Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   155 / 2499
(#) sixtek válasza jocokacska hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
TDA2030
Itt a fórumban minden a rendelkezésre áll a megépítéséhez (topik, kapcsrajz, nyák, fotók, tanácsok, stb...). Vagy Google.
(#) Dióda hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Lenne egy kérdésem .Tud valaki olyan ic-ről ami sztereó és benne van a dc fesz szabályzott hangerő?
Akár mono is jó csak ne recsegjen a poti.
Hangszínnel egybeépített van de simát nem találok.
(#) levii válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
datasheetcatalog.com oldalon beírod a keresőbe hogy DC VOLUME és lehet válogatni

Üdv!
(#) sound.man válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
TDA7495 2x11w.
(#) Dióda válasza levii hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Köszönöm meg is találtam ami nekem kell.

Ide is teszem hogy mindenki megtalálja ha kell neki.

dta8199.pdf
    
(#) levii válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Szívesen
(#) Alkotó válasza levii hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
szia
Az észrevétel teljesen jogos, én tévedtem. A típus végén lévő 4-esből gondoltam, mert azt be kell látnod, hogy szokás úgy jelölni.
Ettől függetlenül az OPA134, OPA234, OPA434 manapság az egyik legjobb elérhető család, mindenkinek ajánlom, nálam működik belőle, és kifogástalan.
Alkotó
(#) Alkotó válasza lamalas hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Szia

Értem a javaslatod.
Valóban van jópár féle hangzás, amiket én "jól szól" vagy "rosszul szól" csoportba sorolok (persze mi jó, és mi rosz...., ki tudja)
Viszont van nekem néhány "konzultánsom" akik azt mondják, hogy egy jobb rendszeren több minden szól jól.

Szerintem én túl lusta vagyok ahhoz, hogy folyamatosan gomgokat tekergessek, a jobb hangzás érdekében. Inkább azt tudom elképzelni, hogy ha összerakok valamilyen rendszert, akkor annak "hangolására" használnék bizonyos mértékű hangszínszabályozást. (pl van olyan hangfalam, ami nagyon sok mélyet bír megszólaltatni, ami normál zenén nagyon profi, de a "tüc-tüc" zene, ami eleve túlzásra van keverve, már nagyon bühög rajta. Ott pl. vágnék egy kicsit.)

Alkotó
(#) lujó hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy ULN2003A típusú tranzisztor mezőm és azt szeretném megtudni hogy ebből milyen erősítőt lehet készíteni.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!
Lujó
(#) Kovidivi válasza lujó hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Hello!
Ez nem erősítő! Ez egy olyan Ic, amivel kapcsolni tudsz. a belsejében tranzisztorork vannak, amik ha megfelelő feszültséget kapnak, akkor kapcsolnak! TDA2003-al már lehet erősítőt készíteni! Nézd meg az adatlapját!
(#) lujó válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Azt én is tudom hogy tranzisztorok vannak benne sőt azt is hogy mire való a tranzisztor de azt hittem hogy ebből is lehet erősítőt csinálni.

Üdv!
(#) Paatrik hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Ide írom mert szerintem ide való ...
Na az a lényeg h a mellékelt képen látható erősítő 1 2x130w-os tda7250-es icvel ellátott végtranyós jószág... az lenne a kérdésem h ehez mi lenne a legjobb táp. 1 kapcsoló üzemű vagy trafó? mind a két esetbe 500w-os össz telejesítményű kéne mert amint ti is létjátok nem azok a tranyók vannak rajta mint a kapcsoláson. A kapcsolás innen származik Na a kérdésem az lenne h Mien táp lenne a legjobb neki a másik az h tudna e valaki kapcsolási rajzot küldeni ha kapcsoló üzemű táp lenne a jobb.
A válaszokat elöre is köszönöm!! :worship:

Link javítva --szabi83
(#) szamóca válasza Paatrik hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Nem értem miért akarnál kapcsoló üzemű tápot ehez a végfokhoz. Talán tömege miatt, mert sokat szállítanád? Mert más indokod mi lehet még. Bonyolultabb ,könnyebben hibásodik meg, nehezebben elkészíthető, stb.
(#) sound.man válasza szamóca hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Meg a kapcsolóüzemű táp nem csak könyebb hanem olcsóbb is... Viszont!! Azt meg kell tudni úgy csinálni is hogy jó legyen!
(#) szabi83 válasza Paatrik hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
A szigetelő szalagot távolítsad el gyorsan és csillámot használj pasztával!

Az IC megérdemelt volna egy foglalatot!
(#) szamóca válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
+szigetelű gyűrűket !
(#) szabi83 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
na igen :pias:
(#) szamóca válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
+ a hűtőlemezt olyanra, ami felcsavarozható egy megfelelő méretű hűtőbordára hőelvezető pasztával. Az M3x35 csavarokat cserélni vagy elvágni. A nagyáramú vezetékeket vastagabra cserélni, bemenetre árnyékoltal csatlakozni..... mondom.
(#) ngyzoli hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
Üdvözlet mindenkinek! lenne egy kér(d)ésem,talán vki tud segíteni. van egy STK4141/II.es,és egy STK4152/II-es végfok IC-m,mindkettő kiforrasztva.ezekhez kellene kapcs-rajz,hogy eldönthessem,jók-e.a 4152-est találomra beforrasztottam egy nyákba,amiben szintén 15 lábú STK IC volt,de nem tudom,milyen.(lomolásból származó dolgok ezek).na most azt csinálja,h.bekapcs után 3sec.ig teljesen jó a hang,majd lassan elhalkul,és úgy marad... ebből gondolom,h.az IC működne,csak nem jó neki a kapcsolás.eddigi tapasztalatom alapján ezek ha meghibásodnak,ált.zárlatba/szakadásba mennek át,de ilyet még nem láttam... ha esetleg vkinek ötlete van... előre is köszi.
(#) Zenner hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Össze raktam egy tranyós erősítőt
első bekapcsolásnál szépen szólt, de halkan(alig erősített valamit)
Ennek az egyik végfok modulját építettem meg.
semmi nem melegszik nem torzít szól csak halk
+-34V-ról hajtom és 3.25 A-ről
tud valaki segíteni hogy mit csináljak hogy jó legyen?
mert jó lenne ha működne, vég tranzisztornak 2n6491 és 2n6488 párt használtam
Ha jól tudom akkor a 2N6491 a PNP és a "n6488 az NPN

(nem hiszem hogy rosszul kötöttem be, semmi nem melegszik és szól)


Üdv!
(#) szabi83 válasza Zenner hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Nyugalmi, beállítva?
(#) sound.man válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Fix ellenállás van.
(#) Zenner válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Igen be van állítva, mivel van itthon egy ilyen erősítő(eredeti) ezért azt másoltam le(NYÁK-ot)
de még csak egy kicsit se recseg
(#) szamóca válasza Zenner hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
A VR 141-VR143 Értékeket nem nézted el?
(#) Zenner válasza szamóca hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Nem, színkód fejtővel néztem meg az ellenállásokat, minden egyezik
(#) Dióda válasza Zenner hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Egy fotót mellékelnél?
A némítórészt is beleépítetted ?
A bemenetnél lévő fet-re gondolok.
(#) Zenner válasza Dióda hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
beépítettem azt is, gondoltam még jól jöhet, lehet zárlatos lett a FET?, mert a NYÁK-on nincs zárlat, építés előtt és után 5-ször néztem át nagyítóval
(#) Dióda válasza Zenner hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Édes fiam miért van az a végtranyó fordítva benne?
A fet-et meg dobd ki belőle mint a huzat ha nem használod a némítást.
(#) Zenner válasza Dióda hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
mert nem szerettem volna ki vezetékezni és így fordítva van bent, csak jó bekötés mellett
megpróbálom azt hogy kivágom belőle a FET-et
(#) sound.man válasza Zenner hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Valami ilyesmi a tiéd is nem? Hátha segít a hibakeresésbe.
Következő: »»   155 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem