Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html Idézet: „Ha PAD - VIA akkor galvános, mert az eagle igy kezeli Ha furat akkor nem galvános” Igen. De ez hogy derül ki a gerber-ből? Mert én nem találom a különbséget! A nyák gyártó honnan fogja látni? Idézet: „de ha a furatot a gyártó valami kitudja milyen ok miatt begalvánozná, akkor mi történne ?” Például zárlatos lenne ez a LED: https://www.tme.eu/hu/details/ltst-c230krkt/szines-smd-led-diodak/liteon/
PTH and NPTH
Ebből számomra az derült ki, hogy ha 6mil-el belül a furat körül van réz réteg, akkor furatgalvános lesz, ha nincs, akkor nem. Bár valahogy belekeverte a forrasztásgátló maszkot is, azt nem teljesen értem.
Egyre jobb..
De biztos ez? Pl. egy panel rögzítő furatot, amit Hole -ként helyeztél el, azt is?
A JLCPCB nem galvánozza azokat a furatokat, amik körül nincs "rézgyűrű mindkét oldalon". Nem tudom hogyan szűrik le, de pontosan megoldják.
Szándékosan a beültetési oldalt fotóztam le, ahol látsz forrszemeket, rögzítő furatot, és az eltörést segítő furatokat is. Érzékelhető a képen a galván hiánya az utóbbiaknál. A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
Igen, ez így korrekt, ilyet én is gyártattam. De most a fent linkelt SMD LED -et használnám, amit a top oldalra forrasztva, a bottom felé világít, egy furaton keresztül. Ezt az alkatrészt megterveztem közepén egy hole-al, ami elvileg teljesíti ezeket a vélt szabályokat (tehát nem lesz furatgalvános), de ezt eddig nem láttam sehol leírva. És mielőtt elküldöm gyártásra, szerettem volna tisztázni a szabályokat.
Legyél bizakodó. Illetve van lehetőséged leírni az igényed ha bizonytalanságot látsz valahol.
AFAIK a furatgalvánozás technológiája ezt nem teszi lehetővé.
Ez nem igaz. A hole az furat, galván nélkül!
Eddig amit nekem legyártottak az mind galvanizált volt, még a 3,2 mm (Hole) csavar furat is.
De ezt esetleg meg lehet beszélni a CHATban. A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
A csavar furat nálam is galvanizált, mert az úgy van tervezve... A sima hole nem galvanizált.
Nem tudom mit értesz csavar furaton, a NYAK sarkában van 4 drb 3,2mm-s lyuk a csavarokra ( mint Hole berakva), és minden szo nélkül galvanizálták és mindkét oldalon kapott egy - egy fémgyürüt is. (Eagle 7.7 böl).
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
Idézet: „szo nélkül galvanizálták és mindkét oldalon kapott egy - egy fémgyürüt is.” Hát azért galvanizálták
AZoli, ne hozz már ki ennyit ebből könyörgöm, ha galvanizálják a furatodat akkor fogsz egy akkora fúrót mint amekkora furatot terveztél, és két mozdulattal kiveszed a galvánt belőle.
Nem atomfizika ! De sima hole-t nem szoktak galvanizálni mert értelmetlen lenne.
Én szó szerint idéztem azt, amit te írtál! Csavar furat. Te írtad le először! Egyébként ugyanarra gondolunk, a nyák sarkaiba berakott, 3-3.2mm átmérőjű furatra, ami körül réz gyűrű van. Ez egy speciális elem, nem sima furat. Sima furatból le tudsz rakni 3mm-est ist, de ezt a furatot a csavarnak a tervezőből, mint elem pakoltad be. Nekem a kapcsolási rajzon is megjelenik!
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
Igen, a gányolást én is meg tudnám oldani, de engem a normális megoldás érdekelt. Ami talán kezd is körvonalazódni.
Az igaz, hogy a kapcsolási rajz sarkában is s ott volt a 4 lyuk (hole) és ezek mind galvanizálva lettek.( lehet, hogy az a trükk). A PCBway szerint meg nagyobb lyukat is tudnak galvanizálni.
Miért baj az ha a csavar furata galvános ? Egyébként ez már régen OFF nem az Egle témába való ....
Egyáltalán nem baj, söt. Csak azt probáltuk kideriteni, hogy hogyan lehet kezelni a galvánozást, azaz mikor lesz elgy lyuk galvános és mikor nem. Nekem amit eddig csináltak az mindig galvánozott volt.
Sziasztok! Hogyan tudnám elérni a pcb szerkesztőben, hogy az alkatrészekhez tartozó Place és Docu rétegeken levő rajzolatokat külön mozgassam? A names, values elmozgatásához ott a Smash. De a többihez? (A probléma okozója egyszerű, az alkatrészek sűrűsége és nagy száma nem engedi meg, hOGY a neveiket melléjük tegyem. A pcb más részére viszont remekül beférne a teljes 1/1 arányú place, names, docu mező.)
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
Moderátor által szerkesztve
Azt - legjobb tudomásom szerint - csak az alkatrész szerkesztőben lehet áttenni máshová.
A 21-22 és az 51-52 rétegek rajzolatának "elmozgatása" számomra nehezen értelmezhető igény. Ezeken a rétegeken az alkatrész kontúrja van, amit elfoglal a panelon. Tehát akármilyen sűrű is legyen az elhelyezés, ezeknek el kell férnie, hiszen éppen az alkatrészt szimbolizálják.
Ezzel szemben az érték és a pozíció azért mozgatható, mert annál már értelmezhető a helyhiány miatti elszakadás, és a panel egyéb részén való elhelyezés. De ilyenkor is ki kell derülnie melyik felirat hová tartozik, mert csak úgy van értelme. Ne tekintsd örök érvényű igazságnak, de azt javaslom inkább legyen kicsivel nagyobb a panel, ha ezzel jobban áttekinthetővé válik az áramkör. Akár az építést, akár a későbbi akármilyen beavatkozást jelentősen megkönnyítheted ezzel. Idézet: „az alkatrészek sűrűsége és nagy száma nem engedi meg, h a neveiket melléjük tegyem.” name - value ezek a hozzátartozó rétegek, és pont azért mozgathatók amiért neked is kellene mozgatnod. Tehát ha az alkatrész amit használsz nem jó rétegrendben van megrajzolva, az probléma ebben az esetben. A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
Moderátor által szerkesztve
Majdnem használhatatlan. Eddig csak egy jo tulajdonságát találtam. A gerber konverziot egy gombbal csinálja és az müködik.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
A One-click gerber szerintem benne volt már régebben is.
Még nem néztem, csak írták hogy kint van.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |