Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   286 / 293
(#) Tibóca válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Szervusz! Igen ilyen van benne, csinálok képet az én hibás panelomról is és felteszem. Azért kerestem egy teljesen épet, hogy lehessen tudni milyen volt eredetiben.
(#) zaza99 hozzászólása Okt 31, 2023 /
 
Sziasztok!

4.7nf 300V MKP/SH Y2 kondenzátor cserélhető erre: C 4N7 630/MKT3 ezennem látom hogy Y2 lenne.
(#) Leraz hozzászólása Okt 31, 2023 /
 
Sziasztok. Megint gond lett most a kazán vezérlésével. Egyszerűen semmit nem csinál a kazán. Olyan mintha nem kapna tápfeszültséget. Hálózati kábel jó, biztosítékok jók de tovább még nem méricskéltem. Merre kellene mérnem a hiba után? Köszönöm.
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Szia! Mindenek előtt mondj valamit erről a készülékről vagy annak előzményéről, hogy hol "beszéltünk" róla utóljára, mert már tavaly decemberben jártam de még nem találtalak meg. Elég volna egy utaló link a hsz-re.
(#) Leraz válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Szia! A " Kombikazán működési hiba " topikban a keringtető szivattyú hibánál tárgyaltunk. Az rendben volt de most ezt miért csinálja arról fogalmam sincs.
(#) Inhouse válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Ez külső tápos? Gondolom nem a 150V-os szekunderű kis trafó az, inkább a lángőr részt viszi...
(#) Leraz válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
A hálózati kábel 3 ere megy a panel 230 V csatlakozójára. Ott még jelentkezik a feszültség de a többire nem tudok válaszolni.
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
A piros biztosíték is ép az a T1.25A-os?
(#) Leraz válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Igen. Mind a kettő jó. Égésnyomok vagy hasonlók sem láthatók.
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Az " Egyszerűen semmit nem csinál a kazán." az alatt azt érted, hogy a kijelző sem mutat semmit? Írd már meg a pontos típust, hátha segít valakinek ... VUV vagy VUW turbo top pro 240, 242 vagy valami más?
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
A segédtrafón is megvan a feszültség ami az X3 csatlakozóra megy? Ez 17V-os és ehhez tartozik az 1.25A-os biztosíték.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) Leraz válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Pontosan azt jelenti. Nincs kijelzés sem és semmi életjel sem.
Sajnos nem tudom a pontos típust. 14 éve kaptuk a házzal együtt amikor megvettük. Talán a kép segít akinek ilyen gondja lesz.
(#) Leraz válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Sajnos a pincében van a kazán és a lépcsőzés már nem megy olyan gyorsan.

Megyek mérni és majd leírom milyen eredmények lettek.
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Akkor én erre a típusra gondolnék a kezelő szervei alapján, mert azok stimmelnek vele. Az, hogy hány kilówattos az már mellékes. A segédtrafó.
(#) Leraz válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Igen ez lesz az. Köszönöm ebből én is sokat tudok meg majd.

A segédtrafón nincs feszültség de van ott egy dióda (D100) ami zárlatos. 1N40xx valami típus lehet de olyanom van és mindjárt cserélem.
(#) Leraz válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Dióda kicserélve, a segédtrafón 230V és 18V van de továbbra se mutat életjeleket.
(#) zaza99 válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Az elektrolit kondi melletti stabic kimenetén elvileg 5V-nak kell lenni. Ha ott megvan az 5V és még se megy a kijelző akkor nem érdemes tovább vele foglalkozni.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Az a trafó ha minden igaz az valami áramváltó szerepet tölt be lehet, hogy az ionáramkörhöz tartozik.
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Az a gyújtótrafó, már ha a T100 (BT151S) tirisztor fölöttire gondolsz.
Leraz - azt mérd meg, amit zaza99 írt.
Ehhez persze az is kell, hogy a segédtrafó feszültsége a D1-D4 graetz után is meglegyen.
Ezt a kört (is) védi a panel fölső részén lévő F3 biztosíték.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) Leraz válasza vision61 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Megmértem. Ott van az 5 V. Mindenhol az van ami értéket mondtak a többiek.
Nem értem mert este még jól működött és délelőtt már halott volt a rendszer.
(#) vision61 válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Akkor esélyes, hogy proci halott lett.
Esetleg az X500-as csatlakozó (proci jobb sarkánál) lehet még kontakthibás, ami a kijelzőhöz megy egy tüskesorral. Megmozgathatod óvatosan ott a csatit, vagy ellenőrizni, nem szakadt-e fel valamelyik lába a panelről. Nem tudom, a proci tiltja-e a működést kijelző hiba esetén, ez a verziójú panelem nincs, nem tudom ellenőrizni.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Nem, nem a gyyújtótrafóra gondoltam. Itt fentebb adtam meg a segédtrafóról egy átfogó keresési találatot, hogy az hogyan is néz ki és hány volt a feszültsége. Valamelyik oldalon azt írták hozzá, hogy "áramváltó trafó". Nem gondolnám, hogy a trafót azt máshogy is lehet fordítani ill kétszer egymás után is szinonímázni, persze nincs kizárva, hogy fordítási "hiba". Azt a kis szürke trafót a panelen azt nem tudtam ki, hogy mi célt szolgál a 150 voltos szekunderével.
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Ezeknek a kazánoknak nincs véletlenül kódkulcsa mint a Junkersek némelyikének? A kazán belseje elég koszos és nekem is az jutott még eszembe, hogy érintkezési hiba is lehet de volt itt előzőleg egy kondenzátor pukkanás ami nem tudni, hogy milyen károkat okozhatott még ami mostanra elnémította az elektronikát.
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Valójában az nem segédtrafó, hanem a főtrafó, az csak félrefordítás lehet, aztán mások is átvették.
Az újabb készülékekből már száműzték, a főpanelen van a kapcsoló üzemű táp is, ami sajnos sokkal hamarabb meg is hibásodik.
Kódkulcson nem tudom mit értesz, szervizmenü ezeknél is volt. Kell hozzá a szerviz CD-n lévő program, illetve a diag kábel, amit a panel bal felső részén lévő RJ csatiba kell bekötni. Vagy ha van rendszer termosztát, azon is el lehet érni bizonyos beállításokat.
(Nem követem mindig az eseményeket, a kondenzátor pukkanás nem tudom mikor volt.)
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) Leraz válasza vision61 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Ettől féltem. Igen az egy türelemjáték mire sikerül helyre rakni.Azt még megnézem holnap de már nem fűzök nagy reményt hozzá. Holnap folytatás.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsot!
(#) vision61 válasza Leraz hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Ezt nem értem, mit kéne helyrerakni? Az egy 12 lábú csatlakozó, az összes lába csak nem szakadt fel a panelről. 1-2 még előfordul ennyi idő után, ha figyelmetlenül teszik vissza a panelt, de a többi még pozícióban tartja.
Az ellenőrzéshez nem is kell kivenned, csak áramtalanítani a készüléket. A kilógó "tüskére" a műszer egyik mérőcsúcsa, a másik a panelen a hozzátartozó lábhoz legközelebbi forrasztási ponthoz. Mindegyik hozzáférhető, ez csak egy oldalon van vezetékezve.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) Inhouse válasza VIM hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
A 150V-os tartozik az ionizációs lángőrhöz szerintem. Aristonban volt régebben 110V-os, volt belőle egyszer szakadt, na olyat nem veszel sehol, csak bontottat lehet tenni helyette. Egyébként nem annyira sűrűn alkalmazott megoldás.
(#) Inhouse válasza Leraz hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Ahha, itt már látszik, hogy van megoldva a táp, ott van mellette a trafó.
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
A kódkulcs az így néz ki. E nélkül nem működik a processzor.
(#) Régi motoros válasza VIM hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Érdekes dolog kódkulcsnak hívni két ellenállást.
Van a másik oldalán valami digitális áramkör is, vagy csak ennyi az egész?
Következő: »»   286 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem