Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   833 / 847
(#) vargham válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
A board support az nem a könyvtárak között szerepel.
Nincs olyan, ami többet támogat. A család egymáshoz közeli rokanaira szoktak készíteni egy-egy board/mcu support csomagot.
(#) dB_Thunder válasza vargham hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Ezzel nem lettem közelebb!!
Szerintem nagyjából mindegy, hogy minek hívom azokat a xyz.json fájlokat tartalmazó "forrásokat" ahonnan az adott procicsalád jellemzőit veszi!!
De akkor legyen a neve csomag!!
Na, olyan kellene!!
(#) vargham válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Konkrétan melyik mikrokontrollerhez?
(#) dB_Thunder válasza vargham hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Használok a Tinykből 45,85, 2313A stb, Megákból 8, 64, 128...
(#) asch válasza Raiden hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
A leállítás időzítője is a feltételben van, ha a talajnedvessegErtek1 500 alá megy, akkor nem tud leállni. A leállás csak időfüggő, tehát a többi feltételből ki kell venni.
(#) vargham válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Miért zavar téged, hogy mindegyikhez külön board supportot kell telepíteni? Elvileg mindnek ugyanaz az API-ja, különben nem lennének Arduino kompatibilisek.
(#) Panhard válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 6, 2024 / 3
 
(#) kameleon2 válasza gaspa hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Milyen szenzorok kellenek?
(#) dB_Thunder válasza vargham hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Idézet:
„Miért zavar téged, hogy mindegyikhez külön board supportot kell telepíteni?”

Ez kevésbé zavar, az viszont kifejezetten, hogy ***ul jelent meg a board választóban!! Mindenféle katyvaz szöveggel..

Káromkodás nélkül is értjük!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) gaspa válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
JSY MK 194T-hez hasonló lenne jó,de lehet egy csatornás is.
(#) deminger válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Megcsináltam a változtatásokat a javaslataid alapján, de nem segített sajnos. Azt honnan tudom kideríteni hogy nem a kóddal van-e gond esetleg? Meg lehet azt nézni valahogy, hogy mitől fagy ki vagy ilyesmi?
(#) deminger válasza robis01 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Valami konkrét típust tudnál esetleg javasolni ami képes ellátni a feladatot (3 fázison fázishasítás vezérlése, ehhez egy digitális bemeneten nullátmenet figyelés, 3 analóg bemenet potiknak és 2 digitális bemenet kapcsolóknak, 1 pwm kimenet és további legalább 3 digitális kimenet.) Nem vagyok otthon egyáltalán plc téren, de nyitott vagyok az új dolgokra.
(#) proba válasza gaspa hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Lehet áramkörileg nem drágább megoldani a két irányú mérést, így még a felhasználónak is egyszerűbb használni, mint a befűzési irányokkal bajlódni. Esetleg úgy két irányú, hogy az egyik érzékelő egyik, a másik meg másik irányt méri....( a papír mindent elvisel...)
(#) Bakman válasza deminger hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Oszcilloszkóppal tápfeszültség és/vagy I/O portok figyelése.
(#) gaspa válasza proba hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Gondolkodom ezen is,egy másik kollégával már beszéltünk erről,nekem 3 fázisra ebből 6 db kellene.
(#) gaspa válasza Panhard hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Visszatértem erre amit ajánlottál,a JSY MK 194T kétcsatornásnál nem látom át lehet-e állítani az eszköz címét,úgy tűnik mintha fix lenne.Amit Te használsz van lehetőség elérési cím változtatásra,több eszköz esetén.Még nem használtam rs kommunikációt,egyenlőre nem ismerem,a pzem-004t-hez szükséges TTL/RS485 átalakító,vagy elég tx-ket diódákkal elválasztani?
(#) Kera_Will válasza gaspa hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
RS485 áramhurkos ... nincs diodazas , 1 sodrott érpár van minden eszköz között, akár 1200 méterre is kihúzhatod a nyomvonalat.
Lezáró 120 ohm körüli ellenállások kellenek A B kapcsokra.
(#) gaspa válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Mint említettem ilyent még nem használtam,egyenlőre az eszközöket szerzem be.Három db JSY szenzort figyelnék és egy Megát használnék masterként.Mindegyik rx/tx -en kommunikál,tehát mindhez kell TTL/RS485 konverter(4db)?A szenzorok címét mi biztosítja,mert mindegyiknek ugyanaz a fix címe van,talán a konverterben?A szenzorok leginkább olvasva vannak,csak az energia regisztereiket lehet nullázni,ez biztosítva van?Bocs ha hülyeséget kérdezek,de mindenképpen előtte megtanulom.
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Szerintem a 3-as pontban, table 1 az ID...
A teszt szoftverben JSY-MK-194T.exe meg szerintem a baud rate felett van a cím, gondolom ezt is kiírja a modulba
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2024
(#) kameleon2 válasza gaspa hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Ha meg akarod ismerni a MODBUS-t, akkor legegyszerűbb letölteni PC-re a Schneider saját modbus teszterét - ráadásul az ingyenes is. Ez egy PC-s master, az eszközeid lesznek a slave-k. Ha már érted, akkor egy Hterm szoftverrel tudod emulálni a master működését, amit utána implementálni kell az arduinohoz. Ráadásul nagyon sok arduino lib van, amihez példákat is találsz.
(#) gaspa válasza pipi hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Ezt én is néztem,de sokszor az ember néz és nem lát,köszi.Ezek szerint az eszköz címeket átírva sima TTL kommunikációt lehetne csinálni egy master és 3 slave között,nem kellene RS485?Nekem így a távolság kisebb mint 1 m.
(#) Panhard válasza gaspa hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Simán rá tudod kötni az Arduino soros portjára vagy az ESP32 soros portjaira. 3,3V-on is megy, mivel Optocsatolók vannak benne. Nem kell hozzá semmilyen átalakító.
Itt az Arduino lib: Bővebben: Link
Ha a v3.0-ás verziót rendeled, az a legújabb, méri a frekvenciát és CosFi-t is.
Én nem használom a címeket. Nálam egy eszköz egy soros port. (2 GPIO) mert volt még elég szabad láb az ESP32-n. Akár 12 soros portos eszközt is rá lehet kötni egy ESP32-re. (amennyi szabad GPIO van)
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Ha már úgyis rajta van a JSY-on az RS485 egyszerűbb azt használni, mint lemókolni az rs485 drivert a nyákról, és valahogy összehozni az x db TTL TX madzagot elektronikusan...
Igaz az esp-hez kell egy RS485 modulka (vagy IC) apróért...
Még én is csak agyalok, mert a JSY modul negyedúton van felém Nekem elég 1 db belőle...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2024
(#) gaspa válasza pipi hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Nekem úgy tűnik az 1 fázisú kétcsatornáson csak TTL ,a 3 fázisún van TTL és RS485 is.A 3 fázisúról nem találtam adatlapot, libet sem és nem vagyok biztos benne,hogy kétirányú.A 3 fázisú pici panelra bemegy a 3x400 V,ezt nagyon nem szeretem,az 1 fázisún sokkal korrektebb a kialakítása.

Egyébként mindenkinek köszönöm, sokat segítettetek.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2024
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Köszi. Miután elküldtem a választ, el is bizonytalanodtam, van rs485, vagy csak TTL. Már én is úgy látom a megrendelt 2 csatornáson csak ttl van. Akkor én mókolok rá rs485-öt a kb 30m madzagom miatt.
A 194-es adatlapban ezt láttam: The instrument provides a serial asynchronous half-duplex RS485 communication interface, adopts the standard MODBUS-RTU protocol, and various data information
can be transmitted on the communication line.
Ugyanabban a doksiban meg ez is: Interface type: 1 TTL communication interface, compatible with 5V/3.3V;
(#) gaspa válasza pipi hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
A két csatornást melyiken rendelted,én csak az Alin láttam?
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
OK csak ne feledkezz meg a 120Ohmos buszkábelről és a végek szabályszerű lezárásáról. Sok szivatástól meg tudod védeni magad.
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Igen, köszi. Használtam már kb 500m-es hosszon több rs485 eszközt, 1 főnök(atmega128) kérdezgeti le a szolgákat sorban. Sok éve megy 24órában A protokollban hasonlót csináltam mint az intel hex formátum.
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Igen, érdekes amit írsz, mert valóban az RS-485 nem tartalmaz, csak fizikai layert. A protokoll már rajtad áll. Mi céges szinten MODBUS RTU-t használunk, mert más slave eszközök erre készülnek zömében. Páratartalom és hőmérsékletmérők, CO érzékelők, fényérzékelők, termosztátok, szélmérők. Én azért szeretem nagyon, mert ezek a kész szenzorok kalibráltak,hitelesítettek, azaz mindig pontos, hiteles adatokat kapok. Igaz ezek drágábbak, nem annyira hobbi - bár már ez is csak félig igaz, mert fillérekért adnak már modbus RTU képes pici paneleket. AD átalakító stb.
Következő: »»   833 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem