Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   5 / 42
(#) aflmor válasza Djatis hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Cséveátmérő?
(#) Djatis válasza aflmor hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
holnapra a külsőt és belsőt is lemérem
(#) Djatis válasza aflmor hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
De így hirtelen felindulásból kb 10 centi
(#) aflmor válasza Djatis hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
... azaz, kb. 4" ??? Basszus, majdnem reménytelen... Bár, láttam már olyant: hogy nem egy db mágnesből volt készítve! (6 db mágneshenger, egy fémkorongon, rajta egy fémkarika,. középen a csap. nagyon vázlatosan...) ilyesmiben gondolkodj. Ha találok képet, majd rakom...
(#) szabi83 válasza Djatis hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Bővebben: Link

itt kapható mágnes pölö.


(#) aflmor válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
:yes: Az igaz, csak nem 10 centis tekrenchez.
(#) sound.man hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Nekem az lenne a kérdésem hogy egy hangszórónak mitől függ az érzékenysége?? A membrán anyagától vagy a hangszóró peremétől vagy a légrés a tekercs meg a mágnes között?? Vagy mitől?? Lehet egy hangszóró érzékenységét növelni??
(#) Djatis válasza sound.man hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Az attól fűgg mit értesz érzékenység alatt.
De egyébként a légréstől nagyban függ az elmozdulás
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Segítsetek!! Egy 8cm átmérőjű hangszóró csévetestre ahoz, hogy 2 vagy esetleg 4 ohm-os legyen milyen átmérőjű és milyen hosszú rézhuzalt kell feltekerni átlagos mágneses erő esetén. Vagy csak a kísérletezés marad? Abba beleőrülök
(#) sound.man válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Ezen a táblázaton rajta van hogy hány méter 1ohm és ebből ki tudod számolni.

CUZ.pdf
    
(#) Lázár Péter válasza sound.man hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
:worship: KÖSZI!!
(#) szabi83 hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
hello!


Tesla ARN 5608 hangszóróról tud valaki nekem TS adatot?

googleba, egy helyen találtam, de ha két helyről van infó akkor biztosabb

Üdv
(#) shalafi66 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Először meg kell nézni mi fér el a légrésben, azzal megkapod a huzal maximális átmérőjét, aztán ha tudod a légrésindukciót, és sejted milyen T-S paraméterekre lesz szükséged, ismered a lengőrendszer mechanikai tulajdonságait, tömeg, engedékenység, ellenállás, akkor nagyjából lehet már a tekercselési magasságra is következtetni. Ez a dolog főleg nem méterre megy.
(#) shalafi66 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Mérni kéne, mert azok az adatok amiket találtál nem egészen összetartozóak. Meg elég régi mérések, azóta a hangszóró is változhatott, és annakidején is volt ám gyártási szórás. ;-D
(#) ktibor69 hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Mennyezeti passzív hangszórót keresek a fürdőszobámba lenne. Már találtam MRP 2-165 típust 2x75W, de sajnos ez 4 Ohm-os és nem jó, mert 8Ohm-os erősítőm van. Esetleg átalakítással megoldható az impedancia növelése, vagy sorba kell kötnöm kettőt? Vagy esetleg tudtok 8Ohm-os mennyezeti hangszórót?

Köszi
Tibor
(#) denonokir hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!Egy német gyártású ARCUS TEMA hangfal van a birtokomban.A gondom az hogy nem tudok róla semmi információt szerezni a weben hangszórók beazonosítására,ill egyes alkatrészeinek megrendelésére.Bármilyen javaslat érdekel,segítségeteket előre is köszönöm!
Denonokir
(#) Directors hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Üdv


Ennek a hangszórónak az adatait honna tudnám megszerezni?
Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza Directors hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
pl :nezze:
(#) Directors válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
köszi szépen
(#) shalafi66 válasza ktibor69 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
a sorba kettőt elviselhető megoldás.
(#) shalafi66 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
jobb volna azt megmérni...
(#) csonthulye hozzászólása Máj 27, 2008 /
 
Sziasztok.

Van itt két ovál autós hangszóró, amik szinte ugyan olyanok, árban mégis nagyon külömböznek. Próbálok rájönni mi lehet a külömbség, de eddig minimális eltéréseket találtam és azokat is nem fontos adatoknál. Egyik hangszóró tipus Hertz DCX 690.1 - ez az olcsóbb, a drágább pedig a Hertz ECX 690.3. Hogy ne kelljen keresnetek linkelem:

DCX 690

ECX 690

Látszik hogy a megadott rajzokon a méretek külömböznek, de az adatokban a woofer méretek meg 6"x9". Most akkor itt hol a hiba? Vagy csak én nem értem?

Köszi előre is!
(#) zsoltee0001 válasza csonthulye hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Hali
az ecx nek spec nagy mágnese van
amúgy a hertz nagyon jól szól, csak jót tudok mondani róla
üdv
(#) csonthulye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Igen, köszi a választ, hertz-eket nagyon szeretem én is, csak még mindig nem tudom az oválok közti lényeges külömbséget.
(#) shalafi66 válasza csonthulye hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Van néhány különbség, a dcx jóval kisebb terhelhetőségű és inkább freeair hangszóró, jobb mélyátvitellel mint az ecx. A kosár méretezését szerintem csak elírták.
(#) zozo_18 hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Hali! A héten szeretnék venni egy mélyládát az adatait azt nemtudom, mert nem figyeltem meg az üzletben. Szobába kellene csak azt nemtom, hogy rá lehet-e kötni a hifimre, ha rákötném leégne vagy a ládának lenne baja? Erősítőm az sajna nincs! Nameg azt se tudom mennyi a hifi max terhelhetősége... csatolok képet a hifiről,hangfalról na köszi sziasztok!

2.jpg

1.jpg
   
(#) szamóca válasza zozo_18 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Érdekes dolgokat írsz . Lehet nem jól kódolom amit akarsz de.....
Induljunk a végéről. A "hifi-d" kb 2X50W-os lehet. Ehez egy 100W-os mély kiegészítés szobába bőven sok is, még HB. is bír. Az a lehetőség a legkomplexebb számodra, ha un. aktív mélydobozt veszel, amibe már benne van az erősítő a frekiváltóval és mindennel együtt.
Ennek az üzemeltetéséhez a "hifi"-den lennie kellene egy kisjelű RCA kimenetnek. Ha nincs végszükség esetén szóba jöhet a füles kimenet is. (vagy kiépítel egyet)
(#) zozo_18 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Most kerestem rá a hifire neten, de nem nagyon találtam róla infót! RCA az van rajta persze, mert ígyvan összekötve a gépemmel! Akkor egy Aktív mélyládát kell beszereznem?? (frekiváltó gondolom a hangváltó) Haverom is mondta, hogyha az nincs benne akkor külön meg lehet venni pár forintért.
(#) szamóca válasza zozo_18 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
:yes: Megjegyzem: a
Idézet:
„akkor külön meg lehet venni pár forintért.”
Az jó pár forint+ kiadás.
(#) WD40 hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Sziasztok!
HA-13/1544-es Videoton hangszórónak mekkora lehet az ideális zárt doboz térfogata?
Következő: »»   5 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem