Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   816 / 847
(#) Lamprologus válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Azt nem lehet megoldani hogy az arduino + tápja és a +500V van közösítve?
(#) tufatofu válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Minden egymástól galvanikusan független tápról megy, a mérendő áramkör, az arduino is. Szerintem összeköthető akár úgy is.
(#) Skori válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
A felső oldalon lehetne egy áramvezérelt áramgenerátor: egy áramtükör szerű kapcsolás kiegészítve egy nagyfeszültségű FET-tel, ami mondjuk 200mA anódáram esetén a föld felé 1mA-t ad. Ez az 1mA pedig már mérhető a negatív oldalon. Annyi a nehézsége a dolognak, hogy P csatornás nagyfeszültségű FET kell hozzá, amiből nincs túl nagy választék. Ha pontosabb mérés kell, akkor a felső oldalon egy kisáramú opamp is kellhet (kaphatók uA-es fogyasztású opampok amivel megoldható). Később összedobok egy rajzot ha kell.
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Annyira nem vagyok toppon ezekben a dolgokban(ezekben sem), ezért megköszönöm a rajzot.
(#) Lamprologus válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Akkor már egy analóg bemenettel lehet is mérni a söntön a feszültséget... csak épp ahogy nő az áram úgy lesz az arduino minuszához képest egyre kisebb az analóg bemeneten a feszültség...
(#) Feri007 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Azt el tudod képzelni, hogy egy ADC UART-on keresztül küldi a mért értéket, ugye?
Nos, az uart kimenetre lehet egy ilyet: Bővebben: Link tenni, és a párjával fogadni.
Vagy Bluetooth-on, vagy más rádiós megoldással küldeni a mért értéket.
(#) tufatofu válasza Feri007 hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Igen ez el tudom képzelni, de a gond a pozitív ágban történő méréssel van, amit ha megosztózok 5V alá az ADC-nek szerepel benne a GND, akkor nem azt az áramot mérem amit szeretnék. Ez egy elektroncső anód és segédrács árammal és feszültséggel, a negatív ágban a katód van amin e kettő együttes árama mérhető, de én külön szeretném. Úgy tudnám leírni legjobban, hogy az szeretném elérni, mint mikor bekötök egy multimétert sorban áramot mérni.
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Azért ne feledd el, 500 V egyenáramrol van szo, ami minden galvanikusan hozzákötött eszközön megjelenik, igy az Arduinon is!
Ha jol emlékszem a DC feszültségnek általàban egyik polusa sincs földelve, ezért a galvanikus mérést csak megfelelö kategoriáju müszerrel szabad elvegezni, az Arduino meg nem az!
(#) wbt válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
HCPL7800-at tudok adni, ha elég az 50-100kHz sávszélesség. Egy kicsi transzverterrel meg meg tudod neki csinálni a tápot, de szerintem az is akad.
(#) Feri007 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Ahogy korábban írtam, teleppel táplálod az egészet, és akkor az egész földfüggetlen.
Ez egyenértékű avval, mintha egy DC/DC konverterrel választanád le a tápot, és az adatokat is opotocsatolóval hozod ki. (vagy rádióval, infrával).
Én nem telepest csinálnék, 500V-al nem szeretnék intim kapcsolatba kerülni
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) tufatofu válasza Massawa hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Tulajdonképpen most is mérem több darab digit panelműszerrel az áramokat, és ezt szeretném kiváltani egy kijelzőre a hely miatt. Gondolom más is mért már kéziműszerrel 5-6-700V-ot, és 100-200-300mA ilyen feszültségen. A célom itt sem különlegesebb, csupán egy kijelzőre szeretném, hogy ne egy fél ajtólap méretű legyen az előlap. Egy söntön eső feszültséget szeretnék mérni anélkül, hogy össze kelljen kötni az arduino gnd-jét a mérendő áramkör gnd-jével.
(#) tufatofu válasza Feri007 hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Telep helyett külön trafós táp van mindennek.
(#) tufatofu válasza wbt hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Köszi az ötletet, körbejárom ezt a megoldást is.
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Csak nézd meg a kézi müszer paramétereit ( CAT ????). Ezt egyetlen olcso panelmüszer sem teljesiti, az arduino meg abszolut nem.
(#) Régi motoros válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Ha nem vetted észre, és megnézed a képet is, meg az adatlapot, az nem félre fordítás.
Egy 500kΩ ellenállással lehet szabályozni. Olyan mint egy fázishasítós csillár fényerő szabályozó,
csak a potit kell hozzá csatlakoztatni. Nem véletlen más a típusjelzése SSR-40VA.
(#) tufatofu válasza Massawa hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Ezzel nem is vitatkozom, viszont inkább a megoldás érdekelne. A berendezés kettős szigetelésű leválasztótrafóról megy.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) Skori válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Valami ilyesmivel próbálkoznék (csatolok egy rajzot). Keresni kell hozzá megfelelő opampot, és FET-et. A méréshez kellhet további opamp, mert a 10k belső ellenállás esetleg mérési hibát okoz, vagy ha nem kell túl sűrű mérés, akkor egy pár µF kondi is elég lehet a mérés kimenetre. A FET esetleges meghibásodása esetén a 2x100k korlátozza az áramot, így komoly baj akkor sem történhet.
Szerk: még valami, akár nagyobb feszültségű FET is jó lehet, meg kell nézni a választékot néhány üzletben.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) SzilCsong válasza robis01 hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Az lesz akkor, a francba, ezt nem tudtam, minden ciklusnál olvas, bumm...
Akkor azt mondod, minimum 5 másodperc legyen 2 olvasás között?

Ez kb olyan, mint az oledes hósszútávú állókép problémám
(#) SzilCsong válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Köszi, megkaptam a választ, nem jó, ha sűrűn olvasva vagyon
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Nagyon köszönöm! A hétvégén összerakom és kipróbálom, és megírom mi lett(ha tudok szerezni FET-et)
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Még egy kis kiegészítés.

Opamp: kis áramfelvételű, FET bemenetű, és lehetőleg rail to rail be/kimenetű opamp kell hozzá.
Lehet, hogy ilyet csak 5V-osban találsz olcsón (pl. microchip gyártmányú opampok), akkor a zenert 5V-os típusra kel cserélni.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Ötletes megoldás. Én a 2 db 220K ellenállást soknak érzem, az kb 1mA átcsorgó áram lehet kevés a zénernek, meg az opamp tápnak, lehet csökkenteni kell őket
(#) Skori válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 1
 
Opampok: Bővebben: Link Az első találat pl. 60µA fogyasztású...

600V P-FET: Bővebben: Link (itt kell keresni, de az FDH-n kell megrendelni).
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) Skori válasza pipi hozzászólására (») Okt 11, 2023 / 2
 
Az sem baj ha a 12V-os zeneren esetleg csak 10V esik, a CMOS opamp meg elmegy 100µA alatti fogyasztással.
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Köszi. A fogyasztás másodlagos, mert hálózati táplálású a cucc. Viszont van otthon egy zacskó AnalogDevice IC, köztük opamp-ok is, lehet köztük is lesz megfelelő.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Ahogy mások is írták ez egy fázishasító áramkör (mint porszívóban a fordulat szabályozó). Érdemes megnézni az adatlapot, szinte minden HESTORE terméknél megtalálható.
Arduino-ra sajnos nem lehet rákötni közvetlenül, mivel a fázis megjelenik a bemenetén is. szabályozható ssr
Talán ha össze van házasítva egy szervó-val a potenciométer akkor működhet a szabályozás, de még akkor is kérdéses mennyire zavarja az Arduino-t a fázishasítás, és hogy mit szól az egészhez az inverter. Szerintem neked sima nullpont átmenetes SSR-t érdemes használni.
De magát az SSR-t össze is lehet állítani, pl. MOC3041, Triak és pár alkatrész, 10 éve így van megoldva az akvárium vezérlésem.

Miközben rákerestem az SSR használatára találtam egy tanulságos történetet. Ott is egy bojert vezéreltek SSR-el hamis SSR
Tanulság azon kívül hogy mindent hamisítanak, érdemes egy hőbiztosítékot szerelni az SSR hűtésre.
(#) robis01 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Arra szerettem volna utalni hogy a legolcsóbb verziótól sokat nem érdemes várni szenzorok
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Ha nem akarsz nagy zūrt, akkor vegyél egy GYÁRI DVM-t, azt épitsd be a müszerfalba ( vannak kicsik is és nagy displayjel, de mindenképpen nézd meg a szigetelési kategoriát CAT). Azzal nem lesz semmi gondod, legfeljebb itt-ott elemet kell bennük cserélni.
Sok közülük olcsobb mint az arduino.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2023
(#) tufatofu válasza Massawa hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Nincs itt semmiféle zűr most sem, mert jelenleg panelműszerekkel is működik, de ahogy írtam is közös kijelzőt akarok az áramoknak is. Érintésvédelemmel nincs problémám.
(#) kaqkk válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 11, 2023 /
 
Lehet hogy a szabályzás egy 500k ellenállással lehetséges de a feszültség mértékegysége a volt .... Ezért írtam hogy félrefordítás .. "vezérlő feszültség 500kohm "
Következő: »»   816 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem