Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   949 / 974
(#) Massawa válasza tothbela hozzászólására (») Aug 8, 2023 / 1
 
Szomoru, hogy ilyen tudással Europa vezetö államaiban emberek miniszterek stb. lehetnek.
(#) nagym6 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Idézet:
„Nektek nem jó a kismegszakítótok!”

Ha ilyen ok miatt cserélt, utána nem mérte sosem?
(#) kissi válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Az gyári, új lett !
(#) proli007 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Jézus! Életveszélyben vagyunk..
(#) sany válasza proli007 hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Tesztelt. És ha egy villanyszerelő csinál ilyet?
(#) pittyu2 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Jó müszere van, én most próbáltam - és az enyém felrobbant !!
(#) tothbela válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 8, 2023 / 1
 
Ne viccelj!
Ettől már csak az rosszabb, ha gyufát gyújtasz hogy éjjel beleláss a motorod benzintankjába.
(#) lazsi válasza tothbela hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Sok évtizede, még középiskolában valakinek szüksége volt 400-450V körüli feszültségre. Gondolkodás nélküli sorba kötött két konnektort, hiszen 220V + 220V = 440V.
Sajnos nem sikerült neki, mert két azonos pontot kötött össze, és a másik két pont között nem kapott feszültséget. De éppen ezért egyest sem kapott a tanártól (mivel elmaradt a tüzijáték... csak tőlünk kérdezte, hogy miért nem működik a dolog).
(#) pittyu2 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Hali. Miért ne vicceljek, jó helyen vagyunk. Meg még van + két multiméterem. Csak sikerül megmérni az oldási áramot. (nem tudok vigyorgó fejet betenni ).
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Ott rontotta el a dolgot, hogy nem dugta bele a kapcsolós hosszabbítóba saját magát! Csak meg kellett volna várni míg eléri a megfelelő feszültséget
(#) img válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Az ol(va)dási áramot csak meg tudod mérni.
(#) sonajkniz válasza tothbela hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Felmerült bennem a kérdés.
Ha olyan műszere lett volna, mint ol. egy kompressziómérő, ami tárolja a csúcsértéket, és persze több száz amperig mér, akkor mit mondott volna a kapott értékre?
(#) tothbela válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Hirtelen megijedtem.
De aztán megnyugodtam.
Mármint bíztam benne, hogy van tartalék multimétered.
Egyszer nem volt egy napig, elvonási tüneteim voltak. Szkóp nélkül két hétig szenvedtem. A dohányzásról könnyebben le tudtam szokni.

Filmekben is láttam már csodát.

Apocalipto:

Dél körül napfogyatkozás, aznap éjjel pedig telihold.

Nem emlékszem a címére akciófilm:

Hősünk hátizsákban ellop 11kg plutóniumot, majd csinál belőle 10db atom bombát.
Ügyes!
(#) tothbela válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Akkor ráfogta volna hogy össze van sülve a kismegszakító érintkezője, mert nem bont 16A-nél.

A sztori csúcsa nem a multis rokon mellényúlása, hanem a műszerész kolléga értetlensége volt.
(#) tothbela válasza lazsi hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Ha a teremben 3 fázis lett volna (persze ezt nem jelzi semmi), ő összekötötte volna az amúgy is közös nullákat. Mit szólt volna a 380V eredőhöz? Miért nem jön ki a matek? 220+220=380?
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 9, 2023 / 5
 
Így már érthető:
(#) Karesz 50 hozzászólása Aug 27, 2023 /
 
Nem szokásom ide írogatni, ritkán olvasom ezt a topikot (mert értem én a tréfát, de nem szeretem) de ezt most valahol ki kell adjam magamból. Egy kis fekete "humor".
Bevezetés:
Heni barátnője és annak férje beoltatták magukat korona vírus ellen. Két hét különbséggel haltak meg egymás után. Ez 1-2 éve történt, nem tudom pontosan mikor.
Cselekmény:
Bandi barátom és Heni elmentek nyaralni a horvát tenger partjára. Most csütörtökön jöttek haza.
Lilikét, a családtagnak számító kutyájukat webkamerán keresztül sasolták, rendesen viselkedik-e.
Hétfőn este rápillantottak a webkamerára és egy fényes gömböt láttak a fotel fölött a konyhában. Meglepetésükben elfelejtették videóra kapcsolni a telefont, csak három képet készítettek. A részleteket tegnap mesélték el nekem. A gömb egy ideig a fotelben "űcsürgött", néha belenézett a kamerába. Aztán a kutya kisétált(?) a konyhából, a "gömb" felemelkedett a fotelből és a kutya után kilibegett az ajtón. A harmadik képen megfelelő nagyításban kivehető egy női arc.
Befejezés:
Jómagam nem hittem a szellemekben és most sem hiszek(?), az asszony ellenben de... éppen ezért el is hittem neki amit röviddel azután mesélt, hogy hozzám költözött (12 éve), meg nem is.
Én aludtam, Ő nem. A szoba sarkában egy halvány "gömböt" látott, amiben mintha a volt feleségem arcát vélte volna felismerni. Az arc rámosolygott és mintha bólintott volna, hogy minden rendben van így, ahogy van... majd eltűnt. Másnap reggel amikor ezt elmesélte, kicsit ki is rázott a hideg, meg egy kicsit nem is, de azért megnyugodtam.
És, hogy mi ebben a vicces? Hát... mint tudjuk, szellemek nem léteznek : )
(#) bbalazs_ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
A kamerán megjelenő vagy átsétáló fényes pontok rovarok a lencsén. MINDEN esetben, az összes ilyen videón látszik, hogy MINDIG homályosak és rovarszerűen mozognak.
A női arcot nem magyarázom - az kizárt dolog, mert nem tudom
(#) Udvari Zsombor válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Egy házba bejutott rovar sétálgatott a webkamera lencséjén, szellemek nem léteznek, legalábbis remélem, hogy tényleg nem.
(#) Karesz 50 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
6 percig? Plusz a "gömb" alatt látható homályosan kivehető alak, vagy test, vagy mi? Plusz ezt a materialista világszemléletű (villamosmérnök) barátom élőben látta (soha nem iszik alkoholt). Nem kommentálta az eseményt... ez látta a saját szemével és kész. Én sem kommentálom. Szellemek nincsenek
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Szellemek szerintem sincsenek, kell, hogy legyen valami logikus magyarázat, hogy talán valami rajta volt a webkamera lencséjén, de ez az egész a képtelenség határait feszegeti.
Ne riogassuk egymást.
(#) Karesz 50 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Még felteszem ezt a két kérdést, aztán tényleg befejezem. Hogy ment ki a bogárraj a konyhaajtón? Az asszony szemei előtt is bogarak voltak amikor itt a saját szobánkban látott hasonló jelenséget (egyetlen egyszer)?... és amit én sem hittem el neki igazán, egészen a tegnapi napig.
Nekem ma is ugyanolyan jó a közérzetem, nincs mitől félnem, nem bántottam soha senkit.
Akad aki most megriadt valamitől?
(#) bbalazs_ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
A bogár a lencsére ment oldalt, ami a távolabbi konyhaajtóra vetült. Villamosmérnök barátod gondolom nem a szobában volt, mikor látta, hanem ő is kamerán keresztül.

Amit élőben, saját magad előtt látsz, azt sem kell elhinni - nekem a bűvész barátom az orrom előtt 20 centivel, élőben, rövidujjú pólóban hol eltüntetett, hol megjelenített a kezében egy kártyát. Elmagyarázta, hogy az ujjai között volt élével, csak ügyesen úgy tartotta, hogy ne lássam.

Nem lehet teljesen elvetni a szellemek létezését, de amíg akad racionális magyarázat, addig nem érdemes ezoterikus vizekre evezni. Főleg, ha csak egyvalaki látta...
Alváskutatóként tudom, hogy vannak teljesen valószerű álmok, amit teljes meggyőződéssel mesél az illető - nem hazudik, mert meg van róla győződve, hogy az úgy volt, bizony.
(#) Karesz 50 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Hiszek neked, hiszen ez a szakterületed. Akkor is ha nem egyedül látta, hanem ketten látták.
Egy bogárrajnak valóban nem áll semmiből kirajzolni egy arcot és valószínűleg egy villamosmérnök nem fog különbséget észlelni egy bogárraj és egy látomás között.

Időközben szóba került itthon az asszony "álma" is, hogy nem is látomástól döbbent le valójában, hanem amikor később - mint minden rendes asszony - a holmijaim közt kutatva megtalálta elhunyt feleségem fényképét és bevillant neki, hogy őt látta a sarokban.

- Milyen színt látsz a képen?
- Pirosat
- Csatt egy pofon. Zöldet látsz. Milyen színű?
- Piros
- Csatt egy pofon. Milyen színű?
- Zöld.


Ui: sötét volt bent, a kamera infravörös üzemmódban működött, tehát csakis egy zárlatos szentjánosbogárraj lehetett : )
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2023
(#) bbalazs_ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 27, 2023 / 1
 
A feleség álmáról beszéltem, azt látta egyedül. A kamera képét mindketten látták (a bűvészeket egy egész cirkusz, amikor kettéfűrészelik a nőt). A bogárról tükröződik az infra, az éjjellátó kamera meg érzékeny rá (ha nem akarod, kifejezetten szűrő kell rá, mert alapból tudja).
Az arc kérdése érdekes, az emberek hajlamosak arcokat látni mindenben (Mars-arc, arc a holdon, Jézus a pirítóson, Che Guevara a kiömlött borban.
(#) Bakman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Hol láttok arcot? Hiába meresztem a szemem.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Igen, én sem látom.
(#) bbatka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Istenben hívőként én hiszek a szellemekben több, mint 30 éve és így már nem tartok tőlük. Az biztos, hogy nagyon furcsa dolgok történtek a gyülekezetben, amibe jártam. Majdnem bele őrültem. Épp ésszel ezt nehéz elfogadni. 5 év után el is jöttem a gyülekezetből. Több mint 20 év után fél éve vettem először kezembe a bibliát. Mindenkinek javaslom az Újszövetség olvasását. Egy videó sorozat a pokolról. Pokol
Az "Alaszkai Háromszög" című filmsorozatot is nézem, amelyben gyakran beszámolnak a vízben eltűnő csészealjakról. Sok a szemtanú. A Biblia szerint a bukott Angyalok le lettek vetve a földre. Szerintem őket látják a Pokol és a Földfelszínt között ingázni.
(#) kadarist válasza bbatka hozzászólására (») Aug 27, 2023 / 3
 
Ateistaként olvasva a beszámolódat, tényleg vicces, mókás. Az infra fényforrások már másokat is megvicceltek, különféle alakokat vetítenek a tárgyakra. Ha még egy pók is elé kerül, akkor kész őrület a végeredmény.
(#) bbatka válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
És mit gondolsz azokról, akik visszatértek a halálból és pontosan beszámoltak arról , hogy hogyan próbálták újraéleszteni őket? Látták az egészet. Nekem is vannak látásaim időnként, amiről kiderül hogy tényleg úgy történt. Máshol voltam térben és a fejemben látok egy esemény részletet, mint egy filmet. Gyakran hallgatok a megérzéseimre is.
Egy barátommal 3 éve történt egy baleset. Majdnem arcra esett, de sikerült kivédenie. Azonban a bal kezén a tenyerén félig szétrepedt egy főér és ezért dagadt a tenyere. Műteni nem merik, mert nagy a veszélye hogy elveszítené két úját. A balesettel kapcsolatba nekem azt mondta, hogy úgy érezte, mintha valaki megfogta volna a lábát és ettől esett el. A balesete előtt néhány hónappal már mondtam neki hogy keressen valami irodai munkát, mert ő is öregszik és nem fogja sokáig bírni a fizikai munkát. Hát ez most megoldódott. Irodába került. Egy szerzetes ismerőse azt mondta neki hogy az őrangyala fogta meg a lábát. Nem tudom. Éppenséggel ezt egy gonosz angyal is megtehette. Na most aztán jól megrémisztettem mindenkit.
Amit még fontosnak tartok elmondani, hogy a barátom nem hisz Istenben.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2023
Következő: »»   949 / 974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem