Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Témaindító: Thomas10100, idő: Aug 13, 2006
Témakörök:
Adott egy FSP EP850-es szünetmentes, kaptam. Meg van olvadva oldalt a burkolata. Kikapcsolt állapotban villog rajta a led meg furcsa sercegő hangot ad ki belülről. De amúgy tökéletesen működik csak üresen is melegszik. Mi lehet vele a baj?
Valamelyik kondenzátora zárlatos lett, időnként áthúz. AC oldalon.
Sziasztok!
Egy Fiskars Powerserver 20 szünetmentes javításával bajlódok. A nagyfesz kondik ki vannak repedezve. Ezek ilyen fóliakondik, de "X2", és "Y" szabványúak! A kérdésem az volna Hozzátok, hogy ha nincs ilyen érték a boltban, mint ami a panelban van, akkor helyettesíthetem-e más kondival, mondjuk MKP-val? Pl. van egy ilyen, hogy 22nF/250V-os "Y" kondi, de ilyen nincs csak 15nF-os kivitelben. 22nF-os MKP-val tudnám helyettesíteni, hogy értékre meglegyen. Helyettesíthetem, vagy mindenképpen keressek ilyen szabványú kondikat? Nem akarom, hogy agyoncsapjon valakit a villany. Azt írják az Wima MKP kondik adatlapjai, hogy nagyon jó impulzustűrésűek, és kapcsolóüzemű tápokba is ajánlják őket. Vagy pl. az Y kondik helyére tehetek kerámia zavarszűrő kondit pl 2000V-osat? A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2017
Szétkaptam, a nagy vasmagos trafó tűzforró, 60 fokos mérve, az elektronikán a nagy borda is tűzforró, de a kondik jónak tűnnek.
De megolvadt burkolat arra enged következtetni hogy a trafó melegszik benne. Bekapcsolva hangtalan, jó, kikapcsolva meg sercegő hangot ad. Akku cserélve, úgyis, melegedni meg melegszik minden üzemállapotban. De működik. Akkor így milegyen? Trafó menetzárlatos?
Nem biztos. Ki kell mérni a trafó körüli kondikat, kisfeszültségű oldalon diódákat. Sajnos, csak kiforrasztva ellenőrizhetőek. Ha nincs hibás alkatrész, akkor gyanítható a trafó menetzárlata. Másra tippelnék, mert egy menetzárlat már régen kivégezte volna.
Két napja megy, most szétkaptam és hallgatóztam.
Nos a trafóból jön a kikapcsolt állapotban a sercegő hang. Bekapcsolva nem serceg. De rezonálni rezonál, de ha lefogom akkor csendben van. De ha serceg akkor serceg akkor is ha le van fogva. Na hogyan tud egy trafó sercegni?
Mi nálad a kikapcsolt állapot?
Kihúzod a konnektorból ,de nincs rajta terhelés, vagy kikapcsolod a kezelőszervével? Esetleg kikapcsolás után kihúzod a konnektorból és kiveszed az akkut? Nem találkoztam még FSP szünetmentessel, így nem tudom, mi hogyan működik rajta. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
Kikapcsolom a kezelőszervével. Akkor villog rajta a led és elkezd sercegni.
Ha akkut lehúzom róla akkor is ezt csinálja.
Ha kihúzod a dugaljból?
Behúzva marad a hálózatról leválasztó relé vagy összeégett az érintkezője. További lehetőség, mivel nem ismerjük az akkutöltés módját, hogy annak az áramkörében ment el valami, vélhetően zárlat. Voltak olyan UPS-ek, amik a nagy trafóról töltöttek, primer oldali megcsapolásváltással. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
Ha kihúzom akkor kattan, meg a kezelőszervével való ki/be kapcsoláskor is, tehát elvileg relék jók.
Akksi merült volt, feltölteni feltölti.
Bekapcsolt állapotban 50 fokos, kikapcsolva 65 fokos a trafó szóval valszeg az lett tekercszárlatos. Akkor kuka?
Ha valóban tekercszárlatos lenne, már régen leégett volna. Inkább valamelyik alkatrész lehet hibás a környezetében.
Sziasztok!
Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek! Érdeklődésképp vetem fel kérdésemet,mely arról tudakolózna, hogy szünetmentes tápokban a zselés akkumulátor ki lehet-e valahogyan váltani Li-ion cellákra? Azért is a kérdés, mert abból bőséggel van itthon új, viszont a szünetmentesembe 3db zselés akku kellene, ami nem olcsó játék...! Előre is köszönöm a segítséget!
Egyszer már kérdezte valaki (te?). Akkor se tudtunk bíztató választ adni. A szünetmentesek legtöbbjében felprogramozott mikrovezérlő felügyeli a működést. Az akkutöltő részt ki tudod váltani megfelelő töltő-balanszer csoportokkal. Talán még a mikrovezérlő feszültségszintjeit is át lehetne állítani a kezelő szoftverrel. 36 V-osnál még a terhelőáram se lenne túl magas ahhoz, hogy az akkus gépeknél használt áramkörökkel ki lehessen kerülni a kimerülő cellákat, ezzel áthidalva a pillanatnyi túláramokat.
Az átalakításnál olcsóbb és egyszerűbb venni egy kívánt teljesítményű használt szünetmentest, ami egy autóakkuval napokig kiszolgál. 600 VA-ig vannak 12 V-osok és ez a méret nem elviselhetetlenül drága. Pl. ilyen.
Lehetséges, hogy kérdeztem már itt, nem emlékszem pontosan, ezért tettem fel a kérdést!
Nekem egy Dell 1000W J718N típusú szünetmentesem van, melyről nem rég volt már itt szó! Itt látható! Na már most azért is volt ez a Li-ion akkus kérdés, mert nem tisztázott a kérdés, hogy működőképes-e a készülék, s ahhoz, hogy erről megbizonyosodjak, kellene hozzá egy 36V-os áramforrás, azaz 3x12V/7A zselés akku, aminek összege úgy 15db Mátyás, amit feleslegesen nem dobnék ki az ablakon, mivel 4,5A-ás Lipo cellából meg van itthon úgy 15-20db! Idézet: „Lipo cellából meg van itthon úgy 15-20db!” Bizony, kell is hozzá a 20 db.
Köss össze próbára 3db használt autóaksit, biztosan akad a szomszédoknál a garázsban, ami még 1 próbát kibír! Tudom nem vigasztal, de itt kb. 50€ körül van darabja.
Csak azért kell hozzá sok, mert egynek ugye csak 3,7V a névleges feszültsége!
3db-al lehetne "helyettesíteni" esetemben egy 4,5Ah-ás akkut! Tehát, ha csak teszt jelleggel akarnám beröffenteni az említett technikát, ami így is van, akkor csak 9 cella kellene hozzá! (Ha nem tévedek, persze!?)
Ha hiszed, ha nem, egyszerűen nincs az ismerőseim körében olyan, akiknek lenne 1-1 aksija kölcsönbe!
Nekem csak 1db van, a meglévő szünetmentesembe, a kocsiból meg nem veszem ki, ha csak nem befut egy harmadik! Egyébként, mi is kerül 50 euróba??
Egy 12V -os kis akksi....
Szívesen adnék 3-at próbára, csak kicsit mesze van...
Sziasztok!
Adott egy Apc back ups cs 350 szünetmentes táp. Terhelés nagyságától függetlenül (próbáltam 70w-os izzóval, 25 wattos izzóval, és mosógép szivattyúval [kb.40w] is... ) 42 perc után kikapcsol akksis üzemmódról. Ha visszakapcsolom, ismét ugyanennyi időt elmegy probléma nélkül... De miért kacsolhat ki? Kellemetlen hogy áramszünet esetén egy kis teljesítményű (5-25w) keringető szivattyú megáll miatta 42 perc után...
Szia, Valamikor régen volt, de már eltűnődött a kapcsi rajzom róla, pedig jó vóna ! Így fejből, már bocsi, de nem tudom....
Próbáld meg nagyobb kapacitású külső akkuval. Ha akkor is 42 perc után kapcsol ki, akkor semmilyen kapcsolási rajz nem segít. Be van programozva a vezérlőjébe.
Ha ennyi idő alatt nem fogy ki a fa a kazánodból, újra be kell kapcsolni. Nem emlékszek pontosan ennek a típusnak a hálózat nélküli bekapcsolására, lehet, nem is próbáltam soha, de a bekapcsoló gomb hosszú idejű nyomása szokott segíteni.
Igazad van általában arra lehet az APC-ket bekapcsolni, de erre a 42 percre nem emlékszem, pedig teszteltem jó-párban akkut.
Nálam se fordult elő ilyesmi, de ha többféle terheléssel mindig ugyanez jön ki, másra nem nagyon gondolhat az ember.
A technika fejlődése nem áll meg. Legfeljebb rossz irányba halad.
Az új fejlesztőknél logikát már ne keress!! Bőven elég volt a fesz figyelés az akksin, mint ahogyan a 230V-os inverterekben is van a figyelmeztető csipogás, majd lekapcsolás. Ha valami újabb típus, s a progiba írtak be egy időzítést, pld a trafó túlmelegedés védelmére, akkor az ellen nem lehet tenni semmit.
Sziasztok!
Találkozott már valaki az APC Back-UPS Pro 420-assal? Ismeretlenül került hozzám, tettem bele egy akkut, bekapcsoltam. Akkuról látszólag elsőre jól működött. Szépen zümmögött az inverter benne, világított a power és az akku üzem lámpa. Bedugtam a 230-at is majd bekapcsoltam, gondoltam had töltsön az akku. Bekapcsolt 1-2 mp után kigyulladt a túlterhelés lámpa, sípoult, majd kigyulladt benne az inverter egyik FET-je. Látszólag semmi más nem szenvedett kárt, csak az az egy FET, de az csúnyán kiégett. (a párját még nem mértem ki). Van esetleg valakinek rajza ehhez a típushoz, vagy tapasztalata ilyen probléma okáról? Köszönöm!
Igen, az újra bekapcsolás az működik, viszont dupla aksival is ugyanígy- ugyanennyi idő után kikapcsol... A fő gond akkor van, amikor nincs otthon senki, és ugye az e-on nem arról híres hogy 42percen belül megoldjanak valamit is... A hosszabb idő kellene a masinától, mert addigra legalább leégne a fa, és nem lenne vízszökés (nyitott rendszer)...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |