Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1987 / 2499
(#) krisz69 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
szia(!) ha jól látom TIP 41, illetve TIP 42 lesz a végtranzisztorod. Én a (C ) jelzésűt tenném be. Ott egészen 2x40VDC -ig el ><mehetsz. (Elméletben 50VDC-t elvisel. de hálózati feszültség ingásának lehetősége miatt nem ajánlanám ) 35VDC mellett. 40-50 w körülire tenném a kimenő teljesítményt 8 ohm-on. 4 ohmos impedencíával meg nem nagyon próbálkoznék. 1-1 darab tranzisztornak túl nagy kihívás lenne .
Idézet:
„,,Bár puding próbája, az evés."”
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A szimuláció szkóp ábráján nem vehető ki a 11-12V környéki kimenőjel határolás?
Szerintem az AB osztályú működés is sántít.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Valóban...Akkor delete...
(#) tomi1990120 válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A vegtranzisztorok nem a TIP-ek lesznek csak hirtelen ezeket talaltam a tinaban.En 2sb778-ra es a parjara gondoltam ezek muanyag tokosak szigetelni sem kell oket es adatlap szerint 120v-ot birnak.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A rajz innen van a forumrol azt hiszem Mayan rajzolta ha jol emlekszem.Ez b osztaly ugye?Itt az eredeti.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
Nem szeretnék rátelepedni minden kérdés megválaszolására, hagy verje más is a billentyűzetet. Annyit fűznék hozzá, egyáltalán nincs rendben a kapcsolás. De hiszen mutatja is az eredményt a szimulációd, bánatos négyszögjelek formájában.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Akkor nem mukodokepes?Esetleg lehetne rajta javitani valahogy?
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Miért nem választasz innen egy bevált többször után épített másik kapcsolást? Ragaszkodsz valahogy a B osztályhoz ami számos csapdát rejthet,de miiért...? Egyébként meg beírod az oldal keresőjébe és tuti találni fogsz. Itt például.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) treklam válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Megmértem, 12v-on sajnos 200 mA-t is felvesz bizonyos esetekben a vevő.
(#) latyakosa válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A fet saját karakterisztikája olyan hogy melegedésre csökken a nyugalmi áram és ennek következtében nem "fut meg".
(#) tomi1990120 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Nem ragaszkodom a B osztalyhoz csak az egyszerusege fogott meg a kapcsolasnak.Akkor keresgelektovabb.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Ez az IC + két tranyó VF6-osként működne, de abba - ahogy emlékszem - beletört a bicskád.
Gondolom továbbra is próbanyákon szeretnél építkezni és ezen a szűrőn engeded át az ajánlott kapcsolásokat, ezért nem tudunk zöldágra vergődni.
Ami a tárgyalt rajzot illeti, a műveleti erősítő és az emitterkövető végtranzisztorok közé még jelerősítést kéne beiktatnod, mert a műveleti erősítő kimenő feszültsége erősen korlátozott. Amplitúdóban 1,5V-tal marad el az IC tápfeszültségétől. Szóval így nézne ki mire minden a helyére kerül.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Nem tort bele a vf6 mukodik rendesen .Es ezzel a kapcsolassal se lehetne egyszerubben megoldani? mondjuk fetek helyere tranzisztort?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Hosszas vívódás után azt javaslom maradjon meg a bemenet fogadó panel. Az M62446 hangerőszabályzó IC-t le kéne választani, hogy ne terhelje feleslegesen a bejövő jelet (piros elvág).
A fekete rajzolat a hangerő poti bekötése.
Úgy nézem megtaláltam a szubszűrőt, narancs szín jelzi - erre majd később térjünk vissza.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Míg a műveleti erősítő tápárama elegendő a FET gate vezérléséhez, addig a bipoláris végtranzisztor bázisához sajnos kevés.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Ertem mind1 akkor koszi azert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) tothbela válasza treklam hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
AZ eBay képein nem látom, fotózzd le légyszíves a tápbevezetés környékét mind a két oldalt. Lehet, hogy jó lenne az öt voltos.
(#) juhos89 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
1. A sub mellett kettő vagy három vetezetéket vágjak el? Mert nem tiszta!
2. A potikon és a kondin kívül kell majd még vmi? Mert hestore-ról rendelek
3. Honnan a francból értesz te ehhez ennyire? Hatalmas tisztelet érte hogy ránézésre megmondod hogy mi az és mit kell csinálni.......
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A szub jelölésnél egy vezetősáv vágandó el, hogy a kondi lába felszabaduljon az IC-től. Akár a kondi ezen lábának kiemelése is elegendő. (megpróbálunk majd jelet rákötni).
Alkatrészek hiányában indítsuk el először a telefon hangerőszabályzója segítségével. Mindössze három átkötés szükséges hozzá.
A háromvezetékes tápkábelt egyelőre ne csatlakoztasd, a procis panel is kimarad a készülékből természetesen.
Tanulságos lesz mennyire elegendő a telefon jele a csatornák kivezérléséhez.
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Ami a 3. kérdést illeti, ezek az olcsóbb 5.1-esek elég egy kaptafára készülnek.
(#) juhos89 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Elismerésem....
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Nyugtával a napot...
(#) sany válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
A "sub" lábtól nem lenne egyszerűbb kiforrasztani a kondenzátort, minthogy elvágni a vezetőt?
(#) treklam válasza tothbela hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Itt vannak a képek mindkét oldalról, előre is köszönöm ha van valami ötleted.
(#) reloop válasza sany hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
A kondi marad, ha sikerül beüzemelni a szub csatornát. Gondolom felüláteresztőnek van méretezve.
(#) sany válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Rendben. Csak egy ötlet, de szerintem akkor nem kellene elvágnia vezetőt, csak kiforrasztani. Ha kell majd akkor visszaforrasztani.
(#) tothbela válasza treklam hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
A képek alapján nagyon valószínű, hogy az egész vevő 5 voltról működik. A stabilizátoron kb 2V eshet. Ez azt jelenti, hogy akár 7V is elég a működéshez. Ahogy mérted, az áramfelvétel 200 mA.

Ebből kiindulva legegyszerűbb megoldás, hogy egy néhány ezer µF-os kondenzátort a táp bevezetéssel párhuzamosan kell kötni, és egy 22 ohm 1W ellenálláson mint szűrőn keresztül kapja a 12V-ot.

Ettől jobb megoldás, hogy egy fojtótekercset használsz a 22 ohm helyett. Ezzel viszont az a baj, hogy nem lehet az egyenáramú ellenállása több, mint 22 (max25) ohm. Viszont nem elég pár menetes kis tekercs, valamint nem telítődhet a mag a 200 mA-től. Pc tápból bontott fehér/sárga toroidot 0,2mm-es huzallal tele lehetne tekerni (fűzögetni), de megőszülsz mire végzel. Nagyobb térfogatú lehetőséget azért vetek el, mert akkor már ott elférne egy másik táp is.

Harmadik megoldás, hogy egy ilyen kis áramkörrel helyettesíted az induktivitást.

Nem bátorítalak egy saját gyártású 12V 200mA-es izolátor gyártására, mert többnyire az induktivitásokkal van mindig a baj. Bár az e-Bay-en találhatóból hármat is párhuzamosan köthetnél a kimenetükre kötött pár ohmos ellenállásokon keresztül, de ez erősen megnövelné a projekt árát.

Szerintem kezd a legelsővel.

filter.png
    
(#) luigi71 hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Lenne egy nagy kérdésem.A rajz alapján ez egy magas mély kiemelő .Megcsináltam de csak mélyet ad!! Vagy ,hogy kell a végfokra rákötni? Ha kell írok értékeket is csak légyszíves segítsetek.Megakadtam.
(#) reloop válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Szia! Helyesen működik az áramkör, ez egy alulátresztő szűrő.
(#) luigi71 válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Szia bocs de az mi a túró?annyira nem vagyok még otthon benne.Csak a végfokomhoz akartam egy magas mély kiemelőt ,hogy jobban szóljon.De akkor ezek szerint ez nem jó hozzá?Mármint úgy,hogy szóljon a végfok rendesen de tudjam a mélyet és a magasat állítani.?
Következő: »»   1987 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem