Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3566 / 3575
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Na még a végén elviszem a szerelőhöz kicseréltetni.

@szs: Igen, én is csak magára a gyertya cseréjének menetére gondoltam. Ott sem kenik, szerintem.
Persze más, mint a kocsi motor. Ha ott beletörik könnyebb kiszedni.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Idézet:
„Ha ott beletörik könnyebb kiszedni.”
Nem beletörik, hanem a menet szakad meg a hengerfejben, ami nagy baj.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Pedig sokszor hallom másoktól, hogy otthon gyertyát cseréltem a kocsiban..
Akkor én nem leszek köztük.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Gondolom nyomatékkulcs nincs. Nem vészes, érzéssel csinálva probléma nincs. Beleszakítani a menetet elég nagy erő kell. De meg is kell húzni kellően. Húzásnál új gyertyánál először könnyen megy kis erővel kézzel kell mennie, akkor jól belekapott (nem ferdén). Utána érezni amíg a tömítő alátét nyomódik össze, ezután megszorul nehezebb húzni, akkor még plussz erő, és jó. Ha már egyszer be volt tekerve a gyertya, akkor meghúzásnál a tömítő alátét már összenyomott, ez az érzés kimarad.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Ilyen típusú van csak.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Júl 24, 2024 / 1
 
Ezzel jó erősen meghúzva jó.
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Júl 25, 2024 / 1
 
Ezzel a szerszámmal kitekered, ami benne van. Azután beilleszted helyére az újat és szépen türelmesen betekered, majd mikor már bent van minden menet, akkor meghúzod rendesen. Érezni fogod, ne aggódj emiatt.
(#) kameleon2 válasza Skori hozzászólására (») Júl 25, 2024 /
 
Nekem egy barátom a Pepsi-nél dolgozott karbantartóként.
Mutatta egyszer, mi maradt ott, ahol átfejtették a foszforsavat és lecsöppent pár csepp. Aztán egyszer amikor bentragadt az üveg egy rövid áramszünet miatt a gépsoron a kupakozónál, pont rajta volt már a kupak az üvegen, de megakadt. Ilyenkor kézzel csak kiütötték és indult a gépsor. Csak akkor - egyszer - amikor kiütötte, olyan szerencsétlenül sikerült, hogy az üveg széttört és a kezét úgy vágta ketté, hogy a hátsó bőr tartotta. Sebészeti csoda volt, hogy vissza tudták varrni és egy év rehabilitáció után már hideget tudott érezni az ujjaival. Igen van baj az üvegekkel. de miből gondolod, hogy a pet palack mizéria jobb lesz úgy, hogy zérő előkészülettel beletolták mindenki arcába? Ez is csak egy szokásos EU-s mutyi. Ha nem így lenne, akkor működhetnének is akár a visszaváltók rendesen.
(#) granpa válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 25, 2024 /
 
Azért, nem az EU hibája, hogy kis hazánkban nem működik semmi normálisan.
(#) moltam válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 25, 2024 /
 
Zéró előkészület? Bővebben: Link Én sem vagyok profi németes de azért az kihámozható mióta működik ez náluk.
(#) tufatofu hozzászólása Júl 25, 2024 /
 
Üdv mindenkinek! Megszületett az elbírálás roncsautó leadás ügyben.
Most már kijelenthető, hogy a törvényesen járható útja egyedül ez, a használaton kívüli eladhatatlan autó "névről történő kihúzatásának", a találgatásokkal ellentétben.
Az alábbi engedély nélkül nem adható le és 45 napig érvényes.

1.jpg

2.jpg
   
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 25, 2024 /
 
Na akkor nagyon gyorsan keress olyat, aki megveszi.
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Júl 25, 2024 /
 
Miért is kéne keresnem olyat?
(#) granpa válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 25, 2024 /
 
És talán nem sokkal 0 szaldó alatt megszabadulhatsz a járműtől. Nekem anno ~20 rúgóba került volna, ha el nem lopják.
(#) tufatofu válasza granpa hozzászólására (») Júl 25, 2024 /
 
55ft/kg a használt autó ára ezen a helyen, ha hiánytalan. Az azért nem olyan rossz, és nem kell a TEK-től sem tartani, hogy megkerül a "lopott" autó...
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Na, jól túlmisztifikálódott ez a gyertyacsere, jól le akarsz tenni róla, hogy magad megteheted.
Pedig nem kell kencefice, nem kell nyomatékkulcs. Ha pedig a kisgépeden (nem emlékszem, min) csináltad már, akkor könnyen fog menni.
Vannak ugyan kocsik, amelyekbe kézzel nem férsz a "belekapatás"-hoz sem, de gyertyakulccsal is megérzed azt (hiszen óvatosan kezdesz hozzá). Ha megtaláltad ide-oda csavargatással azt a pontot, amikor már két ujjal könnyen csavarod befelé, akkor vidáman behajtod a gyűrűig, megérzed, hogy már van ellenállás, ekkor a gyűrűs és a középső ujjad közé fogod a szárat, és egy határozottat húzol rajta. Nem megtépve, átlagos ember átlagos húzásával. Mert az a gyűrű az úgy van kitalálva, hogy (úgy mondjam) "alakra roppan".
Ezért nem is kellene feszt kicsavargatni a gyertyákat, csakis akkor, ha erősen gyanúsak.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Opel Astra Classic 2001-es. Szerintem abban nem nagyon volt cserélve gyertya amiótta nálunk van. Majd lehet, hogy csak az első gyertyát kicsavarom megnézzem koszos-e, stb.. Ha nem visszarakom, nem teszek be újat.
Majd óvatosan tekerem...
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Ha 20 éve nem volt cserélve, akkor nagyon samszos, hogy kell cserélni

(ismeretlen előéletű autóban mindenképp cserélném. Mint olajat-szűrőket, szíjakat)
Ismert előéletűben is (mint mondtam) a lehető legkevesebbszer csavarjuk ki a gyertyát. De ha gyanús is volt, ha barna (őzbarnának mondják), akkor kár bántani.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2024
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Kb 8. éve volt cserélve.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Ha belegondolok, mennyit gurul egy átlagos magyar autóhasználó (statisztika szeront 10000 körül), én már 3-négyszer cseréltem volna. A 3-at azert írtem, mert alapvetően lusta vagyok. De 20ezernél illő (volt régebben), a maiaknál sem sokat változhatott.
Dehát az F-Astra sem oly mai gyerek (semmi kifogásom ellene, nem azért mondom)
Volt is a nejemndk F-Astraja, úgy emlékszem, elég könnyen hozzáférhető a gyertya (de emlékezetből beszélek, egy Viktória már vagy 16-17 éve kicsinálta)
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2024
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Nem tudom, hogy mikor kerül sor a "műtétre", de megírom majd mit sikerült.
(#) Alkotó hozzászólása Júl 27, 2024 / 1
 
Használ valaki vagy tanult valaki abakuszon (szorobán) számolni?
Én most rendeltem egy ilyet, de az több hét mire megérkezik, ezért, hogy addig is játszhassak vele, csináltam egyet magamnak (nem ér kinevetni, mert működik az eszköz, és még elem sem kell bele).
Magát a számolási módszert már ismerem, de ez a könnyebb része. Gyakorolnom és fejlesztenem kellene a rutint, amihez módszertant keresek. Van valakinek olyan irodalma, példatár, esetleg egyéb információs anyag, amit követve hatékonyabban tudnék előre haladni? Esetleg az ismeretségi körben lehet olyan gyermek is, aki éppen ilyesmit tanul, és ha neki van munkafüzete hozzá az is nagyon jó lenne.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Szerintem ilyet már senki nem tanul. A fiatalok kezében az okos telefon azzal számolnak, ha fejben nem megy.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Japán iskolákban divat még mindig ilyenen tanulni, lehet, hogy olyan oktatóanyagot kellene keresned...
(#) vrbr válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 2
 
Hát hogy mennyire fog segiteni azt nem tudom, de itt ez a két pdf fájl:

https://archive.org/download/abacus-soroban/soroban.pdf

http://totton.idirect.com/soroban/THE%20ABACUS%20HANDBOOK.pdf

+1 URL: http://totton.idirect.com/soroban/
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 1
 
Itt elsősorban nem a művelet eredménye a lényeg (de persze az is kijön). Ez a számolási metódus -állítólag- az agy nem használt részeit próbálja megmozgatni, azaz egyfajta agy-edzés.
Az én agyamra ráfér egy ilyen torna, ezért próbálkozom.
(#) Alkotó válasza vrbr hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Köszönöm!
Tanulmányozom a linkeket. Már a első rápillantáskor is felfigyeltem néhány, eddig számomra rejtett részletre.
(#) kameleon2 válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
1986-os fűnyíró traktort vettem, erősen használtan. Még a gyári Champion gyertya van benne és pöccre indul.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
Az nagyon jó, egyben szerencsés. De nem jelenti azt, hogy minden gyertya, vagy akár a többségük üzemszerűen, megbízhatóan működnek 40 év után.
(Ha talán igaz is az a "gyáriság")

Értem én a szerencses kivételek emlegetését, csak egyet nem értek velük.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
Sőt ami elhasznált gyertya fűnyíróban elmegy, autóban nem biztos.
Következő: »»   3566 / 3575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem