Fórum témák
» Több friss téma |
Az adatlapon nem is szerepel a kettőstápú kapcsolás.
Akkor jól láttam, hogy nem láttam !
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
Szervusztok .
Régebben láttam egy két áramkörös kapcsolókkal felépített bemenetválasztó kapcsolást ,aminek az volt a lényege hogy a bemenetek nem tudtak egymásra dolgozni . Csak egy lehetett aktív . Ismeri valaki ? Előre is köszönök minden infot .
Hello! Én ugyan nem láttam, de rajzoltam számodra egyet. Remélem valami ilyesmire gondoltál..
Szia .
Köszönöm ez jó lesz . Ennél komolyabbra nincs is szükség .
Vagy egymást kiváltó "Isostat" kapcsolósor.
Régen, mint szinte mindegyik nagyvállalatnak, az ipartelepítési program keretében több telephelye is volt az országban. Pl. a Videoton számítástechnikai részlege Budapesten volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2019
Ezeknek a programkapcsolóknak nagy részét az ajkai üzemben gyártották .
A taszton még én is dolgoztam /néha/ .
Sziasztok!
A linken található bemenetválasztó mennyire használható? Inkább készítsek én, vagy lehet javítani rajta? Bővebben: Link
Ha jó a kapcsolója, nagy baj nem lehet. Nem tudom mire akarod használni, én inkább egy egyszerű keverőt használok a TV, rádió, számítógép... összekötésére. Nem kell kapcsolgatni, csak a nem kívánatos eszközt némítani.
Régi pár dolgot rca-val bekötni, csak mivel "modern" erősítőm van, van rajta 1pár rca 1 tuner, 1 cd csak úgy nosztalgiából, úgyis hetente 1x használnám, de ne kelljen mindig át dugdosni.
Kedves Sebi!
SAS560 kapcsolás módosítható úgy, amíg a nyomógomb zár, addig menjen a kimenet? 4 hűtőt kellene reteszelni. Egyszerre mindig csak 1 működhet!
Egy szenzor (vagy nyomógomb) érintése (vagy megnyomása) után a hozzá tartozó kimenet aktív marad - mindaddig, míg másikat nem kezelsz.
Módosítható?
A 2-es lábon a 10k ellenállás mire való?
Utánanéztem, egyszerűen csak: "kell". Hanem egy másik dolgot is megtudtam, ezzel a kivezetéssel érhető el az, hogy csak a szenzor érintéséig maradjon aktív a kimenet. Meg kell akadályozni, hogy ez a bemenet kb 5.8V alá essen.
Kedves Medve!
Köszönöm! Megpróbálkozom vele. Hátha sikerül összehozni valamit.
Digitális logikai áramköröknél bemenet nem maradhat "lógva": vagy a tápfeszre, vagy a talajra kötjük ellenállással. Ez a bemenet a gyűrűs számlánc léptetésére alkalmas, ha impulzust kap, egyet odébb lép. (Távirányítős TV-nél a programcsatorna léptetés.)
A 6600 másik tulajdonsága, hogy bekapcsoláskor az első hely aktív. Ha több csatornás a rendszer, 6700-ak következnek utána.
Sziasztok! Házi erősítőhöz építenék bemenetválasztót egyszerűen kapcsolókból, amiben lenne két kimenet (magnónak). Gyári erősítők rajzában sokszor láttam, hogy a magnóhoz egy soros ellenálláson vagy egy osztón keresztül vezetik a jelet, ennek mi az oka? Érdemes nekem is így építenem és ha igen, az ellenállás/osztó értékét mi alapján válasszam meg?
Mindig szintet kell illeszteni. Régebben kváziszabványként és kényszerűségből eléggé adott volt, melyik HiFi készüléknek milyen bemeneti, kimeneti jelszintet érdemes küldeni, ahol még a legjobb volt a jel/zaj viszony. Ma már másabb a helyzet, sokkal nagyobb a szórás. Egy végfok például 0dB-el volt jól meghajtható. Ennek sok deck is meg tudott felelni, de volt, amihez már vagy erősíteni kellett, vagy lejjebb kellett osztani a jelet, hogy ne vezéreld túl a végfokot. Vagy éppen előerősítő kellett, ha LP lemezjátszód volt + korrektor. Ha egy sima ISOSTAT-os bemenetválasztód volt, ott még a kapcsolási jelenséget is kezelni kellett. Koppanásmentesítésre volt szükség a szintváltáskor. Azaz: ha a magnód bemeneti adatai megvannak, ahhoz kell impedanciában és szintben illeszteni a kimenetet.
No látod, én eddig valahogy azt képzeltem, hogy a magnók bemenete is vonalszintű, pedig valójában persze sokkal érzékenyebb, csak szintszabályzással lejjebb vehető. Véletlenszerű mintavétel (megnéztem az itthon lévő magnók szervizkönyvét) alapján monjduk egy kicsit mindegyik magnó más, de majd akkor számolok valami nagyjából jó értéket.
Ez a különbség a "kommersz" és a High-End megoldások között. Egy processzorra bármilyen jelet adsz, szépen belövi az ideális jelszintet magától és megjegyzi az adott jelforrás típusával együtt.
Üdvözlök mindenkit.segítséget kérnék az alábbiakhoz.duál mono block,csöves erősítőmhöz,elé bemenet választó kütyü,kb 8 csatorna bemenet,kellene.továbbá van nekem hibás dán rádióm,aminek volna 8 bemenete,igaz ebből csak 2 vonal bemenet,a többi a hangolt,csatornákat kapcsolja.tehát a kérdés ebből,megoldható,ami nekem kellene?válaszokat köszönöm előre is.
Szerintem nem. Ha egy csöves erősítőm lenne, tuti nem kiszuperált félvezetős bemenetválasztót tennék elé. A másik ha ez a kérdés így felmerült, akkor az átalakításhoz szükséges tudás valószínű hiányzik. Ha egyszerűt akarsz, akkor egy forgó/egymást kiváltó kapcsolót tudom ajánlani, ha bonyolultabbat, akkor vannak jelfogós bemenetválasztók. Ami biztos, egy kiszuperált bemenetválasztónál jobb/egyszerűbben megvalósítható/ esetleg olcsóbb is egy másik újat építeni nulláról indulva.
Akkor ezt dobd össze, tuti jó lesz. Hozzávaló táppal...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2023
Yaxley... oszt' csókolom!!
tisztelt proba.úgy gondolom hogy,mivel csak bemenet választás történne,a minőség romlása,nem áll fen.a kapcsolási rajzról,vissza tudnám fejteni,és a felesleges panelt levágnám.így a készülék ház maradna,kiegészítve rca aljzatokkal + még a hangerő és ballansz potikhasználata lenne .igen valószínűleg,a szakirányú végzettség nincs meg,de lelkes vagyok.40 éve az unitra dióra rádimat,deckre alakítottam,mi által ,kevésbé lett zajos a ,tuner része.egyébként,már 1-2 siker élményem már volt.félvezetős végeket csináltam már.pl:quad 405,fényorgonát,stb...most majd el 84se csövest akarom ,megépíteni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |