Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3544 / 3571
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Az étkezési lehetőség elég, ha csak a közelben van, vagy bent a vízes helyen legyen? A szokásos fürdők, mint a Gellért, Széchenyi, Lukács, Dagály, ... általában büfé nélkül vannak. Cserébe mindnek a közelében találsz valamilyen kajáldát (kínai büfé, kifőzde, ...). Ha megmondod hova mész, akkor meg tudjuk mondani melyik van közel és milyen ételt találsz a környéken.
(#) SzervízMacska válasza bbb hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Talán a Rudas emeletén van valami vendéglátó hely. Még sosem voltam ott; csak hallomásból vélem tudni…
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Gellért? Rudas?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2024
(#) sany válasza jdani hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Dandár gyógyfürdő?
(#) jani1987 válasza jdani hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Nem Budapest hanem Dunaföldváron van egy nem túl nagy meleg vizes fürdő a Duna parton azoknak akik rühellik a nagy tömeget. Nemrég voltunk ott és nekünk tökéletesen megfelelt. Étterem egy kődobásra van barátságos árakkal.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Dehát Konkrétan Budapesten kereste, extraként takarmányozással házon belül.
(#) jdani válasza Gafly hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
KB így. Ahol fürdőgatyában le tudok ülni papálni. (mint pl egy strand, csak benti)
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Én voltam a Rudasban éjszakai fürdőzésen. Páratlan (vagy éppen páros) élmény. Főleg a kültéren, a dóm alatt, ahonnan az egész Dunát látod, körbevesz Budapest, vagy éppen a csillagok a Gellérthegy. A török fürdő és az uszoda is fantasztikus. Mellette nagyon jó éttermek vannak, a sajátból sajnos csak büfé volt, amikor mentem. Régebben a Gellért nagyon jó volt, mostanában nem tudom milyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2024
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Ahogy nézem a büfé is elfogadtható.
Kolléga a napközbeni várakozást szeretné jól eltölteni értelmezésem szerint.

Hiteles forrás a hivatalos honlap: BGYH
És fürdőnként végig lehet kattintgatni, például a Rudas Bistro
(#) jdani hozzászólása Márc 9, 2024 / 4
 
Végülis a Dandárba voltam. Vidéki életemhez képest viszonyítva tökéletes volt. (főleg árba, a többihez képest)
Kb ilyesmit kerestem, ne legyen puccos. (vagy lehet puccos, de egy dandár belépő áráért )
(#) sany válasza jdani hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Legalább lehetett választani. Kisebb vidéki városokban csak egy van, ha van.
(#) Gafly hozzászólása Márc 10, 2024 /
 
Mi a fene az a konzervátor?
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 10, 2024 / 1
 
Tágulóedény.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2024
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Márc 10, 2024 /
 
Nem rá gondolsz?
"Kondensator"
Bár méreteket tekintve lehetne "kompenzátor" is a megnevezés.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2024
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 10, 2024 /
 
Nem, szerintem Suba53 mesternek tökéletesen igaza van , úgymint villanymozdony főtranszformátorának olaj tágulási tartálya.
A kaloriferre magamtól rájöttem.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2024
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Ha jól emlékszem a 2000-s évek tájékán oda tettem a babkonzervet abban bízva, hogy legközelebb ha rákerülök megint erre a gépre majd megment az éhenhalástól. .... hogy Te miket nézegetsz? Tolatómozdonyt, a hazaiakból a legjobbat. A trafó az a legjobb súlypotja a gépnek ezért azt a legelőnyösebb helyre építik be, középre és alulra. A hozzá tartozó részek és a védelme az már a géptérben kapott helyet, mert már csak ott fért el a szerelhetőséget is szem előtt tartva. Nekem már a feledés homályába veszik pedig szerettem vele dolgozni.
(#) Macsek71 válasza VIM hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Idézet:
„oda tettem a babkonzervet abban bízva”


E gondolatod hozta elő eme emléket :
A '90 évek elején párszor elkísérhettem mozdonyvezető ismerőseimet szolgálatba. Néhány példa a magyar ember kreativitására. Volt olyan mozdonyunk*, amelyiken "gyári" rezsó volt beépítve, ahol nem ott :
- A motor tetején x-y hengerfej közt megáll - átmelegszik - a kislábas, vagy a konzerv.
- Másik gépen a motortérben kifújt valami meleg (forró)levegő - odahelyezhető kis polcon szépen megmelegszik a vacsora.

* Akkoriban felénk főleg dízel gépek jártak ...
(#) VIM válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
A gyári rezsó az még most is megvan. Akkor van gond ha elfelejted levenni róla az odatett kaját, mert ha az konzerv akkor az el fog durranni és olyan lesz minden ott abban a kis kutricában a vezetőállás hátfalában. Ha még tovább hagyod ott akkor elöl is érezni fogod, hogy mit hagytál őrizetlenül a rezsón.
(#) Suba53 válasza VIM hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Csak nem a tapasztalat beszél belőled?
(#) nagym6 válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Idézet:
„A motor tetején x-y hengerfej közt megáll - átmelegszik - a kislábas, vagy a konzerv.”
IFA teherautóban -fülkében a motor- hengerfej felett szelepdekni teteje zacskós kakaónak jó melegítő. Ottfelejtve túlmelegszik eldurran, egész nap kozmált tejszag a fülkében.
Fiatalkori szórakozás ugyanennél a kocsinál a fülke mögötti felfelé álló kipufogóba pár marék kukorica öntve, szép tejszerű ködöt generál sokáig kipufogóból kifelé. Közúton nem használtuk mert mögöttünk semmit nem látnának, határban forgalom mentes földúton húztuk a tömény ködöt.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 11, 2024 / 1
 
Ha már vasút és konzerv melegítés.
Szegeden a kollégiumban nagy hálók voltak, olyan 20+ fősek, és cserépkályha fűtés, szénnel.
Sokszor kaptunk vacsorára olajos halat, például hétvégén, meg gondolom azért, mert a szegedi konzervgyár ott volt nem messze.
Valaki bedobott a cserépkályhába egy bontatlan olajos halat. Hülye ötlet volt, mert szerintem a forró olajoshal nem egy finomság, szóval inkább csak hülyeségből.
Utána egyszercsak a cserépkályha azt mondta hogy "BUFF", megemelkedett a teteje, irdatlan mennyiségű korom jött ki, mi meg egész éjszaka takarítottunk.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Édesapám gyerekként sokszor elvitt magával a "dolgozóba". Ő MÁV-nál volt pályamester. Sok embere volt, mind jó ember. A mai napig emlékszem rájuk. Keményen dolgoztak, megfogták a munka végét, de soha nem volt balhé. Megéheztek. Ilyenkor a hideg ellen is raktak egy kis tüzet. Az öreg Tóth a parázsra helyezett egy Globus 400gr-os babkonzervet, de elfelejtette megszúrni, hogy feszültségmentesítse. Aztán nagy beszélgetés kezdődött a családról, mindenki, mindenkivel. Pár perc múlva hatalmas detonáció, mintha az ég szakadt volna le. "elkészült a bab." Mondta nyugodtan. Persze először mindenkinek vonalkódos lett a nadrágja, de aztán már csak a röhögés maradt meg bennem. Meglepő módon még maradt a dobozban is a konzervből.
(#) somitomi válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 12, 2024 /
 
Valamelyik, talán '80-as években készült vasutas oktatófilmben van a következő jelenet: mozdonyvezető bemegy a Szergej gépterébe, kivesz ott valahonnan egy kis piros lábast, de aztán kifele menet megcsúszik és kiborítja az egészet. Bosszankodva összekotorja a földről a romokat. A narráció eközben azt ecseteli, hogy a járművek gépterében kifolyt olajat fel kell törölni, mert balesetveszélyes.
(#) nagym6 hozzászólása Márc 14, 2024 /
 
Színpadon a csatolt kép, bűvész mutatvány. Ezt hogy csinálják, hogyan mire vetítik ki a szörny alakokat? Középen a mester.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2024

Hogy.jpg
    
(#) majkimester válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 15, 2024 / 1
 
Ez egy fake video, csak be van vágva közben a közönség meg a zsűri. Még arra sem figyeltek, hogy ugyanaz a zsűri meg ugyanolyan ruhában legyenek.
(#) nagym6 válasza majkimester hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
Köszi.
(#) VIM válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Nekem a tapasztalatból annyi jutott, hogy ha egy ilyen gépre tévedtem és arra a vezetőállásra ahol konzerv robbant és még fűteni is kellet az évszaknak megelelően .... lehúzott ablak mellet lehetett kibírni a bűzt. Akkoriban nem volt aki utánunk tararítson, mert beosztott gépeken beós személyzet volt de néha egy-egy kakukktojás is odavetőtött és rendszerint Ő okozott galibát, magamögött hagyva a káoszt.
Most már aki melegíteni szeretne az feltérképezi magának, hogy hol van lehetősége mikrós melegítésre és arra fókuszálva ossza be az idejét a fordulók holt idejében. A forgalmi irodákban és a mv-k tartózkodó helyiségeiben márr vannak ha pedig valaki út közben szeretne ételt melegíteni és majd a vezetőálláson enni fordulákor az idő rövidsége végett azt jószerivel a Flirten csak az egyik vezetőálláson tudja megtenni míg a Kissen mindkettőn. Ezekben már hűtő-melegítő a kis rekesz és nem lehet benne túltolni a végleteket, szóval pöpec minden.
(#) VIM hozzászólása Márc 16, 2024 /
 
Milyen jók ezek a reklámok itt jobb oldalt ... figyelemelterelésnek, üdítő színfolt a sok egyebek között.
(#) nagym6 válasza VIM hozzászólására (») Márc 16, 2024 / 1
 
Mázlista. Nekem üres.
(#) kameleon2 válasza VIM hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Ha jó reklámot akarsz, ezt nézd meg mindenképpen. A végén már sírtam.
Következő: »»   3544 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem