Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szabályozható toroid
 
Témaindító: , idő: Aug 7, 2007
Lapozás: OK   3 / 5
(#) zoly15 válasza fongab hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
nincs rákötve semmiés akkor kezd morogni magának
(#) Fery válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Kicsit szedd jobban szét azt a trafót mert valahol biztos, hogy van egy zárlat. Ezek olyan primitiv szerkezetek, hogy biztos meg lehet találni mi a gondja.
(#) ferci válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
1., Nem lehet, hogy a csúszka és az egyik vég van bekötve 230-nak? Akkor lehet pl. az , hogy egyre jobban csökken a menetszám, nő az áram, szikra, bizti, stb.
2., Ahogy láttad, lehet belső zárlat - kösd le a csúszka drótját és akkor nem moroghat tekeréskor - ezután ampert kellene mérni a csúszka-ágban, ameddig nem vészes, "terhelés" nélkül.
(#) fongab válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
zoly15 azt próbáltad mát, hogy amikor nem búg. Tehát ki van csavarva a csúszka egyik oldalára, akkor a bemenő kábelen megfordítod a fázis nullát. Mi a jelenség szikra, majd biszti ki?
(#) zoly15 válasza fongab hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
most nem volt erre időm mert lézershow-os csináltam de ha lessz időm rá akkor kipróbálom amit mondtatok
FERCI: ha jól emlékszem akkor a csúszkán megy be fesz de megnézem
(#) Fery válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
Az nem jó. Én még nem láttam olyan toroidot amelyiken nem a csuszka lett volna a kimenet.
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
Ha ott megy be, akkor már bárhol van a másik vége a bemenetnek, kivágja a biztit. Érthető akkor, rosszul van bekötve.
(#) fongab válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
FERCI: ha jól emlékszem akkor a csúszkán megy be fesz de megnézem
A 111415 HSZ.-nál van egy trafó.JPG úgy kellene kinézni a bekötésnek.
A csúszkára nem mehet, a feszültség. Ott jön le. Képzeld el a szerkezetet, mint pótméter. Ha feszültséget akarsz osztani, nem a kezdet és a csúszkára kötöd. Hanem a kezdet és végére teszed a osztani kívánt feszültséget. A leosztót feszültséget, a kezdet, és a csúszka között kapod meg.
üdv.
(#) zoly15 válasza fongab hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
de nem biztos hogy úgy van bekötve csak úgy emléxek de megnézem lehet hogy még ma
(#) zoly15 hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Sziasztok!
tettem 1 felfedezést miszerint az én trafómon 2 tekercs van az 1ik 2.2Ohm-os a másik4.4Ohm-os
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Vagy csak meg van szakadva? (el van égve)
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
nincs megszakadva 1 van 1 papír után a magra rekerve ztána jön rá az a bakelit amin megy a görgő és mégegy tekercs
(#) koczka hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Sziasztok
valaki meg tudná nekem mondani, hogy hol lehet szabályozható toroidot venni?
valamelyik webáruházban már láttam digitális feszmérővel is de nem emlékszem már rá hogy hol volt.
(#) Fery válasza koczka hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Nézz körül a vaterán, ott kapsz sokszor a legolcsóbban. Én tegnapelőtt adtam el ott az enyémet.
(#) Collector válasza koczka hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Ebay. Itthon ne vegyél mert 2x annyi.
(#) HV72 hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Üdv!

Építettem egy szabályozható toroid trafós tápot. A trafóra az van írva, hogy a kimeneti fesz. 0-240V-ig a "probléma" az hogy kb: 9V -ról fel lehet tekerni (a fesz. mérő szerint) 400 V-ig. Hogy lehetséges ez?

Köszi
(#) Collector válasza HV72 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Úgy, hogy nem a legelső meneten áll a szénkefe. Akkor fordul elő, ha görgő a leszedő, és az íveltsége miatt a végállásban sem 0-n van.
(#) HV72 hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
igen görgő a leszedő. a 9V-t még értem de a 400V-t kevésbé.
(#) Norberto válasza HV72 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Mondjuk úgy lehet, hogy vonali feszültségre kötötted a toroid bemenetét, és ezen felül a műszered nem effektív-értéket mutat, hanem a feszültség csúcsértékét. Ebben az esetben fordulhat elő, hogy 400V körüli feszültséget mérsz. Legalábbis az én elgondolásaim szerint ez lehet az ok.
(#) HV72 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
igazad lehet megmértem egy másik feszmérővel is és ott normális értéket mutatott
köszi
(#) albinolynx hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Információt szeretnék kérni!

Ismerős-e valakinek ez a trafó? Dolgozott-e már vele? Milyenek a tapasztalatok?

http://commed.addel.hu/detailproduct.php?productid=422762

(Márka iránt érdeklődöm, nem érdekes, ha más teljesítményű, stb)

Annyit tudok, hogy kínai gyártmányú, de Németországból hozzák be. Legalábbis ezt írta a forgalmazó.
Egy kedves fórumtársunk meg súgott már, hogy nem 2kW-os jószágról van szó, inkább csak 1.5kW. Nekem még így is jó lenne, ha minden más rendben van vele. (Új trafó és 1 éves garanciát adnak rá)
(#) erbe válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
A toroid trafókkal nemcsak lefelé, hanem néhány voltot felfelé is lehet szabályozni. 230 V bemenő, 260 V elmenővel vígan bírja a 2 KW-ot. Lefelé olyan mértékben kell csökkenteni az igényedet, hogy a kivett áram ne haladja meg a 8 A-t. Kis értékeken, 10-20 V, ez bizony akár 100 W alá is mehet.
(#) pbalazs válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Arra figyelj, hogy ezek jellemzően nem leválasztottak, azaz ott lesz a fázis a kimeneten, mégha le is tekered a feszt 10V-ra!
(#) Collector válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Az ára nagyon magas. Én összevadásztam 18kVA-nyi szabályozható toroidot az évek során ugyanennyiből, mint amennyibe ez kerül.
(#) albinolynx hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Igen, lesz hozzá leválasztó toroid is. Egyelőre ezzel szeretnék dűlőre jutni mielőbb.

Akkor igazából nem láttok benne túl sok kivetni valót?
Köszi!
(#) albinolynx válasza Collector hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Igazad van, de nekem most van rá szükségem.
Vaterán nézelődtem, de lutri szerintem.
Ki garantálja, hogy hibátlan azoknak a tekercselése? Használható még a görgő? Sorolhatnám...

Én egy majdani trakis-t szeretnék. Egyelőre elinduláshoz kellene. Kölcsön kérni sajnos nem tudok, de az lenne a legolcsóbb.
(#) Collector válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Az eladó garantálja, ha úgy hirdeti meg. Ha nem vagy biztos benne, akkor el kell menni az eladóhoz, és megnézni vásárlás előtt...
Van egy 3 fázisú 6kVA-es trakis (a többi 6kVA-es is trakis) toroidom, amiben el voltak csúszva a szénkefék, egy másik 1 fázisú 6kVA-esnél pedig a burkolat sérült volt, és ezért nem lehetett elforgatni teljesen körben a csúszkát. Mindkettőt megcsináltam (bár a burkolatsérültet karosszériáshoz fogom elvinni, mert sok helyen be van kicsit nyomódva), és nagy hasznát veszem.
A rosszat is érdemes megvenni, kivéve, ha az egész koromfeketére le van égve. Bár olyat még nem láttam, pedig van itthon vagy 10 darab szabályozható toroid.
Régen én házilag csináltam, bár az kissé más elven működött, és nem is ekvivalens egy feszültségosztóval. Egy szolenoid tekercsbe vasrudat nyomtam bele illetve húztam ki attól függően mekkora áramra volt szükség a terhelésnél. Egy bizonyos tartományban egész jól működik.
(#) albinolynx válasza Collector hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Persze, garantálja. A papír mindent elbír...
El kellene menni, igen. Csak a vatera nem erről híres. De nem akarok használtat, ráadásul az sem lenne olcsóbb! (:
Mechanikai hibát bármit kijavítok, nem arról van szó. Mit csinálok, ha rommá van égve, vagy csak pont azon a ponton, ahol sokat volt használva?
Küldhetem vissza, jó esetben vissza is kapom a pénzem. Kétszeri pk (kb. 6.000,- Ft), kellemetlenkedés és nincs trafóm.
(#) Collector válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Idézet:
„Mit csinálok, ha rommá van égve, vagy csak pont azon a ponton, ahol sokat volt használva?”

Idézet:
„A rosszat is érdemes megvenni, kivéve, ha az egész koromfeketére le van égve.

Ezek nem szoktak csak úgy elromlani, vagy leégni. Ha pedig semmilyen alternatíva nem jó, akkor meg kell venni amit linkeltél, és kész, nincs mit beszélni róla. De az biztos, hogy ha egy trakis féle toroid még használtan is kerül annyiba, mint a kínai újban, még akkor is jobb a használtat megvenni.
De ami igaz, hogy a vaterának a vezetősége egy bunkó senkiházi banda. De itthon nincs olyan jó aukciós portál, mint pl. az ebay.
(#) albinolynx válasza Collector hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Értjük egymást. Csak nagy a rizikó a használttal.
Igazából a kínaival kapcsolatban tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Megkockáztatom inkább ezt, mint a trakist.

Mivel ugye kínai, szokásos módon a van sok fajta másolat. Itt egy nagyon hasonló, nagy felbontásban:

http://alr.atw.hu/pics/mastech.jpg

Nem néz ez ki olyan sz.rul szerintem. Majd beszámolok akkor itt a topikban, mit kaptam a pénzemért. (:
Legrosszabb esetben csúcson való járatáskor megtámogatom egy ventilátorral, ami a tekercset hűti. Ennyit megér, 1 év garanciáért cserébe.
Jövök majd, hétfőn rendelem meg. Héten így remélem kézhez kapom már. Köszi!
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem