Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1247 / 1271
(#) atti35 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
De ha feltolod maximumra a világítást, akkor pár napon belül kiderülhet melyik az amelyik még nem döntötte el mit akar.
(#) Doncso hozzászólása Feb 13, 2022 /
 
Azt az egyet nem értem, hogy komolyan így halnak meg ezekbe a ledek? A tünet az, hogy teljesen elmegy az egész. Aztán kikapcsolom, majd vissza és ismét az összes világit. Nem a fele megy el, vagy egy sor, hanem az egész teljesen. Aztán ki majd vissza és ujra jó. Ezek a ledek tényleg ilyet tudnak produkálni? Furcsa, hogy nem az van, hogy pl egy sor elhal és az el van halva. Biztosra hogyan tudok menni?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2022
(#) Doncso válasza atti35 hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Eddig max fényerőn ment, és kb 15 percet birt
Majd kikapcs, visszakapcs és ujra 15 perc.
(#) atti35 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 13, 2022 / 1
 
A ledek sorba vannak kötve ha egy elszáll akkor egy sem fog világítani. Ez már biztosan LED hibás lesz. Több készülékem volt már így, hogy pár napos ki-be kapcsolgatás után adta meg magát végleg.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Feb 13, 2022 / 1
 
Szokott olyan is lenni, hogy zárlatos lesz a LED, vagy csak időközönként szakadozik. Éppen ezért a legkülönlegesebb hibajelenségeket is képes produkálni egy ilyen háttérvilágítás. Bonyolítja az ügyet az, ha két vagy három külön körre van elosztva a világítás.
(#) Doncso hozzászólása Feb 13, 2022 /
 
Okés urak, hiszek nektek. Akkor rendelek bele led kitet és remélem jó lesz. Köszönöm szépen a segitséget.
(#) increduluszoltan hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Sziasztok! Saba LD22DV134 tv-ét gyári beállításokra állítottam,mert nagyon nyögve nyelősen ment...azóta nem működik rajta a HDMI .Mit lehet tenni?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) kadarist válasza increduluszoltan hozzászólására (») Feb 14, 2022 / 1
 
Szia!
Szervizmenüben kell engedélyezni a HDMI-t. Szakembert javaslok.
(#) increduluszoltan válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
az egész tv nem ér annyit,hogy szervízbe vigyem,sok ezer forintért.. akkor marad a DVD nézés rajta--
(#) Doncso hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Sziasztok. A mult heti vestel led hibás tv vel küzdök. Kivettem nagynehezen a ledeket, de nem találom honnan lehetne rendelni újat. Tudnátok segíteni? Van benne 4db egyforma 7 ledes és 2 csatlakozós cem3n048s3b, és van 1 db 8 ledes 3 tűs csatlakozós jelzés nélküli. Hol lehet ilyet taláni? Esetleg kitben?
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
Szia!
Az apróbetűs részeken milyen felirat van?
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Szia. Az első képen lévő balosból van kettő, a középsőből egy és a jobbosból is kettő. A második képen együtt az öt
Ezeket találtam rajtuk.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Közben teszteltem, az egyik 7 ledesből 1db led kapásból nem világit.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
Innen válaszd ki a neked megfelelő összeállítást.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
wow. Köszönöm, végülis mindegyik olyan. Meg is rendelem, köszönöm szépen.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
Mert ugye a megfelelő keresőszóval kell keresni. Sikeres javítást!
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Köszönöm én is.
Mindeddig a Grundig 32 vle4304-hez hiába kerestem (azaz nem hiába, de csak 11 pénzért találtam), itt viszont féláron. Hogy a gugli miért nem hozta ki, rejtély számomra, de lehet, hogy csak türelmetlen voltam?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2022
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Az Ali-nál mindenféle LED-csík megtalálható, csak a megfelelő keresőszavakat, karakterláncokat kell használni. A Google nem lát bele teljesen az Aliexpress belsejébe, ezért nem mindig hozza az elvárt találatokat. Általában futárszolgálattal, PVC-csőbe csomagolva szállítják házhoz a termékeket, így a sérülés kockázata minimálisra csökken.
(#) Villanymozdony hozzászólása Feb 23, 2022 /
 
Sziasztok!
Meghalt egy LG 28MT42VF-PZ tv. A tápjában szétpukkant egy 100 nF-os 1kV-os kondi. Kicseréltem, de a tv továbbra se indul. A biztosíték jó.
Mit szokott ilyenkor magával vinni a kondi?

POWER.jpg
    
(#) kadarist válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Szia! Az inkább 1nF-os lehetett. Milyen felirat van rajta?
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Az ott gondolom a snubber kondija lehetett, ha igen akkor ott körülötte akár minden hibás lehet, ellenállás, dióda, FET.
(#) padrenalin hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Sziasztok, az LG 55lf652v LED tévénk elkezdett random villogni, vagyis csak 1-2 másodpercenként villan fel a kép néhány tized másodpercre. Tudtok tippet adni hogyan azonosítható a hiba forrása? Köszi!
(#) kadarist válasza padrenalin hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Szia!
A LED-es háttérvilágítás haldoklik. Tűl sok rossz LED van, amit már nem tolerál a vezérlő.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) padrenalin válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Akkor is ha ez nem egy folyamat volt, hanem egyik pillanatról a másikra következett be?
(#) kadarist válasza padrenalin hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Természetesen, mert olyan is van, hogy egy LED kiesését is jól érzékeli és aztán már vége a dalnak.
(#) padrenalin válasza padrenalin hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Köszönöm, ebben az esetben a megoldás a LED-es háttérvilágítás cseréje ugyebár? Van erre szakosodott szervízes vagy simán keresek ehhez ajánlott szettet és nekiállok?
(#) kadarist válasza padrenalin hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Megoldható házilagosan is a csere, de nagy óvatosságot és odafigyelést igényel a művelet, hiszen az LCD panelt ki kell venni a keretből. Neten rengeteg oktatóvideót lehet találni a témában.
(#) increduluszoltan válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
végül is hogy tudok a szervizmenűbe belépni? mert ez lett volna a lényeg!
(#) kadarist válasza increduluszoltan hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Meg kellene nézni, hogy milyen feliratok vannak a main boardon és abból kiindulni a keresést illetően.
(#) jdani válasza increduluszoltan hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Szia, minek neked a szerviz menu?
LGnél tudomásom szerint hozzá való távirányítóval nem tudsz szervizmnübe lépni. Legalábbis valamelyik modelnél biztos nem.
Kell hozzá úgymond szervizmenüs távirányító, amin van szervizmenü gomb. Ha van infra a telefonodon, azzal is meg tudod oldani.
Következő: »»   1247 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem