemetlen, hogy a táp ráadása után
a PIC nek kell küldenem újra inicializálást, hogy minden kellék
ne alap legyen.
Nem tudom a rákapcsolt nyák valójában egy pillanatra mennyire viszi le
számomra mérhetetlenül az 5V-ot, de a PIC18F46K22 mennyinél indulhat újra ?
2 külön stabil tápot kellene létrehoznom ?
Kössz
(#) Bakman válasza f2f2 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Hol van a 470 µF-os kondi? A 7805 kimenetén (ha igen, hiba)? Az adatlapjában benne van, mekkkora terhelésvéltozásra hogyan reagál az idő függvényében.

Mennyi a NYÁK fogyasztása, amit indítasz? Multiméterrel kb. semmit nem tudsz lemérni, alsó hangon egy tárolós oszcilloszkóp kellene, azon látszana, mennyire esik vissz a fesz. Ha a második kapcsolás nagyot ránt a tápegységen, akkor vagy megfelelő tápegységet használsz, vagy kettőt. Egyébként ha a multiméter is észreveszi a fesz. esést, akkor ott viszonylag nagy rántásról lehet szó, lévén a műszer igencsak lassúcska az ilyen feladathoz.

A kontrollerben beállítható, mekkora legyen az a feszültség, aminél már újraindul (Brown Out Detect).
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) Zsora válasza f2f2 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
A közvetlenül a nyákot tápláló kimenetre valamilyen szűrést kellene tenni; pl. soros induktív tagot, vagy esetleg RC tagot, hogy ne tudja a nyák induláskor megrántani a PIC tápját.
(#) Pali79 hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Gombok szoftveres pergésmentesítésére tudnátok valami igazán jó ötletet adni? Próbálkoztam már többféleképpen vagy nem elég hatékony, vagy nagyon érzéketlen lesz tőle a gombok működése.
(#) kissi válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szia!
Beolvasod az állapotát 10 ms-ként és amennyiben az utolsó 5 minta egyfolytában az aktív szint, akkor megnyomták, ellenkező esetben nem vagy prelleg !
(#) Pali79 válasza kissi hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Basszus! Hát ez nem is olyan egyszerű mint gondoltam. Kicsit kevésbé melósabb megoldás nincs véletlenül?
(#) kissi válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Ha nincs "zavaros" helyen, akkor a nyomást érzékelve várjál 10-20 ms-ot és ha még mindig nyomottnak látod, akkor fogadd el !
(#) Pali79 válasza kissi hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Ezt kipróbálom, köszi.
(#) sonajkniz válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Én is a 10msec-es olvasást alkalmazom. Annyi különbséggel, hogy azonnal elfogadom a beérkezett jelet és bekapcsolok egy az adott gombhoz rendelt memoriabitet, és a következő olvasásnál, ha a bit magas, kikapcsolásra vizsgálom a gombot. Ha kikapcsolt, akkor lekapcsolom a bitet. Így a gomb lenyomásához képest max. 10ms lehet az érzékelés csúszása, és 10 ms pergésmentesítés van benne. Eddig ez mindig bevált.
Még annyit tennék hozzá, hogy a program eközben nem várakozik, hanem egy timer vált ki 10ms-enként egy megszakítást ami bekapcsol egy bitet, és engedélyezi a program során a gombok beolvasását, majd amint ez megtörtént, kikapcsol az engedélyező bit.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) pajti2 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Kicsit kísérletezni is kell, de jellemzően ha a config területet törlöd túlfeszültséggel, akkor az a terület ég ki, és a program flashnek nem lesz különösebb baja. Persze a méret a lényeg. Olyan 16v körüli az a feszültség, amit használni szoktak. Google rákeres neked a hekker site-ra, ott érdeklődj továbbiakról. Ugye a téma itt elvileg illegality.
(#) don_peter hozzászólása Nov 2, 2016 /
 
Uraim PIC32MX795 memóriájába akarnék írni pár byte adatot.
Tudna nekem segíteni merre induljak el?
Úgy szeretném használni mint ha lenne eeprom memóriája, kellene tárolnom mémi adatot amellyel tudnám számolni a memória beírások számát.
Köszi előre is.
(#) zolek hozzászólása Nov 2, 2016 /
 
Sziasztok. Ezzel a kóddal van egy kis problémám ,29 led-et vezérelne , 3 nyomógomb, ebből egy a start , és a le -fel de nem indul .Meg nézné egy hozzá értő fórum társ.

877A.rtf
    
(#) Pali79 válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Hát ezt ember legyen a talpán aki kihámozza neked! Egy kapcsolási rajzod nincs róla?
(#) zolek válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Üdv.Pali79
(#) Pali79 válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Minden ugyanúgy van mint összerakva mint a rajzon? Milyen kvarc van benne?
(#) zolek válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Szimulátorban és próbapanelon van összerakva , minden úgy van ahogy a rajzon.
A program (out of code) hibát jelez.
(#) Pali79 válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Értem, és mit is kellene csinálnia pontosan?
(#) zolek válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
.Ez egy pov lenne. Mikor meg forgatod képet kellene látni, ebben 7 kép van . Alaphelyzetben lednek fel kellene villannia.
(#) dokidoki válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Szia. Bár én nem vagyok hozzáértő, de azt látom, hogy ez a .rtf-ben csatolt program egy ASM - forráskód lenne. Ránézésre olyan mintha valami disassembler készítette volna. Ennyit látok, meg azt, hogy az elején a eeprom FF állapotban van, pedig értelemszerűen a képeknek abban lenne a helyük.
(szerk: ez csak feltételezés a részemről, mert lüke vagyok hozzá)
Milyen az a program aminek a válasza az "out of code" ? Mert a forrást, ezt az .rtf szöveget el kellene menteni .ASM kiterjesztéssel és mpasm fordítóval lefordítani .hex-re. Ez ha sikerül mehet a prociba.
Nem derült ki, hogy eddig hogyan csináltad.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
(#) zolek válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Üdv dokidoki. Asm megvan le van fordítva .A program realpicsimulator.
(#) Pali79 válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Egy ilyen bonyolult programba szinte biztos beletörik a bicskája egy szimulátornak. Ha megvan a normális asm azt tedd fel abból talán több látszik.
(#) zolek válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Srácok köszönöm hogy segítetek.

877a .asm
    
(#) Hp41C válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Ez ugyan az a visszafordított állomány. mint a rtf -ben volt. A PICDisasm készítette a hex állományból.
(#) zsolt20 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Jó tanácsot szeretnék kérni valaki nálam okosabbtól. Az alábbi képeken látható jeleket egy PWM-es szabályzó ketyerében mértem. A felső egy nullátmenet detektor jele. Tök szép kis négyszögjel. Az alsó a PWM ugyebár. A dolog úgy működik, hogy a PWM-et szinkronizálja a nullátmenettel. Mindezt azért, hogy a szabályozandó fényforrás ne vibráljon be. A kérdésem az lenne, hogy ezt egy PIC-nek hogyan "magyarázzam el" mármint hogy így szinkronizálja a jeleket. Merre induljak?
Előre is köszönöm!
Zsolt
(#) Zsolt2 válasza zsolt20 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Nem mondtad milyen PIC-rol van szo. A kozep kategorias PIC-ek PWM moduljanak van szikorn bemente, amelynek az a szerepe, hogy lenullaza a belso szalalot egy kulso esemeny kovetekezteben, ezt jol lehet hasznalni ebben az esetben is.
(#) Bakman válasza zsolt20 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Jól értem, hogy nullátmenetes triak után van még PWM is? Mire jó ez így? Ne érts félre, nem bosszantani akarlak, tényleg érdekel.
(#) zsolt20 válasza Zsolt2 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Nekem most 16F90 van itthon. Ebben van ilyen bemenet? Bocsi csak egy kicsit zöldfülű vagyok még a PIC témában. Tudnál segíteni?
(#) zsolt20 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Feltettem egy példakapcsolást. Ez így tök jól működik csak lüktet a fény. Ez azért van mert a nullátmeneteknél is berángatja a PWM. Ezért kell hozzászinkronizálni és akkor megszűnik a vibrálás Mondjuk ezt én gondolom és ez ettől még nem szent írás, de szinte tuti h így van.
A kapcsolási frekivel feljebb lehetne menni, de akkor a kapcsolóelem fűt mint a bagzó macskák illetve nagyon beszűkül az a kitöltési tényező tartomány ahol még a szabályzásnak van szemmel látható eredménye.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
Következő: »»   870 / 1209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem