Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Két PIC vagy AVR összekötése rádiós kapcsolattal
Lapozás: OK   1 / 1
(#) (Felhasználó 19794) hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
Ahogy a cím is mutatja két PIC-et vagy két AVR-t akarok összekötni.
Kb arról van szó, hogy lenne egy adó amibe van egy AVR v. PIC. Ennek az egyik portját szeretném továbbítani egy másik AVR v. PIC-nek ami elvégez bizonyos műveleteket.
Például megfelelő programozással vezérelni lehetne pár gomb segítségével pár motort avagy rádió távirányítású autót készíteni.
Nem 20000 alkatrészből szeretném összeépíteni, olvastam, hogy adó-vevőt építeni eléggé bonyolult, de ha vannak olyan IC stb... előre elkészített alkatrészek amikkel ez könnyen és ktg hatékonyan megvalósítható jó lenne.

Hangsúlyozom csak egy irányú lenne a dolog vagyis az adó vezérelné a vevőt akitől semmilyen válasz nem érkezik vissza (amolyan plátói kapcsolat).

A programozás nem lényeges azt meg tudom oldani.

A hatósugár jó lenne, ha minnél nagyobb lenne igazság szerint a repülőm elektronikáját akarom lecserélni, vagy kiegészíteni .
(#) (Felhasználó 19794) válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Annyit még, hogy a legideálisabb megoldást abban látnám, ha könnyen hozzáférhető eszközökkel lehetne egyszerűen megoldani.

Például:
Veszek egy kapucsengőt 2000 Ft-ért (ami már vagy 50-100 méteres hatósugaú) és átalakítom.
(#) kocsgab002 válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
hali
szerintem ilvasd el ezt a cikket.
majd ennek a második részét
szerintem ennél jobbat, egyszerűbbet nem találsz.
üdv
(#) Fery válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
És itt találsz róla egy topic-ot is.
FeryBővebben: Link
(#) Norberto válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Én is pont azt a 2 cikket akartam javasolni, amit kocsgab002 írt. Ilyen alapvető ismeretek nélkül nem fog menni a dolog...
(#) mgy válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Pickekkel csináltam hasonlót !

Adó :
16f628 + 4 Mhz + 4.7 k reset felhúzó + telecontroli adó modul

Vevő :
ugyanaz csak vevő modullal

Modulok darabja Csipkednél 780 Ft+áfa

Adónál nyomógombok a bemenetre felhúzóellenállással

Vevőnél kinenetek közvetlen hajthatnak IRLZ 24 Feteket.

A többi csak igény és program kérdése .

Üdv Mgy
(#) mrx23 válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Profi:
(#) mrx23 hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
Többi
(#) mrx23 hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
H bridge
(#) mrx23 hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
Többi
(#) ferci válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Remélem, nem fogsz megsértődni, de egy dolgot nagyon nem értek... azt írtad az egyik topikban, hogy 1 tranyó meg pár ellenállás esetén problémáid vannak.
Hogyan akarod akkor PIC vagy AVR + RF cuccok segítségével megoldani a problémádat?
(#) (Felhasználó 19794) válasza ferci hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Az ember közben tanul, ha nincs cél nehezebben tanul, ha tudom, hogy megoldható ez a probléma akkor a cél adott és ha bele d**löm is meg fogom tanulni amit kell. Amúgy már szépen haladok .

Ha egy csodás számlázó szoftvert akarsz írni nem fontos értened a legdurvább rendezés algoritmusát elég ha profi vagy SQL-ből.

A fenti logikát keresem az elektronikában is.

Nekem a kommunikáció a lényeg, hogy az egyikből kiküldött jel a másikon megjelenjen. A programozás már nem nagy dolog még ha gyenge is a jel stb....

Ezen kívül nem akarok bonyolult áramköröket tervezni építeni stb...
Az első ötletem az volt, hogy egy kisautóból kiszerelem a motrokat és sima kapcsolókat mozgatok velük. Gyakorlatilag, mintha kézzel kapcsolgatnám őket. Így elvileg bármilyen nagy áramkör vezérlését meg tudom oldani mivel ha 220-al megy legfeljebb veszek egy kapcsolót 400 Ft-ért.
A kis motorokra rászerelek egy rudat amit rögzítek egy gumival, hogy mindig visszamenjen a kezdő pozítiójába, ha jobbra megy bekapcsolja, ha balra akkor meg kikapcsolja a motort. A feladat szempontjából szerintem 10 pontos megoldás és olcsó is.

Másik alkalmazás a fenti alapján amikor egy potmétert mozgat a motor gázra feljebb tolja, másik irányba meg lefelé. Úgy ahogy egy F1-es játék működik. Nem mondom, hogy könnyű lesz irányítani, de ha megszokod.....




(#) (Felhasználó 19794) válasza ferci hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
De egyébként nem sértődöm meg nem szokásom.
Én programozásból láttam már olyat akire minden "nagyokos" azt mondta, mit akar itt ez a kis mitugrálsz stb.... És most normális alkalmazásokat készít.

Itt legalább még emléxik a társaság zöme, hogy ők hol és hogyan kezdték az egészet.
Ha valakik tanulni akar olyan dolgot amit tudsz akkor két dolgot tehetsz:
1. nem szólsz hozzá, nem foglalkozol vele.
2. segítesz neki, hogy megtanulja.

Itt én az utóbbit tapasztaltam amiért köszönet.
(#) Fery válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Hidd el nagyon szivesen segitünk, DE, ha az alapok nincsenek meg akkor nem tudunk segiteni. Nem arról van szó, hogy professzornak kell lenned, hogy itt megszólalj, de amig az ohm törvényét nem tudod addig ne processzorokkal akarj foglalkozni mert ha párat eldurrantasz, rámegy a gatyád. Vannak fokozatok amiket érdemes betartani, mert nagyon sokba kerülhet.

És bizony emlékszem, hogy kezdtem, jól le toltak az öregek ha olyannak akartam nekiállni amihez még nem nőttem fel. Dobj össze néhány egyszerübb kapcsolást, szerezz egy kis tapasztalatot, aztán már menni fog magától.
Nem rosszindulatból irtam, hidd el, örülök nagyon, hogy vannak akik ezt a szakmát is viszik tovább, de az utat az elejétől kell végigjárni..... Fery
(#) AtomCity válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Szia!
Szerintem mrx23-nak járna már a pont :yes: , mert elég sokat segített neked... Ennyi linket és anyagot kevesen tesznek fel...
Üdv
(#) kaszarobert válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Reléről nem hallottál még, ahoz nem kell motor, hogy kapcsolgathasd!
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 21, 2008 1 /
 
Igazad van akkor még nem hallottam róluk, mármint, hogy pontosan mik azok.

Amikor ez az ötletem volt akkor még csak, mint laikus egyszerű paraszti ésszel gondoltam végig ezt aki egy olyat tud megcsinálni, hogy a motorra ráköt egy kapcsolót meg egy elemet.
.................................
Most már annyit tudok, hogy vannak relék, de még mindig nem tudnám összerakni a kapcsolást, de igyexem,
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem