Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   53 / 74
(#) webinas hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Megépíteném én is a Vicsys féle frekimérőt, de a kijelzővel gondom támadt.
Létezik, hogy (PDF 7. old.) a kijelző lábait úgy számozzák, hogy (balról-jobbra) 14-1ig visszafelé, majd pedig 15 és 16-os láb? (14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,15,16)

Köszi előre is!
(#) otvenkilenc hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Létezik
(#) webinas válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Köszi!
Érdekes logika.
(#) sany hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Építeni vagy venni érdemes frekvenciamérőt RF mérési célra?
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Ha ezt nézem akkor venni. Plusz ami rajzok találhatók a neten annak a nagy része nagyobb frekire nem is jó. Kb. 50 MHz-ig mennek rendesen egy PIC-kel, de az osztós részben már nincs rendes bemenő fokozat, vagy egyáltalán nincs is csak valami TTL-hez illesztett bemenet. Még talán a morgo oldalán lévő érhet valamit, de azon is alakítgatni kellene.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Köszi az ajánlást. Ez tényleg jónak néz ki.
(#) sany hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Esetleg erről a frekvenciamérőről mi a véleményetek? Egy régebbi könyvből való.
(#) goreny válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
100 kHz a vége. RF mérésre alkalmatlan.
(#) simonsen hozzászólása Aug 15, 2017 / 1
 
Helló!

Az enyém 10Hz 60MHz ig 100Hz 1GHz ig.

Bővebben: Link

A napokban készítek ismét.
Mínusz 50dBm től már méri a frekit.

Poloska keresésre nagyon tökéletes.

Üdv!
(#) pjg válasza simonsen hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Kapcsolási rajz, program publikus?
(#) sany hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Erről a frekvencia mérőről mi a véleményetek? Bővebben: Link
Jó lenne RF mérési célra vagy kicsi a felbontása?
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Az egyik, hogy hol veszel MB501-et, a másik, hogy nekem elég érdekes az a rajz, ugyanis az osztó az adatlapja szerint 10MHz-től indul, tehát nem tudsz vele annál alacsonyabb frekit mérni.
A neten található rajzok közül ez az amivel érdemes foglalkozni, persze ezen is kell alakítgatni. Semmi értelme a 3 bemenetnek meg a relés bemenetválasztónak, és én az OPA helyett is inkább egy fetes bemeneti fokozatot tennék oda. Hogy az U664-et lehet-e még kapni azt nem tudom, de nekem abból van egy itthon.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
A HAM-ban elvileg kapható az említett IC.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Igen ezen valóban változtatni kell(ene). Így relét közvetlen nem kapcsolnék PIC-re.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Azért az eredeti oldalon lévő kapcsolás, kicsit más.
Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Betettem a könyvjelzők közé, bár nem hiszem hogy nekiállok megépíteni.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Köszi, hogy megosztottad! Én megpróbálom.
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Mielőtt megrendelem az alkatrészeket, szeretnék tanácsot kérni az egyes alkatrészek helyettesítésére. Szerintetek így jó lenne helyettesítés:
BF545B , BF545C -> BF244A
BS40-04 -> BAT43
BC328-25 -> BC327-25

Végül, az L1 tekercsnek megfelelő lenne ez az induktivitás?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) sany hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Egy frekvenciamérőhöz milyen mérőkábel lenne a legjobb? Olcsót ugye nem fogok kapni? Viszonylag elég drágák, ahogy néztem őket.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Szerelhető BNC csatlakozó, kb. 1 méter RG58-as koax, meg két krokodil csipesz a végére. Arra amire neked kell, egyenlőre elég. Majd később amikor már olyan elektronikákat építesz, ahol fontos az impedancia illesztés ott már más dolgok is kellenek. Szkóp szondát ne vegyél hozzá, felesleges.
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Bár védi a bemenet, mert tipikusan 1:10 osztósak szoktak lenni...
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Nincs vele jó tapasztalatom. Az én frekvenciamérőm legalábbis össze vissza mutat, hogy ha 1:10 szkóp szondával mérek vele. Én bemeneti védelemnek két antiparalell kötött diódát használnék a jel és a föld között, ami 0,7V környékén vágja a jelet. A frekvenciamérés így pontos marad, lévén a periódusokon nem módosít. Gyári frekvenciamérőhöz a suliban is ilyen szimpla koax kábel volt két krokodillal. Pedig az 150-250€ környékén mozgó műszer.
(#) Hp41C válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 4, 2017 / 1
 
Idézet:
„Én bemeneti védelemnek két antiparalell kötött diódát használnék a jel és a föld között, ami 0,7V környékén vágja a jelet.”

Inkább Schottky dióda a föld felé (-0.3V) és a táp felé (Vdd +0.3V), hogy legalább a TTL és CMOS jeleket ne kelljen erősíteni. Lényeg a kicsi dióda kapacitás.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Első körben, arra gondoltam ,hogy veszek egy ilyen adaptert és hozzá mérővezetéket . Másik lehetőségként meg ezt gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Ez is egy megoldás, de arra számíts, hogy a koax kábellel ellentétben ezzel rengeteg zavart szedhet össze, ami megzavarhassa a mérést. Nekem már ha a koaxos mérőkábel van csak rászúrva már akkor "méri" az összeszedett 50Hz-et.
U.i.: A második megoldás már jobban néz ki. Két krokodil csipesszel még használható is lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) elektroncso válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Van igazság abban amit mondasz. Láttam már ezt a megoldást valahol, de még nem alkalmaztam. Én ezt a RF bemenetre gondoltam, a TTL/CMOS bemenetet jó külön kialakítani, hogy ha ilyen szintű jelet mér akkor az ne fusson keresztül feleslegesen a bementi erősítőn.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Csak a második megoldás szerintem nem koax kábel.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
A műszaki rajz és a BNC alapján szerintem az. De a legjobb ha megkérded a HEStore-s kollégákat, ha tudnak biztosan segítenek. Van itt a fórumon is témája amit figyelnek a munkatársak.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Megkérdezhetem mi ennek az oka? Műszakilag nem találod jónak?
(#) sany hozzászólása Szept 6, 2017 /
 
Találtam még egy frekvencia mérőt. Igaz ez is csak 20-1200 Mhz -ig mér . Jó lehet RF célra?
Bővebben: Link
Következő: »»   53 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem