Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   822 / 845
(#) Skori válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Csak egy példa.

Ez:
if (temperatureC >= 15 && temperatureC < 20)

és a lentebbi verzió (zárójelekkel)
if ( (temperatureC >= 15) && (temperatureC < 20))

Mindkét kód lefordul, de nem ugyanazt csinálja.
Emlékeim szerint az && precedenciája magasabb, mint a relációs jeleké.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Rosszul emlékeztem, alacsonyabb, tehát itt nem lesz gond, de azért érdemes erre odafigyelni.
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
A minta vételi idő 2 sec időnként ajánlott, mivel ennyi idő alatt végez a konverzióval. Ezért ha gyakrabban olvasod ki attól még nem kapsz újabb értéket, hanem ua. olvasod ki amit már egyszer lekérdeztél. Ha visszaolvasol egy kicsit láthatod hogy nemrég Szilcsong futott bele ebbe a hibába.

Érdemes elolvasni az adatlapját minden használni kívánt kiegészítő panelnak, sok felmerülő kérdésre ott van a válasz, gyakran még megoldást is kínál az adatlap gyakoribb hibák elkerülésére.
(#) Jonni válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
A mintavételi időt. Több kell legyen 2 máspdpercnél mert ez alatt nem tud jól mérni a szenzor.
(#) lalca válasza Skori hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Csak mi szükség rá?
if(t>=a){
else if(t>=b){
else{
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
5 másodperceként 1x olvassa ki a jelet ha jól emlékszem. Igen olvastam 2 másodpercenként lehet kiolvasni az értékeket. Ezért is van 5 másodpercre a tényleges helyén elég lesz percenként is. Teszt üzemben azért jó ha gyorsan kapcsol.
(#) antikzsolt válasza Jonni hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Igen tudom ezért 5 másodpercenként olvassa ki.
(#) antikzsolt válasza lalca hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
A kódot én csináltam. Sajnos nem nagyon tudom mire gondolsz. Még ismerkedem a kódolással erősen.
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 15, 2023 /
 
Üdvözlet.

Mivelhogy lassan kész a projekt így lenne egy nagy probléma amit még meg kell oldani. Méghozzá hogy mi történne akkor ha a képen látható aksira kötném az uno r3 at. Pontosabban csak 3 cellára. 7.5v és 10,95v közötti értékek lennének a feszültségek. Ez eddig még elfogadható.
A legnagyobb bajom hogy a bms nem fogja zokon venni hogy onnan szipkázok le némi áramot?
Vagy esetleg az aruino nem fogja szeretni mikor töltés közben rajta is akar majt átfolyni 1-30A áram? Esetleg 1-1 félvezetővel megoldható a probléma? Vagy jobban járok egy stepdown adapterrel ami 60 voltból csinál 8-10 voltot?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023

a1.png
    
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 1
 
Pl.:
TEL3-4812, TEL8-4812, THD12-4812 stb.
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Akkor inkább marad az adapter. Azért 12.000ft elég drasztikus ár na. Köszi azért.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023
(#) lalca válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Csak arra, hogy felesleges azt vizsgálni, hogy 10-nél nagyobb, de 20-nál kisebb, mivel az
if ágnál már nézted, nem lehet nagyobb, mint 20, mert akkor el sem jut ide.
(#) antikzsolt válasza lalca hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Konkréten erre gondolsz?
  1. Relé vezérlése
  2.         if (!relayState && temperatureC < 10) {
  3.           digitalWrite(RELAY, HIGH); // Relé bekapcsolása
  4.           relayState = true;
  5.         } else if (temperatureC >= 20 && relayState) {
  6.           digitalWrite(RELAY, LOW); // Relé kikapcsolása
  7.           relayState = false;


Nem akarom hogy 10 foknál kikapcsoljon a relé ha hibásan írtam volna meg a programot. Mivelhogy nem egy tökéletes programot akarok létrehozni amibe nincs felesleges utasítás hanem egy biztosan működőt. De viszont 20 foknál mindenképp kapcsoljon le.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023
(#) lalca válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
if (temperatureC >= 20) {
digitalWrite(GREEN_LED, HIGH);
digitalWrite(YELLOW_LED, LOW);
digitalWrite(RED_LED, LOW);
digitalWrite(RELAY, LOW);
}
else if (temperatureC >= 15) {
digitalWrite(GREEN_LED, LOW);
digitalWrite(YELLOW_LED, HIGH);
digitalWrite(RED_LED, LOW);
}
else {
digitalWrite(GREEN_LED, LOW);
digitalWrite(YELLOW_LED, LOW);
digitalWrite(RED_LED, HIGH);
}
if (temperatureC <= 10) {digitalWrite(RELAY, HIGH)};


Én valahogy így csinálnám.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023
(#) asch válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
A töltéskor minimálisan növekszik meg a feszültség, de még úgy is az Arduino paraméterein belül maradunk. (Ha jól emlékszem az r3-nál megnövelték a megengedett legynagyobb feszültséget.) Nem tud átfolyni rajta 30A áram, ettől én nem tartanék.
A BMS-es kérdésre nem tudom a választ, nincs tapasztalatom, de megmérném, hogy az Ardunio mennyivel viszi lejjebb a mérhető kapocsfeszültséget amikor rádugjuk: ennyivel lesz átverve a BMS. Arra tippelnék, hogy elhanyagolhatónak kell ennek is lenni. De azért az esetleges tűzesetekért nem vállalom a felelősséget.
Ami probléma lehet, hogy a cellák balanszját is megbontjuk ezzel. Meg kellene mérni az Ardunio fogyasztását, és hogy mekkora eltérést tud a balansz áramkör kompenzálni. Úgy tudom a legtöbb balansz áramkör a többlet energiát elfűti a nagyobb feszültségű cellákból, tehát az Arduino áramát úgy kell számolni, mintha a 60V-on fogyasztana annyi áramot, amennyit fogyaszt 7.5V-on, mert a többi cellából is ki lész pumpálva ugyanannyi töltés.

Az előző hozzászólásokban elemezgetett kijelzős program fut ezen? Ha túl sok a felvett áram, akkor minden bizonnyal a programon és az áramkörön is lehet optimalizálni. Például az LCD-nek a háttérvilágítását lekapcsolni, az ATMEGA-t sleep-be tenni, ritkán mérni csak a szenzorokon és hasonlók.
(#) antikzsolt válasza asch hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
A biztosabb megoldást választottam. Adapter lesz használva. Valami mást kerestem és találtam egy 12v 2A adaptert. Így már az sem kell. Igen az a program lesz rajta. Az lcd program bár rajta lesz de nem lesz bekötve maga az lcd. Ezért is nem lett beépítve a háttér világítás kikapcsolása. Legalábbis egyenlőre.

Idle mode ra gondolsz? Elgondolkodok rajta még hogy megcsináljam. Köszönöm. Bár uno r3 gyakorlok de ezt lehet át fogom építeni nanora. Ott meg nem tudom van e értelme használni.
(#) albinolynx hozzászólása Nov 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Kicsit tanácstalan vagyok a keresési eredmények után. Egy retro alaplaphoz szeretnék egy mai usb billentyűzezet használni. Ehhez is elméletileg használható az arduino. Konkrétan nano-m lenne a feladathoz. Ha jól értem a keresési eredményeket, nekem egy usb - ps2 átalakítóra van szúkségem? Az alaplap ugyan DIN csatlakozóval szerelt. Ehhez azonban van kábelem. Van-e esetleg valakinek konkrét tapasztalata ilyen átalakítóval? Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Ne csapold meg az akksit, mert akkor onnan hiányozni fog bizonyos értékű kapacitás, amit a balanszernek kellene valahogy visszahoznia. Jobban jársz egy DC-DC konverterrel.
(#) GPeti1977 válasza albinolynx hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Használtunk ps2 usb átalakítót, jól működtek, de egy a 90-es évekből tuchel csatlakozóval szerelt billentyűzettel már nem. Billentyű emulátort arduino promicro panellal érdemes készíteni, azon van natív USB.
(#) albinolynx válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Sima nano-val, nem is igazán lehet megoldani? Nem gondolnám, hogy még soha sem készítettek ilyet. Csak nem igazán tudom, hogy konkrétan mit kellene keresnem. Az "arduino usb to ps2" túl általános eredményt hozott csak. Bár lehet valamelyik github projekt lenne az amit keresek.
(#) Pethical válasza albinolynx hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Ehhez szükséged lesz egy USB Host IC-re, vagy egy USB Host Shieldre (még csak UNO-hoz láttam). Csak szoftveresen ezt nem tudod megoldani, így meg már olcsóbb és egyszerűbb egy USB-PS2 átalakító.
(#) albinolynx válasza Pethical hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Értem a nano-s részt. Az átalakító valamiért nem működik. Usb billentyűzet -> ps2 -> din csatlakozó alaplapon. SD ram-os lapok már, pentium 1 szint. Tehát nem 286-386 kor, már ha számít valamit. Nem tudom egyáltalán kellene-e így működnie?
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
AC DC adapterem van itthon azt fogom használni hozzá. Ha már van alapon
(#) sargarigo válasza albinolynx hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Dehogyisnem lehet megoldani! Csak éppen nem egyszerű. A V-USB Bővebben: Link pont arra való, hogy szoftveresen használd az usb-t, de ez sajnos nem egy hétvégés projekt. Esetedben kell egy vusb a billentyűzet felé, hogy a vezérlő elkapja a billentyűk állapotát, majd a régi soros módszerrel kell tovább küldeni az alaplapnak. Próbáld a V-USB keresőszót, ő lesz a barátod! Valamikor volt egy ilyen topic itt is, de ennyire már nem mélyedtünk el benne érdeklődés hiányában.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2023
(#) Pethical válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
A V-USB-vel nem tudsz más eszközt hosztolni, csak eszközt emulálni USB-n keresztül. Az oka egyszerű. Egy USB eszköznek annyi a feladata, hogy, ha a hoszt kérdezi válaszoljon. Az USB hoszt feladata, hogy vezérelje a buszt, a csatlakoztatott eszközöket és gondoskodjon mindenről amire szükség van ahhoz, hogy ez az egész így működjön.Aaz atmegák nem elég erősek ahhoz, hogy olyan komplex feladatokat lássanak el önállóan, mint az USB hosztként való működés. USB eszközként természetesen tudnak működni, mert neki sokkal egyszerűbb feladata van.
(#) sargarigo válasza Pethical hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Van igazságod...

szerk..: Azért én nem adnám fel! Az alábbi videó szerint az usb-s billentyűzetek tudnak menni régi ps/2 módon is (hogy mind tudja-e azt nem tudom), és így máris lehet illeszteni.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2023
(#) benjami válasza albinolynx hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Szerintem keríts egy ps2 billentyűzetet, azt a mai napig be lehet szerezni. Ehhez elegendő egy passzív DIN-PS2 átalakító is. Az USB billentyűzet - mikrovezérlő közötti kommunikáció megvalósításához USB host képességekkel rendelkező mikrovezérlő szükséges. Ilyen perifériát csak nagyobb teljesítményű 32 bites kontrollerekben találsz, mint pl: stm32f407, stm32f429, stb.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2023
(#) Pethical válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 16, 2023 / 1
 
Hogy ez mennyire jó már. Ezt elteszem magamnak.
(#) scooby_ hozzászólása Nov 18, 2023 /
 
Sziasztok!
ESP8266-ra írok egy kódot.
Nagyjából 90%-ban már készen is van, viszont a webes kezelő felületen van egy sor, amiben szeretnék egy hőmérsékletadatot megjeleníteni amit egy LM35-ös mér.
Pár alkalmazásban -amihez nincs forráskód- láttam, hogy az adott sort dinamikusan? Firissítik. Valakinek van esetleg ötlehet, hogy ez hogyan érhető el ESP8266-on?
(#) Pethical válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Szia!
Nem teljesen értem mit szeretnél igazán. Weben szeretnéd a kijelzett értéket időnként frissíteni? Vagy a programkódban szeretnél egy sort módosítani? Szóval mi a cél, és meddig jutottál?
Következő: »»   822 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem