Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   130 / 2500
(#) szamóca válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Vagy az van amit szilva mond, hogy rossz a potid. Ezt ellenőrizheted multiméterrel, (ha jól látom primitív piher gyártmány tehát van rá esélyed) ha kikötöd és letekert állásnál ohmmérővel rámérsz mindkét csatornára rögtön adja magát. (a mérővezeték ellenállásánál nem mérhetsz így nagyobb értéket.) Vagy marad hogy árnyékolt vezetéket használsz.
(#) hapro válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Szia!

Szerintem a probléma hogy nem árnyékolt vezetéket használsz.
(#) Mayan válasza hapro hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Valószínűleg a poti gyárilag nem megy le nullára mert gagyi...pedig van ennél gagyibb is, direkt vettem a drágábbat, hogy ez jobb... majd megmérem. Az árnyékolatlan 2 centis vezetékek közt annyira picike kapacitás lehet ( 1pF se ?) hogy nem hiszem hogy ott bármi átmenne. Viszont elég szépen szól a kis cucc, jó a sztereó tere és tiszta, bár mint minden ic-s cucc ez is összemos sokmindent, kristálytisztának egyáltalán nem mondható.

Szeretnék építni valami igazán jót is, valami csodaszépen szóló kis erősítőt, 5-10w körül. VF3 v. VF4 -re gondoltam... csak nem tudok nyákot készíteni...
(#) valve válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
"Az árnyékolatlan 2 centis vezetékek közt annyira picike kapacitás lehet" Egy 2mm -es csupasz vezeték a hangtechnikában akkora 'zavart' okozhat, hogy nembírod meghallgatni a saját hangodat,..
(#) Mayan válasza valve hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Nem értelek... pl. nyákon minden árnyékolatlan. Az alkatrészek lábai is, minden...
(#) valve válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Egyszerűen és tömören!

Van egy cég (vagyis ami komolyabb), csak arra vesz fel mérnököket meg szakikat, hogy az áramköri elemek elhetlyezését úgy oldják meg, hogy az a legjobb fizikai, (és kémiai) hatásoknak megfeleljenek! Elektromos terek, hősugárzás, rádiofrekvenciás jelek, s egy tucat más tényező! Arról nem is beszélve, hogy amit meg tudunk hobbi szinten valósitani, azt tegyük is meg. (cégnév nemlett említve, reklám)

Mindenki, jön azzal, hogy nem megy ez, nem megy az, de még az alapvető dolgokat sem úgy csinálja ahogy kellene vagy illik. Pedig sokkal könnyebb lenne mindenkinek az élete, ha egy erősítő gondját nagyjából nem mindig azzal kellene kezdeni, hogy a trafóra van erősítve az Opa, vagy a végtranyók zománcozott rézhúzallal vannak bekötve, esetleg a jel egy darab rézhuzal csupasz külsővel,..

Erről ennyit, bővebben még olvashatsz a A hangfrekvenciás zajok (audio) cikkben,..
(#) lamalas válasza valve hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
De a 2mm-es csupasz vezetek nyilvan eliras es inkabb 2m-eset akartal irni .... vagy nincs igazam?
(#) Tom025 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Ezzel a fajta potival már nekem is meggyűlt a bajom, TUTI hogy nem veszi le nullára az ellenállást végállásba tekerve sem. Ajánlom a Konthában kapható fémházas műanyagtengelyes kivitelt, azzal nincsenek ilyen gondok...
(#) valve válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Igen! 2m -es (méter).
(#) Skyline hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!!
Lenne egy olyan kérdésem h az általam melékelt erösitö kapcsolást szerintetek lehet e 2 ohm os hangszóróval terhelni?és körülbelül mekkora teljesítméní vehetö ki belöle 2 ohmon?
Az adatlapja szerint 8 ohmon 350-400W ot tud 4 és2 ohmon 500w ot!
De ha 8 ohmon 350W ot tud 4 ohmon többet kéne leadnia mint 500w?ja és nem adhat le 4 ohmon is és 2 ohmon is 500W ot mert 2 ohmon többet kéne leadnia nem?
Lécci ha valaki tud segítsen!!
Elöre is köszi!!

k6amp.pdf
    
(#) proli007 válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Hello!

A kutya, lehet ott van elásva, hogy a tápnál az van felírva, hogy 82/60/41V.

üdv! proli007
(#) Skyline válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
ezt hogy érted?
82V-on 8 ohm
60V-on 4 ohm
41V-on 2 ohm
Ha igy van a táp kialakítása akkor milyen kimenö teljesítméníre lehet képes az erősítö?
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
mondjuk van benne két 10A-es bizti és ha +- 40 v on megy az erősitö az 80V X 10A =800W durván de 9A-al számolva 720W enyit képes lenne leadni 2Ohm-on?
persze még lehet böviteni a kapcsolást 1pár FET tel!!
(#) proli007 válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Nem ismerem az erősítőt, de Te írtad, hogy az "adatap szerint"!
Én annak hinnék a legjobban.

üdv! proli007
(#) Skyline válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
de kicsit furi nekem h 8ohmon 350W, 4 ohmon 500W és 2 ohmon is 500W
Ez nem fura?
2 ohmon 750 nek kéne lennie nem?
Ha a hangszóró impedanciát a felére csökkentem a teljesitmény nem emelkedik a duplájára?
Vagy hogyan változik ilyenkor a teljesítmény?
Nö az biztos de menyivel?
(#) szilva válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Nyílván nem bír többet leadni, ezért írják rá ezt a teljesítményt. Pl. a kimenetet meghajtó alkatrészek határértékei miatt.
(#) Skyline válasza szilva hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Pedig elég"combos" Fet-ek vannak benne,megnéztem az adatlapokat és ha jól emlékszem egy fet 12A-t képes elviselni és van belöle 8 de a nyákba akár 10-et is lehet tenni.
Ezért zavart meg ez a teljesítményadat mert én 2 ohmon szeretném hajtani és nem tudom a pontos kimenöteljesítményt igy nem tudom h mekkora trafót vegyek hozzá
Ezért kértem h valaki aki jobban ért az erösitökhöz mint én vizsgálja meg h mégis mit tud és h mire számítsak!!
Elöre ie köszönöm!!
Üdv!!
(#) szilva válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Több, mint valószínű, hogy az irdatlan mennyiségű termelődő hő a korlát. Ezen valamelyest lehet segíteni több végFET-tel, csak nem tudom, érdemes-e. Fogsz hozzá csinálni 1.5-2kW-os tápot is?!
(#) Skyline válasza szilva hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
elsösorban azt szeretném megtudni h ez a kapcsolás kiegészítve még 1 pár FET-tel mire lenne képes 2 ohm-on?A táp szemponjábol egy 3 kw-s torroidra gondoltam persze stereo végfokhoz!
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
azért lennék erre kiváncsi mert az erösitö hidba kötve két 8-ohmos falat hajtana párhuzamosan kapcsolva ami igy 4-ohm lenne és csatornánként igy 2-ohm lenne a terhelés!!
(#) witti válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Szia! Nálam is szólt nulla állásba. De nekem van benne egy előfok hangszín szabályzóval, kissé torzított is, de beraktam a kettő közé egy ellenállást! Neked is javaslok egy-egy 1k vagy 2k ellenállást az RCA és a 2003-sok bemente közé!
(#) Skyline hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
utána néztem és találtam egy CERWIN-vega cv-1800 az erösitöt ami:
sztereóban:
400W 8-ohm
600W 4-ohm
900W 2-ohm

Monó(híd)
1200W 8-ohm
1800W 4-ohm

ha az általam feltett rajzon levö erősítöt ezekhez a teljesítményadatokhoz hasonlitom akkor egy 3kw-s torroidot kéne vennem az erősítöbe?!
Valaki aki nagyon ért az erölködökhöz lécci nézze meg nekem a kapcsolást h mire lenne képes!!!!!
Mert kételkedek ebben az 1800W-ban még ha csatornánként egy párral bővitem a végfeteket akkor is!
elöre is köszönöm a segítséget!!!
Üdv mindenkinek és jó hétvégét!!
(#) banyaiakos hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Sziasztok!
mekkora bemeneti ellenállás ajánlot erősítőbbe?
köszi
(#) proli007 válasza banyaiakos hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Szia!

Ezt jelforrás válogatja. De vonalszintű bemenet esetén 47..100kohm a szokásos ellenállás.

üdv! proli007
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
senkinek sincs ötlete h vajon az általam feltett rajz milyen kimenö teljesítményre lenne képes?
Fontos lenne mert nem tudom hogy mekkora torroidot vegyek!!
Elöre is köszi!!
(#) Skyline válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Ebbe a 840W ba már a melegedés is bele van számolva?
Ezt a teljesítményt 8 ohm-ra számoltad de mi a helyzet ha 2-ohmon hajtom?
Nem két tölcséres emminencet-hajtanék vele
(#) Skyline válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
ezt a 80*80/16 nem értem mi a 16?
A 80 gondolom a tápfesz -2V?
Ha ezt 2 ohm raszámolom 41V-2V=39V enyi a hangszórókra kerülö feszültség?
Az áram max 10A lehet a bizti miatt?
És akkor igy 390W szinusz jön ki 2 ohmra?
Jól számolok?
(#) Skyline válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
A rajzon 41V 60V és 82V van gondolom 2 ohmon a 41V-ot kell használni,de nem tudom miért!
Mi lenne ha 2-ohmon a 82V os táppal hajtanám?
Bocsi a sok kérdésért de ez nagyon érdekel

(#) Skyline válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
igen de maximum 10A-lehet!
Most akkor 2-ohmra hogyan kell kiszámolni a kimenö teljesítményt?
Mivel szimmetrikus táp 2X10A-el vagy 2X41V-al kell számolni?
(#) Skyline válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
tehát akkor 2-ohmon és 41 volton a kimenö teljesítmény:41/2=20,5A
P=20,5AX41V=840,5W csúcs?
840,5/1.41=596W szinusz?
Jól számolok?
a 60V már azért nem lenne jó mert a fetek nem viselnék el a nagy áramot?
Következő: »»   130 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem