Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   16 / 344
(#) zizu93 hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Sziasztok.Tudnátok segiteni,egy automata mosógép motor bekötésében?Nincs kapocsléce,csak lóg belőle négy vezeték.meg van egy négy kivezetéses kondi.
(#) Imi65 válasza zizu93 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Ilyen mosógépmotoros topic már van valahol. Lehet, hogy az meg melegszik?
(#) zizu93 válasza zizu93 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
kipróbálnám!!
(#) hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Épp mostanában alakítottam át nagyapám körfűrészét, ami többek közt egy motorcserével is járt (vagyis járna). Találtam is egy jobb fajta motort, úgy 'kilóra' saccolva szerintem megfelelő teljesítményt fog nyújtani. Na most az lenne a kérdés, hogy ez a motor vajon menne 3 fázisról? Bár 6 kivezetése van, de nekem úgy tűnik hogy ez anno valami mosógép motorja lehetett. Ebben az esetben feltételezem hogy nem megy a 3 fázisú táplálás, de javítsatok ki ha tévedek! Szóval szerintetek ha mosógépből van, akkor van esélyem a 3 fázisú táplálásra? Választ köszi előre is..

Képeket délután teszek fel róla ha szükséges.
(#) patexati válasza hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Ha ipari mosógép akkor igen! Sima mosógép motor is áttekerhető 3 fázisra csak nem érdemes!Bár láttam már fűnyírógépen ilyen átalakítást Majd ha lesz kép jobban meg lehet ítélni talán!Keress rajt feliratokat ha találsz!
(#) Imi65 válasza hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Szükséges lenne a kép, főleg a kapcsairól. Meg - ha van - adattábla sem lenne rossz.
Arra felhívnám a figyelmedet, hogy a körfűrész nem könnyű üzem egy motornak. A klasszikus (keverőtárcsás) mosógép motor méretű 3 fázisú kivitelben is meglehetősen kevés teljesítményt szolgáltat (0,5-1LE, max). Ez körfűrészhez csak szükségmegoldás. Oda - ha komolyan akarunk vele dolgozni, és nemcsak a hangkeltés a célunk - a 2,2kW-ot tekinthetjük elfogadható alsó értéknek. Felfelé a bejövő teljesítmény szab határt.
3 fázisú motor annyi van közkézen, hogy - szerintem - nem probléma beszerezni egyet.
(#) válasza patexati hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Először is köszi a gyors válaszokat

Na szóval csináltam pár képet a mociról, szerintem magukért beszélnek.

patexati:
Idézet:
„Ha ipari mosógép akkor igen!


Hát az biztos nem! Én max 0.5-0.7 kW-ra saccolom...

Imi65:
Idézet:
„A klasszikus (keverőtárcsás) mosógép motor[...]”


Tényleg mosógép, de akkor ez egy keverődobos (illetve nem tudom a pontos nevét) volt, és nem forgótárcsás, de ezt majd a képeken is meglátod.
(fél óráig vakartam a koszt az oldaláról mire megláttam a címkét amin fel van tüntetve a csatlakozó bekötése; adattáblát viszont nem találtam az évszázados kosz alatt).


Idézet:
„a 2,2kW-ot tekinthetjük elfogadható alsó értéknek.”


Az eredeti 300W-os motort ez a mostani mindenképpen überelni fogja, de azt nem gondoltam volna hogy még ez az általam saccolt kb. 0.7 kW is ilyen kevés lenne... Viszont az a bizonyos 300W-os sajnos nagyon gyenge volt, semmi nyomatékkal nem rendelkezett, ezért is cserélném...

Mellesleg, mivel ez tuti mosógépmotor (lsd. kép), ezért gondolom egyfázisú a cucc...
Sajnos nem túlzottan értek hozzá, szóval ötletem sincs hogy mit keres 6db kivezetés egy egyfázisú motoron... Szerintetek? És vajon mit jelenthetnek a csatlakozó bekötési tábláján a '2- és 16 pólus' feliratok?

szerk.: Ja és gondolom ezek után a háromfázisú üzem is felejtős...

moci.jpg
    
(#) Imi65 válasza hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Hát, így már egyszerűbb dolgunk van. Ez egy automata mosógépmotor. Azért ír 2 pólusról, meg 16 pólusról, mert két fordulatra van tekercselve. Mivel centrifugáláskor jóval gyorsabb, itt 2 pólusú (2800), mosáskor meg 16 pólusú bekötésben működött, itt 1/8 fordulattal járt.
Ellenjavallatok: Ez egy nyitott motor, tele megy fűrészporral, a pára a szabadban 1-2 év alatt kinyírja.
Ez sem lesz túl erős, mert a kettős tekercselés miatt ekkora elsősorban.
Nem biztos, hogy hosszabban is képes működni, hisz egy centrifugálás kb.5 percig tartott. Azonfelül nem hinném, hogy ugyanezen okból nagyon tolerálná a befulladásokat.
Csak a 2 pólusú (nagy fordulatú) üzem jó, a másik használhatatlanul lassú.
(#) válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Értem, tehát ezek szerint nem igazán javaslod ezt a motort körfűrésznek. Az érveid egyértelműek, be kell hogy lássam hogy mind igaz (pl. nyitott felépítés, pára, centrifugaüzemben pedig valószínűleg rendesen melegedne, stb stb...)
Ezek után azt hiszem, ezt a motort nem érdemes betenni a körfűrészbe, illetve valószínűleg nem lenne sokkal erősebb mint az előző volt.(valóban megtévesztő ez a kettős tekercselés, mert a motor amúgy baromi nagy a méreteit tekintve, azt hittem izmosabb egy picit)

Megpróbálok találni majd valami rendes méretű motort, aztán majd 'meglássuk' hogy milyen lesz

Köszi a segítségedet!
(#) patexati válasza hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Én sem javallom ezt a motort fűrészelni mivel annyira gyenge lenne,hogy nem lehet vele semmit dolgozni úgysem!Hacsak nem valami kis mini körfűrészre kell mivel finom munkákat végeznek!
(#) válasza patexati hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Idézet:
„Hacsak nem valami kis mini körfűrészre kell”


Hát ide valószínűleg kell is a teljesítmény, mert nem éppen a minikörfűrész kategória... (260 mm körüli a tárcsája ha jól emlékszem..)

Szóval nézek hozzá valami izmosabb vasat..
(#) Imi65 válasza hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Mindenképpen 3 fázisút szerezzél, mert azok sokkal jobbak erre a célra (is). A bejövő Ampert figyelembe véve az ELMŰ ajánlásával a következő motorteljesítményeket használhatod gond nélkül:
3X10A -->2,2kW
3X16A -->4kW
3X20A -->5,5kW
Természetesen csillag-delta indítással (erre alkalmas motorral) nagyjából minden eggyel feljebb kerül.
Az én gépem 4kW-os csillag-deltás motorral van szerelve, 400mm-es lappal.
(#) válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Huhh, izmos egy gépezet, az tuti


Hmm, ezek szerint jó messzire mehetek motorteljesítményben, mert nálunk 3x32A jön be a házba, és a vezetékek is zsír újak majd' mindenhol, szóval azok is bírni fogják.
(#) Karbantartó válasza AMD hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Én ezt úgy nézem ez egy kétfázisú motor szerintem ezt te nem fogod tudni egyszerűen használni de lehet hogy rosszul látom azért ez egy nem mkindenapi látvány.
(#) Imi65 válasza hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Ja, akkor lehet fokozni a motorteljesítményt. 5,5kW azért már elegendő erőt biztosít minden helyzetben. Ennél feljebb már nem igazán érdemes menni.
(#) mzoltan válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Hy.Mosógépmotor-fünyíró,pálinkafőzőhóz forgató,köszörű,húsdarálő, áttétellel álványos fúró
hűtőkompresszor-1drb pumpa,4drb összekapcsolva festére alkalms
auto ablaktórlőmotor(ez már történelem)ntennaforgató,fúrónak szerkesztettem egyett
(#) Imi65 válasza mzoltan hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Nekem is volt mosómotor az asztali fúrómon, de elég harmatos volt. 8-10-es fúróval már óvatosan kellett bánni, mert az áttörésnél befulladt(a gyári 13mm-es asztali fúró áttáteleit másoltuk le). Van 2 db-om, ami évek óta kallódik.
(#) dzsoli hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Sziasztok ,nekem az lenne a kérdésem hogy egy 3f 240 w-os motorhoz mekkora állandó üzemű kondi kellene ?
(#) zoz11 válasza dzsoli hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Hello
3fázisú motorhoz alapból nem kell kondi!!!
Csak akkor kell hozzá ha át akarod kötni 230V-ra, de én annak nem látom értelmét mivel kb. 120W jönne ki belőle.
(#) dzsoli válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Az a helyzet hogy ez a 380-as motor jelenleg 220-ról megy ,egy 45 mikrós állandó üzemű kondival ,csak nagyon melegszik a motor.Ezért gondoltam hogy lehet hogy kissebb kondi kellene.
(#) Imi65 válasza dzsoli hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Az eredetileg is 230V-ra tervezett motorokon az üzemi kondi értéke 25-30 mikro lóerőnként, azaz 750W-onként.
(#) proli007 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Tegyük hozzá, hogy az eredetileg 3f380/220V-ra tervezett motorokhoz pedig, 70mikro kell kW-onként.

Így a Dzsoli-nak kb. 12..16µF-os kondi is bőven megfelel.

üdv! proli007
(#) dzsoli válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Köszi a gyors választ ,van is itthon 16-os kondi ,kicserélem.
Üdv: Mindenkinek.
(#) pubos hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Helló!Bocsi lehet hogy nem ide illő a kérdés,de úgy látom itt sok a hozáértő.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szalagfürészre szeretnék villanymotort venni. 220v 2. 2KW-os ra gondoltam, persze újra.
A kérdésem az lenne mivel nem olcsó, mekkora fordulatút vegyek 2800 vagy 1400-ast.
Nekem a cél hogy minél erősebb legyen, a2800 fordulatura gondoltam, mert azt leáttételezve még nagyobb erőt fejtene ki./vagy tévedek/
Az üzletbe az eladó meg az 1400-ast javasolja, ami 7 ezressel drágább./vajon csak azért/Amúgy a két motor teljesen ugyan az csak a fordulat meg az ár más.
Szerintetek melyik a jó választás?
(#) dzsoli válasza pubos hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Hali. Én úgy gondolom hogy az 1400 bőven megfelene neked ,de ha a 2800 -ast akarod azt is megveheted,csak azzal az a gond hogy egy áttétellel le kell csökkenteni a fordulatot mert ha azt ráengednéd a szallagra akkor én biztosan nem állnék mellé fűrészelni.
(#) potyo válasza pubos hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Mindkét motor 2,2kW. Ha a 2800 fordulatot áttétellel megfelezed, akkor a felezés után ugyanazt tudja, mint amit az 1400-as motor tud direktben. Tehát tévedsz.

Ha már megvan az áttételed, akkor vedd meg a 2800-as motort. Ha nincs, akkor meg az alapján vedd meg a cuccokat, ahogy olcsóbban jössz ki árban.
(#) potyo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Az ereje... egy motornak teljesítménye, fordulatszáma és nyomatéka van. A három mennyiségből ráadásul csak kettő választható szabadon, a harmadik a másik kettőből adódik. Teljesítmény[P]=nyomaték[M]*fordulatszám[omega], ahol omega=2*pi/60*fordulatszám (fordulatszám ford/perc-ben helyettesítendő be).

Tehát a 2,2kW-os 2800/perc fordulatú motornak van kb 7,5Nm nyomatéka, míg az 1400-as motornak 15Nm nyomatéka. Namost ha a 2800-as motorra ráteszel egy felezőt, akkor kapsz 15Nm nyomatékot 1400/perc fordulat mellett. Ami pontosan ugyanaz, mintha rögtön egy 1400-as motort használnál.
(#) potyo válasza potyo hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Már nem birom szerkeszteni, de rosszul írtam a képletben: Teljesítmény[P]=nyomaték[M]*szögsebesség[omega]
(#) Atis57 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Szia!
én kicsit másképpen látom :
veszel 2,2 Kw-s motort a tengelyen 1,98 kW ra számithatsz --állandó telj esetén / 1 év /ez kb 2,6LE
de minden gépnek van hajtó nyomaték -inditó nyomaték szükséglete is. Szerintem ez a döntő -ha nem terhelem ki a motort , akkor lecsökken a felvett teljesitmény is + az előbbi veszteség.
lehetne még beszélni az órás teljesitményről Kb 120 %
a pillanatnyi teljesitményről max 225%legfeljebb 1-2 perc erejéig.
De ha a nyomatékod nincs meg nem indul --állva marad !
ezenkivül ,ég a GD*2 mint billenő nyomaték és a másik 6féle mechanikai adat.
(#) Atis57 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Szia!
idézzem mit szoktam az eladóktól hallani ? pl: 1 pólusú izzó lámpa/ 1 kivezetése van -mert a fémkosár nem számit , nincs is bekötve! /illetve hányszor hallod ezt+ezt nem kér hozzá --mert kellene, amaz okból.
tehát . A 2kw 2800-1400-960 -750 378 1/min. esetén is annyi / végig 2 kW / --de a nyomaték 7,5-15-22,5-30-60 Nm lessz . a többi jellemző is arányosan változik.
Ha neked a 2,2kw a tengelyen kéne akkor 3kW -s motort vegyél.
a gyári terveken is igy megy 100% után tegyünk rá nagyobbat .
Következő: »»   16 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem