Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Igen mert "L2, D1, C24" Egy buck/boost kapcsolást alkot
Kérdezem a Topiktársaktól, (miután sikerült életet lehetni ebbe a kütyübe):
Ezzel a DSO138-as digi oszcilloszkóppal tudok nézni a hálózati, és szünetmentes táp szinusz jelet is? A készülék földfüggetlen 9V-os telepről menne, a hálózatban turkálás megfelelő odafigyeléssel történne. Ehhez elég beszereznem egy 1:100-as szondát, más nem kell hozzá? Mehet a készülékbe a hálózati delej így?
Mehet, csak semmi értelme. A mai hálozaton már annyi a zaj, hogy kár vele foglakozni s amugy sem tudsz vele mit ketdeni Sokkal komolyabb berendezések vannak napi 24 orában a hálozaton, amik azonnal riasztanak, ha valami nincs rendben.
És igy sincs rendben mert az 1:100 szonda nem választja le a hálozatot, igy a fázis könnyen a testedre kerülhet, ami felettèbb kellemetlen. De pl mérheted szonda nélkül egy 5 Voltos trafo kimenetét. A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2023
Köszönöm! Van egy 16V-os sima mezei csengőtrafóm. Az jó is lesz erre? Elsősorban a szünetmentes tápegységeim jelalakját szeretném megnézni, de ebből is hálózati feszültség jön ki, így itt is észnél kell lenni.
Bármilyen, az is jo. legfeljebb majd két ellenállással le kell osztani s kimenet, hogy ne legyen sok a DSOnak. De ez biztonságos, és bátran mérecsgélhetsz.
Az adatlapja 50Vpk (100Vpp) maximális bemenő feszültséget ír. Egy 10-es osztóval határeset de éppen belefér az egyfázisú hálózati feszültség megmérése (nyilván csak akkor ha az osztó is tudja ezt a feszültséget). Háromfázisú esetén a fázisok között már nem, az már sok. Viszont a szkóp fémcsavarjai (ha a hozzá való plexi házban van) ugyanarra a pontra vannak kötve mint a BNC csatlakozó GND-je, ezért ezeknek a pontoknak (és egyéb fém alkatrészeknek) a megérintése adott esetben elég megrázó élményt tud okozni!
Sziasztok!
Nekem egy olyan szkóp kéne, amivel olyasmit tudnék vizsgálni, hogy egy erősítő kimenetén mekkora a zaj, nincs-e nagyfrekis gerjedés, és ugyanezt mondjuk tápáramkörök kimenetén is. Gondolom néhány MHz tartomány ehhez elég, de ezen kívül fogalmam sincs, hogy mire kell odafigyelni egy ilyet tudó szkóp vásárlásakor. Ti mit ajánlanátok ilyen célra?
Ha nem építeni akarsz hanem vásárolni: Bővebben: Link
A linkelt témába írd meg mit szeretnél, és erre kb. mennyi a rászánható keret. Ezen kívül analóg vagy digitális, új vagy használt is szóba jöhet-e? Nézelődtél-e már mi kapható, tetszett-e valamelyik típus? (ne itt válaszolj hanem a másik témában írd meg) Idézet: Az olcsóbb digitális szkópoknak eléggé nagy a zajuk, érzékenységük is kicsi pld.: 5mV/div, 50mV/div közöttiek. Pont olyan feladatra kell, amihez komolyabb digiszkópok közül is keresgélni kell a kis zajút, és 1mV/div érzékenységet. „erősítő kimenetén mekkora a zaj”
Arra akartam kilukadni, hogy ez nem lesz "Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp" mint a topik címe.
Ráadásuk a zajt nem szkoppal kell mérni hanem tisztességes mV AC müszerrel. A szkop a jel formájának a vizsgálatára kell, nem a zajmérésre. ( egy jo erősitö nem adhat annyi zajt amit a szkoppal nagyon mérni lehetne, ha meg igen, akkor amugy is nagy a baj.
Üdv a csapatnak! Erre a készülékre akadtam a gondviselés ill. a Google akaratából. A kérdésem, megéri-e az árát? Csak hobbi célra.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |