Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   274 / 281
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Rákeresve ez egy Aldi termék, 500GB HDD-vel: Link
Gondolkozás nélkül cserélném benne a HDD-t SSD-re.
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Egyetértek.
(#) tufatofu hozzászólása Nov 15, 2023 /
 
Sziasztok! Van egy HP DV7-1112eg és egy HP Probook 4515s laptopom, műhelygépnek szeretném használni. A gondok a WIFI kártyával vannak. Mivel elég régi gépek, egy ótvar 54Mbps kártya van benne gyárilag, amit cserélni szeretnék egy 150Mbps-re(mert ezekből van itthon több darab). A DV7 nem fogadja el egyiket sem, hanem bekapcsoláskor figyelmeztet, hogy vegyem ki. A Probook az bekapcsol, de eszközként nem ismeri fel. IBM-ben működik mindegyik mint a szél. Annyi lenne a kérdésem, hogy van valahol valami infó, lista, hogy mit szeretnek ezek a sz@rok, vagy a HP mérnökei így álmodták meg, hogy a fene azzal eszi meg amivel kiadták, az egyébként még kis "apgréddel" használhatóvá tehető gépet ?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023
(#) Tomi20 válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Szia

Ezeknél biosban benne vannak a kompatibilis hardverek típusszámai, mást nem fogad el. LAN-on keresztül nem megoldható? Ha a kábelezés kiesik, akkor megoldható egy wifi routerrel, kliens, vagy repeater módba állítva bármelyik lan portról levehető a hálózat, már ha nem kell mobilisnek lennie a gépnek.
(#) tufatofu válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Szia. Köszi a választ! Kábelezni is be lehetne, de azt hittem valahol publikálják, hogy mik a "kompatibilis hardverek". Mindenesetre, az is jó, hogy kiderült, hogy a HP-t messze el kell kerülni vásárláskor, aki szeretné bővíteni...Az újak is követik ezt a koncepciót?
(#) Tomi20 válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Ezt nem tudom hogy az újabbakkal mi a helyzet, ahogy Én tudom, pl Intel fronton 4. generáció fölött már nincs cserélhető processzor sem, mind forrasztott...
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
A helyedben keresnék hozzá unlocked BIOS-t, amiből eltávolították a BIOS white list-et.
(#) tufatofu válasza img hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Azt sajnos nem találtam, de "white list-et" sem találok, hogy mik a jók bele. Lehet a lista ebből az egyből áll?
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
A lista biztos nem abból az egyből áll. Lehet nem volt szerencséd a kereséssel, vagy valóban nem létezik hozzá (én sem találtam).
(#) elactrofan válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
esetleg usb-s wifi kártya nem játszik?
(#) img válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Nagyon terheli a CPU-t.
(#) tufatofu válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Próbáltam, de a "teljesítményre" látható negatív hatása van.
(#) vladcepes hozzászólása Dec 5, 2023 /
 
Sziasztok !
Van egy HP Probook 450 G3 -as gép nem kapcsol be. Két adapterrel is próbáltam, aztán ki is mértem őket ,meg van a 19,5V .Ha rá dugom az adaptert a bekapcsoló gomb világít ( 0-ás kép) . A gépen (1-es kép) az nem világít ,pedig kellene miután bele dugom az adaptert. Szét bontottam (2-3 as kép) mértem és meg van a 19,5V , az akkunál ott is megvan a kijöveteleknél a megfelelő áram. Le bontottam a bekapcsoló gombnál a kis panelt (5- kép) a nyomó gombot kimértem az jó. A 6 képen most nézem ott van 4 ellenállás 1 kondi ezeket nem mértem még ki. Szerintetek hol lehet a probléma? valahol beljebb?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Táp alatt a nyomógombon mértél feszültséget? Ha ott nincs akkor tuti hiába nyomkodod
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Nem ,de akkor azzal kezdem ha haza érek. De amikor rá dugom a tápot a 1-es képen az a led sem világít ,(viszont a nyomógombnál igen) .
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Láttam már olyat is, hogy csak valahogy meghülyült a noti, táp ki, akksi ki, várakozás után magához tért
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Ez már meg volt tegnap este. Még elemet is cseréltem mert az sem volt jó.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Üdv!

A nyomógomb ellenállását érdemes lenne megmérned, mert eloxidálódhatott.
(#) elactrofan válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Szia
Kezdésnek a ROM chip 4+8 pinjén mérjél feszültséget, ha meg van a 3v akkor nagy valószínűséggel ROM tartalmat kéne újraírni külső programozóval.
Rom chip elvileg a proc oldalon a 2032 elem mellett van, de a proc körüli fólia alatt is lehet egy chip ha külön van a SIO és a pch tartalom.
ledek nem villognak? HP mindig küld error kódot
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Üdv! Meg mértem 291 K-t mértem. Meg ki is csipogtattam, a gomb az jó. Meg mértem a körülötte lévő 5 smd kondi is jó.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
A nyomógomb két érintkezője közt 291 kOhm az ellenállás? Ha tényleg annyi, akkor én cserélném.

Milyen műszered van neked ami 291 k-ra még bejelez?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Bocsi rosszul mértem . Lent a szalag kábelnél a 4 lábból jóbbról balra mértem 3,33V-ot és 0.82V-ot. Fönt a nyomógombnál meg semmit. Viszont a nyomorgómnál ha csipogóra rakom a multit és nyomogatom a gombot akkor becsippan .
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023

3.jpg
    
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Csak becsippan, vagy ha nyomva tartod a gombot akkor folyamatosan sípol?
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Nyomva tartva csipog.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Tehát ha nyomva tartod, akkor is véletlenszerűen csipog? Cseréld.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Ha nyomva tartom (bocsánat-nem csipog hanem )sípol. azért biztos ami biztos raktam be helyette egy jó nyomógombot előtte tesztelve de nem ez a baja így sem indul.
(#) elactrofan válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Ennek a készüléknek nem power switch hibája van, mint pár bejegyzéssel feljebb is írtam.
Meg kéne nézni a fő feszültségek előállnak-e.
3v, 5v, stb.
Jó esetben simán ROM tartalom sérült, ha nincs szerencséd akkor az iker magos proci szált el, ezekben a PCH nagyon szeret jobb létre szenderülni, akkor viszont kúrázhatod.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Így tiszta, mert amit előtte mondtál az azt sugallta, hogy üzembizonytalan a gomb működése.

Ebben az esetben én is úgy mennék tovább, ahogy elactrofan javasolta.
(#) img válasza img hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Meg labortápról meg lehetne nézni az áramfelvételét, mert az elég jól mutatja, hogy meddig jut el a power sequence-ben, ill. a postolási folyamatban.

Van hozzá (a labortápon) megfelelő centerpines csatlakozód?

Érdemes lenne a saját tápját is kimérni, mert még ha meg is van a fő tápbuszon a 19 volt, ha nem gyárinak ismeri fel a tápot a center pin hibája miatt, akkor nem fog rendesen elindulni. Kihúzva fél-egy volttal kevesebb van rajta mint a tápfesz, bedugva le kell esnie és 6.5 volt körül kell rajta lennie. Ha nem így van akkor vagy szakadt vagy zárlatos a fő tápvonallal (bár akkor a SIO vezérlőt is elfüstölte volna, szóval itt inkább csak szakadt lehet).
(#) vladcepes hozzászólása Dec 6, 2023 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!

"fő feszültségek előállnak-e" ezt gondolom ahol rá megy a 8 -as csatlakozó az alaplapra. Ha igen ezeket le mértem ,otthon le írtam most fejből nem tudom csak a piros-fekete között meg van a 19.5V ,a fekete(-) és a többi között is van feszültség ,ha haza érek le írom. Ezt a ROM-os dolgot milyen programozóval írják? Na meg a program. (tehát gondolom itt elesett a dolog-legalábbis nálam) .
"img" nincs labor tápom tehát ez is elesett nálam.
Ha valaki úgy gondolja hogy életre lehetne kelteni és (kérdés hogy mennyibe kerülne) akkor szívesen várom a segítséget.
Következő: »»   274 / 281
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem