Fórum témák
» Több friss téma |
Kedves moderátor!
Kérkel ird le hogy hol káromkodtam,ha egy ilyen jelző hogy "adtam a szarnak egy pofont" itt nem fér el akkor azt hiszem semmi keresni valóm itt. Úgy gondolom ez a kifejezés nem volt durva,és nem minősül káromkodásnak! Megértem hogy ha az ember Magyar akkor tudjon Magyarul irni és helyesen irni de ha tabrôl irok és esetleg elütök egy betűt az úgy gondolom nem olyan nagy dolog hogy törölni kellen! Nyelvtanból nem voltam 5-ös de úgy látom ide csak az irhat aki az volt. Elnézést kérek amiért ilyen pocsék a nyelvtani tudásom és az előbb emlitett durva kifejezésért is. Szép napot kivánok.
Való igaz régebben szinte csak pár Wattos teljesítményben voltak elérhetőek, de szerintem nem azért mert nem tudtak volna még pluszba néhány LED diódát beletervezni, hanem mert...
Anno az mp3 lejátszóknál is végig kellett zongorázni kezdve sokan a 128MByte-tól ![]() Jól használható, csak ki kell kísérletezni ![]()
Sziasztok.
Valaki irja meg nekem az igazságot mert én ellentmondásokatnolvasok a netek (hagyományos fénycső vs led fénycső fényereje) Szóval ha valaki tudja hogy valójában mennyi a fényereje egy hagyományos régi trafóval hajtott 2x36w os fénycső armatúrának az legyenszives irja meg. Köszönöm.
Szerintem nincs olyan, hogy "a" LED fénycső. Többféle megoldás van, az egyikbe többet raknak diódából méterenként, a másikba eltérő színhőmérsékletet kevernek és így tovább.
De általánosságban elmondható, hogy a LED jobb hatásfokú. Nincs bemelegedési ideje, azonnal rendelkezésre áll a teljes fényerő. Jól tűri a gyakori fel-le kapcsolgatást. Könnyű fényerőszabályozni, de kényes a jó hűtésre. Átlagos háztartásban a fogyasztás szempontjából szerintem még elhanyagolható a különbség.
A 120 centis 36 W-os fénycső 2500 lumen.
Idézet: „Elmark LED fénycső 18W /régi 36W/ 120cm 1260 lumen T8 G13 4000K 270° természetes fehér (Utolsó darabok!)...” Ez a silányabbik fajta. ![]() Az átlag, forgalmazó szerint 80-110 Lumen/watt között van. A fénycső ~70 Lumen/wattjához képest minimális a megtakarítás. Persze fojtósnál bele kellene számolni a fojtó és a fázisjavító kondenzátor veszteségét, ami típustól függően eléggé eltérő lehet. Míg a LED fénycső egységet alkot. Reméljük, a gyártó nem csak a fénysugárzó részre, hanem a teljes szerelvényre számol.
Szia! Nekem a műhelyasztal felett egy 3csöves (3×36W 1200mm) búrás armatúra van. 2 db hagyományos cső világított benne, ezek helyére vettem V-Tac led csövet(azt hiszem 18W 1700 lumen volt ráírva, műanyag házas) . Hát tennem kellet a harmadik cső helyére is egyet, mert úgy lett kb azonos fényerő, mint előtte két hagyományos fénycsővel. Na de már visszakerültek a régi T8-as fénycsövek, mert az ledek tönkrementek. Nem működtek kb 1000 órát sem. Előbb villogtak, majd kialudtak mind a három. A V-Tac nekem nem vált be.
Viszont anyósomékhoz vettem egy Osram Led csövet, ( 18W-os T8-as fénycső helyett). Ez üvegcsőben van, mint a hagyományos fénycső, 7W-os. Ennek tényleg van ugyanakkora fénye és még működik. Már jóval többet üzemelt, mint nekem a V-Tac csövek.
Nekem a V-TAC VT-2882 spotlámpával nincs rossz tapasztalatom. Eleve 2 év garit adtak rá (viszont csak 300Ft körül volt darabja, így nem éri meg emiatt visszamenni), s olyan helyre raktam, ahol előtte a normál izzók is hamar mentek tönkre. Ez az izzó a maga 6W-os teljesítményével fényesebbnek tűnik, mint a GU10-es foglalatú 50W-os hagyományos SPOT, de az OSRAM 7W-os energiatakarékosnál biztosan sokkal több fényt ad.
Eddig a négyből egy ment tönkre kb. egy év után, abban az ágban a hagyományos izzók (több márkát is próbáltam, mindegy volt melyik) 3-4 hónapot bírtak, az energiatakarékos pedig kb. 8-10 hónapot.
Köszönöm a hozzászólásod.
Most az esztergám fölé feltettem egy 1x18w-os led fénycsövet próbaképp,azt mondta az eladó hogy ez a hagyományos fénycső fényerejét produkálja,hát szerintem kicsit elmarad. Ez a Led cső Ecolight névre halgat,nem tudom ez milyen minőségnek számít.
Lehet rossz széria volt. Pl a cégnél két éve (felírtam akkor a dátumot)szereltünk fel egy V-Tac led reflektort, 50W-os led. (Tényleg annyi, nem kamu kínai) Alkonykapcsoló kapcsolja, tehát egész éjjel világít. Még bírja!! Pedig ha csak napi nyolc órát számolok már 5800 óra felett jár. A csövek a töredékét nem tudták.
A led fénycsövek sajnos mégjobban hajlamosabbak a melegedésre, főleg ha a LED-ek csak a nyákra vannak forrasztva. Van itt fórumtárs akinek meg is olvadt a búrája...
Az eszterga nem játék, nyugodtan szerelj fel egy minimum 50W-os 3000-4000K színhőmérséklet közötti LED reflektort. A kék barkácsáruházban lehet kapni pl 50W-os Geo-kat, a mi cégünknél olyanokat szereltek fel. Bár nekem kicsit zavaró a fénye. A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
1db power LED volt benne, vagy sok kicsi egy nyákra forrasztva? Azoknál kérdés lehet hogyan adják át a hőt a spiáter háznak.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
Az 1x18 W ledes fénycső szerintem kevés lesz, ahogy itt számolgattuk a ledes fénycsőveknek sem sokkal nagyobb a lumen/W értéke, mint a hagyományosaknak.
De szerintem túltolni sem jó, jártam már úgy, hogy sok lett a fény. Hosszú távon zavaró, fárasztó főleg egy forgó gépnél, ahol figyelni kell.
Léteznek alu hordozós nyákok, ha olyan a gyártó, akkor alkalmazza. Csak hát drága az álámíníum.
![]()
Igy van,a sok se jó és a kevés sem.
Nem csak ez az 1x18w van,mellette ott van a géplámpa amibe 2db spot led van,ez csak azért kellett hogy ahova nem világit a géplámpa ott is több fény legyen.
Pú ment
Hello! "főleg egy forgó gépnél" Bizony bizony.. Nem véletlenül volt a gépen egy 24V-os 60W-os sima izzó. Mert az nem játszik stroboszkópot a géppel, ami balesetveszélyes is. Anno az oktatáson fel is hívták rá a figyelmet, hiába volt a mennyezeti fénycső 3 fázison.. Ha a Led-es villog (bármely frekin) az nem jó..
Szia! A reflektorban sok kis led van , talán 40-50db, de nem ez ment tönkre, hanem a ledes fénycsövek. A refi bírja. A csövekben hosszú merev nyákon voltak sorban a ledek, beletolva a műanyag cső hornyába. (hasonló, mint a led szalag, csak ez merev nyák volt) Ezek mentek tönkre hamar. A ledek adták fel a harcot, nem a táp.
...vagy: Amennyi a csatolt csomagolások képeiről leolvasható!
A fénycsövek, anno, 50 Hz-esek voltak. Vagyis másodpercenként 100 villanás. Az utóbbiak, elektronikus előtétesek és a LED-es nem gagyi kelet-kínai, fénycsövek több tíz kHz-en villognak, vagy nem is.
Sziasztok! Nem tudnátok megmondani, hogy egy LED élethosszát befolyásolhatja, hogy milyen frekin világít? PWM szabályzást mennyire szereti? Köszi.
![]() A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
Az élettartamot a hőmérséklet befolyásolja a legjobban. Illik a réteg-hőmérsékletét 60 °C alatt tartani. Ez nyáron igen nehéz, ha még rá is süt a nap. A frekvencia? Egyenáramú. Legfeljebb pulzáló 100 Hz-től több tíz kHz-ig. A LED, ha megbízható a PWM akkor bírja. A LED lámpa nem, csak ha arra alkalmas, ami rá is van írva, (valahova).
Szép estét mindenkinek.
Kérdeznék még valamit. 2db GU10 es foglalattam 12V-os led spotot kell vennem,milyet ajánlotok amibe tényleg nem csalódok mint élettartamra és fényerőben sem.? Osram?Philips?
Abszolult nincs is Gu 10 es 12V-os ban?
Én úgy tudom nincsen, viszont maga a lámpatest ugyanaz a méret a GU10 és az "MR16" foglalatú lámpák esetén (amilyet proli007 is linkelt), csak foglalatot kell másikat venned, ami nem nagy pénz.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
Ha lenne, be tudnád rakni a 12V-os lámpát a 230V-ba..
2db spot Led menne egy géplámpa testbe,most is az van benne csak két db Mr16 os al és néha (kb 1 hónapban 1x-2x) kirázôdik.
Marad akkor ez benne nem nagy gond.
Igazad van,igy ez egy fajta védelem azoknak akik nem nagyon értenek hozzá vagy figyelmetlenek.
![]()
Akinek "gépe van", mennyire nagy gond egy rögzítő rugó szerkesztése?
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |