Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm a segítséget működik A jumpert átraktam taps üzemmódba és érzékeli
Egyébként érdekes jelenség hogy a fehér színnél nem érzékeli a tapsomat.
Ezt hogy kell pontosan érteni? Leírnád bővebben?
Mikor az RGB távirányítón a fehér színt állítom be akkor a tapsomat nem érzékeli, de bármelyik más színnél igen.
Szerintem a színes fények vannak "hangulatfénynek" csak.
Érzékeli az a tapsot fehérnél is, csak nem úgy van kitalálva, arra nem kell kapcsolnia, hanem a távkapcsolóval világítás ki-be...
Akkor ez magába a hangkapcsolóba van beállítva hogy csak a hangulatszíneknél kapcsoljon, érdekes.
Esetleg hogyha kicserélném benne a potmétert nagyobbra akkor azzal lehetne még finomítani az érzékenységén, ugye?
Sziasztok!
Megépítettem Ezt a kapcsolást én is. Probléme hogy nem működik. Egy párszor átkapcsolta a relét majd semmi. Ha jól sejtem ennek lehet ahhoz köze hogy véletlenül 12V került a C1 és az R1 közé kb 20 másodpercre.
Hello! Attól hogy 12V került oda (ha tényleg oda került), még nem lenne probléma ebben a kapcsolásban. Viszont azt nem tudom tudod-e, hogy ebben a kapcsolásban az LM3900 egy Norton erősítő, ami nem helyettesíthető más műveleti erősítővel. A másik, hogy Elektret mikrofon ne jó az áramkörhöz, mert nincs előfeszítése (munkaárama) a kapszulának. Jelenleg meg szinte kizárólag ezt a típust alkalmazzák.
Egyébként pedig ha hiba van valamiben, méregetni kell és fokozatonként lehet próbálni hol milyen probléma van. Pld. az 555 3-es lábát le lehet húzni egy pillanatra a GND-re és akkor működnie kell a kapcsolásnak. Ha ez működik, akkor attól jobbra eső rész hibátlan. Ha nem, tovább kell keresni/mérni a hibát.
Szia!
Nem cseréltem műveleti erősítőt, ez van benne. Mikrofonból egy sima 200Ftos mikrofont vettem a közeli elektronikai boltban, ha jól sejtem ez elektret lesz. Az 555 alapból low állapotban van, és ha +12-re húzom a 3-as lábat akkor kapcsolgat a relé. A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
Akkor ki kell alakítani a mikrofon áramkörét és várhatóan működni fog.
Bocsánat, elírtam! A 2-es lábat kellett volna a GND-re húzni. Az 555 3-as lábát nem szabad a tápra vagy a GND-re húzni, mert az IC halálát okozhatja. A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
Az IC nem halt meg, és a 2-es láb GND-n kapcsolja szépen. Mindjárt keresek kondit meg ellenállást és megnézem így mit mutat
Szóval, megcsináltam az átalakítást, bár nem volt itthon 10 µF-es kondim, így 22-essel és 1-essel próbáltam, de egyikkel sem ment. Az LM3900-t hogyan lehetne tesztelni?
Az LM3900 bemenete, nem feszültség, hanem áram vezérelt. Tehát a kimenete akkor van nyugalomban, ha a két bementi áram azonos. A 2-es lábra 1Mohm-on keresztül kap majdnem tápfeszültséget. Mivel a 3-as bemenet 470kohm-al csatlakozik az OPA kimenetére. Az R3-on akkor van ugyan akkor áram, ha a kimenete kb. féltápon van. Lévén, hogy az 1Mohm-nak közel fele a 470k. Tehát ha az OPA 4-es lába fél-tápfeszültségen van, akkor jó az OPA.
A 2-es és a 3-as lábon is 0,563V-ot mérek GNDhez képest.
Az jó, mert ott egy tranyó bázis-emittere van. De a lényeg a 4-es láb. Ott 6V körüli feszültségnek kell lenni.
6,3, tehát ez is jó azthiszem. Akkor a mikrofon körül van valami gebasz ha jól gondolom
Várhatóan igen. Jó polaritással kell bekötni és mérni rajta a feszültséget. Az OPA erősítése elég kicsi, mintegy 21-szeres. Az 555 billentéséhez 8V kell, ami 8V/21=370mV. Az túl sok egy mikrofontól. Ha egy 220k ellenállást teszel az IC2 2-es lába és a GND közé akkor már csak 2V kell a billentéséhez. Még így is 10mV kell a működtetéshez, de az már több a semminél. Esetleg az R1 22k-t, 10k-ra kellene cserélni. Akkor már 4,5mV a billenési szint.
Mellesleg elég suta egy kapcsolás, az alkatrészek többsége nem használt. Választhattál volna más kapcsolást is itt a topikból..
A 220K az 555 2-es lábára bejött. Szépen kapcsol, Köszönöm!
Azért ezt, mert ebben találtam a legkevesebb alkatrészt. Még ezzel a néggyel együtt is. 3-4 darab kell belőle és az ár annyira nem volt fontos mint az, hogy minél kevesebb forrpont legyen benne.
Ha minél kevesebb alkatrészt szeretnél, akkor vedd ki az R4-et és a C2-őt, meg az újfent berakott 220kohm-ot. A C2 helyét zárd rövidre. Ugyan úgy kell hogy működjön..
Sziasztok ! Proli007 tervezte tapskapcsolót készítettem pihenés képpen . Mint az összes terv , ez is elsőre működött . Köszönjük ! A legfiatalabb lányzó nem tapsol elég hangosan , viszont sikítással kapcsolgatja a világítást .
A kép az áramkörről .
Szuper lett!
Esetleg próbáld ki, hogy az R7 -ellenállást kicseréled egy potméterre. Így állítható lesz az érzékenysége.
Szia ! Köszönöm ! Az R7 nálam 150k lett a felette lévő 4n7 kondenzátor , pedig 6n8 . Trimmerre én is gondoltam , de , így a sajàt kapcsolóüzemű tápjával lett beállítva és jó .
Idézet: „így a sajàt kapcsolóüzemű tápjával lett beállítva és jó” Ezt nem értem , mi köze az erősítésnek a kapcsololó üzemű táphoz ?! Ha meg éppen az van , hogy ha nagyobbat erősít mint 15szörös a műveleti erősítő és így már a saját tápja zörgés,csattogásától is beindul ? Akkor azt az áramforrást nem nevezném tápegységnek ... .
Szia ! A hálózati zavarok erősen nagyításra kerülnek az áramkörben . Teljesen mindegy , hogy milyen táppal üzemel , de a hálózatba beépítve sikerült beállítani .
Tehát elsőre is jól működött az asztalon , labortáppal táplálva , de a szobában nem hozta ugyanazt a teljesítményt . Kapcsolóüzemű a segédtáp , mert kicsi és könnyű , nem kell a lámpa mellé egy külön kötődoboz . A tápot nem nagymenőséből írtam , mert vettem ! Amit én készítenék , az nagyobb és drágább is lenne egy ezresnél.
Ezért nem alkalmas adott környezetben a kapcsolós tápegység , avagy ha mégis azt használ az ember , akkor olyan ami nem "fröcsköl" .Persze ez majd akkor derül ki amikor használni kell . Esetleg meg lehet szelídíteni a hiányzó alkatrészek beépítése után.
Sziasztok! Lehet nem ide valo - mert nem feltétlenul tapskapcsolo a megoldás - de olyan modok érdekelnek, amikkel sok fogyaszto vezérelhető. Ha inteligens tapskapcsolo a megoldás, aminél más kapcsolodik fel 1 tapsra, két tapsra, 3 tapsta, egy hosszu két rövid, 2 hosszu egy rövid, 3 hosszu az már önmagában is sok variáciora ad okot, de nincs e véletlenul ennél jobb megoldás? Mert ennyi kombináciot meg nehéz fejben tartani. Akár hangvezérlés akár más s készen vásárolhato kapcsolás is érdekel. Mi a tipp 10-20 fogyaszto vezérlésére? Olasmire is gondoltam, hogy egy tapsra csillár, s ha másospercen belul tapsolunk akkor nem lekapcsolodik a csillál hanem felkapcsolodnak a fali lámpák is, de ha másodpercen tul akkor lekapcsolodik.
Először építsd meg az egy tapsolós verziót, és nézd meg, hogy tapsikolni fogsz-e hajnal 2-kor, tetszik-e egyáltalán
|
Bejelentkezés
Hirdetés |