Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   10 / 1127
(#) bbb válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
amd-t lehet húzni (hű de még mennyire ), csak megfelelő alaplap kell hozzá...

a 40-45 tök normális érték.
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Az én gépemben 2db 120G IDE és egy 160G SATA.
Digit.kamerával készült házivideókat szoktam csinálni DVD-re, és a satás vinyón határozottan gyorsabban tudok dolgozni.
Szóval én határozottan érzem a különbséget.
(#) AMD válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Ki az a aki azt terjeszti hogy az amd-t nem lehet húzni? Kell hozzá egy normális alaplap (lehetőleg ne legyen 20 trillió éves) meg érteni kell hozzá. Egy kicsit poros már a BIOS olyanrég jártam benne de úgy rémlik hogy valamit manual-ra kell állítani és lehet fentebb venni az fsb-t.
(#) bbb válasza titi hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
mintha én is ezt mondtam volna

én végighaladtam a lépcsőfokokon, tehát tudom miről beszélek első vinyóm még csak pio módban működött ahhoz képest iszonyú a sebességfejlődés... (de már az ata66 és az ata100, vagy uata133 között is érezhetően látványos különbség van)

amúgy meg sajnos még mindig a merevlemez a szűk keresztmetszett a gép sebességében, és ez mindig így is lesz, ezért számít mennyit kell darálnia a gépnek a vinyókon...
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Idézet:
„mintha én is ezt mondtam volna”

Tudom, azért írtam!
Ja és az atások 133-asok.
(#) potyo válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Nemtudom minek okoskodsz, amikor leírtam ugyanezt...
(#) potyo válasza titi hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
És azt megnézted-e, hogy az a SATA lemez mennyivel újabb generációból származik, mint az IDE lemezek? Illetve egy tányéron van az a 160GB kapacitás, vagy mondjuk háromon? Mert amelyik lemezben kevesebb tányér van, az mindig gyorsabb, mivel kisebb tömeget kell mozgatni a fejmozgásnál.

Olyan lemezekkel kell az összehasonlítást elvégezni, amik belül teljesen ugyanolyanok, csak az interfészben térnek el.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Egyszerű a renszer! Ha van egy gép kétszer erőebb videokártyával, akkor jobban menne mint egy kétszererősebb gép, kétszer gyengébb videókártyával.
Miért? Mert ilyenkor bonyolut grafikai feldolgozást kell ellátni amit a videókártyának kell végre hajtania. Ha nem áll rendelkezésre elég erőforrás, akkor azt a processzornak is vissza küldi hogy azzal gyorsitsa a grafika feldolgozás sebességét. Ilyenkor az hogy a mervlemez SATA 1,5Gbit vagy 3Gbit, vagy sima ATA133 as, az tökmindegy mert ez csak a játék töltődésekor jelentős! Közben egyet kettőt villan a led, vagyis alig van használva a mervlemez, játék közben. Ennek fügvénye az hogy mekkora RAM memróa áll rendelkezésre, és mekkora sevességgel írhatun/olvashatunk belőlle.
Ha bonyolult matematikai számításokat kell végre hajtani, akkor erős processsszor kell, hozzá gyors memória. Elég lenne 128Mb-os memória is, ha nem 400 vagy 800Mhz lenne hanem 5Ghz. De ugye ilyen kiszerlésben nem igen lehet találkoni, két okból:
1 az ára
2 a fogyasztása
(a hűtése talán nem lenne akkora gond)
de akkor mien procit alaplapot igényelne? Egyszerűen a NASA-t lenyomná az bisztos.
Fontos! Minden esetben, nagyon fontos megválasztani jó hűtést, mert a szilícium alapú lapkák hömérsékletváltozására érzékenyek,ami, hibás cimzéshez vezethet, rendszer instabilitáshoz, károsodáshoz vezethet ha tényleg elég ócska a hűtés!(az 1N4148 is szilicium alapú, kiváló hőmérő fejnek is)
Kitűnően szemlélteti a dolog magát ha játszol, és csak a táp proci és vkari hűtés megy, és a játék olyan közép kategoriás, egy jó ideje használt gép. Megy a játék kisebb nagyobb akadások fedezhetők fel. De egy jobb hűtéssel, ill. többel, újra elindítva a játékot nagyon sokkal, javítja a teljesítményt egyszerűen alig akad! (viszonylagosan a tré hűtéshez képest)
A winfos forditottan arányos a mi életünkre. Vagyis mi hidegben fagyunk, a windows meg melegben.
(#) Móni válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Helló! Köszönöm szépen a segítséget! Volt amit értettem, de volt amit nem. Úgyhogy az a legtisztább, ha megmutatom egy hozzáértő embernek.Mégegyszer KÖSZI
(#) _ampervadasz_ válasza Móni hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Szivesen máskor is!

:wave:
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Sziasztok!!!
Megint van egy egyszerüen nekem bonyolult kérdésem.
Van egy régi Pc tápom(régi csatlakozó)
van egy ujjab alaplapom amin ujj tápcsatlakozó van.
Azért nem veszek tápot hogy menjen.
Azt kérdezném hogy nem lehet átalakítani valahogy?
Meg azt is hogy mi a neve a réginek megy az ujj csatlakozóknak.
köszi
(#) Báddzsó válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
régi AT-és, új ATX-es.. nem? én még itt tartok azóta van újabb?? csaknem... és nem lehet átalakítani, nem éri meg...
(#) _ampervadasz_ válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Üdv! Konkétan azéert nem lehet, mert az AT tápodnak aszt 230-at més megy. Az ATX-es meg külön, PWS_ON lába van ami magyarul az az a szál, amin érkezik a jel a tápegység bekapcsolásoz! Akkor még nem is beszéltem a P.G. és a COM szálakról, ami az AT-s tápon ninen egyáltalán. Nem beszélve hogy egy AT-s táp és egy ATX-es táp között is nagyok az erőviszonyok. Egy AT-s táp max. kb 200W suokott lenni,de lehet nagyobb is, egy ATX-es táp, meg 200W -tól felfelé kezdőtkek ano, mamár 400W os az alapkategória, ha tényleg PC hez van használva!
Na ez remélem, bőven rávilágit a két táp közti, erőviszonyokra.

Üdv. _ampervadasz_
(#) AMD válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Lehet már 1000 wattos tápot is venni. :yes:
(#) _ampervadasz_ válasza AMD hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Üdv! Azt tudom, nekem 650W CHIFTEC van.
(#) patexati válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
A táp legyen nagyobb jóval mint ami kell így nem melegszik és bírja az ipart!
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Köszönöm az infót!
Mostmár világos.Én kis naiv aszthittem.
Akkor az ATX-es tápnál nincs ujjab ugye?
(#) potyo válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
De van a BTX - az Intel találmánya. Csak nem igazán terjedt el, mert kb. arra lett volna jó, hogy mindenkinek le kelljen cserélnie a komplett gépét.
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 19, 2008 /
 
SZiasztok!
Látom nincs senkinek problémája!
Kérdezek hogy ki ne haljon a topic.
A hűtést hogy javithatom házilag olcsón?
jó lenne csak próbálkozni.
(#) bokrosbarnabás válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Még egy dolgot ki hagytam.Hoztak egy winyót nekem Maxtor 40Gb-os.
A régi gépembe beraktam és ellenőrizte az eszközöket.
A winyót ki se irta ott megált.Tab-ot nyomtam beléptem a biosba és meg néztem hogy mit csinál hogy nem jó.
Hát ezaz semmit sem csinál.
Mi lehet a baj?Régi az alaplap? :no:
Az meg röviditheti a winyó élet tartamát ha a windows ki be kapcsolja adott időtartam után?
(#) cln válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
1. A hűtést lehet fokozni nagyobb fordulatszámmal meg nagyobb átmérőjű ventilátorral.
2. A Maxtor 40GB az kb. 3-5 éves széria, valszeg ATA típus. Ha a BIOS nem ismeri fel, akkor annak kampec.
3. A win kikapcsolhatja a HDD-t, de ezt a funkciót attól függően érdemes használni hogy milyen a fileolvasási gyakoriság. Nyilván ha ez a gép napokon keresztül be van kapcsolva és nincs semilyen efektív munkavégzése, akkor érdemes ezt használni, egyébként nem.
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 19, 2008 /
 
Nem kampec mert a haver pc-jében most is megy.
A régi pc-mmel nem.Nem ata hanem a régi IDE ha jól mondom(javitd ha nem)
(#) _ampervadasz_ válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Egyszerű!
Ha a BIOS nem is meri fel, akkor az IDE kábel idegbajos (vagy cseréld 133asra) vagy nincsen engedélyezve, az IDE vezérlőd, mert ugye SATA wincsiket használsz!
Az IDE az egy eszköz kezelési szabvány, az ATA az meg egy adatátviteli szabvány.
Úgy hogy van ATA33, ATA133 ULTRA ATA133
(több nem jut az eszembe!)
Esetleg véletlenül milyen IDE kábelt használsz!!!
Ha véletlenül ATA33-ast Akkor ott a "bibi" ,mert az fordítva is be lehet dugni!
két kábel között az a különbség hogy az ATA33-as kábel, "ritkább szövésű", az ATA133-as meg "sűrű szövésű"
(#) cln válasza bokrosbarnabás hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
>"Nem kampec mert a haver pc-jében most is megy."
Akkor ha ezt tudtad, teljesen felesleges másokat kérdezni. A BIOS nem ismeri fel, tehát elavult és frissíteni kell.
(#) bokrosbarnabás hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdés.A videókártyám nem támogatja csak a DirectX 9-et.Menne a játék DirectX 10.1-el?
vagy DirectX 10-el?És mért megy le füstbe a Call of Duty2 ben az FPS-em?Ki van kapcsolva a Zfathet köd vagy mi.javitsatok!
A videókártyám Asus Ati X1600Pro 256Mb
Nem egy nagyon jó videókártya
(#) xenon hozzászólása Máj 3, 2008 /
 
Tiszteletem! Nekem is lenne egy kis problémám: bekapcsolom a gépet- hűtőventik felpörögnek,..... és semmi. Aztán pár perc múlva (0-5 perces intervallumban, szabályszerűséget még nem fedeztem fel) gondol egyet, és mintha nem történt volna semmi, szépen elindul. Ezután megy rendesen (a win akadozik,de ez más történet- most akarom újratelepíteni) Több mint egy éve csinálja ezt, idegesítő, de végülis használható a gép.... Megkérdeztem már pár embert, de nem tudtak ötletet adni. Én se vagyok egy nagy szakértő, remélem itt kapok magyarázatot (egyszerű netezésre használt gép-2 GHz-es Celeron, 512 RAM... ha kell persze részletesebben is leírhatom, de nem tudom van-e ennek itt különösebb jelentősége)
(#) potyo válasza xenon hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Az a kérdés, milyen táp van benne? Mármint gyártó, nem ráírt teljesítmény.
(#) Ricsi89 hozzászólása Máj 3, 2008 /
 
Helló
Szerintetek az miért van, hogy a gépet nem tudom újraindítani se a win-ből se reset gombbal. Újraindulni újraindul, csak a win betöltése előtt kiír egy hibaüzenetet, hogy "rendszerindítási hiba, újraindítás Ctrl+Alt+Del". Én utána így újraindítom és megint ugyanez. De ha viszont ilyenkor a bekapcsológombot megnyomom, akkor leáll és utána egyből lehet indítani, és indul is rendesen, és megy minden normálisan. Mi szórakozhat?
(#) xenon válasza potyo hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
300w-os gyári táp (Mercury). Ez lehet az oka?
(#) aflmor válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Szinte, bármi. Teendőd ugyanaz, mint "xenon "-nak:
egyenként cserélgetni a hardwereket, kiszűrni a bűnöst.
Következő: »»   10 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem