Fórum témák
» Több friss téma |
Közben megmértem, és valoban össze van kötve a szekundér kör GND-je a PE bemeneti vezetékkel.
Szia!
természetesen a legdrágább megoldás is egyben. Azért a szivattyú tápkábelét egyszerűbb átkötni a FI relé elé. A kút környékén meg egy újabb doboz másik FI relével. ? Ez iskola példája a szivárgó áramok összeadódásának. Ezért szokták ajánlani az 1 lakáshoz 2-3-4- FI relét. Lakás---Vizes helységek--szabadtéri cuccok---garázs/műhely.
Így igaz, egyetértek.
Hogy akadékoskodjak, még a hűtő/fagyasztó is megérdemel egyet.
Korábban írta (Bővebben: Link), hogy a kertbe csak egy kábel megy ki, amit viszont több célra is használnak.
Lehet 35 ÁVK is a rendszerben, ha egyszer hibás készülék van a hálózatra kötve. Ugyanakkor elég egy is, ha minden rendben van. Éppen te ajánlottad az érzéketlenebb FI-relét, most meg több is felmerült. Úgy dobálóztok áramkörökkel és áramköri elemekkel, mintha mindennaposak lennének az ilyen és ehhez hasonló hibák és a tulajdonos kertjében fákon teremnének a bankjegyek. Nem ártana némi racionlaitást is vinni az elképzelésekbe. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
Szerintem nem hibás a készülék, mert vadonatuj is ugyanezt mutatja. ( a öntözörendszer vezérlöjét nincs mivel összehasonlitanom.). Ha hibás lenne akkor biztos, hogy kiverhé a biztit vagy az FI-t.
Azt azthiszem nem engedik meg a jelenlegi elöirások, hogy a fö FI relét kikerülve vezess ki egy kábelt mondjuk a kertbe. Ezért lett ez a cirkusz.
Most van a vizrendszernek egy saját FIje, de elötte van a fö szekrényben a másik 3 fázisu közvetlenül az ora után. Még azt nem probáltam mit ver ki, ha bekapcsolom a fünyirot, majd holnap talán kiprobálom.
Ez egy társasház (lesz valamikor, most épp önkormányzat tulajdonú bérlakások vannak benne). A házban van három fázis, a mérőóra helyiségben. Azonban senkinél nincs a lakásban három fázis, mindenkinek egyfázisú órája is van. Tehát - gondolom - ha szükségem lenne három fázisra, nem megoldhatatlan feladat lenne, de a tervezők nem így alakították ki.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
Köszönöm mindenkinek a kommenteket.
Ez lehet, mert az a szekrény nagyon egyenszekrénynek néz ki. Nemrég láttam egy ilyet az egyik cég kirakatában.
Sajnos más nincs, miután a kut mélyebb, mint 7 méter, kénytelen vagyok leengedni a szivattyut a vizbe. És az ilyen tipusbol meglehetösen kicsi a választék.
A leválasztó transzformátor látszólag megoldást jelent de nem ajánlom. Mivel az egyik pont, még ha nagy ellenálláson keresztül is, földelve van, már nem földfüggetlen a szekunder sem.
Lehet külön Fi-reléje a kertnek ha a gépeket nem akarod/tudod lecserélni. Ezzel nem oldódik meg a probléma de ha elfelejted leválasztani a szivattyút és az öntözőt mielőtt bekapcsolod a fűnyírót, legalább a házban marad áram. Az igaz megoldás a gépek javítása/cseréje lenne. Ha már újonnan ilyenek, később milyenek lesznek? Végső és kb. legmacerásabb, legdrágább, hogy a szivattyúnak is és az öntözőnek is külön áramkörrel állsz ki a fogyasztásmérőtől/lakáselosztótól.
Szia! Bocsi most látom Massawa-nak kellett volna válaszolni.
Igen szabadtérre a 0,1A-st ajánlgatták még 2008ban is. Egy kábel leágazás ---elején kell a védelmet elhelyezni. de több feltétel kielégitése esetén a végén is elhelyezhető. Sajna mindennek ára van , van ahol 1db is elegendő ,de ha" fennforgás van" akkor lépünk a több db felé. Minden elképzelés x féle módon is megoldható.---s akkor jön az ár kérdése. Tökéletes bárhová jó megoldási sémát ismersz? A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
Szerintem ennek inkább technologiai okai lehetnek, mert nem valoszinü, hogy az uj gépek ilyen „szigeteléssel“ jönnek ki a gyárbol. Ennek gyártástechnologiai okai nem lehetnek, hiszen ma még a legocskabb szigetelés is jobb mint 1 MOhm.
Az is érdekes, hogy csak a nagyfeszültségü váltoáramu szigetelésmérö mutat kis impedanciát, az egyszerübb DC Ohmmerö nem lát hibát.
Jó 20 évig semmi gondom nem volt a 100 mA-s FIvel, tavaly azonban egy rekonstrukcio alkalmával kicseréltették 30 mA-sre, éz azota megy a szivás.
Átütési feszültség, szigetelési ellenállás, szórt kapacitás stb. Összejön könnyen a "szükséges" szivárgó áram.
Nem tudom, milyen gyártási technológiát alkalmaznak bizonyos cégek de a nálad tapasztalt jelenség, még ha elő is fordul időnként, nem jellemző. Én személy szerint nem vacakolnék velük. Ha nem tudnám megjavítani, más gyártótól vennék másik szivattyút és/vagy öntözésvezérlőt. Az viszont biztos, hogy nem minden szivattyú ilyen, különben nagy híre lenne.
Szia!
Akkor azt a 0,1A st is vissza kéne rakni +a 30mA-st a lakásnak meghagyni. Sajna teljesen valószinű a kapcsoló üzemű és az egyszerűsitett(kondenzátoros) tápok esetén. Magasabb a szivárgó áram 5-10 db esetén már használhatatlan a 30mA Fi relé. De az életvédelmi célok miatt 30 néha 10mA s kell.! A sima digitális műszerek Ohm mérésnél 0,8V ----max3V egyenfeszültséggel mérnek. Ez ügye 230V készüléknél , már nem mérés ! Nem véletlenül találták ki régen a nagyobb feszültségű Ohm mérést.
Nincs más szivattyu jeleleg forgalomban.
Az öntözövezérlést talán kicserélem. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
Lehet tovább is nézelődhetnél. A FI leoldásához 40-50Kohm kellene minimum. Ha a méréseid jók, akkor van valahol egy másik - durvább - hibaforrás. Lehet azt könnyebb lenne megszüntetni. Másik, amit DVD-nél / egyszerű kapcsolóüzemű tápoknál tapasztaltam, a bejövő hálózat egyik pontjáról a kimeneti test felé megy egy zavarszűrő kondenzátor. Ez is okozhat plusz fogyasztást. Ez ellen legegyszerűbb védekezés, a hálózati oldal "polaritás" cseréje. Így a kondi a nulla és a kimeneti test közé kerül, jóval kisebb szivárgóáramot okozva. Kimérése egyszerű, a csatlakoztatott eszköz kimenő testje ( bármi másra csatlakoztatás előtt) a védőföldhöz milyen potenciálon van, ha 0V akkor nyertél, ha 230V akkor a kondi pont rossz helyen van, ha 110V akkor 2 db kondi van nincs mit tenni, ha lebeg, akkor vagy rossz a védőföld, vagy a berendezésben nincs kondi.
Kösz a segitséget.
Irtam, hogy ezekkel nincs semmi gond, de ha ugyanarra az áramkörre rádugok egy vadiuj körfürészt akkor repül a 3fázisu FI, most még nem probáltam az átalakitás ota. Ugyanaz a körfürész a ház másik stekkeréböl gond nélkül megy. Természetesen még probálni fogom, csak most más munka van programon. Ami fixen van most a hálozat ezen részére kacsolva, ott mindenhol tisztességesen be van tartva az N meg az L csatlakozása. Ezt tegnap végigmértük, és ha ezt a két berendezést lekötöm, akkor majdnem 10 MOhmot mérek mindenhol az N meg a PE között. Majd a héten még nekifogunk a fiammal, meg talán jön egy villanyszerelö kolléga is. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
Nálam ezért van külön fi a lakásnak, kertnek, műhelynek. Párhuzamosan, egymás mellett. Egyfelől nem adódik össze a sok, apró szivárgó, de még nem hiba áram, másfelől ha valami leveri a kertben, attól még semmi sem történik a házban.
Lehet, hogy nekem is ez lesz a végleges megoldás.
Sziasztok! Telekom kötné be az optikai netet az újépítésü lakásunkba, de nem találják a gyengeáram kötödobozt. Azt mondják így nem lesz net. A szomszéd lakásokban bentvan a doboz szabadon, látványosan, nálunk nincs sehol. Viszont a szobákban mindben jön fel cat kábel és coax, szóval valahonnan jönnie kell. Üres a lakás amúgy. Mellékeltem, hogy a szomszédban milyen doboz van. Hogyan lehetne kideríteni hol ez a doboz vagy hogyan oldották meg? Köszönöm elöre is!
Azonos elrendezésű a lakásod, mint a szomszédé? Ha igen, megpróbálnám kopogtatni a falat olyan helyen, ahol a szomszédnak van a doboza. Hátha a tieden volt doboztető, és a festők meg leglettelték és lefestették...
Ha nem ugyanaz az elrendezés, akkor nehezebb lehet megtalálni, de ha van valami közműakna, csövezés, vagy valami hasonló, azon a környéken kellene lennie.. Vagy meg lehet kérdezni a kivitelezőket, esetleg megnézni a terveket, az ilyesminek valahol nyoma kellene lennie.
Köszi, sajnos teljesen más a lakás elrendezése. Ott ahol a szomszédnak van a doboz, a mi oldalunkon fürdöszoba van lecsempézve. Csak nem amögött van. Kint megtaláltuk a kinti kötödobozt, de a Telekomos szerelö szerint azzal hogy oda bedugdosunk valamit, még nem tudjuk meg hova fut ki a lakásban. A kivitelezö sajnos felszívodott, cég eldobva, elérhetetlenek. Tervek nincsenek, semmit sem kaptunk. Képeim vannak a vésett állapotról, de sehol nem látszik, hogy egy doboz mélység lenne vésve, mindenhol csak konnektor helyek vannak megcsinálva.
kendre256-nak pedig igaza van , a klasszikus harkály módszer verhetetlenül hatékony.
Nálam legalábbis működött. |
Bejelentkezés
Hirdetés |