Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   815 / 847
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Köszi. Akkor a listába betettem a RL-SET-RFID kittet. Ez a legbővebb talán.
ARSHIELD-LCD1602-BTN kijelző.
ssr reléból melyiket ajánlod? Hogy lehet rákötni az ardurinora? Egyben azt is megvásárolnám.
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Szükséged van az RFID-re? Ha nincs akkor elég csak szenzor kit + Arduino UNO.
LCD jó kezdetnek, de ehhez a verzióhoz kell forrasztani tüskesort (panelon ki van alakítva a helye) különben nem tudsz hová csatlakozni a többi eszközzel. De talán lehet olyat venni amibe bele forrasztva a tüskesor. Vagy a másik alternatíva olyan shield-et venni ami tartalmaz sok-sok csatlakozási pontot.
Arra is figyelj hogy a linkelt projekt i2c 4x20 karakteres LCD-t használ.

SSR-nél arra kell figyelni hogy tudja tartósan elviselni az 5A-t. Bemenete pedig optotriak-os, egy beépített led kapcsolja az SSR-t, ezért kezeld úgy mintha egy LED lenne az Arduino lábán.
SSR
Érdekes hogy a 40A olcsóbb mint a 10A, nyugodtan megveheted a 40A-t.
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Az rfid rendszerre nem igazán van tervem de érdekesnek találom. Az lcd nekem is feltűnt. Idővel ki fogom cserélni tanulási és alap programot megírni jó lesz. Mindig csak 1-1 részt akarok megírni majd összefésülni. Ha valahol hibás a rendszer nem egy nagy egészet kell ellenőrizni. Forrasztás azt bár gyakorolnom kell de annyira nem volt rossz mert most is azt a monitort használom amit én javítottam meg. Igaz csak elko cserék voltak. Köszönöm.
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Ahogy nézem mind a kettő LCD ua. lesz, csak a kittben van egy I2C modul, amit rá lehet tenni az lcd-re.

Amiket még ajánlok:
panel
szintillesztő
sd
7 segmens
7 szegmens_2
matrix
7 segmens_3
lcd

multiteszter nem kötelező de nagyon hasznos, főleg ha javítasz is

Én ezt UNO-t használom.
(#) Kera_Will válasza robis01 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Idézet:
„Relénél figyelj az áramra 1200W már több mint 5A. Talán érdemesebb lenne SSR-t használni, mivel azok nullátmenetnél kapcsolnak, így sokkal kevesebb zavart is okoznak.”


Inverter utáni váltakozó áram esetén a nagy áramú relé jó lehet, SSR is.
De a napelem oldalon az egyen nagyfeszültség és áram megszakítása jelfogóval kevésbé lehetséges a DC ív nem szakad meg. Különlegesebb, jobb minőségű jelfogó kell hozzá ami képes nagy feszültségű egyenáramú ívet is megszakítani.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2023
(#) antikzsolt válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
A napelem mindösszesen 5v 1A vagy ekörül fog alakulni pont ezért amit leírtál. Ezzel fogom kiküszöbölni.
(#) Jonni válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Ha az lcd-re I2C adaptert kötsz arra vigyázz , hogy I2C adapter tönkre mehet bizonyos esetekbe (én már fáztam rá) ezért jobban jársz ha nem forrasztod rá közvetlen, hanem ILYEN aljzataot és ILYEN tüskesort használsz. Ha le kell szedni az I2C-t az lcd-ről az oltári nagy szívás , ott kezdődik ha mindent beforrasztassz akkor 16 láb fogja (ezt mind forraszthatod le) , ezt egyszerre felmelegiteni nem könnyű de egyessével leszedni meg nem is lehet. Arról nem is beszélve hogy a sok hőtől amit kiforrasztáskor kap a panel a réz vezetősáv feljöhet amit javitani nem igazán lehet
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Minden kép állókép, csak az idő változik. Nem lehet feltámasztani.
(#) Kovidivi válasza Jonni hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Elcsipkeded a läbakat, és egyesével ki tudsz mindent húzgálni, károsodás nélkül. Ez csak tipp, és tényleg jobb tüskesorral megoldani!
(#) antikzsolt válasza Jonni hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Köszi hogy szóltál. Úgy sem akarom fixre építeni hanem moduláris rendszerűre egészen a kész termékig. Ott minden használt csatlakozót és tüskesort le fogok cserélni újra a végleges verzióban. Azután már nem igazán akarok vele foglalkozni csak ha valami már nem üzemszerűen üzemel.
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Jól sejtem hogy ez a szintillesztó arra szolgál hogy egymástól távol tartsam a shildeket?
(#) vargham válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Arra szolgál, hogy különböző feszültséggel (tipikusan 5 és 3.3 volt) működő mikrokontrollerek és perifériák beszélgetni tudjanak egymással károsodás nélkül.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2023
(#) antikzsolt válasza vargham hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Így már világos miért is van rajta elektronika. Akkor máris teszek be többet a kosárba. Köszönöm.
(#) robis01 válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Ezt a bojlert szeretné vezérelni bojler
Bár az adatlap nem szószátyár, de feltételeztem hogy hálózati 230V-os. Ha vesz, vagy gyártat DC kisfeszültségű fűtőszálat akkor persze DC-s SSR-t kell venni.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2023
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Nem csak szintillesztésre, hanem bufferr-a is használhatók egyes típusaik, nagyobb áramú terhelést is tesznek lehetővé (pl. több RFID használatánál nemrég futott bele itt valaki ennek szükségességébe) főleg az ic-s verzió jó erre a célra (azt sajnos csak alin találtam).
Érdemes lehet még IO portbővítő ic-t, vagy panelt is rendelni, mivel az UNO lábaiból hamar ki lehet fogyni portbővítő shift regiszter
Ha meg tüskesor/aljzat a téma akkor érdemes lehet az UNO-ra is felforrasztani még egy sort (ki van alakítva a helye).
Ha a forrasztásban pedig elakadsz meg kell kérni valakit, akit már láttál forrasztani hogy segítsen mint Patrick Swayze a Ghostban
(#) robis01 válasza Jonni hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
A shield-re írtam. Az LCD felett, és alatt is lehet felforrasztani csatlakozó sort, ahova lehet csatlakoztatni további dolgokat.
lcd panel
(#) SzilCsong hozzászólása Okt 11, 2023 /
 
Sziasztok
DHT11-es szenzor, tud olyat csinálni, hogy idővel egyre magasabb értéket mér?
Fürdőszobámba vezérlem az elszívót, a zuhanyzó fölött van a szenzor, de ezt ne úgy képzeljétek, hogy oda csapódik a víz, de még csak pára lecsapódás se éri.
1x már cseréltem, mert folyamatosan 90% felett mért, most megint azt látom, hogy 78%, közbe a lidis páramentesítőt betettem a zuhanykabinba, 60%-ot mért.
(#) Skori válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Nem lehet, hogy a szenzor belsejében is lecsapódott némi pára? Próbáltad kiszedni a szenzort, felmelegíteni (pl. hőlégfújóval, vagy hajszárítóval) 100°C fölé, majd lehűlés után visszatenni?
(#) tufatofu hozzászólása Okt 11, 2023 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Az alábbi egyszerű áramkörben szeretném mérni az áramot arduinoval. Egyáltalán létezik megoldás
a kivitelezésre? Sajnos az eddig vizsgált modulok vagy pontatlanok ilyen kis áramnál, vagy a 30V körüli buszfeszültség jelent problémát a magas feszültség miatt. Köszönöm a választ.

amper.jpg
    
(#) Feri007 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Gondolom, az ACS721...ACS72x Hall-detektoros árammérőket találtad pontatlannak.
Akkor a nagyfesz oldalra valami i2c-s ADC-t tennék-pl az ADS1015, elemmel táplálva, és az i2c-t optoizolátorral hoznám le a "földre".
Vagy nem is i2c, hanem UART mondaná az áramértéket, egy infraleden, opltocsatolón, így nem kell kétirányú kommunikáció.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) tufatofu válasza Feri007 hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Köszi a választ! Igen az ACS nem volt jó mA mérésére. ADC-t is szereztem be, de nincs ötletem a felhasználására jelen esetben, hogy ne menjen szét semmi. Ezt az optocsatolós megoldást, hogy képzeljem el a gyakorlatban?
(#) Skori válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Nem lehet a negatív ágba tenni a söntöt? Vagy a negatív sem köthető össze az arduino negatív tápjával?
(#) robis01 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Olvastad már az adatlapját? adatlap
Pontossága függ a kiolvasás gyakoriságától (>5 sec), az érzékelő gyorsan öregszik ha meghaladja az üzemi körülményeket (40C, >60%), de még az uv fény is hatással van rá, stb. Maga a gyártó se ajánlja olyan helyen használni ahol ezek a feltételek fennállnak, vagy ha meghaladja az értéket várni kell 5 órát.
Próbálj meg keresni olyan érzékelőt ami támogatja felhasználási helyen lévő paramétereket is.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 11, 2023 /
 
Jó reggelt.
Van ez az ssr relé és azt szeretném megkérdeni hogy az arduino unor3 tudja kezelni? Bővebben: Link
Vezérlő feszültség 500kΩ
Sajnos ez nekem még kínai de szeretném egyszerre megvenni és a szabadidőmben tanulni de célirányosan.
(#) Jonni válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Nem tudom nálad mit kapcsol az SSR, de ami a linkeden van azt nem tudja kapcsolni az arduino. Inkább EZ

Szerk: Valamint egyesek szerint az SSR kapcsolásnál megzavarhatja az arduinot
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) kaqkk válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Idézet:
„Vezérlő feszültség 500kΩ”
Ha nem vetted észre hogy ez félrefordítás inkább tedd félre a projektet ... Egyébként 4-32v az a feszültség amit a bekapcsoláshoz kér tehát az 5v os arduino meg tudja hajtani ..
(#) antikzsolt válasza Jonni hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Egy fűtőszál teljesítményét fogja majd kapcsolni.
(#) antikzsolt válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
A komplett projekt egyik alapvető része az hogy az ardu vezérli a teljesítményt a fűtőszálon. Sajnos csak átmenetileg tudom halasztani.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Köszi hogy szóltál hogy elírás van. Nekem is fura volt hogy nem mA vagy Volt van odaírva.
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Köszi a választ! Sajnos nem lehet a negatív ágba tenni, mert a terhelés egy elektroncső lenne, aminek az anódjában kellene mérni az anódáramot, a katódáramba már benne lenne a segédrács árama is, amit igaz, hogy ki lehetne vonni matematikai úton, de azt is hasonló módon kellene mérni.
A feszültségek figyelő részét sikerült ads1115-el megoldani, de ezzel a pozitív körben lévő áramméréssel bajban vagyok. Még gondoltam az INA226-ra ahol a V-bus külön ki van vezetve, amit feszültség osztózni meg lehetne, aztán a kódban beszorozni, de ő is a negatív ágban szeretne lenni. Ötletem sincs a megoldásra a 200mV-os panelműszereken kívül, de még bízom benne, hátha létezik valami módszer, amivel több értéket tudok egy kijelzőn megjeleníteni.
Következő: »»   815 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem