Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Csak analóg láb, se bemenet sem kimenet nem lehet
Sziasztok!
Ezt a billentyűmátrixot szeretném vezérelni egy Arduino Nanoval. D10-D13 lábakon címezgetem A lenyomott billentyűk bájtját D2-D9-ig kapnám. A fenti kód kicsit összevissza adja vissza a lenyomott billentyűket. Gondolkodom azon, hogy esetleg a bemeneteket le kellene húznom alacsony szintre valamilyen ellenállással. Minden ötletet szívesen fogadok!
Sziasztok!
Egy 0-20mA/0-10V leválasztott I/O shield-et kellene szobornom. Mivel sülthal vagyok az arduinohoz meg a hideg ráz a C++-tól, a szakiktól kérdezném, milyen portokra érdemes rakni a 4db optocsatolós kimenetet és egy darab visszajelző (hiba, ha a fesz. zárlatos vagy az áram nyitott) bitet? Mi lenne a kívánság, gondolom az HW-SPI adja magát, csak ki-hogyan szokta meg (főleg, aki ismer más shield-eket, nehogy alapból ütközzek vele). Aki ismeri a libeket, hogy egyből használni is tudja, ne okozzon gondot a portolása stb. (most oda kötöm, ahova akarom...akarják...)
Szia!
Először a gombokat kellen rendbe tenni! Lehúzók kellenének legalább 10K-sak, hogy ne szedjenek zajt össze a vezetékek. És a gombok prellezését is nagymértékben csillapítja a két pólusukra kötött 100n kerámia kondi.
Miért nem veszel készen ha nem tudod elkészíteni?
El tudom, csak oda kötöm, ahova akarom, a "szokást" vagy "jobb lenne" dologra kérdeztem rá, de akkor úgy látszik, minden-mindegy... készen nem találtam ilyen shieldet.
Hali! Azt sem írtad, hogy kimenetként, vagy bemenetként kellene kezelned...
milyen célból kell ha már kizárod az arduinót is meg a c++-t is?
Inkább nézd meg az apróhirdetéseket itt.
Esetleg valami matrix ic? pl TM1638, könyvtár is van hozzá.
Köszi a választ!
Sajnos nem kaptam 8-as buszlehúzó ellenállást, de beforrasztottam 8db 4,7kOhmos ellenállást és jó lett. Igen le kellett húzni a testre. Érdekes, hogy chatGPT-nek is én magyaráztam el mi a probléma, mire ugyanazt mondta, és használhatatlan kódokat dobott. Most ezzel a kóddal szépen küldi a MIDI-t a kis Casio:
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2024
Idézet: „, és használhatatlan kódokat dobott.” Fenntartással kell kezelni! Ötleteket tud adni hiszen sokkal nagyobb merítéssel rendelkezik mint mi, de kész kódot nem érdemes várni tőle. Részfeladatokkal kell megbízni, azzal elég jól elboldogul. Az alkalmazása már a fejlesztő dolga.
Szia! Ez most elsőnek áram/fesz kimenet lenne, de van teljes analóg I/O. Nem zárom ki a C++-t meg Arduinot, csak én nem használom (így). Azért kérdeztem, hova érdemes kötni egy SPI-s eszközt, mert (ebben biztos vagyok) majd megkérdezik, miért épp oda van kötve, mikor a pl. gomb/kijelző shield is azt használja... Meg tapasztalatom szerint, ha nem stimmel valami egy valahonnan letöltött lib használatával, sokaknál megáll az élet. Csak ezért bátorkodtam rákérdezni, mert most mindegy (nekem), de ha a Tisztelt Felhasználónak más a kérése, akkor azt kapja. Ugyebár pont az SCK-n van a LED, amit szeretnek villogtatni, na, ez HW SPI-nél már "ütközés". Hisztiznek
Az spi lényege hogy több eszköz lehet egy buszon, és eszközönként a saját CS jelükkel tudod kiválasztani kivel beszélgetsz
Tíz -vagy annál több - biten ábrázolható számot szeretnék átküldeni egyik Nanoról a másikra harveres soros porton. Ezen a fórumbejegyzésen van egy válasz PieterP-től ami alapján elindultam.
Nálam így néz ki az ide tartozó kódrészlet adóoldalon:
vevőoldalon:
Az a gondom, hogy mintha a vevő oldali if... feltétel nem teljesülne ezért nem történik meg a numToDisplay változó frissítése annak ellenére, hogy az adó Nano Tx lábán szkóppal látszik mindkét kiküldőtt bájt. Hogyan tudnék végére járni ennek a problémának?
Én a vevő oldali konverziót elhagynám első körben, és konzolra íratnám a nyers fogadott bájtokat. Így kiderül hogy a vezérlő rendben megkapja-e az adatokat, és kizárhatjuk a hardveres hibákat. Ha itt jó, akkor lehet tovább menni.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2024
Nem az a baj! A numtodisplay az if blokkon belül van lokális valtozóként létrehozva! Amikor kilépsz a blokkból, akkor megsemmisül, te meg utána akarod kiíratni! Nem is értem hogy a fordító miért nem kiabált? Gondolom valahol fentebb már létrehoztad, és ezt fedted el a blokkon belül az újjal. Szedd ki az "int"-et előle, és jó lesz! Szerintem.
Ez volt a megoldás, köszönöm.
Szuper! Örülök!
Sziasztok!
Okosmérőhöz szeretnék wifis kiolvasót kötni, meg is van hozzá minden csak nem tudom felprogramozni. alaplap : wemos mini D1 program: esp8266_p1meter A könyvtárak telepítésénélvan hiba mindíg. tudnátok segíteni? A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
Első ránézésre egy könyvtárat hiányol. wl_definitions.h
Aztóa már beadtam neki, de sorba kéri a különböző könyvtárakat már vagy a 20-nál tartok.
Sziasztok! Arduino-ban nem vagyok otthon... "FreqMeasure.h"-val mérek frekvenciát(?), ez jól működik D8-as bemenetről. D3-ast szeretném használni, van erre mód?
A D3 egy PWM képes pin. Ami a D8-ason müködik az a D3-ason is kell működjön.
Ennek örülök, de hogyan kell áttenni? A D8-as bemenetet a "FreqMeasure.h" már meghatározta.
Úgy van megírva a programkönyvtár hogy csak a D8-ast fogadja?
Remélem jól értelmeztem, hogy ezeket a file-ket használja:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |