Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   598 / 599
(#) img válasza sonajkniz hozzászólására (») Kedd, 13:03 /
 
A normál telefonos beszélgetéseket egyelőre nem hiszem, hogy monitorozzák, viszont a Messenger-t, a Whatsapp-ot, a Skype-ot és a Viber-t biztosan, mert többen is teszteltük már ismeretségi körben, hogy nem csak a leírt, de a beszélgetési témák is felbukkantak rövid időn belül a célzott hirdetésekben.

A Signal és a Telegram ilyen szempontból még tiszta, bár utóbbin már megjelentek a reklámok, amióta 1-2 éve nagyságrendileg megnőtt a használóik száma és az ezzel járó erőforrás igény.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 13:03
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Kedd, 13:16 / 3
 
Az összeesküvés elméletek addig élnek, amíg ki nem derül, hogy igazak.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Kedd, 13:23 /
 
Megfordult a fejünkben, hogy Granpának szülinapjára inkább oszcilloszkópot kellene venni, nem multimétert.
Azóta nem aranysatut kapok mint ajánlat, hanem aranyáron fiatal fiúkat és csajokat.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Kedd, 13:34 / 1
 
Köszönöm a minimultit, már volt próbaüzemben. Oszcilloszkópom -működő is, mérőkábellel- van néhány.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Kedd, 18:14 /
 
Nálam totál üres a hirdetések. Már semmibe sem vesznek engem. Ez sértő .
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Kedd, 19:24 / 1
 
Nálam azért "üresek" a hirdetések, mert blokkoló beépülőt használok a böngészőmben.
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Kedd, 20:05 /
 
Én is, néha jönnek hirdetések, máskor nem.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Sze, 7:12 /
 
Mióta feltettem azt a granpás keresést guglira, hogy "öregúr öröme az oszcilloszkóp", jelentősen megváltoztak a felkínált hirdetések itt (is), lásd mellékelt példák.
A "cicának melltartó" sokkal érdekesebb eredményeket hozott pár hónapig.

Topi talán (de lehet sokan mások is a HE csapatból is) részletesen kifejtették már, miként működik a dolog, és a HE hogyan/mire használja a sütiket.
Azt akarom mondani, hogy van rá racionális magyarázat, nincsen itten semmi különleges látnivaló.
Amúgy meglehetősen bőséges irodalma van még magyarul is (heteket el lehet tölteni olvasgatásukkal).
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Sze, 9:26 /
 
Engem csak az zavar, hogy nektek sokszor jobbnál jobb csajok jönnek, nekem meg csirkeól, pedig nem kakas vagyok .
(#) lazsi válasza nagym6 hozzászólására (») Sze, 12:19 /
 
Pár napja a műhelyem külső falának a tövét betonoztam, amihez természetesen egy talicskában kevertem a betont, erre ilyen hirdetést kaptam...

Nekem a munkahelyemen nem jelennek meg a hirdetések, csak itthon.
Viszont tudom, hogy a hirdetések megjelenítésével az oldalt támogatom, ezért ha tehetem minden nap legalább egyszer felnézek ide (meg a testvéroldalra, a Hobbivasútra) itthonról is.
A hozzászólás módosítva: Sze, 12:20
(#) szs hozzászólása Sze, 20:36 /
 
Mindig és mindig visszatérünk eme hirdetésekhez, ami azt is jelenti, mégiscsak működik. Működik, mert úgy teszünk, mintha nem érdekelne, de csak meg-megnézegetjük.
Nincs is ezzel baj. Mindenkinek élnie kell, megélnie is. Meglátjuk, prüszkölünk. Meglátjuk, megszeretjük.
Így megy ez.
A hozzászólás módosítva: Sze, 20:37
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Sze, 21:04 / 1
 
Csak hozzájárulunk az oldal további működtetéséhez.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Sze, 21:04 /
 
Mindenesetre: megvettem a második lehetőséggel (az 500ft-os), ma kaptam SMS-t, 10-11 közt itt lesz a futárember! És jött is, (azaz ment anyámhoz, mert ő a fő-fő átvevő ). Aug. 6-hoz képest tök jó a sebesség.
A hozzászólás módosítva: Sze, 21:07
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Sze, 21:05 /
 
Nekem most az a baj, hogy nincs.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Sze, 21:06 /
 
Keress gyorsan a guglin p betűs dolgokra, több megközelítéssel.
Még pizsamát is fogsz kapni.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Sze, 21:11 /
 
Ha már futár. Nekem is gyorsan hozta a kínai csomagot múltkor a futár, igaz Luxemburgi raktárból.
A múltkori 40 fokos melegben hozta a kis kínai zacskós tenyérben elférő csomagomat. Szerintem nagyon örült neki.
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Sze, 22:24 /
 
Pénteken jött a szomszéd. -Gyere gyorsan! Ilyent rég nem láttál. P-vel kezdődik.
-Ne mondd már! Hiszen ma reggel is láttam.
-...és I betűvel folytatódik.
-Kíváncsivá tettél.
Mutatnak egy jókora pillangót. 4,5- 5 cm hosszú szürke szárnyakkal. Középen elmosódott mintázat, nem lehet beazonosítani a halálfejes pillangót. Inkább valamelyik szenderféle lehetett öregebb változatban.
(#) moltam hozzászólása Sze, 22:32 /
 
Zseniális módszer elemes led mátrix vezetéknélküli programozására: Bővebben: Link
(#) Massawa hozzászólása Csü, 14:06 /
 
Nem is igen tudom hova irjam.
Feltünt az utobbi idöben, több müszeren meg elemes berendezésen, hogy a negativ polusokon a berendezésekben. ( tolomérce, érzékeny mérleg, rádio stb ) zöld szulfátréteg alakult ki, pedig már évtizedek ota nem használok olyan elemeket amik régen ki szoktak folyni. A tolomércében ráadásul csak egy apro gombelem van. Vajon mi okozhatja ez, esetleg a levegöben van valami ami ezt okozhatja?
(#) kameleon2 válasza moltam hozzászólására (») Csü, 15:08 /
 
Nem mai ötlet. Sok ilyen ledes programozó létezett már 20-25 éve is. Én is csináltam még az infrás korszak előtt is.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 16:16 /
 
Nincs valami vegyszer a közelben? Nekem a műhelyben a sósav és a vasklorid okozott hasonlót, hiába lezárt üveg. Legalábbis erre fogtam rá
(#) Landsmann válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 18:38 /
 
Az állítólagos ki nem folyós elemek is ki tudnak folyni. Ezek közül a Duracell a legalattomosabb. Az ha koppra lemerül, reggelre képes levet ereszteni.
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Csü, 22:25 /
 
Szerintem nincs semilyen ilyen vegyszer ( nagyon régen már nem pancsolok ilyesmikkel). Az egyik tolomérce meg talán sohasem volt a mühelyben, mert rajzoláshoz szoktam használni.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 23:11 /
 
Ilyen jelenséggel én is találkoztam már. A vezetékeken, a forrpontokon megjelenő oxidáció. Szerintem a levegő páratartalma is okozhatja, valahogy szerintem reakcióba lép a rézzel, és kiválik. Én arra is gondoltam, hogy nem kell, hogy az elem kifolyjon. Ha pl. készenlétbe lévő eszközök, lehet a réz miatt galvanizálás folyamához hasonló folyamat játszódik le.
De ezek csak én fejemből származó elmélet.
A hozzászólás módosítva: Csü, 23:13
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Csü, 23:27 /
 
Lehet, hogy igazad lesz. Csak megjegyzem, azok a kontaktusok meg elemek nem rézböl vannak, altalában mind fehér keményebb fém talán nikkel, nikkelezett vagy ki tudja micsoda.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 23:31 /
 
Nem biztos, hogy igaz.
(#) moltam válasza kameleon2 hozzászólására (») Pé, 9:00 /
 
A ledek fényérzékelőként vannak felhasználva, + két oldalra van osztva a mátrix hogy a külső fény hatását kiszűrje.
(#) kameleon2 válasza moltam hozzászólására (») Pé, 12:05 /
 
Ok. De ez sem új dolog. Boncolgattuk már párszor itt a fórumokon is. Én magam is készítettem led paneles napelemet smd ledekből 2012 táján. Maximum nem minden van ilyen szépen publikálva.
(#) moltam válasza kameleon2 hozzászólására (») Pé, 14:57 / 1
 
Érdekesnek érdekes. Szerintem legalábbis, aztán majd mindenki eldönti magának.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása 14:04 /
 
Humánus légycsapda: csali granulátummal becsalja a legyet, lassan fölé fordul a plexi fedő, ahogy az forog betereli középre a legyet, ami végül beesik alulra a gyűjtőtálba, ahonnan később szabadon engedhető.
Következő: »»   598 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem