Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   115 / 115
(#) mpisti válasza Lali24 hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Igen lehetséges. Ez az alkatrész van a feszültségtöbbszöröző végén, és ha a feszültség eléri annak a gáztöltésű szikraköznek az átütési küszöbét akkor a nagyfesz a TIG HF trafóra küld egy impulzust és ez a folyamat újra és újra lejátszódik amíg a hegesztőáram ki nem alakul.
Általában simán elöregszik a sokszori átütéstől.
(#) vtsoftware hozzászólása Vas, 21:12 /
 
Üdv mindekinek!

Mindenekelőtt megjegyzem, egy olcsóbb kütyü a kérdés tárgya, előzetesen, ennek megértésével közölt válaszban bízva dobom fel a témát.
Belsőleg tökéletes, sem égés, sem ventillátor szelében érezhető túlmelegedés nem volt.

A helyzet a következő.
16A a hálózat. A hegesztőt bekapcsolva a ventillátor felpörög - amiben meglepő nincs - majd működésbe lép és használható hegesztésre.
Ez csak az első 3-4 alkalommal így volt.
Utána változott a helyzet, első két bekapcsoláskor a kismegszakítót levágta.
Volt, hogy a kismegszakító előtti kerámiabiztosítékot vitte magával, azóta nem mertem próbálkozni vele.
Egy villanyszerelő rokon tapasztalata szerint, Ő 10A mellett is tudott hegeszteni.

Így fejembe ötlött, más gond lesz itt, mégpedig az Én gépemmel.

Egy ismerősömtől kaptam kölcsön egy Parkside PISG 120 A2 hegesztőt, szintén inverteres.
(Mindkét gép adattábláját csatolom.)
Ez a hegesztő nem vágja le a kismegszakítót, sőt, gyönyörűen működik.

Itt lettem biztos a kérdésben.
Az adattáblákat tekintve magyarázat lehet-e, hogy a Flinke túl nagy áramot akar felvenni induláskor, amit a kismegszakító nem tolerál?
Ezen áramkörön Én ezt a gépet inkább ne használjam?
Mert akkor beszerzek egy kisebb teljesítményűt, úgyis ház környéki kisebb feladatokra lesz szükségem egy masinára.

Ám ha nem magyarázat, akkor kísérletet tennék a javítására.
Az alkatrészbeszerzés nem okoz feltétlen gondot, így a kísérletet megejteném.
Csatolok pár képet, merre felé, s mit teszteltem.
Minden alkatrész, amit képen látni megfelelő paraméterekkel bír, már amit, amennyire multiméterrel megállapítani képes voltam. Nem a megfelelő mérés módja, útja, tudom, ennyire van módom.

Az IGBT-k mindegyikén megvan az ellenállás, a kondenzátorok értéke megvan, diódákon pedig rövidzár nincs.

Ha valakinek van ötlete, mit érdemes mérni, keresni, cserélni, ne tartsa megában.

Köszönöm.
(#) mex válasza vtsoftware hozzászólására (») Vas, 21:42 /
 
A Parkside-s gép jóval kisebb teljesítményű, kevesebb áramot kér. Talán csak ennyi a gond.
Újra összerakva a gépet meg kellene próbálni egy soros izzólámpával indítani, majd rövidrezárni az izzót. Ha akkor is old az automata, akkor a hiba maradt. Ha rövidrezárás után működik, akkor 60-80A árammal nem szabad a 16A automatának oldani.
Esetleg nincs a gépben lágyindító áramkör, és az rakoncátlankodik?
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:46
(#) zosza18 válasza vtsoftware hozzászólására (») Vas, 22:00 /
 
Szia!
Adattábla szerint nem kell meglepődni. A 16A-es hálózat milyen biztosítással van? A 10A-es biztosításról történő teszt lehet c10, ami jóval lomhább mint a b16. Függ hogy hova van bedugva a gép és egyéb is. A lágyindítás kérdéses, amennyiben van benne, lehet tényleg az bohóckodik.
Ha nincs benne lágyindítás, akkor célszerű beépíteni! Nekem a kis kínai gépem verte a biztit, attól függően, hogy hol használtam. Tettem bele egy lágyindítást, azóta hibátlan.
(#) erbe válasza vtsoftware hozzászólására (») Vas, 23:46 /
 
Találkoztam hasonló gépekkel. Nem szokott bennük lágyindító lenni. Ebben sincs. Van még annyi hely benne, hogy elfér egy külön lágyindító.
Következő: »»   115 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem