Fórum témák
» Több friss téma |
Még jó, hogy a cikk is a Wago cég hivatalos oldalán lett közölve. Nem hiszem, hogy pontatlan lenne a tolómérő, amivel mértem, de majd megmérem másikkal is. Amúgy ebben a táblázatban szerepel ~5-ös vezetékkeresztmetszet is: Bővebben: Link
Esetemben nincs szó hajlékony, vagy sodrott vezetékről, csak tömörről. Egyébként mi különbség van a hajlékony és sodrott vezeték között? Én eddig egymás szinonimájaként használtam a kettőt.
A mechanikus órák kis terhelésre meg sem indulnak.
Egyértelműen több a fogyasztás és ezzel együtt a számla is persze...
-ha lekapcsolok mindent nem számlál ezt már próbáltam is, -kötési pont_? tuti van ilyen valahol, de mért éppen akkortól és ennyire? -új mosógép, de az meg később jött, semmi nem ugrik most be ami ahhoz az időponthoz illeszkedne.... Ezt az ismert értékű fogyasztót ki fogom majd próbálni, ha nem lesz itthon senki, van is ilyen konnektoros fogyasztásmérőm (tudom, tudom, gagyi sehol nem ismerik el, pontatlan,) de ekkora különbség talán előjön valahogy.....
Üdv! Új lakást vásároltunk! Nemrég derült ki, hogy a mellék helyiségben csak fázist és nullát vittek be légvezetéken. A védőföldet sehonnan nem tudom eljuttatni a mellékhelységbe mivel nincs még a közelben sem. Mit tudnék csinálni, hogy azért védelmem legyen? Más megoldás lenne e erre? Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
Hello! Más megoldás nem igen van, mint vezeték, vagy kábel, mert gondolom nem a lakástól független rendszert alkot.. (Én először a mellékhelység alatt a budit értettem, gondolkodtam, is hogy minek oda védőföld.. )
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
Köszönöm a válaszokat! Mellékhelység egyébként egy műhely, ahova azért nem árt védelem illetve tégla építésü ólak, ahol takarmány öllő is üzemel ,és egy rendszeren fut a lakással. Ezért sem értem, hogy miért nem alakítottak ki védőföldes rendszeret
A kérdező emlékeim szerint sodrott vezetékre kért segítséget. A hajlékony és a sodrott között az elemi szálak számában van jelentős különbség.
Leversz 1-2-3-x szondát és a betáplálási pontra beteszel egy Fi relét. Tulajdonképpen kialakítasz egy TT rendszert a melléképületben.
De honnan tudom, hogy jól "működnek" a szondák?
Próbával?
Illene mérni, de egy próbalámpa és a Fi relé leoldása jó támpont lehet.
Tömör vezetéknek mérted az átmérőjét ami 5-ösre jött ki?
Volt nálunk egy hete a wago promos kamion és valóban az új kapcsos széria már 6mm2-ig tud fogadni. A boltban hallotak róla csak még nem kapható
De az biztos nem a 221-es sorozat, mert abba korrektül bele nem teszed.
Ők mondták én meg rendszeresen találkozom a "problémával". Ők mondják én meg csinálom (csinálnám).
Elolvastam a linkelt oldalt. Az egy másik típus, más paraméterekkel. Elég szerencsétlen ötletnek találom, hogy azt is 221-es sorozatszámmal látják el.
221-413 és 221-613 ezek a hármas egyik 4 másik 6-os. Látható a különbség.
Igen, tömör alumínium vezetéknél 2,5xx körüli átmérőt mértem (pontos értékre nem emlékszem), de még nem volt alkalmam megmérni másik tolómérővel.
Köszi a linket az újfajta wago-ról! Egyébként azt tudja valaki, hogy mit jelent a kötőelem oldalán olvasható felirat (Bővebben: Link) , hogy Cu 1,6/2Φ ?
Sziasztok!
"Inkább túlméretezett legyen a vezeték rendszer, mint alul méretezett, mert így a későbbiekben az új bekötések által emelkedő nagyobb terhelést is ki tudja szolgálni." Ez tényleg így van, tehát egy felújításnál inkább tetessen be az ember a 2 mm2-es vezeték helyett mondjuk 6 mm2 keresztmetszetű vezetéket esetleges bővítésre gondolva? A vastagabb vezetékek nem okoznak gondot meglévő 16A rendszerben, amit ESETLEG később 32A-ra bővítünk?
Elektronikailag jobb (kisebb az ellenállása), mechanikailag rosszabb (nehezebb vele dolgozni) a vastagabb vezeték. Elektronikailag nem okoz gondot a 16 A-es rendszerben a 6 mm2-es vezeték.
Jó, ez nyilvánvaló, de ezek az átmérők a megadott keresztmetszethez nem passzolnak, ami ennél a kötőelemnél összes vezetékfajtánál (tömör, sodrott, hajlékony) 0,2 – 4 mm² határon belül mozoghat. Lásd a másik oldalt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
Hummá, dehogynem. Én egy 15 lakásos társasházban lakom, mikor kampányszerűen lecserélték a mérőket, mindenki kb 30-40%-os fogyasztásnövekedésről panaszkodott. Igaz, hogy akkor jól túllépték a megengedett ciklust, 10 év helyett 17 telt el.
Szia! Ezeket a keresztmetszeteket, hova érted, hogy 2, meg 6? hova akarsz te ilyen vezetéket bekötni?
Szia.
Egy villanytűzhelyhez nem árt, a gond ugyanaz mint más esetben is: tömör vezetékkel nagyon nehéz ilyen keresztmetszetnél dolgozni. A hajlékonyt meg a szabvány nem engedi? Megoldás lehet, hogy 2,5mm2-ből többet húzni, esetleg külön köröket kialakítani.
Tulajdonképpen kialakítasz egy TT rendszert a melléképületben.
Amit minden szolgáltató tilt TN rendszeres körzetnél.
A helyi földelés jó dolog kiegészítésnek. Én azt nem értem, hogy miért is nem lehet elvinni a lakásból egy védővezetőt, mondjuk lazán rátekerve a légvezetékre - aminek, gondolom, a tartósodronya a nulla. Mert ha külön nullavezető lenne, akkor meg a tartósodrony lehetne a védővezető.
Voltaképpen mindenhova a falban, hogy pár évtizedig ne kelljen hozzányúlni a belső vezetékezéshez és azt nézni, hol mennyivel lehet terhelni. Szoktuk a nagyfogyasztókat áthelyezni, tervezünk venni + 3KW-nyi fogyasztót, klímát, fagyasztót, hegesztőt, ilyeneket, a jövőbeni 32A-re bővítésnél így legalább nem kell aggódni a vezeték miatt.
Külön előny, hogy van úgy 100 (300) m-nyi ingyen 6mm2 vezetékem, szóval csak Wago kell majd és persze a 32A bekötése, ami később jön pár évvel. Addig is erről az új vezetékrendszerről menne a jelenlegi 16A. |
Bejelentkezés
Hirdetés |