Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   251 / 1681
(#) Frankye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Hmmm. Ügyes!
Idézet:
„félgyujtásos kábelra”

Az milyen? (Biztos én vagyok a :lama: , de nem tudom, mit jelent... ) :gumicsirke:
(#) zsoltee0001 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 

az amikor csak be van téve a slusszkulcs, és 1 fokozatra elfordítva, de a gyujtás még nincs ráadva, a gyujtáskapcsoló egyik kimenetén ilyenkor is van áram (pl autórádióhoz megy)
üdv
(#) Frankye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Jaaaaa... Ezt nem is tudtam! Az én autómban ilyen nincsen, legalábbis nem tapasztaltam.
(#) Topi hozzászólása Jún 26, 2008 /
 
Mivel sikeresek voltak a tesztek, be is építettem már egyet, és gyártottam egy egész arzenált Ezzel még csak a váltók felét sikerül lefedni, mert elfogyott az ATtiny-m.
(#) zenetom válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Láthatnánk majd képet a terepasztalról?
(#) Topi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Pár csak kóstolónak, fotózva az asztal régen volt, ezek régi képek, de majd megtekinthető lesz az augusztusi vasútmodell kiállításon. Az új fejlesztésű "low-cost" digitális rendszerrel egyetemben.
(#) fureszk válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Érdekeset produkál a firefox ha megpróbálom megnyitni!
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Majd lesznek rendes fotók...

_R0017983.JPG
    
(#) DJ Szabcsa válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Ez nagyon komoly.Minden elismerésem mind a képekhez mind a terepasztalhoz
(#) valve válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Ez nem piskóta,

Azthiszem erre is mondják, hogy kettős életet élsz, ami nem megy az egyikben az megy a másikban
Minden elismerésem, és gratula a türelemhez meg a kivitelhez! :kalap:
(#) zenetom válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Hát ezek nagyon jók. Kb. mekkora a terepasztal mérete?
(#) Topi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Na majd mutatok képeket, meg elárulok dolgokat, de most ez elektronikai ki mit épített
Lesz egy website is. Szóval csak türelem...
(#) zenetom válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Alig várom már :yes:
(#) dzsolt válasza joko1313 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Igen, az expressnetre csatlakozik pl. a MultiMaus-om slave módban. A soros porton keresztül pedig a TrainController vagy a TrainProgrammer programokkal lehet kezelni a mozdonyokat és a váltókat. A visszajelzéseket az RS buszra lehet kötni.
Az ABC funkciót nem értem, mire gondolsz pontosan? A sima mozdonydekódernek van 4 funkció kimenete: "A" előre, "B" hátra világítás, a "C" és "D" pedig általánosan használó kimenet.
(#) zsoltee0001 válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Szuper!
régebben én is csináltam terepasztalt, de eddig a szintig nem jutottam.
azok milyen ledek? mert eléggé kék színük van.
tehetnél pár kátyút az aszfaltba, úgy mégélethűbb lenne.
üdv
(#) levii válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
ÁÁÁ szerintem ez nem magyar mintára formázott terepasztal...
(#) zoly15 hozzászólása Jún 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Én apámmal közösen építettem egy állványos panelfúrót :yes:
A meghajtást egy dekopírfűrész adja persze egy kicsit át van alakítva. A motor kihajtásánál a ház ki van vágva.
A mérések szerint a tokmányon 20.000 RPM van de az túl sok, és a motort is széthajtja ezért készíteni fogok egy tirisztoros teljesítményszabályozót és kb. 5-7000 RPM en fogom használni de lehet hogy magasabb fordulaton.
Nade elég a rizsából jöjjenek a képek...

üdv!
UI.: az ékszíjról még hiányzik a védőburkolat :yes: mert ugye nem lenne szerencsés ha az ujjam odatévedne és eldarálná.
A motor 400W-os más nem volt
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 

Nem kispályás! Klassz!
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Köszi
Miért annyira tetszik?

üdv!
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Tudod kezdő amatőrként még nem lehetett kapni csoda berendezéseket és alkatrészeket. Csak a leleményességünkre támaszkodhattunk. Az első panelfúróm egy lemezjátszó motorból készült és nekem is Apukám segített összetákolni. A panelok amiket fúrtam vele, még körömlakkal lettek megrajzolva, filc és fototechnika hiján. Nagyon tudom értékelni ha valaki kreatív és nem dobja ki a "félhibás" berendezést, inkább új életre kelti. (könnyü csillivilli szuperfúrót venni és azzal szépet alkotni). Kérdésedre válaszolva:
Igen, tettszik.
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Aha így már érthető... amúgy mi amiből valamit még ki lehet hozni azt nem dobáljuk el. Sőt ha valamit lehet guberálni megfogjuk az alkalmat Ez a fűrész is egy javításból maradt meg mert elnyalta a fogaskerekét tehát ez is költséghatékony megoldás.
Az állvány kb 15-20 éve készült tehát még jó stabil és tuti nem borul fel. A "fúróasztalt" a szomszéd asztalos készítette nekem, én is szoktam neki segíteni sok mindent. Elég jó környék ez Nincs olyan hónap amikor ne jönne velemi új "lom" anyám szerint

üdv!
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Ezzel csak óvatosan. Nehogy úgy járj mint nagyapám. Összegyűjtött cca. 1000 db porszívó motort és porszívó alkatrészt mert "egyszer fiam jólesz még valamire".

Valahogy ettől az egyszer még jó lesz valamire szövegtől falra tudok mászni.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
...és kidobtad azt az aranybányát???
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
A család szép lassan a hátsókat dobálta ki rendszerességgel. Szerintem szegénynek meg sem fordult a fejében hogy hogy nem telik meg soha a sufni.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Idézet:
„Összegyűjtött cca. 1000 db”
azért én még ott nem tartok de van egysmás nálunk is..
(#) zenetom válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Ezzel a
Idézet:
„jó lesz még valamire”
-vel én is így vagyok minden "lom"-ot elrakok, aztán csak áll és foglalja a helyet, néha megunom és kidobom, aztán x idő múlva meg szidom magamat hogy minek dobtam ki, most pedig jaj de nagy hasznát venném...
(#) Ricsi89 válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 

Haverom apja meg a hulladék vasat, meg egyéb lomot gyűjti. Jár a méhtelepre és veszi a lomot, azzal az indokkal, hogy jó lesz még valamire. Haverom meg amikor az apja nincs otthon hordja a méhtelepre elfelé. Annyit összeszedett már belőle, hogy abból rakja most le a jogsit. Gondolhatjátok mennyi lom lehet akkor ott. Még fél milliót érő lom tuti van náluk.
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Jó lett nagyon a fúród. :kalap:
Én is gondolkozok egyen, de tavasszal lomtalanítás volt nálunk, és rengeteg mindent kihajított apám. Most meg nem tudom miből csinálni. Most pedig van két rossz fúrógépem, és abból kellene csinálni egy jó gépet. Mindkettőnek a fogaskerék lett ledarálva.
(#) joko1313 válasza dzsolt hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Asymmetrical DCC - ha a sínfesz asszimmetrikus kb 1,4V a kulonbség akkor lép életbe az
ABC
Automatic Brake Control
a mozdony megáll a cv értéknek megfeleloen
meg még a konstans féktáv.
A Lenz és a Zimo használják.nagyon jo dolog.
nem kell fékgenerátor csak 5 dioda, 4 sorbakotve 1 pedig antiparalellbe kotve.

google - BM1

én a mozdonyaimba a zimot vásárolgatom.ezért is hagytam abba a lokdekoderekkel valo kisérletezést.
de néha elojon a vágy ,hogy készitsek valamit.
fékgenerátorrol nincs valami bekotésed?
vettem egy kissebb terepasztalt a gyerkocoknek és arra kellene,azon saját dekoderek lesznek meg minden ami DCC.
TTJozsi
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Jó lett nagyon, GRAT!!!!
Következő: »»   251 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem