Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   20 / 344
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Bocsi!

Nem lett volna egyszerűbb, csak a fázist áttenni a kondi másik lábára?

üdv! proli007
(#) Imi65 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szerintem Zoli arra gondolt, hogy a jobb szélén marad a kondi magában, és a másik felét középről teszi ki bal szélre. Csak nem pont így írta. Így ugyanolyan egyszerű, mint ahogy Te javasoltad.
(#) Imi65 válasza krissz555 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Egyébként egy 1800W-os géphez már jó izmos 230V kell. 16A-ról nem biztos, hogy elindul.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Akkor nem értettem, amit leírtál.
üdv! proli007
(#) pecsitamas hozzászólása Jún 4, 2008 /
 
sziasztok raknák fel 1 db képet 1 aggregátorról valaki ha letöltené és ertelem szerüen berajzolgatná hogy hogyan kell bekötni rajta van a generátor bekötése is onnantól kéne ja meg anyi hogy a generátorból 4db vezeték jön páranként 1 piros 1pirosfekete ezt vegyétek légyszi figyelembe köszi amúgy 220 aggregátorgenerátor bekötésnél azok a cikkcakk mit jelent átlósan
(#) patexati válasza pecsitamas hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Szerintem a rajzon minden meg van a bekötéshez!A vezérlés és a generátor kapcsolási tábla meg van a rajzon törve a kissebb helyfoglalás miatt de ne a színeket hanem a kapcsótáblák jelöléseit kell figyelembe vanni!
(#) pecsitamas válasza patexati hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
az ok de én nem nagyon érek hozzá csak anyi kéne hoogy szinekkel jelölni ?
(#) Papp Ferike hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Szép napot!Elolvasgattam én ezeket,de itt mindenki a kondenzátoros megoldásokról cseverészik.Igen ez az egyszerűbb.Viszont mindenkori kisérletezéseket igényel és elég alpári is.Persze a szükség törvényt bont.Így lennék ezzel én is!Olyan kapcsolást kerestem volna ahol ezt mondjuk IGBT-vel oldják megy,egy ügyes PIC segítségével amely figyeli és ellenőrzi a mindenkori terhelést,fordulatszámot és a legfontosabbat a hálózatból befolyó áramot.Ezért is nyitottam egy új fórum témát,hogy aki esetleg rendelkezik egy ilyen szerkentyűvel az talán megosztaná a tapasztalatát velem pontosabban mindenivel akit ez érdekel.További jó irkálást.
(#) potyo válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Úgy emlékszem, van a Microchip oldalán valami Application Note a háromfázisú frekvenciaváltókról. Egy ilyen program viszont már nem apróság, nem hiszem, hogy csak úgy valaki feltenné a netre bárki számára elérhető formában...
(#) babu hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
van egy 3fázisú 380as varrógépem.. szeretném 220ról üzemeltetni...
milyen lehetőség van rá... mi történik, ha csak a fázist és a nullát kötöm rá!?
(#) proli007 válasza babu hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Hello!

Végre egy hölgy!!
Hogy mi történik? Búgni fog és állni.
Kondenzátor kell hozzá, olvasd el ezt a topikot, minden kérdésedre itt a válasz.

üdv! proli007
(#) babu hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
köszönöm 007...
elolvastam... még próbálkozunk...
(#) Mtztraktor18 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Helo látom itt sok a szakember : nos nekem olyan gondom van a cirkulámra kellene egy izmosabb motor mert ami rajt van az egy kicsit gyengusz 220v 750W 1440/p nyomogombos inditással, a fürészgépen 350-es lap van nem azt mondom hogy nem bir vele nem szabad neki nyomni annyira akkor elviseli ,a motor nem melegszik hüttése kiválo. 1440/p furdulatban meik a legerösebb motor ami a 220v 25A elmenne mert akkor olyat veszek rá ujjat természetesen, gondolom hogy csillagászati áron fogom megkapni de nem baj, akkor a 350-es lapot nem tudom majd megfogni semmijen fával sem, csak tüzifa vágásra van használva a képen láthato motorrol van szo azt kéne cserélni

DSC00082.JPG
    
(#) Imi65 válasza Mtztraktor18 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
A legnagyobb 230V-ra gyártott motor - tudomásom szerint - 2200W-os (2,2kW-os), ami 3 LE-nek felel meg. A 350-es lap ( a képen látható véleményem szerint kisebb ) komoly terhelést jelenthet, de a jelenleginél 3x akkora forgatóerőt érhetsz el 230V-ról. Ekkora tárcsához teljesen reális az 1440f/P. Az ára 30.000 HUF körül van.
(#) Mtztraktor18 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Köcce akkor 1440/p 2.2KW os kell nekem ami böven jo lessz mert ha kisebb lapot használok akkor még kisebb lessz a terhelés a motoron .
De ugy is beköttetem a 380-at mert avval lehet igazán aprittani a fát 5.5KW motor 400mm lap azt adj neki
(#) Mtztraktor18 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Kérném megint a jelenlévök segitségést szereztem egy vellanymocit ami 380v-on volt használva ezt átkéne varázsolni 220v-ra az adattáblán a következök állnak:
220/380V 1.1KW 2860/p Ehez mien kondit vegyek ? az inditáshoz nyomogombos megoldás lessz az biztos és az lenne a lényeg erös legyen az indittonyomatéka FÜRÉSZGÉPET FOG HAJTANI és állando üzemre mien kondit vegyek rá ÉS KB MENNYIBE FOG KERÜLNI aza másik nem tom mien áron adják a kondikat eddig még nem kellett venni de most spec kell
képet mellékeltem hozzá erröl a motorrol van szo !

DSC00003.JPG
    
(#) proli007 válasza Mtztraktor18 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Szia!

Bocsi!!
Mi lenne, ha kicsit vissza olvasnál a topikba, minden kérdésedre ott a válasz. A kollegák ezerszer nem fogják leírni ugyan azokat, mert te nem szeretsz olvasni.

üdv! proli007
(#) Tomi111 válasza Mtztraktor18 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Üdv!

Ha az előző 750w-os motor helyett akarod, akkor szerintem ne cseréld le. Ez 230V-on csak kb a teljesítménye 2/3-át adja le. Akkor ugyanott vagy. Kár rákölteni. Akkor már jobb a 220-as 750W-os.

Üdv! Tomi


(#) diondisun hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Jó estét!
Van két 380 v os villanymotorom, 220 v ra szeretném átkötni.
az egyik 550, a másik1000 w os. mekkora kondikat vegyek? Mi az osztószám a méret kiszámításához?

Köszönettel, Gábor!
(#) Szárnyas válasza diondisun hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
(#) Mtztraktor18 hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Ezt a kompresszort a 13 éves öcsémmel csináltuk, csak kellene rá tehermentesittö szelep, aza kérdésem azt hol lehet megkapni?
Meg valami olyan is kell rá ami a kondezvizet nem engedi a tartályba ezeket hol lehet megkapni?
ÉS azt is irja le valaki KB mennyibe kerül ?

DSC00007.JPG
    
(#) dcsabi válasza Mtztraktor18 hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
A tehermentesítőn gondolom azt érted, hogy induláskor a
kompresszor nyomó ágát egy visszacsapó szelepelőtt leszellóztetik néhány másodpercig, amig a motor normálisan felpörög. Nos ezt házilag egy elektromágneses levegős szeleppel lehet megoldani, amit
bolhapiacon, vagy MÉH telepen lehet szerencsésen beszerezni, vagy ha találsz tehermentesítő szelepet ami "mechanikus" akkor még nagyobb szerencséd van.
van mikor dobnak ki kisebb kompresszorokat valami hiba miatt... ezt csak azért írtam, mert új,az elég drága lenne egy ilyen házi cucchoz mérten..(.Mosógép vizbeeresztő szelepével is lehet próbálkozni)
A kondenzvízet egyszerüen a tartály aljára szerelt leeresztőcsavaron keresztül tudod idónként leereszteni.
Továbbá a felhasználni kivánt 6-8 bár nyomásu levegő utjába kell tenni egy kombinált nyomáscsökkentő vízkicsapató egységet, ez 1/4 C méretben pl müszaki kereskedésben, szerelési szaküzletben, ...stb, 6-10-12 ezer
körül be lehet szerezni...
(#) pedro666 hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Sziasztok!
egy olyan 3 fázisú (amerikai gyártmányú) motort, kellene bekössek csillag-deltába, amelyiknek 9 (!) db kivezetése van. Külön külön egyikkel se lenne gond, mert rajta van a rajz az oldalán, de a ganzos cs-d kapcsoló rajzával (3 tekercs=6 kivezetés) nem tudom összepasszítani... Eleve nem birom elképzelni, hogyan jön ki ez a 9 drót...
(#) Imi65 válasza pedro666 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Amerikában 60Hz van, az 50 Hz kicsit túlgerjeszt(he)ti a vasat. A feszültség stimmel?
(#) pedro666 válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
hali,
400V meg 200V van rajta a bekötési rajzoknál. Deltába kötve bedugtam, működött. (pár percre csak, igaz, de ez már egy öreg cucc, vagy 30-40 éves. Korábban valami nagy gép meghajtó motorja volt... a gépet kidobták, ezt meg lehetett mentenem a vastelepről)
(#) proli007 válasza pedro666 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Hello!

Hát úgy kell ezt csinálni, mint a sivatagban három oroszlánt fogni "ötöt megfogsz és kettőt elengedsz".
Tehát ha a 9-ből hármat levágsz, akkor meg is van a hat!

Komolyra fordítva a szót. Ha már azt írod, hogy "Külön külön egyikkel se lenne gond, mert rajta van a rajz az oldalán". Akkor nem lett volna értelemszerű felrakni a rajzot, hogy okuljunk belőle mi is?

üdv! proli007
(#) frank tibor válasza pedro666 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Hello
Egy rajz vagy kép valóban sokat segítene.
Segítségül egy 9kivezetéses motor kapocsdeszka bekötése.

Mot9cs.jpg
    
(#) pedro666 válasza frank tibor hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Hello Tibor,

köszi a rajzot. Nem tudom erről van-e szó: a Te rajzod a középső sort nem használja (csak az 50% bekötéshez) ami a gépen van rajz (csatolva) meg igen... Az lehetséges lenne, hogy uazt a fázist a közepére is meg a végére is ráküldeni egy tekercsnek? Gondolom rájöttél, nem vagyok szakértő, de valahogy furán hangzik (meg minek is...?)

Jelenleg a 400V szerint (delta?) bedrótozva elindul, terhelés nélkül... Ha 1 mód van rá azért szerentém cs-d-be kötni, mert jó lenne terhelés alatt is indulnia...

Küldöm a kapcsoló bek. rajzát is. Gondolom ez nem új, de ha már ugyis fényképezgettem...

A kép méretéért és minőségéért előre is elnézést kérek mindenkitől... nem vok guru a témában.

P.
(#) frank tibor válasza pedro666 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Igy már könnyebb. A motorod kettő feszültségről üzemeltethető ahol az üzemi feszültség 1:2 (200V/400V. A leírás szerint YY (párhuzamos csillag) 200V-rol, Y (csillag) 400V-rol. 400V deltába nem lehet bekötni mert nincs kivezetve a csillagpontkötés 3vezetéke, meg le is égne deltába. Ez a motor Y 400V-ra van tekercselve.
(#) pedro666 válasza frank tibor hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Tibor,
köszönöm a segítséget. asszem ezzel a mocival nem az év üzletét csináltam meg
Nem is értem, miért pont azon a +3 kivezetésen "takarékoskodtak"...
P.
Következő: »»   20 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem