Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   74 / 82
(#) kadarist válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Szia!
Ez egy autórádióhoz való URH-antenna, UHF-sávra nem jó.
(#) BI-AMP válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Értem. Kár érte...
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
Megint itt
Egy aukció során hozzám került egy Evolveo Arcadia DT-3030HD DVB-T vevő.
A probléma az, hogy világít a zöld LED de nem reagál semmire nincs kép se hang néha ha nyommogom a bekapcsoló gombot akkor beugrik az EVOLVEO felírat.
Szerintetek mi lehet a hiba, hol kezdjem keresni?
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2016
(#) uniman válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Nézd meg a másik kimenetére csatlakoztatott TV/monitoron is a képét...
(#) BI-AMP válasza uniman hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Néztem, semmi!
(#) Toth Attila hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy Alcor HD2600-as DVB-t vevő. A probléma a következő: világít a zöld led de se kép se hang és nem reagál semmire. Ez már a harmadik ilyen box amivel találkoztam. A kérdésem az lenne: lehet ezzel a hibával valamit is kezdeni? A tápját átnéztem de ott nem találok semmit. Szoftver hibára gondolok.
Biztos vagyok benne, hogy találkoztatok ilyen Alcor-box problémával.
(#) kérdező hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy 10-15 elemes yagi-t, amivel 722MHz-es, és 682MHz-es multiplexeket tudok venni.
Egy db. antennával megoldható, vagy külön-külön jobb lenne megépíteni, és a két tápvonalat egyesíteni?
A hajlított dipolt hogyan célszerű 75Ohm-ra illeszteni?
(#) Toth Attila válasza kérdező hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szia!
Szerintem nem nagyon érdemes építgetni ilyen egyszerű antennát, ezen az oldalon találsz több félét is. Ennyiből nem lehet kihozni otthon.Bővebben: Link
Az illesztő ha mégis építenél antennát : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) Toth Attila válasza kérdező hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Elég egy antenna.
(#) kérdező válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Építeni szeretnék, az építés öröme miatt.
Ha egy húszelemes yagi-t építek, amit a 2 frekvencia közé méretezek, megfelel?
Egyébként hogyan lehet kiszámolni a sávszélességet?

Ezzel méreteztem:
Bővebben: Link
(#) Toth Attila válasza kérdező hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Szia! Az építés öröme valóban mindennel felér, tudom ezt más jellegű építések során. Nem akarlak lebeszélni az építésről, próbáld ki vagy bejön vagy nem. Jómagam 14-éve dolgozom a híradástechnikában, kábel tv, egyedi antenna stb. Voltak helyzetek amikor az ügyfél régi szelektív (csatornára hangolt) yagi antennájával próbáltunk mindig tv-ét csiholni, több kevesebb sikerrel. A vége mindig új, általam linkelt antenna lett. Ha olyan helyen laksz ahol a régi analóg adás vétele is problémát okozott, akkor venni kell egy gyári antennát. Antenna építésben sajnos nem tudok tanácsot adni, viszont gyakorlati kivitelezésben igen. Ha két frekvencia közé hangolod akkor elvileg jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
A sávszélesség az elemek vastagságának növelésével növekszik. A számításáról nem tudok semmit.
(#) kérdező válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Megpróbálom, anyagom van hozzá.
Nem volt gond az analóg vétellel, a szobában Junoszty tv saját antennája is viszonylag nézhetően vette.
A digitális adóhálózat kiépítése óta van átjátszó, amire rálátás is van.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) Toth Attila válasza kérdező hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Akkor nyugodtan állj neki, biztos hogy jó lesz!
(#) koponya68 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan problémám van,hogy adott egy Paasonic TX-L26C20E LCD TV.A szolgáltatóm Digi. Nos a tv rendelkezik a DVB-T vételre legalább is tv mutatja. Az analogos csatornák bejönnek,de a digitális nem. Azt írja piros betükkel Ellenőrizem a kábelt vagy vegyem fel a kapcsolatot a szolgáltatóval.Utóbbi meg is történ és azt mondták hogy a tévém hibája mert gyenge a dvb-t a tv készülékben. Lehetséges ez??
(#) kadarist válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia!
A DVB-T nem jó a Digi-hez, ahhoz DVB-C kell, mert ez kábelen terjed.
(#) koponya68 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Nos a tv leírásában az is szerepel,de a tv csak a DVB-T mutatja.Meg azt is írja,hogy a DVB-C csak akkor látható ha az adott régió támogatja.Jelen esetben a magyar ami csak a dvb-t támogatja. Vagy rosszul tudom?? van Samsung tv amin simán bejön az analog és digitális adás.Ugyan csak digi szolgáltató és kábeles.
(#) kadarist válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Állítgass a régión, hátha annyi baja van. A CI-kártya benne van? A távirányító felső részén lévő gombbal váltsd át DVB-C-be. Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) Massawa válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Akkor azt valahol még át kell kapcsolni vagy más bemenetre dugni a jelet.
(#) GImre válasza Massawa hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 1
 
A DVB-T az a földfelszíni (terrestrial, innen a -T), a DVB-C pedig a kábelen érkező (cable, innen a -C) digitális video (TV) sugárzást jelenti. Két hasonló, de egymással nem felcserélhető technológiáról van szó, más-más moduláció szükséges a levegőben illetve koax kábelen közvetített jel hatékony továbbításához.
Vagyis, ha a TV készüléked csak a DVB-T tunerrel van ellátva, akkor csak egy kiegészítő eszközzel fogod tudni nézni a kódolatlan digitális csatornákat. Ha viszont rendelkezik a készülék DVB-C tunerrel is, akkor az csak beállítás kérdése. Célszerű a készülék leírását áttanulmányozni.
(#) Inhouse válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Itt azt írja, hogy mindkét típusú tuner van benne, DVB-T és DVB-C is.
Talán ez a használati útmutató részlet segít.
(#) koponya68 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Igen ezt én is meg találtam csak az a baj,hogy a tv gombot megnyomva csak a DVB-T látható. A c és az analog nem. Igaz a Digi szerelő az analogot állitja csak be. Lehet újra kell az egészet állítani előröl a régió nem magyar kiválasztásával. Majd ki próbálom.
(#) Toth Attila válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Panasonic tévénél valóban nem olyan egyszerű megtalálni mint egy samsung-nál. Ha a papírja is azt írja hogy tudja a DVB-C-t , akkor meg kell találnod benne. Egyszer engem is megszívatott egy ilyen tv, de meg ne kérdezd hol találni benne a DVB-C beállítást.
(#) Toth Attila válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Az összes menüponton menj végig lépésről lépésre, annyi eszembe jutott, hogy mintha nem is a hangolás menüben lehet kiválasztani a DVB-C-t, hanem egész más menü alatt.
(#) eyess válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A DVB T az nem kábeles szolgáltatás , hanem földi digitális , és antenna kell hozzá .Azért nem tudod befogni a kábeles szolgáltatásodon .Külön antenna kell hozzá , és akkor jó lesz.
(#) Inhouse válasza koponya68 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Ha többször megnyomod a TV gombot, mi történik? Hogy állítja be a szerelő az analógot, ha az sincs? A leírásban szereplő DVB-C Tuning Menu rész sincs meg a Setup Menu-ben? Légyszíves egyértelműen és részletesen válaszolj a feltett kérdésekre, ha segítséget szeretnél!
(#) Massawa válasza GImre hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Csak cimzettet tévesztetted el...
(#) Doky586 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Beállítás menü / Rendszer menü / Gyári állapot / itt kiválasztani pl német v francia országot ...
(#) Massawa válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Figyeltek is az itt leirtakra?
Nekem semmi közöm a problémához és nem is Pana a televiziom. Jo lenne, ha segitséget keresö topiktársnak válaszolgatnátok...
(#) GImre válasza Massawa hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Elnézést! Szerintem ösztönösen az utolsó hozzászólásra válaszoltunk többen is! A lényeg a válasz volt!
Következő: »»   74 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem