Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagy LED kijelzős DCF77 óra PIC-kel
Lapozás: OK   18 / 20
(#) vanzerr válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Azt hiszem csak az áramkör van egy kicsit módosítva a LED-ekhez.
A kijelzést pedig mondjuk úgy meg lehetne oldani, hogy néhány másodpercig az időt, néhány másodpercig pedig a hőmérsékletet is mutassa.

A nixie-s verziót én is használom, teljesen szuper!!!
(#) sooty válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
A mule v2 nem mér hőmérsékletet, nincs benne hőmérő szenzor. Viszont van benne RTC és Infra. Ha ezek nem kellenek bele másik programot kell az adott hardverre fejleszteni illetve ki kell egészíteni a hardvert (másik fajta rtc vagy szenzor).
(#) vanzerr válasza sooty hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szia! Olvass vissza egy kicsit erről beszélünk..., de azért köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) sooty válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Olvastam. A mule v2 fejlesztése nem kis időt vett igénybe anno. A programot HP41C fejlesztette, ahhoz a kapcsoláshoz, amiben VAN infra és eleve DCF-es órának készült, minden funkció annak van alárendelve. Persze bárki fejleszthet hozzá új programot, ha van ideje, kedve stb. A mule v2 forráskódja tudtommal nem lett közzétéve, ezért az egyéni igényekre alakítás csak a fejlesztő által lehetséges, ha hajlandó rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) simonsen válasza Panhard hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Szia Panhard!

Megcsináltam az órát de vannak vele problémák.

Tettem felhúzó ellenállást a pic lábára a DCF nek 8K2 a másik lába az invertált üresen van hagyva.

Az idő közel 3 óra után sem állt be evvel szemben a LCD s DCF mutatja ,hogy van jel.

Minden kijelzőhöz külön nyákot csináltam 9cmx12cm kijelző méret.

Tüskesor van benne és minden digit program kapcsolóval lehet beállítani mit mutasson.

A proci panelt egy oldalasra csináltam ezért 3db 7406 került bele.( kevesebb az átkötés)

Sprint layoutban terveztem ha meg lesz a végleges változat fel tehetem PDF ben ?

A fényerő szabályozás szintén nem változik nem tudom miért.

Minden tranzisztor SMD re lett ültetve.

A fény ellenállás helyére tettem potit 100K de az sem segített rajta.

A másik probléma a TME ben nem lehet már kapni ezt a kijelző típust ezért nem csinálok új órát.

Az ebay on van ugyan 5000/db körüli árfekvésben.

Várom a tanácsokat.

Üdv simonsen!
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) Panhard válasza simonsen hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Szia!
Egy 9 évvel ezelőtti hozzászólásomra válaszoltál. Nekem már az órából semmi sincs meg
Annak idején sem sokat használtam, mert gondok voltak a szoftverével. Akkor még nem ismertem a c-t, ezért nem is tudtam kijavítani. Most már simán menne. Amire emlékszek, hogy a PWM-es fényerőszabályozással is probléma volt, meg a DCF vétellel is.
Ugyanannak a dcf vevőnek a jelét küldöd az lcd-s órádra, és erre az órára is?
(#) simonsen hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Szia!

Köszi a választ.

A PWM megoldódott 9-12 volt kellett a tranzisztorokra.
Az LDR helyett 100K trimmer poti van szépen megy vele.
A DCF külön van a Conrad DCF meg az LCD óra nem ugyan az.
Felhúzó ellenállás nem kell bele kivettem.
Továbbra sem frissül az idő adat minden jól működik de az is lehet,hogy a DCF vevőt ki kéne tenni most 3m árnyékolt kábel van rajta a szkópon van impulzus csomag de úgy néz ki nincs benne értékelhető adat.

Sajnos én egyáltalán nem értek a C programozáshoz PIC KIT 2 vel égettem be a hex et.

Ha van működő hex lécci küld el.

Van pár GPS vevőm Hi203E arra fogom a vezérlő panelt lecserélni jobbak a vételi lehetőségei mint a DCF nek.

De még nem találtam hozzá kapcsrajzot meg hex et sem.
Üdv simonsen.
(HA9AS Szombathely).
(#) simonsen válasza whalaky hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Szia Whalaky!

Meg csináltam az órát de nekem is bajok vannak vele.
Kérhetek egy működő képes hex et amiben benne van ez az egy sor kiegészítés is?
simonsen kukac citromail.hu

előre is nagyon szépen meg köszönöm.
Szeretném ha működne mert nem volt olcsó beruházás.

üdvözlettel simonsen!
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Sziasztok,
Belekezdtem egy DCF-óra készítésbe de már az elején elakadtam.
Van egy modulom ami 100% hogy üzemképes. A kimenetére megcsináltam a képen látható kiegészítést.
Ha adóra fordítom a ferritet akkor össze-vissza villog a led, sehogy se sikerül 1 mp.-es villogást elérnem.
A ferritet forgatva a LEDen látszik, hogy a vevő dolgozik.
Adott helyen másik (gyári) órán stabil vétel van.
Mi lehet a gond?
(#) simonsen hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Kedves lelkes amatőr!

Én is foglalkoztam a témával.
A DCF vevőben meg kéne nézni , hogy a kimeneti tranzisztornak van e benne felhúzó ellenállás. A ledes tranzistror bázisán a data vonalon van e felhúzó ellenállás,mivel nálam egy Conrad os DCF panel van mind a 2 kimenetén van 10K a plusz 5Voltra kötve utólag mivel eredetileg ezt nem teszik bele.

A DCF feléledési idejét nem mértem hány perc mert van neki.

Üdv simonsen!
(#) lelkes amatőr válasza simonsen hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Az én modulom is két kimenetü ( N-P), ha a felhúzó ellenállás rákötve akkor a led folyamatosan világít, még azt a random villogást se produkálja amit nélküle. Természetesen minden variációnál kivártam a 6-8 percet.
(#) Csupasz válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Melyik modulod van? Conrados?
Ha igen, nézd meg a cikkek között a Mule DCF órát, ott le van rajzolva a bekötése. Ha jó a modul, kb. azonnal villogni kell a lednek, ha jó az irány.
(#) lelkes amatőr válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Itt a modul képe, üzemelő szerkezetből termeltem ki, ha visszarakom akkor megy.
A bekötése: (balról jobbra)
3 Volt
TCOP
TCON
PON
GND

Szeretnék nagy kijelzőst csinálni belőle, azért próbálkozom vele.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Csupasz válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Ha ezt egy kis asztali DCF órából termelted ki, akkor nem tudom. Ilyet még nem tudtam életrekelteni.
Esetleg nincs a közeledben kapcsolóüzemű táp, vagy TV, vagy valami hasonló? Mert az agyonüti.
(#) lelkes amatőr válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A különböző zavarokat kiszűrve a kert közepén is próbáltam, semmi eredmény.
(#) Csupasz válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Sajnos én nem ismerem annak a vevőnek a felépítését, amit használsz.
Javaslom, hogy a Conrad-nál kapható vevőt próbáld meg, az általában használható. Persze átmeneti vételzavarok annál is vannak.
(#) lelkes amatőr válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Nem életbevágó a dolog, csak gondoltam a meglévő anyagokból összerakok valami újat.
Azért érdekes, hogy kb. 1500 km-t írnak vételhatárnak, én 768 km-re vagyok légvonalban az adótól és tegnap óta nem sikerült egy szép szabályos 1 mp.-es villogást összehoznom.
(#) Csupasz válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A vétel nagyban függ a légköri körülményektől is. Én pl. az ország legkeletibb csücskében lakom, és ha az országban viharos idő van, nincs vételem. Vagyis van, mert a led villog, csak teljesen szabálytalanul, nem jó adat jön.
Ha már a többi megvan hozzá, fektess be egy vevőbe...
(#) simonsen hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnénk van itt online valaki aki megépítette a Topi féle BIG led órát?
Én is meg csináltam 4 hónap alatt több műszakos munka mellett Conrádos féle DCF el de nekem sem működik.
Annyira hülye vagyok a programozáshoz,hogy C fordítóval akartam lefordítani a forráskódot.
Aztán mások előtt leégettem magam evvel mert nem tudtam,hogy CSSC be íródott.
Írtam egy levelet a Topi nak a program írójának és első körben lerázott.

Azóta sem kaptam ,hozzá való működő képes programot az amúgy is sokba került órámhoz.

Ezért le kellett mondanom erről és túl adtam rajta.

Mivel minden reményem és kedvem elszállt ettől már nem reménykedem abban,hogy valaki valaha is fog ebben segíteni itt a HE oldalon ha maga a szerző nem tesz érte semmit akkor kire lehet itt számítani??????
Ennyit az önzetlenül közzé tett használhatatlan forráskódról de szeretnénk mindenkit megkímélni ezektől a csalódásoktól és a velejáró anyagi veszteségektől Topi nak ez eddig nem is jutott eszébe hová jutott ez a BIG LED DCF ÓRA amit közzé tett ezen az oldalon.

Csak annyit tudok ehhez hozzá fűzni ,hogy ez nagyon szomorú..........
(#) Pali79 válasza simonsen hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Szia!
Először is sajnálom, hogy nem működik az órád és ezért az anyagi veszteségen felül még mély csalódás is ért. Nem akarok senkit sem megvédeni, sem megróni, de azért van itt egy-két dolog. Először is a cikkben le van írva, hogy CCS-ben íródott a program, másrészt ott van a lefordított HEX-is, azt csak fel kellett volna tölteni a mikro vezérlőre. A másik, hogy közel 10 év telt el a cikk megjelenése óta, nem csoda, hogy a szerző nem tud segíteni, ráadásul Topi azóta szakított a PIC-kel, nagyjából semmije sincs már meg azokból az időkből (én is megkerestem már más, hasonló témában)
(#) szabi_zoli82 hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Sziasztok! Lehetséges hogy a topik nem megfelelő, ha így van bocsi. Adott egy LED kijelzős óra, ezt szeretném kiegészíteni DCF77 vevővel. Lehetséges? Mellékelem az óra elvi rajzát, és hogy milyen óra is ez, talán ismeritek. Köszönöm az ötleteket!
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2018
(#) Bakman válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 / 1
 
A kontrollerben futó programot kell hozzá módosítani. Egyébként ha van GPS jel, akkor az sokkal stabilabb, mint a DCF.
(#) szabi_zoli82 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Hűha... Akkor lehet hogy így marad. Az órajel IC-hez nem lehet illeszteni a vevőt? Egy ilyen óra €10, max egy DCF vevő árát szánnám rá. Ráadásul én nem tudok programozni, bár minden doksi és program elérhető, bár kínai nyelven. Tudom hogy a GPS jel pontosabb, viszont épületen belül nem nagyon használható.
(#) Bakman válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Vevő kérdése, nálam a pincében (családi ház) két vevő is van, jól működnek.

Gondolom annak könnyen megoldható, aki értelmezni is tudja a leírást. A program módosítása nélkül nem lehet megoldani. Ez nem olyan dolog, hogy hozzákötöm és készen is van. A DCF (vagy GPS) vevő által szolgáltatott adatot dekódolni is kell, hogy abból az órát nézegető számára értelmes információ legyen.

A kapcsolási rajz szerint nincs benne órajel IC. RTC (Real Time Clock) IC van benne, de az önmagában egy buta eszköz, kell hozzá egy mester (jelen esetben egy mikrokontroller), ami elkéri tőle időnként a pontos időt. Az is kódólva érkezik, a kontroller dekódólja. Az RTC IC kb. ennyit tud, leszámítva pár extrát, IC-től függően. A DCF vevőt is a kontrollerhez kell kötni, nem az RTC IC-hez.
(#) szabi_zoli82 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Sajnos sokkal bonyolultabb mint gondoltam. Amúgy a RTC IC mennyire pontos?
(#) Bakman válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Több típusú RTC IC létezik. Én annó DS1307-tel építettem órát, fél év alatt kb. egy-két percet sietett, már nem emlékszem pontosan. Ez az IC külső kvarckristályt vagy külső órajelet igényel, egyszerű kvarcot (32 768 Hz-es "órakvarc" kell hozzá) használva jött össze a a sietés. Ha külső órajelről használod, akkor annyira pontos, mint amennyire pontos a külső órajel.

DS3231 adatlapja viszont garantálja, hogy egy év alatt max. +- 2 percet téveszt. Ez az RTC tartalmaz beépített kvarcot aminek a pontosságát a hőmérséklet változásával automatikusan kompenzálja a belső elektronika.

Kb. így lehet ezekkel számolni.
(#) Hp41C válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Próbáld meg a PON -t külön vezérelni: Ez a kapcsolás a bekapcsolás után rövid ideig magas szintet ad a PON -ra. Ha felcseréled a kondenzátort és az ellenállást, akkor a PON a bekapcsolás után egy rövid idein még alacsony szinten lesz, aztán magas szintre vált.
A LED -et másik tápról járasd. Lehet, hogy a modul tárfeszültségét is szűrni kell még. A Conrad -os modulnál soros 100 ohm-os ellenállást és a modul csavarjainál 47µF // 100nF kellett alkalmazni.
Az antennát a Frankfurti irányra merőlegesen és vízszintesen helyezd el. Ne legyen előtte jelentős méretű fém tárgy, TV, monitor, stb.
(#) szabi_zoli82 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Ennyi pontatlanság belefér. Érdekes jelenséget produkált az óra egyébként az első indítás után. Stabil 3 perc késést mutatott. Visszaállítottam néhányszor de akkor is elmászott. Tegnap késő délután óta viszont stabil. Ez miért lehetett?
(#) janigel hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek tőletek.
Vettem egy CONRAD-os DCF77 óra modult, és megcsináltam LCD modullal ezt , jól veszi a jeleket és működik is.
Ezt próbának tekintem, mert egy 7 szegmens kijelzőst szeretnék építeni.
Óra, perc, másodperc és semmi extra és csicsa nem kell.
Sokat böngésztem itt, de nem találtam kapcsolást, és PIC programot ami már lepróbált
működőképes egyszerűbb változat, (és egy helyen van).
A PIC lehet bármilyen, de 16F84 és 16F628-ból fel vagyok készülve.
Hogy közös anód vagy katód mindegy, de közös katódos van.
A hex kellene, de a forrás is jó lenne mellette.
Nagyon köszönöm, ha segítetek.
Üdv janigel
(#) Pali79 válasza janigel hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Következő: »»   18 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem