Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Az biztos, hogy pontosabb mint általában a kézi multiméterek amiken van ilyen funkció is, mert azok általában csak 2-5% pontossággal tudnak kapacitást mérni. Persze sok esetben az is megfelel.
A pontosságot ez a két 1000 pF kapacitású, jó minőségű kondenzátor befolyásolja. Az enyémek még az első kit-ből valók, mikor elkezdték a forgalmazást. A C9 tűrése 0,5 %.
Csak addig amíg nincs kalibrálva. Ha kalibrálod akkor majdnem mindegy milyen benne a kondi. Na jó, nem mindegy, mert azért vacakot nem érdemes beletenni. Nekem van 2db az LCM2-ből. Az egyikben fóliakondik vannak, a másikban NP0 anyagú SMD kerámia. Mindkettővel ugyanolyan jó, egyik sem mászik el hónapok múlva sem.
Nem az a lényeg hogy az értéke pontos legyen, hanem hogy értéktartó legyen. Meg jó ha van valami etalonod amihez hozzá tudod állítani, aztán úgy évente egyszer meg tudod nézni hogy mennyi az annyi.
Korábban vettem egy LCM3-at,ami eddig kifogástalanul működött.Egyik napról a másikra bekapcsolás után nem ír ki frekit csak ?-jelet.Mi okozhatja ezt a problémát.Valakinek van rá megoldása kérem segítsen.Itt az oldalon közzétett pdf-ben lévő hex-et hogy tudom átalakítani,hogy egy másik PIC-be beírható file legyen?Eredetileg 1.25-ös verzió van rajt.
Minden segítséget,ötletet,javaslatot szívesen fogadom. KÖSZÖNÖM! Üdv:cimpa
A hex maga a pic-be írható fájl, miért akarod átalakítani?
'C' mérés állásban kapcsold be. Ha akkor sem megy akkor mérd ki a kapcsolók kontaktjait, hogy jók-e.
Lehet,hogy én vagyok béna.
Mert a cikkben közölt formában nem tudom az égető progiba tölteni.
Szia!
A kapcsolókat ellenőriztem és minden kontakt jó.
Milyen programot és milyen égetőt használsz?
Ezek szerint járj el a HEX-el:
Bővebben: Link De valószínűbb, hogy mégiscsak kontakthibás az L/C kapcsoló, vagy szakadás vagy forrasztási hiba van az LC körben, vagy a PIC túlfeszültséget kapott! Azért ír kérdőjelet mert nincs oszcilláció, nincs mit kiírni...
Légyszi írd le,hogyan csináljam a gyakorlatban.Ha kitörlöm a leírtak szerint az utolsó sorokat utána hogyan tudom az égető számára értelmezhetővé tenni.
Bocsi. Csatolom a leírásban közzétett hexét.Ha megkérhetlek alakítsd át.
Mod: hatalmas hex fájl törölve a hozzászólásból. Kérjük, ha még szükséges, akkor a fájlmelléklet opciót használni. A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2019
Moderátor által szerkesztve
Bocs,de nem vagyok járatos a programozásban és értetlennek tűnök.Ha kitörlöm az utolsó két sort utána mit kell csinálnom.Hogyan tudom az égetőbe bevinni?
Ez megvan? Bővebben: Link
Le kell töltened egy vezérlő programot a programozóhoz. Ebben kell megnyitnod a beégetendő hex-et.
Sziasztok!
Van egy LCM3 műszerem amit a cikk alapján készítettem (köszönet a szerzőknek jó kis műszer). Egy dolog van amit nem értek és nem találtam semmi leírást, kondenzátor mérésnél kiír a C után m4-m9 között értékeket legalább is én még eddig csak ezekkel találkoztam. Mit jelent az m és az utána következő szám? A cikkben pl sz-t ír ki a C után. Nem igazán jöttem még rá, plusz szivárgó kondival sem volt még dolgom így fogalmam sincs akkor mit fog kiírni.
Jó kérdés, én azt gondolom, hogy a memória effektus mérőszámát jelzi ki, de konkrétan én sem láttam még leírva.
Lehet, bár sokra nem megyek vele még ha az is. bár a cikkben Csz van a kijelzőn.
Sziasztok.
Az LCM3 műszerrel lehet mérni akkumulátor belső ellenállást? Milyen metódussal mér, tudja valaki? Köszönöm.
Ha van egy ismert terhelőellenállás, annak segítségével számolható. Van egy üresjárati feszültséged 'Uü', van egy terhelő áramod 'It' és egy ahhoz tartozó kapocsfeszültséged 'Ut'.
Rb = (Uü - Ut)/It Gondolom én. Nevezett műszert eddig csak képen láttam.
Szia Bakman!
Nem a kérdésre válaszoltál. A kérdésre a helyes válasz az LCM3-al nem lehet akku belső ellenállást mérni. Az LCM3-al csak feszültség mentes áramköröket ajánlott mérni. Idézet: Továbbá az én egyik mondatom:„Milyen metódussal mér, tudja valaki?” Idézet: „Nevezett műszert eddig csak képen láttam.”
Pusztán egy lehetséges megoldást vázoltam fel.
Nem mondanám hogy tudom, de valószínűleg lehet, csak ki kell találni.
Az LCM3 -hoz eredetileg tartozik egy apróka kiegészítő áramkör, amivel lehet "in circuit" módon kondenzátor ESR értékét mérni. Ha jól gondolom, akkor a módszer az, hogy az előtéttel korlátozzuk a kondenzátoron levő egyenfeszültség műszerre jutó értékét, és váltakozó feszültséggel impedancia mérést végzünk. Végül is az ESR a kondenzátor belső ellenállása a mérőműszer frekvenciáján mérve az LCM3 esetén. Egy akkumlátor belső ellenállását is meg lehet mérni ezzel a módszerrel szerintem. Vannak ilyen műszerek is, amik hasonló elven mérnek. A Bakman féle módszer is jó elvileg, ezzel csak az a gond, hogy viszonylag nagy áramok mérésére kell felkészülni. A váltakozó áramú impedancia mérés ugyan olyan jó módszer, (jelen esetben inkább ellenállás mérés) elég pontos is, és nincs szükség nagy áramok kezelésére. Szóval szerintem elvileg lehet LCM3 -al akku belső ellenállását mérni, de ki kéne próbálni. Megmérni hagyományos módszerrel, és váltóáramú módszerrel is, és kitalálni, hogy mi az összefüggés az ESR, és az akku belső ellenállása között. A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
Igen, jól látod, lehet vele akku belső ellenállást mérni!
És igen az "in circit" előtét elé még tenni kell még egy néhány mikrós fólia kondit, hogy a 22 ohm ne terheljen be. Az LCM3 a valós veszteségi ellenállást mér, így az akkunál is az ohmos ellenállást fogja mérni. A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
Üdv!
Találtam egy ilyet.
Kipróbáltam azt most hirtelen, de nem az LCM2-mmel hanem az analóg ESR mérőmmel meg egy ceruzaelemmel. Sacc/kb mivel nem nulláztam, ilyen 0,3-0,4 ohm körüli értéket mutatott úgy, hogy levontam belőle az elkó ESR értékét. Hogy ez mennyire valós vagy sem, meg nem mondom, mert nem tudom hogy mekkora egy gagyi ceruzaelem belső ellenállása. Azt tudom, hogy a távirányító megy vele, de a fényképezőgépet be sem bírja kapcsolni.
Mérd meg hagyományos módszerrel is (Bakman szerint), akkor kiderül.
Megmértem. Az ESR mérővel 100kHz-en 0,25 ohm a belső ellenállás. Az elem feszültsége 1,600V, 8 ohmmal terhelve pedig 1,480V ebből számolva pedig 0,65 ohm jön ki. Szerintem az ESR mérő erre korrektül nem alkalmas, meg a hagyományos módszer sem jó így, mivel nem az üresjárati feszültségértéket kell nézni hanem 2db terheltet. Tehát kell egy kisebb, aztán egy nagyobb terhelés, és ezek feszültségkülönbsége lesz majd az a delta U.
Autóakkunál ugyanígy van, ha az üresjáratihoz van viszonyítva a terhelt feszültség, akkor végeredményként elég érdekes érték fog kijönni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |