Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   12 / 1131
(#) alex077 válasza KTobi hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Sajna az alaplapon IDE-s
Közben kezd körvonalazódni a probléma: a bűnös a DVD meghajtó
Egyre nehezebben olvasta a CD-t és a telepítésnél folyton másolási hiba jelentkezett, így lehetetlenné vált a telepítés.
Szétkaptam a meghajtót és eléggé el van kopva az olvasó fej, egy domború lencsének kellene lennie nem? most egy eléggé vízszintes teteje van.
Namost van egy elég meredek ötletem: régi és új hdd megvannak egymás mellett mint két gólyafos a levegőben, a régi oprendszer megy most, fogom a windows és a fontosabb mappákat és egyszerűen átmásolom az új vinyóra. Működőképes a dolog vagy túl szép h igaz legyen???
(#) Lucifer válasza alex077 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Ne másold klónozd. Sima másolással nem másolod a bootsectort, és megkockáztatom van olyan fájl amit nem tudsz majd másolni. Van erre a célra sok sok sharware szutty. Na meg freeware is. No meg opensource is. Pl. partimage.

Ja és nem hinném hogy a DVD lencséje elkopna. Az azért odaverne nem kicsit nagyon.
(#) alex077 válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Plíz adj egy olyen progit vagy legalább linket egy ilyen klónozóról, mert nem igazán találkoztam még ilyennel.
Jó saját magam részére ajánlom: Bővebben: Link
(#) alex077 válasza alex077 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Rákerestem, de nem találok használható infót! Ez a partimage nagyon homályos. ha jól sejtem linux alól megy. ubuntut liveba fel tudnék tenni, ha nagyon kell, de nem értem h mit h kell csinálni a partimage-hoz
nekem arra lenne szükségem, hogy particíiót átrakja az új vinyóra. kellene egy hadd klónozó progi! van ilyen? persze xp-re ha lehet
(#) kobold válasza alex077 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
WinHex. Klónozni is tud, olykor crack is van hozzá
(#) alex077 válasza kobold hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Köszi a tippet!
Közben találtam egy nagyon jó progit: norton ghost 14
remélem ezzel most már simán megy
(#) AMD hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Az első képen látható hogy a gépem előlapján van 2 usb, 1 mikrofon és 1 fülhallgató port. A 2. képen látszódik hogy csak az usb port van beforrasztva. Mivel sokszor használom a fülhallgatót és hátul kell turkálni így arra gondoltam hogy beforrasztok egy jack csatlakozót. Csak annyi a problémám hogy nem tudom hova kell dugni az alaplapon a kábelt. Én azt gondolom hogy oda ami a 3. képen van de nem biztos mert az a HDMI kártyához való. Ebben kérnék segítséget.
(#) AMD válasza AMD hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Az alaplapom tipusa: Asrock Alivenf6g-vsta
(#) AMD hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Valami tipp?
(#) alex077 válasza AMD hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
szvsz az outra kell kötni, de nincs leírva a kézikönyvben??? Ha éles képet teszel fel többen tudnak segíteni.
(#) AMD válasza alex077 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Valami van írva de nem tudok angolul a szövegfordító meg gagyi. Azóta már sikerült kisilabizálni hogy hova kell kötni, már csak a jack aljzat hiányzik de azt meg nem találok itthon. Szerinted remegő kézzel hogy lehet éles képet csinálni? Szupermakro módban fényképeztem így nem vakuzik és az expozíciós idő kétszer annyi mint normál módban. Csak egy rezzentés és homályos a kép.
(#) kobold válasza AMD hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Ha már a gép hátán van egy aljzat, és nem boldogulsz az alaplap doksijával (out_r, out_l, és out_nem tudom elolvasni szerintem a te három csatlakozásod, vagy az utolsó helyett a gnd), csinálhatsz egy jack-jack összekötőt is, hátra dugó, elöl aljzat, vezeték a gépház belsejében, és kész...
(#) punkkazy hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Üdv!
A gépem játékokközben néha kék halált dob ki a "DRIVER_IRQL_IS_NOT_LESS_OR_EQUAL" szöveggel + töredezettségmentesítés közben is lefagy. Mi lehet vele? Memtest86-ot lefuttattam, nem talált bajt. Lehet, hogy a HD?
(#) eSDi válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Üdv!

Alaplap, vagy memória hiba lesz! Az, hogy a memtest nem jelzett hibát, nem jelenti azt hogy nincs. Én már találkoztam olyannal, hogy az eredeti alaplapban nem jelzett hibát, csak mindíg furcsa dolgokat csinált. Pl windows telepítésnél azt írta, hogy nem lehet olvasni a CD-t, akármilyen meghajtót kötöttem rá. Egy új alaplapban viszon a memtest már szépen jelezte a hibát. Én azt javaslom, hogy próbálj ki egy másik memóriát.
(#) punkkazy válasza eSDi hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Ok.5 éves gépnél már előfordulhatnak bajok...Mondjuk az alaplap volt már cserélve. Az is 3 éve. A memória 256 MB-os. Kap egy 512-est.
(#) punkkazy válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Jah, és a honnan tudhatom meg, hogy milyen memória kell bele. pl. PC400 vagy PC667?
(#) AMD válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Az alaplap márkája, tipusa?
(#) eSDi válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Általában a memóriára is rá van írva. de ha 3 éves, akkor valószínű, hogy még DDR400-as ram van benne. Kivéve, ha valami High-End gép volt annak idején.
(#) szili3000 hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
üdv szerintem ütik egymást a ramok tehát nem tetszenek egymásnak vedd ki az eggyiket a 128-ast ha lehet ha sípol akkor cseréld le tedd be az 512-es ja és sd rammmal mükszik. mert ha igen akkor ha itt laknál a közelben és van kocsid a vagy ijenek tudnák adni.szerintem
(#) punkkazy válasza AMD hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Az alaplap VIA EpoX KT-600.
A memóriára valami ilyen van ráírva "DDR 256MB".
Attól félek, hogy veszek egy memóriát, aztán nem passzol a foglalatba. Szóval innen veszem Bővebben: Link. Melyik lenne jó (512MB-os)?
(#) patexati válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Sima DDR ram kell bele!Everestel nézd meg milyen van bent ha elindul (333,400,gyártó) és egy ugyanolyat vegyél bele ha van (gyártó is egyezzen) ha nincs akkor legalább a frekije legyen azonos!Vagy egy nagy (1GB-os) ezeket meg nyugdíjazod
(#) _ampervadasz_ válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Az alaplapodba DDR1 es, 400Mhz -es memória kell!
Az teljesen mindegy, hogy 256Mb-os, vagy 512Mb, vagy 1GB -os, mert mindegyiket fogadja.
(#) husi hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
sziasztok nekem lenne egy ojan probélmám h akármien programot elinditok ujraindul a számitogép és netudom mit csinájak vele vagy mi lehet a hiba kérlek segitsetek elöre is köszi
(#) Tomi111 válasza punkkazy hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Üdv!

Próbáltad már újratelepíteni? Szerintem nem biztos hogy hardverhiba.
(#) zenetom válasza husi hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Szerintem ez vírus lesz!
Vagy valami nagyon terheli a procit (vagy túl meleg)!
(#) _ampervadasz_ válasza husi hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
-Ami nállad jelentkezik az egy STOP hiba! (kékhalál)
A géped automatikusan ujra indul, mert erre van ráálítva!!!
-Okozhatja mondjuk a tápegység hibája, monjuk feszingadozás!
-Vírus akkor ha, egy verem alapú puffert próbál tulcsordítani, hogy a géped felett, átvegye az uralmat, ezért STOP hibával, és ujraindul, az előbb említett beállítás miatt! (hackelés, vagy trója stb.)
-DE lehet belső adatszerkezeti hiba (a windows, vagy valamely komponensének sérülése ami a renszer töltésben részt vesz, és STÍOP!)
-Van olyan program hogy "MSkonfig.exe" azzal ki lehet szürni, a hibát okozó részt, mivel szelektív indítást eredményez!
DE javaslom a windows reinstalll!!!!
üdv!
(#) husi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
sziasztok nagyon szépen köszönöm a segitséget!!!
(#) _ampervadasz_ válasza husi hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Szivesen máskor is!
(#) .Cs. hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Sziasztok, remélem jó helyre írom!
Az lenne a problémám, hogy akármire kattintok rá(internet, vagy csak egy játék ikon) jegyzettömb formátumban jelenik meg! Csak ugy tudok belépni a netre vagy ugy tudok játszani, hogy ha jobb gombal kattintok rá, és ott/ Futtatás mint/ kiveszem a pipát a számítógép és vedelme jogosulatlan tevékenység/ és csak igy tudok megnyitni mindent! ill mikor bekapcsolom a gépet akkor az automatikusan betöltődő programok is jegyzettömb-ben jelennek meg és csak kézzel tudom elindítani!
Mivel nem nagyon értek hozzá, így tőlletek kérdezném h mi lehet a probléma, és hogy ne kelljen ujratelepítenem az XP-t, megoldható-e a nélkül??
Köszönöm előre is!
(#) hard válasza .Cs. hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Üdv.

Valami frisitésről halotam ami automatikusan letöltődik,ami nem engedi hasznalni a nettet de már nem tom pontosan mi az,lehet hogy hüjeséget irtam
Következő: »»   12 / 1131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem