Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3956 / 3959
(#) Suba53 válasza vision61 hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Köszönöm az infót. Van nekem is egy ilyen halogén izzós lámpám a cégnél. Az is két fényerőt kapcsol, Még nem néztem bele, de korábban azt feltételeztem, hogy a szekundert kapcsolja.

Mondjuk logikus a primer kapcsolása, mert így kis áramot kapcsol, nem lesz akkora ív, szikra, mint ha a szekundert kapcsolná.
Mindig tanul az ember.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) Geri86 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Szia. Vettem egy rakat trafót jelentéktelen összegért ez is benne volt, viszont erre pont azt mondták, hogy zárlatos de ki szeretném próbálni. Multiméterrel rámértem a tekercsekre mindenhol volt ellenállás érték, szakadás nem. Ezért kérdeztem a primer oldali izzó berakását.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) peze hozzászólása Jún 30, 2024 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha van egy 60 w- os tölcsérhangszóró, melynek az adatlapja szerint 100 voltos feszültég kell a meghajtásához, akkor ezt hogyan tehetném meg a legegyszerűbben ? Egy egyedi sziréna hangot szeretnék megszólaltani rajta. Kínából nagyon sok erősítő modul rendelhető fillérekért, de azoknak nyilván nem ilyen nagy feszültégű a kimenete. 6-12 voltos feszültségről működtetném. Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) Gafly válasza peze hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Fordítva bekötött hálózati trafóval.
(#) peze válasza Gafly hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Köszönöm! Ehhez a teljesítményhez egy egyszerű "puskás" trafó is elég lehet?
(#) Gafly válasza peze hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Igen, de ha tölcséres csodát még nem vetted meg, azt is adok.
(#) peze válasza Gafly hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Köszönöm szépen, de egy barátomnak segítek, és már meg is vette.
(#) proli007 válasza peze hozzászólására (») Jún 30, 2024 / 2
 
Hello! Ha szét lehet szedni, akkor lehet kidobod belőle a trafót és célba is értél. (Mert feltételezhetően van benne..)
(#) Gafly válasza peze hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Gondolom nem állandó üzem, így kis szerencsével nem fog leégni túlterhelés miatt.
Proli007-nek igen nagy valószínűséggel igaza van.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) peze válasza Gafly hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Suba53 válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Tegyél elé egy 315mA-es biztosítékot. A trafó nyugalmi árama nem fogja kioldani, ha jó a trafó. Ha rövid időn belül melegszik, akkor valószínűleg menetzárlat van valahol. Ha a bizti leold, akkor tutira zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) Geri86 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Köszi szépen a segítséget.
(#) peze válasza proli007 hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Köszönöm! Megnézem...
(#) jani1987 hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Adott egy 77x75mm-es hűtő borda. Van valamilyen táblázat arra mi mennyi teljesítményhez ideális?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Vannak rá módszerek.
Ami a képeden van, legyen mondjuk 10 W.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Hello! Hasonlítsd össze a méreteit azzal, ami a He-n kapható és megtudod hány K/W-os.
(#) rolandi350 hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy ipari gepnek ami leginkabb fűt es vannak nemi motorok is az ossz fogyasztasa 38kW.
3 fazisu a gep. A kerdes az, hogy hanyas vezetekkel kell bekotni es hany amperes kismegszakito kell neki? Vezetek hossz kb 40 meter.
Kiszamolna egy hozza erto?
Koszonom.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2024
(#) ngabor0204 hozzászólása Júl 2, 2024 /
 
Nem tudja valaki, hogy ehhez a fűtőbetéthez milyen foglalat használható? Az a gondom, hogy a betét vége olyan, mint az r7s foglalat, vagyis annak pont az inverze kéne nekem.
(#) Bakman válasza ngabor0204 hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Somogyi Elektronic FK 23 (és társai)? Kérdezd meg tőlük, hátha adnak. Kicsi a valószínűsége de néha érhetik meglepetések az embert.
(#) Jancsika válasza ngabor0204 hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Szia,

Infraszauna fűtőszál foglalatot nézd meg. Például: Wellisparts.com
(#) Jancsika válasza Jancsika hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Bocsánat.
Most látom, hogy Neked a fordítottja kellene.
(#) ngabor0204 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Igen, az. Írtam nekik, kíváncsi vagyok, mit mondanak.
(#) Bakman válasza ngabor0204 hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Én is kíváncsi vagyok, válasszal várjuk vissza.
(#) ngabor0204 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Szerda délután írtam nekik, jött azonnal egy automatikus válasz, hogy majd keresnek, de azóta semmi.
(#) gyulank hozzászólása Júl 5, 2024 /
 
A mikróban hogy kell kicserélni a nagyfeszültségű biztosítékot? Próbáltam kiszedni a tokból de széttört a biztosíték, és utána se jött le róla a fémkupak.
(#) gyulank hozzászólása Júl 5, 2024 /
 
Ha menet közben kimegy az a biztosíték, az elronthatja a magnetront? Mitől romlik el? Mi lesz vele mikor rossz?
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Idézet:
„Mi lesz vele mikor rossz?”

Akkor nem lesz jó.
(#) proli007 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Hello! A magnetron általában attól romlik el, hogy nincs ami a mikrohullám energiűját elnyeli. Így az visszaverődik a magnetron felé. Hatására a cső átüt, és a katódból egy fém csúcs nő ki. Ekkor már nem bírja a csökkenő távolság miatt a nagyfeszültséget és rendre átüt. A bizti kimegy, a gép meg anyagi megfontolásból a szelektív kukába.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Amúgy így nez ki belül. Meglehetősen robusztus szerkezet.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Metszetében is láttad hogy néz ki?
Következő: »»   3956 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem