Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Parkside akkuk javìtása
 
Témaindító: Pixi, idő: Nov 22, 2022
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) bbb válasza gss hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
10k-s NTC és jó lesz. Én a Ferrex gépet hajtom Makita kompatibilis akkuval így
(#) Pixi válasza gss hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Szia,
Negatív és a harmadik láb közé kell 10K és menni fog!
(#) gss válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 25, 2024 / 1
 
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! Kipróbáltam tényleg működik a 10K ellenállással!
))))))))))))
(#) Tomi94 hozzászólása Jún 18, 2024 /
 
Sziasztok!

Nemrég hagyatékból válogatva tettem el egy Parkside akkus sövény- és szegélynyírót, de sajnos itthon kipróbálva, nem működik. Töltőt bedugva folyamatosan zölden világít (ami már azt kéne jelezze, hogy fel van töltve az akku), de az indítógomb lenyomására semmi nem történik (biztonsági kulcs be van dugva..). Pedig nagy eséllyel csak megvéve lett akciós termékként, mert a kések állapota alapján egyáltalán nem volt használva.

Szétbontottam és a benne levő 1 db 18650-es cella kapocsfeszültsége 0.45V... akkor ez döglött..

Kérdés, ez hogy jött össze. Lehetne bele venni másik cellát, de élek a gyanúval, hogy ez nem csak a többéves állás eredménye, mert a BMS-nek rég le kellett volna kapcsolnia ezelőtt. (A B+ pad mellett látható fehéres kicsapódást pl. akár vízkárnak is gyaníthatnám, de semmi más nem utal erre a készülékházon, vagy a dobozon, amiben volt elpakolva.) Képes lehet ekkora önkisülésre a cella csak úgy?

(Az elektronikát amúgy ki tudom próbálni majd labortáppal meghajtva, hogy beindul-e.)
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2024
(#) pipi válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Sajnosa figyelő elektronikának is van pici fogyasztása, ami hosszú idő alatt kinyiffantja az akkut.
Megpróbálhatod az akksit valamennyire felhozni, nyilván nem lesz 100-as...
Áramkorlátosan kb 30mA árammal töltsd kb 3V-ig, utána mehet neki 1A töltőáram 4.2V-ig
(#) bbb válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Ha teljesen döglött benne a cella, akkor laptop akkuból bontott darabot tudok neked adni.
(#) jimmi12 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Laptop akkuból bontott cellát semmiképpen ne tegyél szerszámgépbe, nem arra való. Samsung INR szériából nézegess vagy valami hasonlót.
(#) Tomi94 válasza jimmi12 hozzászólására (») Jún 22, 2024 / 1
 
Kipróbáltam az elektronikát munkahelyi laborban, labortáppal és elektronikus terheléssel. 4,1V-nál kapcsolja ki a töltést, a középtartományban a töltőáram 1,6A, kisütéskor pedig 2,8V-nál tilt le az elektronika. Szerintem ez így jónak tűnik. Ja és kikapcsolt állapotban 0,4 mA-t mutatott a labortáp mint áramfelvétel - ez nekem egészségesnek tűnik, persze 4 év állás alatt elhiszem, hogy le tudja meríteni nullára az akkut.

Bontottat, házilag "regeneráltat" én sem tennék bele, rendeltem INR19/66-os helyettesítőt. Már csak azért is, mert eladásra javítom, és a cél a bolti állapot elérése (ami külsőre, mechanikusan abszolút megvan).
(#) Tomi94 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 25, 2024 / 1
 
Megérkezett az új akkumulátor, rendben működik ezzel a komplett készülék.
(#) uniman válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Azért érdekelt volna, hogy mi az a INR19/66-os helyettesítő?
(#) Tomi94 válasza uniman hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Szia!

Ezt rendeltem hozzá. Tök jól működik, annyi, hogy a lemez lábat picit meg kellett vágni csípőfogóval, mert szélesebb, mint a gyári akkué volt. Ezt leszámítva pöccre indult vele
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem