Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A KiCad paneltervező
 
Témaindító: Pavel, idő: Jún 2, 2006
Lapozás: OK   5 / 14
(#) tomi52 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Gyártott esetleg valaki a cikcakkos ellenállás szimbólum helyett nálunk szokásosat?
(#) pipi válasza tomi52 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Hali!
kb 3 perc megrajzolni a libraryban olyat amilyent szeretnél...
(#) tomi52 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Biztos igazad van, de még nem sikerült eljutnom odáig.
(#) Massawa válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Sorrendben ( habár személyesen utálom a forditásokat, mert azzal csak veszit a SW az értékéböl, legyen az bármilyen nyelven).
Create a component with....
Ugyanaz az alkatrész más tokozással.
.... power symbol
Alkatrészt mint tápot tervezni
Units.....
Az egységek nem cserélhetök
Sharing.
Megosztás
X közös minden egységhez a tokon belül
X közös minden tokozáshoz
Pitch ....
Az ismétlödö lábak távolsága
Increment ....
A feliratok számazásának a növekménye

Az angol szöveget nem irtam ki teljesen, de biztos megtalálod.
Az egyes fogalmakat azonban probáld ki, már nagyon régen volt a kezemben a KiCad, igy nem tudom pontosan kiprobálni mit is értenek pontosan azon fogalmak alatt ( ez a forditásoknak a legnagyobb gondja).
Én biztosan soha az életben nem venném kézbe a nem angol verziot...
(#) tomi52 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Köszönöm, megpróbálom.
(#) szili83 hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Sziasztok!

A KiCAD-nak vannak hátrányai? Mennyire korlátozott, ha az ingyenes verziót használom? Mennyire használható, egyszerű? Eddig SprintLayoutot használtam win alatt (6-ost, megvett verzió), és tetszett. De OSx alatt nem megy. A KiCAD pedig jó mindkét platform alatt. Mennyire egyszerű használni a SprintLayouthoz képest? Érdemes használni, beletanulni?
(#) RoliNyh válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 / 1
 
Mivel teljes egészében ingyenes verzió van csak, nincs korlátozás benne.
Fizetős verziója ennek nincs, maximum hozzájárulhatsz a fejlesztők támogatásához.
A kettőt összehasonlítani meg csak az tudja majd, aki mindkettőt használja. Én csak a Kicad-ot...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) RoliNyh válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Ha lesz időm, csekkolom, köszi...
(#) Ivan93 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 / 1
 
Szia!
A KiCad open-source program, teljesen ingyenes, nem rendelkezik korlátozással. Tudtommal bármekkora nyák tervezhető vele. Szerintem jól használható. Én Eagle-ről váltottam. Hasonlít hozzá, tehát megtervezed a kapcsolást, majd a nyák tervezésnél gumikötelek mutatják mit mivel köss össze. Sok apróságban viszont eltér az Eagle-től. Így néz ki a tervezés: kapcsolási rajz -> alkatrészszámok hozzárendelése (1 gombnyomás) -> csomagolás (footprint) hozzárendelése, külön külön minden alkatrészhez -> alkatrészlista készítése (1 gombnyomás) -> paneltervező megnyitása és alkatrészlista importálása -> panel tervezése. Valahol bonyolultabb az Eagle-nél, de az extra lépések akár később előnyt is jelenthetnek, bár még nem tapasztaltam.
Ami viszont jobb az Eagle-höz képest, hogy lehet negatív nyomatot is exportálni, nem kell más programokkal konvertálni. Gerber fájlok is könnyen készíthetőek.
Meg kell szokni, de jó program szerintem.
Youtube-on van sok tutorial, azokból érdemes párat megnézni, sokat segítenek. Például.
(#) szili83 válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Köszönöm, meg fogom nézni. Itt a fórumon kaphatok segítséget, ha valahol elakadok? Habár ahogy nézem mióta hozzászóltam 2-en írtatok, tehát van aki nézi, és segít. Megnézem majd egy egyszerűbb NYÁK-al, hogy mennyire boldogulok el vele. Az előbb néztem egy tutoriált, más mint a SL, de megtanulható szerintem.
(#) RoliNyh válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 / 2
 
Amúgy épp itt szúrtam róla néhány képet Udvari Zsombornak...

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) szili83 hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
A következő a hibaüzenetem.
(#) csatti2 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Állítsd be az alkatrészkönyvtáraid helyét.

Schematic editor / Preferences / Component libraries

Példa: lásd kép
(#) szili83 válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
OSx alatt máshogy van, és nem igazán találom.
(#) csatti2 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
MAC-et ha fegyvert fognának rám se használnék.
(#) szili83 válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 


Nah szép.
Én az OSx miatt nézegetem a KiCAD-et, mert a korábban használt Sprint Layout nem megy OSx alatt. Nem akarok egy WIN-t is venni a MAC-re
(#) Beila válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Vegyél linuxot.
(#) szili83 válasza Beila hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Mac-ra lesz lehet win.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Találtam eagle konvertert, és teljesen jó.
eagle-lbr2kicad-1.0.ulp
Megnyitod eagle-ben a libet elinditod ezt az ulp-t kell neki 3* ugyan az az output könyvtár és máris használható.
Az eagle meg ingyenes 10*10-es panelig, úgyhogy bármikor letölthető és utána már csak konvertálgatni kell a lib-eket. (mindíg azt amit használsz, előbb utóbb teljes lesz a lista)
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Estét!

Ad1. Az alábbi ablakban található angol szövegekre tud valaki valami értelmes magyar fordítást?

Ad2. Ti hogy szoktatok vezetősáv szélességet váltani? Nekem igazából csak a "Default" értéket engedi használni...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
A szélességváltásra közben rájöttem, az alábbi panelen be kell állítani egyedi sávszélességeket, ha ez megvan, akkor a W betűvel (nyomogatva körbejárja a beállított értékeket) rajzolás közben változtatható a csíkszélesség. Vagy ha jobb egérrel a csíkra kattintunk és a Vezetősáv szélesség választása legördülő menüben megjelennek az előzőleg beállított értékek, ott is válthatunk csíkszélességet...

Az angolon még azért törjétek a fejeteket légyszi. Köszi...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2017 / 1
 
Szia!
Ad2: Design Rules -> Design Rules -> Global Design Rules fül (2. kép) -> alsó két táblázatban vehetsz fel furat és vezetősáv méreteket, amit utána a tervezőben a két legördülő menüből választhatsz ki. Sajnos minden új panelnél be kell írni, legalábbis Én nem tudom, hogy lehetne elmenteni. Ha egy meglévő via/vezetősáv méretét akarod változtatni, akkor kiválasztod az új méretet, majd az egeret fölé tartva nyomsz egy "e"-t. Így könnyen lehet sok vezeték méretét változtatni.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Nyomtam egy pluszt, ha már beírtad. Köszi...
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Na, mire megírtam a módosítást, nem engedte elküldeni.
Tehát Ad2: (hogy megérdemeljem azt a pluszt)
"set tracks and vias of the current Net to the Netclass value"
"Aktuális Háló vezetősávjának és furatának beállítása a Hálóosztály értékére"
Nem túl szép, de magyarul nehéz tömören megfogalmazni. Személy szerint jobban szeretem az angol nyelvet ilyen esetekben.
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Szép napot!

Az alkatrészlista elkészítése után egy *.xml kiterjesztésű fájlt kapunk.
Van tippetek, hogyan lehet ezt a fájlt ember számára érthetően megjeleníteni nyomtatáshoz pl?

A régebbi verziókban egy új ablakban nyílt meg ami sima szöveges megjelenítéssel listázta az alkatrészeket, de ez itt most nem játszik úgy látom (4.0.2 verzió)...
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Ha a nyáktervezőből(!) exportálod az alkatrészlistát akkor az már CSV formátumban lesz. Ezt Excellel vagy vmelyik ingyenes táblázatkezelővel (pl. openoffice) megnyitva már egy jól nyomtatható eredményt kapsz.
(#) mps válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Azt is megteheted, hogy kiválasztod a bom-nál a bom2csv plugin-t, az is sima csv-t csinál.
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Hát nem tudom, valahogy nem kóser ez nekem. Ha a nyáktervezőből exportálom, akkor készít egy *.cmp fájlt. szövegszerkesztővel megnézve viszont van benne nyomtatáshoz teljesen felesleges információk is, mint pl: BeginCmp, TimeStamp, Path stb... Ha az excelel nyitom meg, gyakorlatilag ugyen ez van...
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 13, 2017 / 1
 
Rossz menüpontot használsz. Fabrications Outputs/BOM file ami neked kell.
(#) RoliNyh válasza mps hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Ha a rajzszerkesztőnél az alkatrészlista készítését választom, és betallózom a bom2csv plugint
(most töltöttem le a legfrissebbet), elvileg használatba is veszi.
De ha nyomok egy létrehozást, akkor meg dob egy 4 -es hibakódot...
Következő: »»   5 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem