Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   955 / 976
(#) Frankye válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Állati erővel vont jármú vezetésére jogosít a segédmotoros kerékpár jogsi is, már régóta.
(#) tothbela válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Aztán ha mondjuk egyszer a kocsis józan marad de a ló berúg, egy esetleges baleset során kit vonnak felelősségre?
(#) nagym6 válasza tothbela hozzászólására (») Nov 13, 2023 / 1
 
A zasszonyt.
(#) kaqkk válasza tothbela hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Én gyerekoromban láttam olyan fuvaroslovat amelyik rúgott harapott csak nem húzott amíg meg nem ivott egy vödör sört , azután már semmi baj nem volt vele tette a dolgát egész nap .
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 2
 
Ennyi.
Előre utalás!
(#) zolika60 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 1
 
Öreg volt már és csak a folyékony árpát tudta megemészteni.
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 1
 
Régi munkahelyemen sok munkatársam volt ugyanígy. Ez komoly.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 2
 
Kitalálom lovarda volt.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Is.
(#) img válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
És sörfőzde.
(#) lazsi válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Szintén rúgott és harapott?
(#) pinkova válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Az állati erővel vont jármű is hajtási engedélyhez kötött, ha közforgalmú úton használják. Magánterületen nem kell.
(#) jani1987 válasza pinkova hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Akkor mi legyen a Józsi bácsival aki 50 éve vezet lovat?
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2023
(#) pinkova válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
A Józsi bácsinak 50 évvel ezelőtt is kellett hajtási engedély. Ha eddig szerencséje volt legyen ezután is.
(#) granpa válasza pinkova hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Bizony, az én "kecskevezetőm" is már >45 éves (most nem keresem elő). Verhovinával jártam horgászni.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 

Önmagában azért vicces, amit mondsz, mert 50 éve is kellett (volna) hozzá a "lóhajtó" papír, Józsi bácsinak is. Egy darab "közlekedési ismeretek" vizsga kellett hozzá, három "kategória" volt ráírva:
-állati erővel vont jármű
-lassú jármű
-segédmotoros kerékpár.
Az enyémen (1983-ban) már a lassú jármű ki volt húzva, akkor (valamiért) már csak a maradék kettőre adták.
Tényleg "lóhajtó"-nak hívta mindenki, aki idősebb volt, én meg nem vettem jónéven Hát:én jogosítványnak tekintettem 14 évesen, a RIGA-t meg motornak,ők meg lelóhajtózzák a friss "motorosjogsim...
Kerestem is neked, hogy lásd, hogy nézett ki. Egyszerű másolt papírdarab, a vizsgahely bélyegzőjétől volt érvényes. Én a szolnoki ATI-nál szereztem, de az enyémet nem őriztem meg.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2023
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Érdekes. 1971-ben szereztem segédmotorkerékpár (moped) jogosítványt, de abban ilyenek nem szerepeltek. Igaz, egy szó se volt benne magyarul. Még vizsgáznom is németül kellett. Még megvan.
Formára pontosan olyan kis könyvecske, mint a későbbi A, B jogosítványom.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
De el is árultad miért. (Németül)
Ezek ún. "nemzeti" kategóriák voltak, a mi lóhajtóink is csak kis hazánkban voltak érvényesek.

(Faternak még volt könyvecske valódi jogsija. Amikor nekem valódi lett, az már az a 80-okban divatos sárgás színű volt, nejlonban. A faterét is olyanra cserélték.)
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2023
(#) sany hozzászólása Nov 19, 2023 /
 
Itt hol van az olaj?
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Nem is 24cm. Talán olajba kell mártani az egészet.
(#) Kinka István válasza sany hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Ez nem fenyőre, hanem olajfára való lámpa.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Nem, mert akciós.
(#) lazsi válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Szerinted miből készültek a műanyag részek (a vezeték szigetelése, a LED-ek tokozása)?
(#) sany válasza lazsi hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Azt senki nem tudja szerintem.
És ha olajlámpát küldenek? Abban elvileg nincs műanyag.
(#) Massawa hozzászólása Nov 20, 2023 / 4
 
A leujabb kocsikban már a gumikban is van GSM ado, amivel követni lehet, hogy merre jár a kerék. Aki ezt nem akarja érdemes levágni a GSM antennát.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023

5g4.jpeg
    
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Így tényleg nem lehet követni, mert semerre sem jár.
(#) somitomi válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
A mai napig megvannak amúgy ezek a kategóriák, az én jogsimban is ott van a többi mellett alul a T (traktor) meg a K (kerti traktor, állati erővel vont jármű), mert a B-hez jár grátiszban.
Amúgy az is érdekes, hogy nyár elején csináltam motoros jogsit és ehhez nem kellett orvosi vizsgálat, mert volt érvényes jogsim. Elmentem okmányirodába beíratni az új kategóriát, szépen meg is kaptam a kiadástól számított tíz év érvényességgel az összes kategóriát. Tavaly valamikor kellett hosszabbítanom, szóval én most csak egy évvel toltam odébb a következő orvosit, de azért ez így fura
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Nekem ezt bónuszként megcsinálták a téligumi cseréjénél! Így most az ő saját GSM adójuk van benne, de azt mondták csak a jogos érdekű információkat tárolják.
(#) img válasza lazsi hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Látom nagyon felfújták ezt a dolgot a GSM formájú kerékkel, ami a mű hód felé tud csak gurulni.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2023 / 1
 
Majdnem elmondtam autentikusan, de azt nem illik itt. Tehát leírom magyarul:
A dróton megy a petró
Következő: »»   955 / 976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem