Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   9 / 1131
(#) neszorakozz hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
A tápom 450W-os.
Hogy kell húzni?
Csak nehogy elszáljon a procim!Abba belehalok
Tudnod kell ki vagyok!!Bokrosbarnabás vok
ujra regizve
(#) potyo válasza neszorakozz hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Ha tovább folytatod a vokozást meg a regizést, akkor megint repülni fogsz
(#) neszorakozz hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Bocsánat!
Ha így írok akkor nem repülök?
Amugy visszakerülök még arra a felhasználónévvel?
Mármint meddig tart a tiltás?
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Itt vagyok!
Sikerült megcsinálni a régi számitógépem!
A kondit visszatettem amit kicseréltem.
Azután inditottam és már ment is.
Köszönöm a tippeket!
A számitógépemről még szeretnék beszélni.
Kiváncsi vagyok mit kéne vennem.
Jó étszakát!
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
A "my computer"re rákattintasz jobb egérrel, és a menüben a "properities" -re kattintasz.
Előjön a "System characteristics" ablak, és a "special" fülre kattintasz.
Azon belül "Performance" résznél rákattintasz "Settings" gombra.
Előjön a "Performance settings" ablak.
Ott bepipálod a "Best performance" -t aztán katt az egérrel az "OK" gombra!
Ami ezután követezik: a renszerhéj (felület) megváltozik, mintha win95-öt használnál, de arenszer foamatok javulni fognak, mert a grafikát elhanyagolja a winfos! Ez csak a rendszer héjra vonatkozik!!!
Képeket egy pillanat, és csatolom!
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Tegnap kisérleteztem a gépemmel.Felraktam a Pro Street-et.Áligattam mindent de szaggatott.A biosba álítottam a mag feszt 1.3V-rol 0.99V-re.Virtuális memória azon a winyón amin nincs xp(160Gb).A gép gyors a proci mostmár jó.A Pro Street minimumon alig szaggat csak néha.Nagyon jó lett!
Ezek szerint hogy ne akadjon semmit procit kéne cseréljek?
Kösszi a tippeket!
(#) zoro5 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
hello!Gábor vagyok és lenne egy problémám.Minden a procihuzagatásal kezdödöt 2.6Ghzről 3.24ig felhuztam nem birta vettem egy Nvidiageforce 7600as videókártyát 256vram- mal 2 napig birta a CO4 és a STALKERT aztán befagyot egyre gyakrabban újra lett telepitve de mostmár ott tartok hogy bekapcsolom aztán 5-6elkezd sipolni nem tudja valaki mi lehet a baj én a merevlemezre gondolok de ha valaki tudja akkor kérem mondja meg köszönöm.
(#) tgpetrjan válasza zoro5 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
"2.6Ghzről 3.24ig felhuztam" Hűtésen változtattál vmit?

Egyébként komolyabb előképzettség nélkül neki állsz b@..ogatni a gépedet hogy "jobb" legyen necsodálkozz h széthullik
Egy kicsit lehet húzni a gépen azon általában nincs semi gond de nem véletlenül van ráírva az a 2.6Ghrz
(#) zoro5 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Zoro vok már visszahutam 2.8ra amugy csak 57fokos volt. A sipolás miért van?
(#) zoro5 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Ja de gép nem kapcsolodik be sipolni kezd öt hatszor.
(#) Kovidivi válasza zoro5 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hy!
Ha valamit egyszer tönkretettél a túlhúzással, az nem fog megjavulni akkor sem, ha visszaállítod a sebességet. olyan, mint a lézer. ha több áramot kap, akkor utána nem fog normálisan világítani soha!
(#) kobold válasza zoro5 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Vagy nincs benne memória, vagy van, de kontaktos, illetve hibás lehet, olyankor szokott így sípolni.
(#) zoro5 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
De most vettem egy 1Gbosat karácsonykor
(#) kobold válasza zoro5 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Akkor idén karácsonykor gépet vegyél, és addig ne is nyúlkálj bele, amíg nem tudod, mit csinálsz...
(#) vicsys válasza kobold hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Jogos, jár 2 két pont!
Kép: Hivatkozás Kép: Hivatkozás
(#) zoro5 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
De most komolyan a monitort 60Hzröl 85re huztam az baj
(#) zoro5 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
hello!Gábor vagyok és lenne egy problémám.Minden a procihuzagatásal kezdödöt 2.6Ghzről 3.24ig felhuztam nem birta vettem egy Nvidiageforce 7600as videókártyát 256vram- mal 2 napig birta a CO4 és a STALKERT aztán befagyot egyre gyakrabban újra lett telepitve de mostmár ott tartok hogy bekapcsolom aztán 5-6elkezd sipolni nem tudja valaki mi lehet a baj én a merevlemezre gondolok de ha valaki tudja akkor kérem mondja meg köszönöm.
(#) potyo válasza zoro5 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
es akkor a valatsz is igy szeretned semmi irasjel csak egy omlesztett karaktersorozat formaba tele helyesirasi hibaval aztan emeszd meg ahogy akarod valaszd el a modnatokat tok mokas logaikai zagyvasag mar elso osztalyba megtanitjak a gyerekekek az irasjelek helyes hasznalatara
(#) kobold válasza zoro5 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Az nem húzás, hanem beállítás, normálisabb monitorok ugyanis ezt támogatni szokták. A baj egyrészt az a húzás, amit korábban említettél a procival, másrészt meg az, hogy még egy témában megkérdezted szó szerint ugyanazt az írásjelek nélküli maszlagot, tök fölöslegesen.
Ha van tipped, mi ment tönkre (írtad, talán vinyó), cseréld ki, állítsd vissza a BIOS-t teljesen alapértelmezettre, telepíts újra oprendszert, és próba. Ha nem jön be, vidd szervizbe.
Itt nem távolbalátó senki, hogy rájöjjön, mit állítgattál összevissza a gépeden; legközelebb olvasd el az alaplapod és processzorod adatlapját, hogy egyáltalán elviselik-e a hasonló módosításokat.
(#) cln válasza Ricsa hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Lefagyások okai, amiről én tudok:
- memóriahiba
- processzor túlmelegedés védelem tiltás
- hálózati erőforrás elérésének hiánya
- videókártya túlmelegedés
- hdd szektorhiba (FAT)
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Képzeljétek ugy beállitottam a gépem hogy maxon viszi a Pro Streetet 1024x768-as felbontáson.
Kösszi mégegyszer a tippeket.Mostmár nagyon jól megy!!
(#) AMD válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Mit állítottál a gépen?
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Sokmindent!!
Amugy a CPU FBS arányt.A memória teljesítményt.
A proci magfeszültségét.Aszem ennyi.
Kicsit szaggat.Türhető csak picit.
Most csináltam meg haveromét is.Azis viszi de jobban mint előtte.
(#) Ginuwine válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
csakany ird mar le hogy miket csinaltal pontosan mennyirol mennyire es mit hogyan.elore is kosz
(#) bbb válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
a hűtést mennyire buzeráltad? ez is olyan mint az autótuning, ott először a fékkel kell kezdeni (különben a fán köthetsz ki), itt meg ugye a hűtéssel érdemes...

aztán jöhet a különböző okosság:
videókari húzása (ha nem elég, akkor csere)
proci és memó húzása
vinyók lecserélése satásra (igen, nekem is még ata vinyók vannak a gépben)
és persze a különböző szoftveres trükkök, hogy mindent kiírtasz, ami nem kell...

amúgy a tapasztalatok azt mutatják, hogy játéknál majdnem mindegy a proci és a memória, legjobban a videókártya számít! tesztelték külföldi újságok is, és ezt kapták eredményül. a teszt kb. úgy nézett ki, hogy fogtak egy p2 300-as gépet, amiben volt 2x-es agp csatoló, majd cserélgették a videókártyákat benne, és futtatták a játékokat, ill. a 3dmarkot meg hasonló tesztprogramokat. és meglepő módon megkapták eredményül, hogy az akkori csúcskategóriás videókártyával a gép jobban teljesített, mint egy sokkal erősebb gép jóval gyengébb videókarival.
a magyarázat egyébként roppant egyszerű míg alapesetben a proci is részt vesz a feldolgozásban, és félig-meddig előre megrágja a videókari számára az adatokat, addig egy jobb teljesítményű kártya esetében ezt célhardverrel oldják meg, így jóval kevesebb feladat hárul a procira, ami jelen esetünkben a szűk keresztmetszetet jelenti. konklúzióként levonható tehát, hogy inkább érdemes a videókártya teljesítményét fokozni, mint a processzorét. (ha játékról van szó, persze, ha komoly számításokról van szó, amikben nem vesz részt a videókari, akkor a procit és a memóriát kell húzni)
nem mellesleg manapság már egy elég erős videókari se veri a földhöz az embert... (pl. gef 8600gts max bruttó 30k, aminek pedig ez nem elég, azt írják meg jobban!!!)
(#) potyo válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Idézet:
„a hűtést mennyire buzeráltad? ez is olyan mint az autótuning, ott először a fékkel kell kezdeni (különben a fán köthetsz ki), itt meg ugye a hűtéssel érdemes...”

Míg autónál valóban a fékekkel kell kezdeni a dolgot, addig pc-nél nem olyan rettenetesen lényeges a húzott alkatrészek hűtésére gyúrni. Inkább lényegesebb, hogy ezen alkatrészek által termelt többlet hő ne okozza pl. a merevlemez túl magas hőmérsékleten történő üzemelését. A processzor, memória, videókártya nagyon jól érzi magát 75 fokon is, de egy merevlemeznek - mivel mozgó alkatrészeket tartalmaz - nem előnyös az 50 fok sem.


Idézet:
„vinyók lecserélése satásra”

Ez igazából egyáltalán nem növeli a gép sebességét...
(#) Móni hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Helló! Szeretném előrebocsájtani, hogy én egy tipikus nő vagyok és nem értek a számítógépekhez. De mégis lenne egy kérdésem.Mi lehet a probléma, ha bekapcsolom a gépem Ő gondol egyet és kikapcsol, majd azzal a lendülettel vissza is kapcsol? Ez elég nyaka tekert mondat, de ha valaki tudna segíteni, akkor boldog lennék.
(#) _ampervadasz_ válasza Móni hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Szia! Ha a windows betöltött(látni az asztalt ikonok stb), és az alatt csinálja, ajánlott ujra telepíteni. Valaki ismerőst kéne megkérned hogy rakja neked ujra a windwst.
Ha akkor csinálja az ujra indulást amikor, fekete képenyrőe kiír szürke, vagy fehér betükkel minden féle kinainak tűnő dolgot, akkor is egy közeledben lévőt keress meg, mert valószínű BIOS frissítésre van szükséged. (A BIOS egy kis program ami a szamátógép elinulásakor felismeri a a számítógépedben lévő, sokminent, meg elindítja a awindowst.) Ha ezután ugyan azt teszi akkor a következő kell tenni:
FONTOS! Lehet hogy a tápegységeddel is lehetnek gondok, ez már szervizt igényel, vagy hozzáértő ember végezheti el a javítást/cserét.
Előfordulhat a merevlemez megbetegedése (amin tárólodnak az adatok, meg a windows). Ez alapból csere, nem lehet javítani.
Tehát, valaki hozzáértő emberrel nézesd meg. hogy mit tud tenni, illetve segíteni megtalálni a hiba forrását.
Segíteni azért nem tudok, mert ha azt mondanám hogy kapd le az oldal lapot, keress egy gobelemet vedd ki, tedd vissza, menj bele a BIOS-ba ezt meg azt állíts meg azt akkor, nemtudom hogy tényleg megtudod e csinálni, és hogy tényleg úgy nyúlsz bele a gépedbe hogy azzal kárt ne okozz véletlenül. Meg aztán a wndows ba is kéne piszkállgatni egy két beálítást, hogy a ténleges hibát kiváltó okot is meg leheessen találni.
Ha viszont bekapcsoláskor elindul, majd hirtelen leáll, és újra elindul és úgy töltődik be a windows, akkor a merevlemezhibán kívűl akármeik, tényező befolyásolhatja a hiba kialakulását. (akár a memória is pedig azt még nem isírtam ide le,... de ez nem fontos most)
Egy pár lehetőség a sok 100 lehetőség közül, hogy miért csinálhatja ezt.
Csak annyit mondok ha van jó szaki aki ért teljes mértékben a PC-hez akkor hozzá vidd el, vagy szervízbe de ott ilyenekért lóvét számolnak fel, a hiba jellegétől függően, és azt meddig tart kijavítani.
Ne hargudj hogy ennyire sokat írtam, de ebből (remélem) kiszürhető a lényeg, és érthető hogy mi lenne a célra vezető a géppel kapcsolatban.
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Itt vagyyok végre régen voltam.
A CPU-n nem huztam semmit ugyanugy 1800Mhz hagytam
és növeltem a RAM-ot DDR800 ra.
(az AMD-t nem lehet huzni mivele nem engedi)azaz hiába próbáltam huzni a ramot a proci megált 1800Mhz-n.
Szóval nemtudom.AZ AMD 3200+ nál a 40-45fok normális?
Ugyértem nem sok?vagy pont jó?Köszi.
(#) bbb válasza potyo hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
ez igazából pont annyira növeli a gép sebességét, amennyivel gyorsabb a sata átvitele az ide átvitelnél.
egyébként meg általános esetben, amikor nem nagy adatokkal dolgozol, valóban nem veszed észre (hiszen tizedmásodpercekben mérhető a gyorsulás), de pl. videófeldolgozásnál már számít.

a hűtés szerinted miért nem fontos? mert elbírja a proci meg a többi elektronika? igen, de mi van a hőre érzékenyebb alkatrészekkel? vinyók nem szeretik a magas hőmérsékletet, és persze a cd-dvd olvasók is sokkal több hibát vétenek, ha magasabb a hőfok odabenn...
emiatt tehát igenis a hűtésre komoly hangsúlyt kell fektetni, és nem csak legyinteni, hogy ejj a procinak úgy is mindegy a 70-75 °C
Következő: »»   9 / 1131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem