Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1675 / 1679
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Tervben a szebb hang túrjuk a netet ...
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 18, 2024 / 1
 
Javasolom a freesound.org weboldalt is, ingyenes regisztrációt követően lehet ingyenesen letölteni hangokat.
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 18, 2024 / 1
 
Dehát már régen megírtam, olvassál vissza.
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2024 /
 
Hello! Na ennek az üzembehelyezését hívják "válóoknak".
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Máj 19, 2024 /
 
Szerncsére Jani építette meg az ő műhelyében lesz kiállítva (én védett vagyok )
(#) zamatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 19, 2024 /
 
Tettem fel egy videót ahol jobban láthatók a részletek az "után építéshez".:
Bővebben: Link
(#) Ódenka hozzászólása Máj 28, 2024 / 7
 
Üdv!
Mivel gyakran van szándékomban az M102 transzformátorral ténykedni, csináltam méretre egy általánosan használható "deknit", kapocstáblát az eredeti erre a célra használt helyett. Az eredeti, zsúfolt csőszegecses helyett egy céljaimra használhatóbbat... Ami esetleg nem szükséges, marad szellőző furatnak.
(#) teddysnow hozzászólása Jún 1, 2024 / 7
 
Sziasztok,
szükség lett rá, rákerestem, gyorsan összeraktam, hátha később is jól jön. Reverse RIAA korrektor, vonal szintű bemenetből, hangszedő szintű és átvitelű kimenetet csinál. CD lejátszóval tesztelhető, vagy (tervezője szerint) használható az erősítők phono bemenete.
A két zöld ellenállás pont 995 Ohm, nagy és sehova nem fogom beépíteni, ide elfér. 75k, 1nF van, azok a sárga fólia 3.3nF kondijaim valamiért pont 3.7nF-osok (???), a 883k ellenállásra jók azok a nemszeretem, 1M álló trimmerek.
És, et voilà!
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2024
(#) JZoli válasza teddysnow hozzászólására (») Jún 1, 2024 / 2
 
Hát az az NRK-5-ös ellenállás, biztos van vagy 60 éves. Szénréteg, gyatra minőség. Nem éppen ide való! Az alkatrészek értéke ebben a kapcsolásban elég kritikus. Minél pontosabb értékek kellenének!
(#) mek-elek válasza JZoli hozzászólására (») Jún 1, 2024 / 1
 
Ezt még régebben csináltam. 2%-nál nagyobb tűrésű alkatrész nincs benne. A 2nF-okat (1%) külföldről kellett rendelni. A kép tető nélkül, egy csatornát mutat. A RIAA korrektorom kondiainak bejáratására készítettem. A táskarádióm hallgató kimenet megfelelő szintű bemenő jelet ad hozzá.

AR 03.JPG
    
(#) teddysnow válasza JZoli hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Igen, tétováztam is egy pár percet, hogy azt az ellenállást betegyem-e, de már a maga a kapcsolás is túl megy a józanész határán, ha jobban belegondolunk, így ment. Értékre minden hulla pontos. Sőt! Értékre minden hulla pontos!
(#) Alkotó válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Egy ilyen eszköznél hogyan értelmezed a "megfelelő szintű" jelet?
Milyen szint az, ami ennek a készüléknek nem megfelelő?
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Ami 2K feletti kimeneti impedanciájú. És az praktikus, amit a folyamatos üzem miatt kezelés menetesen lehet használni huzamosabb ideig.
(#) Udvari Zsombor válasza teddysnow hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Szép kivitelezés és a kék Dymo címke is jól megy hozzá ‒ egyszerű, de nagyszerű.
(#) Kékróka hozzászólása Jún 1, 2024 / 14
 
Sziasztok !

Kisfiam örömére és közreműködésével megszületett eme Rádió.
Köszönet Gafly, a fontos alkatrészért.

J.
(#) kaqkk válasza Kékróka hozzászólására (») Jún 1, 2024 / 1
 
Nekem is "ez " volt az első projektem 6 évesen édesapámmal .
(#) Kékróka válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Neki 8 évesen lett, de magam is meglepődtem a sikerén.
(#) Alkotó válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Akkor ha jól értelek, a forrás kimeneti impedanciáját hívod "szintnek". Eddig én feszültségre gondoltam általában, amikor készülékek bemeneti szintjéről volt szó.
(#) mek-elek válasza Kékróka hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Jó olvasni ilyet, hogy ma is van ilyen! És eszébe juttatja az embernek a fiatalságát.
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Én mek örülök, hogy örökölt lomok közül egy legalább bizonyítottan mekfelelően hasznosult.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Idézet:
„Eddig én feszültségre gondoltam általában, amikor készülékek bemeneti szintjéről volt szó.”
Jól gondoltad, feszültséget jelent.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2024
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Jó Neked! Nálam is akad a fiókban légforgó, ferritrúd, félbe maradt egyenesvevő, stb. Azonban bizonytalan a sorsuk, mivel az unokám még csak 4éves.
(#) teddysnow válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Köszönöm szépen! Szeretem a Dymo-t.
(#) sargarigo válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Sosincs elég korán elkezdeni..
(#) somitomi válasza teddysnow hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Sok éve én is csináltam egyet, ezt a kapcsolást dobtam össze egy darab próbanyákon. Fotóm most nincs, de amúgy sincs bedobozolva, mert egyszer kibontottam belőle az RCA csatikat valami máshoz.
(#) Ódenka válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 3, 2024 / 3
 
Most szöget ütöttél a fejembe... Nem emlékszem arra, hogy 5.-6.-as koromban milyen indíttatásból, segítséggel kezdtem "dolgozni", elkészíteni egy detektoros rádiót...
A keresztapám az elkészült rádió módosításában már adott tanácsokat. Apám először kerített egy zöld pamut szigetelésű, sok leágazású "pöckökre" tekert tekercset, galenit kristályos, üvegcsöves, birizgálós egyenirányítót és egy pár 4k-s régi fejhallgatót a barátaitól. Na jó, ehhez nyaggatnom kellett jó darabig, de meglettek. Antenna padláson kifeszített ca. 8 m rézhuzal, diószigetelők és egy fél méteres vasdarab leerőszakolva a földbe földelésnek és megszólalt a Kossuth. Életem akkori legboldogabb pillanata volt.
A későbbi, P15-el megpaprintott változat, 1.5V-os elemdarabbal már nagyon komoly fegyvertény volt. Innét anyagi vonzatai miatt a rádió-hangtechnika aludt nálam tizenévet, így a Csipogó 001-es kit-et csak a barátomnál irigyeltem. A kupac holmi, beterítve az egész ebédlő asztalt, meg se nyikkant..
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2024
(#) nagym6 válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 3, 2024 / 1
 
Idézet:
„P15-el megpaprintott változat”
Emlékek jönnek elő. Nekem P15-el volt az első, nem működött. Pedig 6Km-t bicóztam a Keravillba 2db. P15-ért, komoly pénz volt.
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Ma már az ereszen nem a Kossuth szólna...
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Reflexbe nagy kincs volt...
De szerintem ezzel át kellene mennünk a "büfé"-be.

2SA12,15.png
    
(#) gyula84 hozzászólása Jún 6, 2024 / 19
 
Üdv egy netes rádiót építettem meg egy régi parabola antenna forgató vezérlőjének a dobozába. Kijelzőnél lehetne szebb is, de nekem megfelel, később lehet rakok rá egy WiFi antennát is
Következő: »»   1675 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem