Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   426 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
De lehet rá egy mikit tenni egy műveleti erősítővel (egy portot felhúzna ha a mikin van jel) és ébresztéskor ébresztene kis szünet és ha ekkor a miki zajt kap akkor kikapcsolja lényeg a sw csak ilyenkor vegye figyelembe..Mobiltelóban van is jó pici miki mi jó lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
De ez nem működne. Lekapcsolná saját magát az ébresztési hangra! Ha meg megvárom míg vége az ébresztési hangnak akkor meg pont a lényeg veszik el , az hogy ki lehet kapcsolni a zenét
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Csak a szünetben lenne aktív..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Milyen szünetben? Ez egy bármilyen wav file . Te választod ki és másolod az SD re.

Mikrofon mi alapján dönt hogy most "szünet" van ?

Ez nem járható út
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Én hasonlóra gondoltam mint mikor a mobilteló ébrszt az erősödik és nem folyamatos..Másik ötlet infra port mi másra is jó lehet és az ébresztést bármilyen infra jelre lekpcsolná.Esetleg pir mozgásérzékelő..Egy led jó lenne mi visszajelzi az ébresztést ha aktív..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Infra jó lehet a bármilyen jelre. Ennek van értelme
Nem kell led . Ha aktív szól a wav.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Nem akkor gondoltam ha szól jó lenne visszajelezni,hogy be van állítva az időzítés..Ha az ember elfelejti akkor a szerveren kell nézegetni beállította vagy nem .Nyomógombal lehetne egy porton akár és opcionális lehetőség lenne..Esetleg bikolor led az több mindent jelezhetne..
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Sajnos ezen is már túl vagyok, kicsomagoltam a dobozából a PI-t de a hiba nem szűnt meg de jobb sem lett.
Marad a zavar az öcsi oldalon, vagy az induktivitás zavar be neki a DC-n vagy a WP-m szór még mindig.
Ha időm engedi akkor beszerzek egy zárt magos 15uh-s induktivitást, és elsősorban azt próbálom ki, ha úgy se javul a helyzet akkor már csak a WP marad a végén ami a zavart okozza.
Azt viszont nem tudom, hogy azzal mit kezdjek majd ha így is van, mert most 68nf CX kondival működik 9V-ról, és mindegy milyen értékű kondit teszek oda mert se nem lesz rosszabb és jobb sem.Nekem árnyékolva van a WP, még a videómotor háza is GND-re kötve.
Az normális jelenség ha kézzel megfogom a PI-n lévő RFM-en a kvarcot akkor elmegy minden kijelzés? Sőt kézzel tudok még fényerőt is állítani
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Konkrétan fogalmazd meg kérlek mi is a bajod és videozd le nekünk.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Már láttad a videót amit küldtem az a bajom, hogy szétesik a kijelzés.
Hangyás a kép, olyan mint amikor nincs adás a TV-ben.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ha nem zárt magos a tekercsed akkor biztos az zavarja!Elég nagy áram folyik a tekercsen szórhat rendesen..Nekem a 67ledesnél is komoly problémát okozott,nem is volt még kijelzés sem a toroid szórása miatt.Jó bele 10uh is ha csak az van..
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Kapcsolj ki a házban miden wifi elsőnek így nézd meg.
Tölts le egy wifi scannert a telefonodra és nézd meg milyen wifi aktivitás van az 1. csatorna környékén nálad.
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Az az baj, hogy egyenlőre még semmilyen nincs csak olyanból van több amit ráraktam.
Majd hétvége felé talán tudok venni másikat.

KLY: Sajnos ezen is már túl vagyok, kikapcsoltam mindent ami rádiófrekvenciával kommunikál, kb 5méteres kábellel el is jöttem a Wifitől de eredmény semmi.
Se működő tv, se laptop, se asztali gép semmi nem volt a közelébe.
Ilyen van most rajta.

öcsi.jpg
    
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Kicseréltem zárt magosra az induktivitást sikerült találnom egy régi panelon,hát mit ne mondjak rosszabb lett a helyzet
Megmérve 11uh az értéke.
Tehát 99%, hogy ez okozza a hibát.

Videó
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017

tekercs.jpg
    
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
lemostad annak idején a nyákot? Nem maradt rajt valami piszok,forrasztási maradvány melyen valami átszivárog a modulra?
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Tiszta mint a patyolat, ennél tisztább nem is lehetne.
Meg merném kockáztatni azt is, hogy eszek róla.
Most vissza teszem a másikat ami volt rajta eredetileg és marad úgy ahogy van.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Idézet:
„az ébresztést bármilyen infra jelre lekpcsolná”

Te Margit! Hova tetted a távirányítót? Itt megy már egy órája ez a k**va skrillex, de nem találom a távot!!!!

Komolyra fordítva a szót igencsak belebonyolódtatok.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Manapság mindenkinél minden szobába fetreng egy valamilyen távirányító szerintem, ha meg tudod, hogy ébreszteni fog az óra akkor meg bekészíted a távot magad mellé.
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Most még jobb a helyzet
Vissza tettem a régi induktivitást és semmi nem változott, hangyás a kép.
Lehet az öcsin lévő RFM beteg és azért szívok vele.
Most sikerült olyan jól belőni, hogy semmit nem látni rajta csak a szemetelést
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Végső esetben cseréld meg a pi és az öcsi rfm modult.. Csak óvatosan!A pi tudja diagnosztizálni valamennyire az rfm modulját..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ilyen szempontból nem tudja. CSak az SPI kommunikációból lehet következtetni a működésre.
Kb annyi hogy elérhető a modul vagy nem
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Egy próbát megér ha nem fél tőle..Nem nehéz lekapni.Nem ám hőléggel! Szigorúan pákával osszefolyatni a lábait azt gyorsan lekapni azt ónszívó harisnyával megtisztítani a nyákot!
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) patexati hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Ha megjön a dc konverter az első tekercs nem zárt lesz megnézem mit csinál vele..Csak csütörtökön mert holnap nem hozzák mert ünnep..Még az is megeshet azért nem ment az enyém mert még rosszabb volt a helyzet..
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Az se jó hogy tapicskolta kézzel. Lehet elszállt benne a vevő előerősítő így sokkal gyengébb lehet a vétel.

A csere azért is lehet jó mert itt a PI ad többnyire a rotor meg vesz többnyire. Ezért szerencsésebb ha az adó oldalon van a "rossz" vevő.
Persze ha valóban ilyen részhibás a modul és ez okozza a problémát.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Persze nem jó ilyesmit tapogatni..Olyan mintha ellenállásokkal söntölgetnénk az áramköröket főleg ha kicsit izzad a keze is valakinek.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 / 1
 
Főleg hogy itt microVolt nagyságrendű vételi szintekről beszélünk így nagyon érzékenyek a bemenetek.

Mindenesetre látszik hogy valami van nála mert 4 órából 3 nál nincs ilyen gond több méterre is el lehet távolodni a PI vel gond nélkül.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Szerintem egyik se mehetett tönkre mert most , hogy újra elindítottam most meg hibátlan a kijelzés és mind ez úgy, hogy semmihez nem nyúltam hozzá
Na egyenlőre pihi van vele hátha később megint meg fog hülyülni
(#) kly hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Közben én meg zenét hallgatok a PI-n egy fülessel , már ez is DMA val megy így nem fogja a rendszert.
Sajnos az ébresztő részt írhatom újra mert elveszett a szerver halál miatt......

Meg kell mondjam ennek a PI nek nem nagy szám a AD kimenete. kb olyan alapzaja van mint egy régi NDK bakeltlemezjátszónak

Mindenképp kelleni fog egy kis D osztályú erősítő mert a fülest is alig hajtja meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) kly hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Ezt nem használjátok?
Mindenkinél csak az én képeimet láttam !!

A letöltött filet 1.bin vagy 2.bin néven fel kell másolni (felülírni) a kártyára és kész.

Bővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Én már nézegettem de még egy "rázógépem" van csak az lm317-t miatt nem merem így hajtani
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
Következő: »»   426 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem