Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Nekem inkább az a gyanúm, hogy fordított áramirány esetén a B-C diódán keresztül folyik az áram. Ezért kell hozzá nagyobb bázisáram, mert így legfeljebb 1-szeres az áramerősítése. Mondjuk ha így is jól működik, akkor nincs ezzel semmi gond.
Erre nem gyanakodni kell, egyszerűen pl. meg is lehet mérni. Amúgy nagyobb az erősítése.
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Megépítettem egy LCM3 műszert, ám bekapcsoláskor a verzió felirat után a "válts C állásba" felirat jelenik meg és nem akar továbbmenni bármit is csinálok. Elméletben minden jól lett beültetve a v1.2 szoftver lett beégetve a PIC-be. Merre lehet a hiba ? A relé felirata a kondi fele néz ahogy a segédlet is írja és minden alkatrészből ugyanazt a típust szereztem be. Köszönöm a segítségeket!
Az L/C kapcsolót kell C állásba kacsolni. Avagy ellenőrizni, miért nem érzékeli a PIC.
Elkezdtem keresgélni, és mint kiderül az én forrasztási hibám volt, amit nem vettem észre. Ha valaki keresné:
Jelenség: LCM3 műszer, bekapcsoláskor a verzió felirat után a "válts C állásba" felirat jelenik meg és nem akar továbbmenni. Lehetséges ok: A L/C kapcsoló hiba, forrasztási hiba. UI: Ez egy nagyon profi eszköz lett, ezúton gratulálok Pudics István és Piri Dánielnek. Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2017
Sziasztok!
Megszeretném építeni a jól ismert LCM2 LC mérőt.Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem. Az első, hogy a Hestore-ból melyik típusú reed relé lenne a megfelelő? Illetve az L tekercs melyik tekercs lenne megfelelő? Ezek közül. Köszi a választ! A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
Ha az LCM3-ra gondolsz akkor itt mindent megtalálsz róla.
Igen már kész a nyák. Én igazából ezt néztem ki. Igaz ennek 200 Ohm a tekercs ellenállása. Ez kevés lenne?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
Végül is ha DIP verzió a tiéd akkor annak is 200 ohm az ellenállása, ha jól nézem az adatlapot.
Idézet: Típus esetén. „IP version flat: 1 form c contact, standard” A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
Ennek 400 ohm, illetve egészen pontosan 375 ohm mérve.
Köszi! A végleges verzióba ilyet teszek illetve ilyet fogok keresni.
Most egy asztali verziót összeraktam. Jelenleg 10µF -os tantál kondenzátorom nincs, de próbaképpen beletettem két elektrolitkondenzátort és egy gyári 100uH tekercset is. A kapcsolás működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
Azt vettem észre, hogy csak az újabb LCD kijelzőkkel működik a kijelzés rendesen. Nem értem miért? A 2000 -es évek elejéről származó LCD kijelzővel próbáltam. Először 1*16 -os, másodjára pedig 2*16 -ost. De sajnos csak 8 karaktert jelenített meg a kijelzőn.De a nemrég vásárolt újabb 2*16 -os kijelzőn tökéletes a megjelenítés. Valahogy lehetne szerintetek módosítani a kapcsoláson, hogy a régebbi kijelzőn is rendesen megjelenjen a szöveg? Vagy inkább ezt csak szoftveresen lehetne változtatni?
Szerintem az a része, hogy mit csinál a szoftver, az nem jött át...
Idézet a A Surprisingly Accurate Digital LC Meter oldalról:
Idézet: „A third link, from pin 10 of the PIC 16F84 to ground (LK3), caters for "badly behaved" displays. If your display only ever shows 8 characters (ie. no pF, nF or uH as appropriate) then try grounding pin 10 of the PIC.”
Rendben. De ez 16F628A. Azzal is működne?
Az értem mit csinál. Csak én még ezeket az LCD-ket még soha nem használtam:
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
Tantált ne is tegyél bele, nekem ha jól emlékszem X7R anyagú SMD van benne. A kijelzőn csak 1 sort használ az áramkör, akkor is ha egyébként 2 soros. Viszont más hex kell az egysoros és a kétsoros kijelzőhöz. A szöveg gondolom angol. Az enyémben magyar van, de sajnos nem tudom kivenni és elküldeni mert nincs normális égetőm, a wlpt meg kiolvassa ugyan, de nem hajlandó fájlként elmenteni, így úgy tudtam csak másolni magamnak még egyet, hogy kész PIC be, tartalom beolvas, kivesz, új PIC be, beleír.
Ha működik akkor már csak egy két etalon kondit kell kerítened, hogy tudd mihez hozzáállítani. A jumperekkel meg tudod nézni (ki tudod íratni) a frekit, meg tudod a mért értéket fel le léptetni, így be tudod kalibrálni, amit automatikusan elment. Nekem csak 1%-os kondit sikerült szereznem, így ahhoz állítottam be, de alapból is 2%-on belül mért.
Igen, az angol a hex fájlt égetem be. Innen való a kapcsolás különben.
A két etalon kondenzátor helyére jelenleg fólia kondenzátorokat raktam. Jelölésük: 102K. A tűrésük a kód alapján +-10%. Találtam ilyen kis relét. Igaz 6V -os, de biztonságosan behúz 5V -on is. A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
A honlapon ott van az alternatív hex is.
Az a rajz van megépítve nekem is. Az etalon kondiknak nem szükséges nagyon pontosnak lenni, az a lényeg, hogy a kialakuló mérő freki legyen egy adott tartományon belül, és utána legyen mihez bekalibrálni. Mondjuk nálam a két fóliakondi is be lett válogatva 2%-on belülre, egy másik műszerrel.
Üdvözlet Mindenkinek!
Nekiálltam egy LCM-3 készítésének. Akadt egy ki gondom: az LCD kijelző, amit már beszereztem régebben, valahol kuncog, mert elbújt, valószínűleg valahol szemmagasságban Vettem egyet helyette: RC1602B-YHY-CSVD, de ennek az adatlapja szerint 3,3V kellene. Az az érzésem, ez nem fog menni... Kérlek, erősítsétek meg ezt a "megérzésemet". A második kérdésem: van jó néhány 2*20 karakteres kijelzőm, de adatlapot sehol nem találok a lábkiosztásáról: EPSON EA-D20025AR-S8942CE feliratú kijelző, kerettel, mindennel együtt., tehát fogalmam sincs, hogy esetleg elvileg jó lehetne-e ez is. Ha valakinek volna adatlapja, vagy tapasztalata ezzel, kérem, ossza meg velem. Nagyon köszönöm! Szép estét! Gábor
Ha minden igaz nagyjából ,szerintem, az általam választott fóliakondenzátorok is egyformák, mert audio áramkörből valóak csak egyformát tettek bele.
Megpróbálom a legjobb mérési eredményt eléri vele.
Azért ha már mérőműszert építünk a kondenzátor ne legyen 2 % tűrésű. Itt is hirdettek többször 1000 pF 1 % kondenzátorokat eladásra, de boltban is kapható megfelelő minőségű kondenzátor.
A felhasznált induktivitást nézve nem hiszem hogy a kondenzátorokon a dolog...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |