Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Témaindító: Thomas10100, idő: Aug 13, 2006
Témakörök:
Le kell tölteni a kezelő szoftverét és szerezni hozzá adatkábelt. Talán át lehet állítani a lekapcsolási időt. Pontosabbat nem tudok, mert ilyennel még nem találkoztam.
Általában hamarabb ki szokott merülni.
Sziasztok van egy szünetmentes tápom ami 4.db 12.V akkuról működik át lehet alakítani 12.V-ra vagy nem éri meg. Olcsóbb lenne egy nagy teljesítményű akkut venni hozzá.Rádióban használom egyébként.
Idézet: „Rádióban használom egyébként.” Definiáld a rádió fogalmát
Szia, Az 4x-e a 12V -nak mégha a tarafót át is tekernéd, a 4x-es áramra nincsen tervezve egy része sem, tehát ez felejtős. Mint ahogyan Galfy is írta először jó lenne tisztázni, hogy mire szeretnéd használni ????
Szerintetek normális dolog az, hogy áram alatt ~230 voltot továbbít egy szünetmentes eszköz, áramtalanítva pedig 150-et?
Non-stop melegszik. Róla van szó: CyberPower BU600E 600VA
Hali!
Normális, gondolom terheletlenül mérted... Terhelve magasabb lesz, de lehet akkor sem több 200-nál
Feszültség tesztre az esetleges extrém jelalak miatt egy 60-100W-os hagyományoz izzó a legjobb. Ha a váltásnál nem változik jelentősen a fényereje, a kimenő feszültség valószínű rendben van.
Köszönöm, hogy írtatok! 1,5 éve tényleg non-stop üzemel. 40-50 C° normális? Néha kapcsoljam le?
Az alkalmanként kis időre lekapcsolásnak szerintem semmi értelme. Egy teljes kikapcsolás lemerítés feltöltés teszt azonban nem ártana, Csak hogy tisztában lennél a képességeivel. Az akku már lassan a végét járja úgy gondolom talán még fél év... Ha hibásak, akkor is leginkább az első újra indításkor szokott kiderülni.
Egy gyári akksi azért 5 évet kibírt. Utána cserélgettem őket.
Sziasztok!
Egy APC smart 700Xl típusú szünetmentes nem hajlandó bekapcsolni normál módon csak cold starttal, csak akkuról hajlandó működni. Az akkukat persze tölti kikapcsolt állapotban, de a hálózati konnektorba bedugva nem lehet elindítani normál üzemben. Ha hosszan nyomom a bekapcsolt akkor az akkukról elindul. Próbáltam, hogy kihúzom a konnektorból elindítom az akkukról majd visszadugom a konnektorba, de nem vált át a hálózati feszültségre. A belső áramköreinél ott a 230V néhány feszültséget ellenőriztem. 5V 12V és az akku feszültség megvan illetve van benne 2 kis trafó azok is működnek. Relék jók, akkuk jók, töltés jó. A hiba úgy indult, hogy egyszer csak átváltott akkus módra menet közben majd vissza ezt megismételte még kb. 2x ezután nem kapcsolt vissza a hálózati feszültségre. A kisebb kondikat most kicseréltem, de nem hozott javulást. Ötletek? Esetleg a proci vagy valami kisebb hiba? Kapcsolási rajzot találtam Su1000/1400, de így magába kicsit kevésnek érzem, egyébként a kapcsolási rajz egyezik miközben a nyákot vizsgálgattam. A bekapcsoló gomb jelét követtem az IC10-ig Ch0-ba fut. Az IC10 pedig a procival van összekötve, hogy a kettő között milyen adatcsere megy azt nem tudom. Ráadásul azt sem tudom, hogy milyen feltételeknek kell teljesülnie, hogy el lehessen indítani a szünetmentest. Az IC10 Ch0-Ch7 bemeneteit megméregettem, de hogy az után mi hogy kerül hova azt nem tudom. Külsőre is úgy néz ki mint egy SU1400-as, de csak 700VA-es XL változat.
Hali!
Én inkább a bejövő 230V-ot követném, meg a kis trafókat... Szerintem nem érzi hogy a betáp megvan, illetve megfelelő a bejövő fesz, ezért csak akkus módban indul/működik
Igen. És jó tudni, hogy nem csak az "alacsony" bejövő fesz esetén, hanem a "túl nagy" hálózati fesznél is akkura kapcsol. Mindkettő beállítható igény szerint.
Értem, bár a 230V elmegy a kis trafókig illetve a kistrafók után is megy, egy darabig követtem. A nagytrafó is megy, mert az akkukat tölti. Merre érdemes vajon elindulni? Mellékeltem az 1000/1400-as kapcsolási rajzát, eddig úgy néz ki egyezik.
Amúgy az alap elindítás nem működik, szóval ha túl magasnak vagy alacsonynak érzékelné, akkor még elindulna, csak max egyből átkapcsolna akkus üzemre, de normál módon el se indul. Első tippem nekem is az, hogy nem tudja hogy van hálózati feszültség, csak kérdés, hogy merre kéne keresni. A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
Sziasztok!
Vettem egy (használt) Effekta ME 1500-as szünetmentes tápot (USB-s változat). A problémám az vele, hogy bekapcsoláskor óriási áramot vesz fel. Konkrétan lecsapja az 1 méterre lévő 6A-es kismegszakítót. Terhelés nélkül is, de utána ha visszakapcsolom, működik. A másik pedig az, hogy töltés közben 60W-ot fogyaszt, a transzformátora nagyon melegszik, az akkukat pedig "csak" 0,83A-el tölti. Ez normális így, vagy valami gond van vele? Jelenleg 2db 6,5A-es 12V-os akksi van benne sorbakötve. Szoftvert, illesztőprogramot nem találok hozzá a neten semmilyen operációs rendszerhez. Esetleg valakinek megvannak ezek és feltölti nekem valahová? Előre is köszönöm!
Hi!
Szerintem mindene teljes mértékben jó! Az akkukat 1/10 árammal szabad tölteni. Ez még több is. A teljesítményt meg 1500VA-hez számold ki mekkora áram szükséges. Ha szabad kérdezni mennyiért és hol vetted? Üdv. M.
Rendben, megnyugodtam, köszi. Az akkutöltésnél az furcsálom, hogy nekem sehogy sem jön ki a 24V 0,8A-re 60W fogyasztás. Ekkora lenne a vesztesége?
Amúgy Gyöngyösön vettem a K+K-ban 20.000-ért akkumulátorokkal együtt.
Ez nem akkutöltő, hanem szünetmentes táp. Töltés közben attól még a belső rendszere működik és áramot vesz fel.
Teljesítményfelvétel mérésénél sokat számít, mivel méred. Nem minden mérő képes külön mérni a meddő és a valós teljesítményt. A melegedő trafód is igényel valamit a saját fűtésére. A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2018
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Van egy APC Smart UPS 1500 szünetmentesem, ami elégé melegszik akkor is ha csak a bementi táp van csatlakoztatva, de kivan kapcsolva és nincs rá dugva semmilyen eszköz. Amint elmegy az áram a teljesen töltöttnek mutatott akksi egyből leugrik a legalacsonyabb szintre és sípol. A szotfver nem ír semmilyen hibát, 100% nak mutatja a töltöttséget, amint megtörténik az előbb leírt esemény elkezdi újra tölteni az akksit. Mintha magát szívná le. Szétszedve a képen is látható Omron G2R-1-E relé van megsérülve, ha ezt kicserélem van rá esély hogy probléma nélkül használhassam vagy ez ennél bonyolultabb? Köszönöm
Szia, Hát annak rendesen be vannak égve az érintkezői, így mindenképp cserés, az akksikat egy 12V -os halogén autó izzóval le tudod tesztelni, ha mérsz közben rajtuk feszt.
Hali!
Erősen gyanús az akksi, szerintem az is rossz, éjjel-nappal tolja bele a kakaót, és ezért melegszik.
Akkor cellazárlatos, ha lekötöd, s pár nap alatt lemerül, biztosan.
Sziasztok!
Van egy SPS Pro 600i típusú szünetmentesem. A hátulján a bemenetin kívül 3 kimeneti alj van. Bypass-1 db,Battery Back up 2 db. Mi a különbség a két dugalj között? Valami oknál fogva 2 éve én átforrasztottam az aljzatok fázis vezetékét,tehát felcseréltem.Sajnos már nem tudom az okát. Ami eddig 1 aljhoz ment az most a kettőhöz megy.A nulla az közös ponton van,csak a fázis volt más ponton a panelen.Belefabrikáltam egy 9Ah-ás aksit,tulajdonképpen megy hiba nélkül.Egy pc+egy 22"-os monitor van rákötve,megy rendesen.
Szerintem a Bypass ágon nincs feszültség akkuról, csak hálózatról. Akkuról csak a a Battery Back up ágon van feszültség. A bypass ágra mehet pl. nyomtató, amire nincs szükség az adatok mentéséhez áramszünet esetén, a Battery back-up ágra meg a pc, monitor.
Szia!! Akkor ez nekem nem tiszta. Jelenleg a belső bekötése fel van cserélve,és áramingadozáskor is hallom,hogy azonnal átkapcsol aksira,de ha lehúzom az elosztón lévő kapcsolót,hogy ne kapjon betápot a szünetmentes,a pc,és a monitor megy tovább,míg végképp le nem merül az aksi. A teljes áthidalási időt még nem mértem le,5-6 perc környékén visszaadtam neki a hálózatot.
Közben kipróbáltam,hogy a monitor csatiját átdugtam a bypass-ba,és tényleg onnan elveszi a feszültséget,ha nincs betáp. Ezek szerint vagy visszacseréltem a bekötést valamikor,vagy már fogalmam sincs. Most az a tervem,hogy ezt a szünetmentest átviszem a lányom szobájába a pchez,magamnak meg vennék egy Kstar micropower 800VA-s lcd-s ups-t,2 év garival,és egy hosszabbítóval az lcd-tvt is rátenném,hogy védve legyen,amilyen villámos idők vannak mostanában A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
Az ilyen villámos időkben csak egy dolog segít: Ha kihúzod a konnektorból az értékes készülékeidet. Másképp nem védheted meg, csak így. Csak így lehetsz biztos benne 100%-ig, hogyha bevág a villám, akkor a készülékeid védve vannak, és nem fognak tönkremenni. Én is így szoktam tenni, ha elment a vihar, akkor újra bedughatod őket.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
Szia!Igen,ebben teljesen igazad van,tökéletes védelem csak így lehet.De abban nincs kihívás
A kihívás, mi a gyorsabb a "surge protection" vs villám ! A félvezetőből kijövő füst sebessége mindig gyorsabb, mint a biztosíték olvadási képessége!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
Hát nem tudom. Szerény véleményem szerint én nem kísérleteznék egy 300-500eFt értékű TV-vel, vagy egy 400eFt értékű PC-vel, sem egy 120eFt értékű mosógéppel. Bármelyiket pótolni rendkívül nagy érvágás, pláne, ha olyan háztartási gép megy tönkre, ami hirtelen nagyon nélkülözhetetlen. Pl. mosógép, klíma, hűtő, mikró, mosogatógép, hogy csak a legfontosabbakat említsem. Én maximum csak kis értékű fogyasztókat hagyok bedugva, mint pl. a Router, hogy meg tudjam nézni a mobilon az időjárást, hogy hogy áll a vihar. Az a baj, hogy ezeket az érzékeny készülékeket semmilyen védelem nem védi meg a villámtól, csak az, ha kihúzod a konnektorból. Vagy hogy a témánál is maradjunk, ha a szünetmentes meg is védené a készüléket amit rádugsz, akkor meg a szünetmentes mehet tönkre esetleg. Aminek a pótlása szintén nem kis pénz.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
Kísérletezni természetesen én sem akarok,és annak sem örülnék,ha a tv,vagy a többi berendezés tönkre menne.Lakásbiztosítás van,nyilván nem fedezné 100%-ban a kárt,de inkább a szünetmentes menjen tönkre,mint a többi,ha már nem veszem a fáradtságot arra,hogy mindent kihúzzak a konnektorból. Kicsit elkanyarodtunk a témától,ezért bocsi,és feszültséget sem akarok gerjeszteni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |